Коледно вълнение хвърля ПЛЕВЕН в настроение

  • 14 283
  • 278
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 248
Miriel, в началото, като го дадох на ясла чувствах, че съм най-лошата майка на света. Седях сама в къщи и място не можех да си намеря. Не ми се чистеше в къщи, не ми се излизаше с приятелки, нищо. Ники плачеше в началото само сутрин, като го оставях. Сестрите в яслата ме убеждаваха, че това е нормално, че той плаче защото не ги познава. Казваха ми, че адаптационния период е 1 месец. Тогава ще се разбере дали детето ще свикне или не. Плакахме две седмици. Първата доста, а втората само докато го оставям пред вратата. Даже нарочно си намирах работа при гардеробчетата, за да чуя колко ще плаче. Ами, почти веднага спираше. Едно от нещата, което ми направи впечатление в тази ясла е, че в началото не държат децата само до обяд, а ги оставят и да спят. Казаха ми, че така по-бързо свиквали. Иначе като дойде обяд и те чакат някой да ги прибере, и ако не стане, стават неспокойни. Иначе още от началото Ники си хапва добре там и спи спокойно. Друго, което ме притесняваше беше, че той ядеше пасирана храна. Не знам как го научиха за толкова кратко време, но вече всичко си дъвчи. Ходи вече без проблеми на гърне, а в къщи въобще не искаше. Отпуска се все повече да говори. Научи се много бързо и да пие от чаша. Като цяло съм доволна от яслата. Грижат се много добре за децата. Единственото лошо е, че много боледуват. По едно време даже се бях отчаяла. Изпихме три антибиотика за отрицателно време. Личната лекарка ме съветваше да го спра от ясла. Даже си мислех за вариант да наема детегледачка. Но засега се закрепихме. Започнах да му давам Зелена енергия, Коластра и Есенциални мастни киселини. Не знам дали от тях, но започна да изкарва болестите по-леко и като го видя, че се разболява веднага го спирам за два-три дни и така се разминаваме с лекарствата. Само не ме питай какви врътки правим с баща му, за да можем да го гледаме през тези дни. Мога смело да твърдя, че вече му харесва при децата. В началото като го вземах все  си седеше самичък на едно столче и си играеше с нещо (той е толкова палав, че не е характерно за него да седи на столче), а сега вече го намирам винаги на килима да си играе с другите деца. В почивните дни  сутрин като стане си взема раничката, отива до вратата и вика цата, цата (да ходим при децата). Дано не съм досадила с дългите си писания на другите майки.
Гретхен, много местения  Shocked Ние сме се местили четири пъти и като знам, че първия едвам напълнихме половин камион с багаж, а при последното два не ни стигнаха, не знам ако сега ни се наложи как ще събирам всичкия  багаж.

# 256
  • Мнения: 801
Валенце, страхотно,че нещата са станали, както ги искахте..... Hug.....Враца е мн хубав град, с чист въздух и красив Балкан.......ей, и да не ни забрАвиш като се преместите, живот и здраве.....

МОми Плевенчанки....някой да му се ходи да разпусне на чувствената(макар и поокрадена/тук с Дес сме на едно мнение Wink, най-вече от Тийвъри)музика на Белослава в петък в Канапе? нЕма с кой да отида.....а ми се ходиииииии, ама ма е срам самичка............ей ква бях, а ква станах....преди си ходих сама по баровете (е, не тук,де, в Търново), барманите ми ставаха приятели и такава дружба се заформяше........а тук нещо не става така....та някой навитак за петък да купонясваме в Канапе?

# 257
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 888
Благодаря за информацията Мериан. Снощи реших да приема работата и цяла нощ не можах да мигна и бях много нервна. Сутринта бях готова да потвърдя, но като взимах телефона избухнах в рев и не можех да се овладея. Говорих с мъжа ми и майка ми. Половинката казва, че най-важното е детето и щом не съм готова да го остовя значи не е времето. Възможността е голяма, но може да изникне и друга. Сега да остана с Вики. Поревах още малко докато реша окончателно. А Вики през това време правеше нейните страхотни бебешки неща и просто не можех да й се нагледам. Реших да откажа и почувствах страхотен покой. Значи решението ми е правилно.

