пак за помощите за инвалид със задна дата..

  • 3 396
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Не съм наясно с тези етапни епикризи, но дори и във вашия случай да може да се мине с такава, пак ще трябва да се издаде от специалиста по заболяването, няма да стане от джи пи. От друга страна джи пи-то може да ви издаде талон за хоспитализация за заболяването, но пак трябва да се иде в специализирана болница, която да ви издаде епикризата. Така, че май ще трябва да идвате до София, щом тука сте лекували детенцето.
Но първо си подайте документи за подновяване на ТЕЛК-а, ще ви изпратят писмо и в него ще видите какви точно документи трябва да подготвите.

# 16
  • Мнения: 2 543
Йепе, бъркаш се и на нас ни искаха епикриза, въпреки, че при нашите деца пък въобще не се лежи в болницата и от самата болница я пуснаха редом с другите документи.

Петя, аз просто не се изразих правилно. Ние имахме епикриза също, тя беше съставена след операцията. Мисълта ми беше, че след 2 години, когато ни изтече ТЕЛК-а ще трябва отново да носим епикриза и тогава аз също съм чувала, че се пише формална. Това исках да кажа на mrenka - лекарите знаят как се постъпва в такива случаи и специалистът, който лекува детето трябва да им даде епикриза. Hug

# 17
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Не съм наясно с тия епикризи, но ако датата на инвалидизация е от 2002г и от епикризата стане ясно, че детето не е преставало да боледува, то май би трябвало и за периода от 07.2006г до датата на подаване на новата молба за помощи пак да ти изплатят сумата, защото също е със задна дата newsm78

# 18
  • Мнения: 2 543
Не съм наясно с тия епикризи, но ако датата на инвалидизация е от 2002г и от епикризата стане ясно, че детето не е преставало да боледува, то май би трябвало и за периода от 07.2006г до датата на подаване на новата молба за помощи пак да ти изплатят сумата, защото също е със задна дата newsm78

Разбира се.

# 19
  • Мнения: 888
Не съм наясно с тия епикризи, но ако датата на инвалидизация е от 2002г и от епикризата стане ясно, че детето не е преставало да боледува, то май би трябвало и за периода от 07.2006г до датата на подаване на новата молба за помощи пак да ти изплатят сумата, защото също е със задна дата newsm78

Разбира се.

Знам ли вече...  Confused
Ето сега погледнах с по-голяма точност ТЕЛК-а-датата на инвалидизация-01.12 2002г.
ТЕЛК-а е с 50% инвалидност издаден на 01.04 2005год. и е със срок от 1 година.

# 20
  • Мнения: 380
Значи след като е изтекъл на 01,04,2006г, вие трябва да подадете нова молба за  преосвидетелстване на детето и чак тогава със задна дата ще ви изплатят парите ,Само че изплащат хсамо двойните детски и 112,00лв, със задна дата другите които получавате  изплащат само от месеца за който сте подали молбата  в социалните. Поне при мен така се получи преди два месеца. Но без нов

# 21
  • в старата къща на село.(ехххххххххххх мечтииии)
  • Мнения: 425
Да се включа и аз.
За изплащането със задна дата важи датата на инвалидизация посочена в телка а не датата на издаване на самия документ.Ние минахме ТЕЛК  на 12.06.06.но понеже в решението пише дата на ивнвалидизация дата на раждане-01.07.2000 ни изплатиха със задна дата от 01.01.05 до 31.06.06.Естествено първоначално ми казаха че парите не с изплащат със задна дата и така и щеше да си остане ако не бях прочела тук че нещата хич не са такива каквито ми ги разправят социалните.В предната тема подробно съм описала случката.Ieppe само не се отказвай това им е целта на гадовете.Обади се в София и подробно опиши случая те им се обаждат да ги просветлят,но не изтървай срока за обжалване и обжалвай това е редът.И на мен ми отказаха да ми приемат молбата със задна дата ,после получих отказ и след обжалване най накрая ми отпуснаха тези прословути пари.
така че успех и няма да се предаваш,щом ги дават на всякъде ще ги дадат и на теб.Ако имаш нужда от нещо за жалбата може да ми пишеш на лични или тука .Ще помогна от сърце както помогнаха и на мен милите мами от форума. newsm10

