Малформация цепка на небцето

  • 102 550
  • 763
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 16
Така е, когато излезе от операционната не ми казаха да му давам само с лъжичка или някакво друго подобно ограничение. Имах възможност да му давам от всичко каквото поиска, колкото поиска. Друг въпрос е, че детето не искаше нищо и е разбираемо. Може би след 4 дена вече се нормализираха нещата. Операцията ни я направиха на 9 месеца

# 46
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Така е, когато излезе от операционната не ми казаха да му давам само с лъжичка или някакво друго подобно ограничение. Имах възможност да му давам от всичко каквото поиска, колкото поиска. Друг въпрос е, че детето не искаше нищо и е разбираемо. Може би след 4 дена вече се нормализираха нещата. Операцията ни я направиха на 9 месеца
Щом детето е нямало проблеми след това,наистина сте били късметлии.
На нас категорично ни забраниха след операцията,Боби да засмуква каквото и да е.
Давала съм му всичко пасирано със лъжичка.Сокчетата и водата също му давах със лъжичка.
Синът ми имаше навика,като заспива да си смуче палеца.
Категорично забраниха това,и се наложи принудително да го откажа от смученото на палеца.
Това го пиша само информативно,как беше при нас. Simple Smile

# 47
  • Мнения: 16
Ние също се хранехме основно с пюрета. Самите месеци на детето го изискваха, но нямахме проблеми с биберона и млякото, биберон-залъгалка никога не е ползвал, сам не искаше. Дали е само късмет или и доцента си знаеше работата, незнам, но съм доволна от резултата, а и не само аз:)))

# 48
  • Мнения: 2 327
Вие сте първия случай, за който чувам, че не е бил забранен биберона...

# 49
Здравейте, имам племенник с цепка на устната и небцето. Той вече е на три години и първите две операции минаха успешно при Е. Георгиев в София, но в момента има проблем с говора.Георгиев смята, че трябва да се изчака до 1ви клас за нова корекция на небцето, а Ю.Анастасов предлага да оперира веднага и след това да се работи с логопед.

Моля,който е минал по този път нека да сподели.
Благодаря предварително!

# 50
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Здравейте, имам племенник с цепка на устната и небцето. Той вече е на три години и първите две операции минаха успешно при Е. Георгиев в София, но в момента има проблем с говора.Георгиев смята, че трябва да се изчака до 1ви клас за нова корекция на небцето, а Ю.Анастасов предлага да оперира веднага и след това да се работи с логопед.

Моля,който е минал по този път нека да сподели.
Благодаря предварително!

Моят съвет е да послушате доц.Анастасов,колкото по бързо-толкова по-добре.

# 51
  • Мнения: 450
И моят син е с пълна цепка на устната и небцето и аз като ivka10,ви съветвам да послушате доцент Анастасов.
Ние работим с логопед от момента ,в който се прибрахме от болницата след раждането.начин на хранене ,упражнения за говор,доколкото аз мога дасе справя и всички необходими съвети относно нашия малък-специален господин съм получила благодарение на нея-логопеда ни.
Ако имаш възможност прочети по-нагоре какво сме изписали.Когото и да попиташ 7-8 г. е възраст,в която нашите специални деца би трябвало да са готови да се срешнат с отговорността на 1-клас. т.е. прекалено е късно за раобота с логопед,попитай и в темата за логопедични консултации за всеки случай,ако ни нямаш вяра...

Последна редакция: сб, 17 фев 2007, 17:59 от ellza

# 52
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Не бих казала, че операцията е успешна, след като детето има проблем с говора, който не може да се отстрани от логопед.
Първо, колкото по-рано, толкова по-добре, второ, Анастасов оперира по друга методика.
Децата, оперирани при него, се справят много по-добре с говоренето. Моят син още е на фазата "айдеде-де-де абабабаа папапапа", защото при него има и други проблеми натрупани, но след операцията гласа му стана ясен и няма и следа от носово произношение.
Да се чака до 7-8 год. значи у детето веднъж да се формира този начин на говорене и после да се отучва, което ще му е доста по-трудно.
Работата е там, че небцето не просто се "зашива", а си има тънкости при пластиката, така че после детето да може да движи небцето си. (когато говорим, ние си движим мекото небце, но  го правим несъзнателно - той ще трябва да се научи да го прави, ако сега не може)

# 53
  • Мнения: 2 327
И моят син е опериран при Анастасов. Разликата при него е, че прави само една операция, а не две по принцип. Методиката му е по различна. Според мен можете да му се доверите.
След 7-8 години детето вече ще е много голямо тепърва да се учи. Ще загубите много време. Дори и да решите да изчакате, поне започнете работа с логопед.
Ние също започнахме работа с такъв няколко дни след като се роди детето и в първия момент, в който разбрах от какъв специалист има нужда.

# 54
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Здравейте, имам племенник с цепка на устната и небцето. Той вече е на три години и първите две операции минаха успешно при Е. Георгиев в София, но в момента има проблем с говора.Георгиев смята, че трябва да се изчака до 1ви клас за нова корекция на небцето, а Ю.Анастасов предлага да оперира веднага и след това да се работи с логопед.

Моля,който е минал по този път нека да сподели.
Благодаря предварително!


предлагам да послушате доц. Анастасов и особено за момента за започване на работа с логопед - колкото по-рано толкова по-добре. Дори да решите да направите следваща операция при Георгиев, операциятя сама по себе си няма да реши проблема с говора и дишането, а на 7 години ще бъде прекалено късно за всички видове говорни и речеви корекции, да не говорим за дишането и слуха. един път има белег от операция - което в очите на другите го прави различен, втори път не говори првилно - сега се поставете на негово място в училищна среда - няма са се чувствате хич добре, непрекъснато нападана колко сте различна и колко не можете това или онова. Трябва да запазите самочувствието на детето, като развиете всичките му способности, при това на време  bouquet

# 55
Момичета Благодаря!Много ми помогнахте!Пожелавам ви успех с вашите малки човечета.Ще ви пиша след като при нас мине операцията.

# 56
  • Мнения: 450
Успех ви желаем!И сили  Hug
Ще се радвам да пишеш как сте по-нататък  bouquet

# 57
Непременно ще продължа да контактувам с вас!Радвам се , че ви намерих! 

# 58
здравейте вече започнахме с захранването до момента пиеме вече по 60 мл сок а на обяд давам зеленчуково пюре,но все още не сме изместили яденето изцяло защото някой път и излиза пюре през нослето защотот като яде и кихва и след това не и се яде вече , иначе и слагам хранта отстрани между бузата и венеца но пак излиза през нослето. при вас случвало ли се е в началото на захранването.

Също така искам да питам за следобедното хране не за момента и смесвам млякото с 1/2 плодово пюре и и го давам с биберона, а като почнем с кашата нея с лъжичка ли да и я давам

# 59
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
 дава се плодовото пюре с лъжица, без да се смедва или разрежда - може обаче да се окаже, че предпочита първо заленчуковото и кашата

Общи условия

Активация на акаунт