Атракция извинявай че не ти отговорих до сега. Срещнах се с логопедката и тя доста ме успокой. Много лъчезарен човек. Обясними на какво да наблегна и  как да провокирам интереса й. Да призная нямаме много напредък в говора, но ме разбира все по-добре, изпълнява каквото й казвам и се учи доста бързо. Явно ще проговорим малко по-късно.

# 258
  • Мнения: 5 026
Вижте и чуйте това-според мен е страхотно,надявам се да ви хареса!

# 259
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 888
Вижте и чуйте това-според мен е страхотно,надявам се да ви хареса!

красиво и много хубава музика. Peace

# 260
  • Мнения: 262
Аз нищо не чувам  Sad

# 261
  • Мнения: 801
и аз, ама може и Драго да е закачил колоните за ДВД-то, не знам,пак ще пробвам

# 262
  • Мнения: 801
ама каква съм шматка.......... Whistling
тази сутрин Радка-Пиратка се събуди озъбена с два зъба
ама аз забелязах чак по обед  Mr. Green, дотогава си мислех, че е един

# 263
  • Мнения: 77
   Бравооо!!! Честито! цели ДВА зъба!!!! Голяма изненада, Петя а ти викаш, че само един бил!!  tooth tooth

# 264
  • Мнения: 814
Плевенски мами, към вас има питанка едно сладко плевенско бабче - обиколих толкова магазини в града, но не видях нещо красиво, светещо, пеещо,мигащо или движещо се за чаровната ми внучка Ема, която на на Бъдни вечер ще навърши 10 месеца и ще гостува в родния града на мама и тати, за я намери под елхата! В голяма чуденка съм  newsm78, искам да е нещо наистина красиво, което да й хареса, тя вече има пирамидата с обръчите, но я употребява само да пъха обръчите в устичката си, поне засега и да се опитва да я дъвче с едно поникнало зъбче и едно,което скоро ще се покаже. Споделете за някой магазин, от който сте купили играчки за своите бебки на нейната възраст, защото аз видях мнооооого играчки, но за по-големи деца. Благодаря ви предварително!

# 265
  • Мнения: 77
Днес Марти става на 6 месеца! Ето една виртуална почерпка и от нас!!!  newsm64  cook Popcorn  party006 Coffee cook
Пък баба му му подари един плюшен динозавър, но човекът се интересуваше повече от етикета, който беше напъхан в устата и дъвкан при липса на друга човешка храна вкъщи. Ми така е, като не го храним детето - етикети ще яде!!!!  Joy Joy hahaha

# 266
  • София
  • Мнения: 9 872
Е,мами,явно много ме обичате,защото няма да се местим.Не ме питайте какво ми е,така се бях настроила да се приберем в родния ни град-но не ни било писано,оставаме тук.Чувствам се гадно.Атракция,ще ти пиша на лични да ми дадеш малко инфо.

# 267
  • Мнения: 801
ама Валенце, не може така......я пак пробвайте, щом го искате - ще стане............

честито мини-ден на Мартото,който яде етикети,
вземете го нахранете,негодяи такива,безсрамници,лоши хора,лоши родители[/size] Twisted Evil

Арита, ми то магазини бол, само дето няма кой знае какъв избор......защо не прегледаш интернет магазина на Данет, можеш д апоръчаш от там нещо по-оригинално.......

ей, щях да забравя да ви попитам нещо: Радост има сополи, ама по-скоро и е запушен носа, вследствие на поникването на зъбите,де...
та въпросът ми е какви капки да взема, защото с физиологичен разтвор нищо не става - детето цяла нощ не е спало спокойно, сиреч и ние....

# 268
  • Мнения: 248
Фурор, аз съм много доволна от Коларголовите капки, черните, които се правят в аптека. Много от майките са доволни и от Виброцил, но на нас той не ни действа.

# 269
  • Мнения: 5 026
Честит 6-месечен ден на Марти! Да ви е жив и здрав!
Фурор, пак да ви честитим зъбчетата. За капките-при нас не действа Коларгола, но съм много доволна от Стеримар и ако е с по-запушен нос половин час след него капя Виброцил. Но за вашият случай ще е по-подходящ Стеримар-а.
Валенце,стига да мога ,ще ти дам нужното инфо  Hug
Някой стяга ли нова темичка? Да се пробвам ли?

Общи условия

Активация на акаунт