# 22
  • София
  • Мнения: 498
Знае ли някой телефон валиден за София на който мога да попитам какви документи трябва да подам за ТЕЛКА , за да не се разкарвам по няколко пъти. Досега имам епикриза , на която пише че заболяването е от рождение(вродено), след това след 7 мес. е направена операция уж за подобряване, но резултатът е доста съмнителен за момента. Имам епикриза и от операцията. След това през 2 мес. са правени процедури в частна клиника (защото държвната нямала такъв апарат Shocked) - от там нямам никакви документи. В крайна сметка лекуващият лекар е един и същ за всички манипулации до момента, той много добре знае състоянието му....но каза че засега резултат е рано да се търси и не е ясно.
Дали ще ми трябва нещо като етапна епикриза....или с тези 2-те и молбата ще стане???

# 23
  • Мнения: 380
На първо време само подаваш молба след което ще получиш писмо какви документи да подготвиш. Сега само отиди да подадеш такава молба защото доста се бавят след това.

# 24
  • София
  • Мнения: 498
Благодаря!
Интересува ме молбата там ли се пише по образец или е свободен текст.
Адреса е Иларйон Макариополски 10 - нали ???

# 25
  • Мнения: 380
За съжаление не мога да ти кажа адреса аз лично идвах  в София и на место в окръжна болница подадох молба по образец. Незнам по пощата дали може да се прати защото  ти издават изх. номер под който  е изведена молбата  а и друго се сетих мисля че преснимах епикризата и я приложих към  молбата 

# 26
  • Русе
  • Мнения: 299
Да се включа е аз-на мен ми одобриха задната дата на тези 112лв,но ми казаха,че детските не могат със задна дата.Някъде наистина бях чела,че е така.Не вярвам да се циганят за по-малката сума.Пишете отзиви при вас как е?

# 27
  • Мнения: 380
На нас ни изплатиха със задна дата 112лв и ддойните детски не ни изплатиха само транспортните и за лекарствата.Би трябвало и двойните детски да ви изплатят.

# 28
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ама няма ли в регионалните градове такива комисии за ТЕЛК, мисля, че не е само в София.
Soffia, първоначално джи пи-то ти изготвя документ за пред ТЕЛК, подавате го и след време получаваш отговор в писмен вид какви документи трябва да се представят пред комисията, кога ви е назначена дата за явявяне пред комисията и къде. По телефона никой не може да ти каже какви изследвания да подготвите, тъй като за всяко заболяване си има различни изисквания.

mrenka, мисля, че имаш право на тези пари със задна дата, въпреки, че в момента не получаваш тази добавка, защото ги изискваш за период, когато си получавала. Така, че обжалвай. Същевременно, ако си подновите ТЕЛК - а, зависи ако болестта на детенцето не е изчезнала, ако имате нов ТЕЛК ще можеш отново да си искаш пък парите със задна дата, за сегашния период, в който не ги получавате. Ако разбира се и в новия ТЕЛК пише  същата дата на инвалидизация.

nonchetoo , сигурна ли си, че задната дата важи и за двойните детски? Мисля, че е само за добавката по чл.43...

# 29
  • Мнения: 888
Значи,да видя правилно ли съм ви разбрала...
-Ясно ми е,че трябва да подам възражение за сумите със стара дата.
-Болестта на детето е хронична и не можа да изчезне,но в момента е в ремисия(болестта е в застой)-мога да продължа да получавам помощи,като първо да подам молба в ТЕЛК-а и да видя какво ще искат от там.Ако искат епикриза-да говоря с лекаря,за етапна епикриза,т.е. за епикриза,която доказва,че детето не се е излекувало и болестта не е изчезнала.

Общи условия

Активация на акаунт