Малформация цепка на небцето

  • 102 778
  • 763
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 776
  След възстановяване от операция на небцето дали ще бъде позволено да пробвам дали детето ще може да суче?

# 526
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Не би трябвало да е проблем, но първо докторът да каже, че е добре зарастнало, т.е. поне 30-40 дни след операцията. Но и на детето може да му е странно тепърва да се учи, ако досега не е кърмено от гърда. (нали това имаш предвид?)

Последна редакция: сб, 23 апр 2011, 23:59 от firebird

# 527
  • Мнения: 776
  Мерси много за отговорът Simple Smile Накара ме да се усмихна....
 Никога не сме се кърмили, но все още се цедя и си му давам кърма. Първо беше ми чудно дали ще може, а и имам много желание да се кърмим. Дано и доцента да позволи, а и той да  успее.
  Пожелавам на всички ви весели празници!
 

# 528
  • Мнения: 2
аз мисля, че не е добра идея това със сукането - самия факт, че след операцията на небцето не се връщат повече бибероните ми се струва, че трябва да се акцентира на друг вид хранене, а не да се учи детето да суче

# 529
  • Мнения: 776
  Аз със сигурност ще питам доцента дали ще може, нищо няма да правя на своя глава.
Но те все някога ще засучат нещо без значение дали е гърда или нещо друго.

# 530
  • Мнения: 2 327
Детето е голямо и може да се учи да пие от чаша и каот цяло го препоръчват, защото то трябва да се научи все някога.
От друга страна биберони не дават, защото стигат до небцето и може да разкъсат шевовете. След като мине следоперативния период няма проблеми да се дава и биберон, но не го препоръчват на тази възраст.
Но гърдата си е друго нещо. Ако детето свикне с идеята, защото отдавна вече го няма рефлекса.
При мен още от бебе не искаше и да ме погледне гола - почваше да пищи при опит да го слагам на гърда. Но и късно ми обясниха как мога да го кърмя...

# 531
  • Мнения: 776
  Ние биберони не ползваме поне от 3 месеца. Много добре яде с лъжичка и вече от около 10 дена пие от малко шише от минерална вода и мн рядко се оливаме.
  Относно кърменето звънах в Пловдив и ми казаха, че не е проблем да му се предложи после гърда, след възстановяването. Даже и сега можело да се кърмим, но това много, много не ми стана ясно как ще се получи.
  Със сигурност след операцията нямам намерение да му давам биберон. Peace
 Stun, можеш ли да ми обясниш как може да се кърми?
 

# 532
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Сега може да кърмиш по един малко особен начин. Нагласяш се като да цедиш в ръка, и зърното да е почти в устата на бебето и почваш да цедиш, а то преглъща. Виждала съм го на видео в Пловдив, доктора беше снимала една жена, на която не й бяха обяснили, че не може да се кърми и тя си намерила начин. Ако кърмата тръгне сама и по-силно, само прилагаш компресия и масажираш за подпомагане, ти ако досега цедиш, би трябвало да се контролираш добре.
Всъщност много зависи къде е цепнатината и как е езичето. При моето поради малък език и къса юздичка дори с биберон беше кошмар, а много бебоци ядат доста добре. При други цепката е на устната и предната част на небцето, а назад е здраво мекото небце и те си сучат истински.

# 533
  • Мнения: 776
  Стана ми ясно, но сега не мисля да го приучавам. Ще се пробвам след операцията и ако стане, стане. При нас цепката на мекото небцето е по- голяма, а на твърдото беше доста тясна и сега имам чувството, че е изчезнала- двата края са допрени един до друг. За храненето мога да кажа, че почти сме нямали проблеми.
  Мерси за разяснението Hug
  А да ви попитам имало някакви упражнения, който се правили след операцията. Те какво представляват?

# 534
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Логопед ще ви покаже. Не са кой знае какво сложно нещо - да духа свещи, малки парченца памуци и неща от сорта, целта е да свикне да контролира дали струята въздух минава през носа или през устата...

# 535
  • Мнения: 776
  Мерси пак за разсяснението, но предполагам, че ще трябва да поотрасне малко за тези упражнения, защото операцията ни ще е между 20.06- 23.06 и тогава ще е на 10м. Надявам се да се справим и тайничко се надявам да няма никакво носово звучене. Сега казва само Мама и някакви гласни и ги казва много добре. Grinning

# 536
  • Мнения: 776
  Пак съм аз с поредния въпрос Embarassed Страшно много го мъчат зъбчики, но не признава никакви чесалки. Удостова ги с внимание 2- 3мин. и после ги хвърля. Ако му дам бисквитка се чеше повече с нея, отколкото да я яде. Вчера му дадох една залъглака и като почна да я гризе отвсякъде. Бяхме я махнали още като беше на 2м. Дали мога да му я давам, за да се чеше с нея? Страх ме е да не сбъркам някъде, че но остава по- малко от месец до операцията ни.

# 537
  • Мнения: 2 327
Преди операцията няма проблем, щом го облекчава.
Все по някакъв начин трябва да го прави. За след това питайте доктора. Не знам дали самото чесане може да навреди на шевоте, ако залъгалката е с подходяща форма и не може да си я пъхне в устата до толкова, че да стигне небцето(примерно широк кръг).
Моя син отказваше да си пъхне каквото и да е в устата след операцията, даже и с лъжицата беше зор. Но при него зъбите пораснаха сравнително лесно и не сме ползвали от тези играчки.

# 538
  • Мнения: 776
  Stun, мерси за отговорът. Залъгалката е 0-6м и е съвсем малка. За сега се поуспокои и повече не сме му я давали.

# 539
  • Мнения: 776
  На 22.06 ще ни затварят небцето. Искам да ви попитам колко течна трябва да е храната. Те ще ми покажат ли?
  В деня, в който ще ни приемат правят ли се там някакви изследвания?
 Имам спомен, че май се изследва слухът- това кога се прави?

Общи условия

Активация на акаунт