Чужди препарати срещу българските?

  • 3 924
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 362

Нямам претенции относно произхода на препарата, важното е да чисти.

# 16
  • Мнения: 189
Мерси за коментарите.
А от препаратите за почистване на дърво какви са ви впечатленията - Пронто или и Медикса върши същата работа?
При мен Медикса за дърво не свърши никаква работа и го изхвърлих. Ползвам препарат на тази фирма  за тоалетната, но определено отстъпва по качество на вносните марки. Иначе съдовете си мия с такъв.
Като цяло мисля, че чуждите препарати са малко по-добри от българските, с много по-високи цени от тях. И винаги има изключения  Laughing

# 17
  • В най - голямото село
  • Мнения: 1 806
У нас ползвам всякакви препарати - на ПЮР съм се спряла за съдовете, по - икономичен е. От праховете предпочитам ТЕМА пред Бонукс. Купих течен препарат за пране на ФРОСШ - но изобщо не изпира. САВОТо върши страхотна работа за мухъл. Освен ЦИФ и БИНГОСИЛА крем ми върши същата работа. Напоследък съм се спряла на омекотителите на МЕДИКС, много трайна е миризмата им /белия особено

# 18
  • Мнения: 229
Момичета, ако погледнете етикетите, всички "български" препарати са с вносни компоненти - и Медикс, и Ехо и Тема и новите Перилис, които скоро се появиха. Така че разликата е в концентрацията им. А иначе и химията е една и съща - никой не е измислил нови елементи в Менделеевата таблица.
Всичко е маркетинг- налагане на търговски марки и добра дистрибуция на пазара.
Аз използвам препарати, който съм изпробвала или са ми препоръчани от близки, на реклами не са доверявам.

# 19
  • Мнения: 8 505
Ползвам и чужди,и български.По-скоро предпочитанията ми са към определено фирми,отколкото към народността им.

# 20
  • Мнения: 270
От опит залагам на чуждите Peace И за прах за пране, и за почистващи препарати, и за абсолютно всичко. Реклами не гледам и съответно не ми влияят Peace

 Peace

# 21
  • Мнения: 648
    Най- важно е препарата да върши работа, това за мен е определящо, в този смисъл съм си фенка на Mr. Proper Peace- чудесен е и за подовете и за мивката в кухнята, дори за батериите Hug Оказа се обаче, че Медикс е най-доброто за варовика по батериите, препоръча ми го продавачка в магазин на Видима! За мебелите ползвам крема и олиото на Медикс, много съм доволна Hug
Персила и мен ме разочарова, но Ариел е незаменим Peace

# 22
  • там от където съм
  • Мнения: 1 073
От препаратите не мога да кажа,че има много голяма разлика.Медикса наистина върши работа им аз съм доволна.Но  от праха за пране си харесвам Ариела.Абе важното е да ти вършат работа и ти да си доволна!

# 23
  • Мнения: 472
Трябваха ми няколко години да се престраша и да пробвам български прах за пране вместо "Ариел".Резултата е по-трайна миризма(с "Ехо савекс").
За паркета все още съм с "Пронто"-доволна съм.
За фурни новия "Медикс" е страхотен,надминава всички вносни и много по-скъпи препарати.
За стъкла пак от "Медикс" съм доволна(но отдавна не съм пробвала други марки).

# 24
  • Мнения: 11 607
Ползвам и чужди,и български.По-скоро предпочитанията ми са към определено фирми,отколкото към народността им.

И аз така....

Но твърдо се включвам в групата на Ариел-ките!!!!! Пера с него вече около 10г. и незнам какво би ме накарало да го сменя!

# 25
  • Мнения: 472
Преди време бяха направили предаване по канал1,темата беше-доколко са верни рекламите.
Изпробваха прахове за пране без да казват марките.Три еднакви плата изцапаха с еднакви петна и изпраха с три различни праха:
-единия - скъп
-втория -средна цена
-третия -евтин
Резултата беше един и същ.

# 26
  • София
  • Мнения: 11 711
Като се замисля повечето ми препарати са вносни...прах за пране,препарат за лекета,веро, препарат за под,препарат за дърво и т.н.Само препарата ми за печка е български-Медикс, защото ми го препоръчаха.

# 27
  • Мнения: 920
Напоследък се навъдиха доста добри български. Лошото е, че играеш на лотария - дали ще го бива.
Аз за много неща залагам на турските - на 1/2 цена от по-вносните, със същото качества.
А от новия ЕХО савекс не съм приятно изненадана, а направо шашната. Досущ като истински е.

# 28
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
От опит залагам на чуждите Peace И за прах за пране, и за почистващи препарати, и за абсолютно всичко.

Специално за препаратите- напълно съм съгласна.

# 29
  • Мнения: 196
Ами онзи ден си купих Циф и Доместос и щях да умра в банята от задушаване и ръждата ваобще не помръдна,дори след зверско търкане.След това майка ми ми даде един препара даже не го запомних български от 90 стотинки,само залях мястото и след 20 мин ве4е ръжда нямаше,та нито мирише нито нищо.А за праховете може и бг ама омекотители в никакъв случай,твърдо съм за чуждите.

Общи условия

Активация на акаунт