Самотни пътешественици/Solo travelers

  • 11 725
  • 212
  •   1
Отговори
# 90
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
Моят мъж ме е обявил за темерут, защото дори и групово да пътуваме, аз се отцепвам и често обикалям сама. Евентуално да се засечем на обяд или вечеря и това е. Старите приятели и семейството са ми свикнали, обаче ако пътуваме с нови, си ги предупреждавам. Ставам рано, имам план. Ако на някого му е интересен моя план, добре дошъл е, ако не, вечерта ще се видим 🤪 Моя приятелка веднъж ми каза, че най обича с мен да пътува, защото нямам очаквания всички като керван да се понесем заедно, а всеки е според интересите си.

# 91
  • Мнения: 1 793
Предпочитам дестинации, в които усещанията са предимно положителни. Беднотия, крайна мизерия, опасност от болести или нападения не са мойто. Не ща да се подтискам и плача при вида на гладни деца, някак не ми понася... Мисля го с години
 Бях в Индия, пътувахме из провинцията, бях в Непал,  Мексико, Мароко.... Панама Ямайка си беше опасно.  По тези места бяхме двама, трима, без цяла група. Там не бих пътувала сама. В Ирак също... И освен друго, както писах мизерията ме подтиска вече, въпреки че в Лат Америка хората са усмихнати и по- позитивни някак.. Пак друго е.. Та избирам. Проблема е, че Европа, САЩ и цивилизованият свят не са ми интересни, еднакви са и някак скучни... Даже завиждам на тези, които ходят и "откриват" нови места,... Радват се, както аз сякаш вече не мога..
И аз съм така. Предпочитам положителните емоции, сивотата и нищетата ме натъжават. Като млада обикалях Европа сама и много ми допадаше самостоятелната експлорация. Все завързвах някакви пътешественически запознанства, от които да се образовам мулти-култи стил. На други континенти обаче, изпитвам паника да ходя сама, въпреки че имам северно американски спомени от едно и половина, впоследствие споделено, през атлантическо пътешествие. Може би както казват, апетитът идва с яденето?

Сега наближавам голям юбилей и съм в дилема. Австралия, Ю. Корея или отново Америка, но за съжаление, моят мъж е против пътешествията в “скучни” западни/богати страни, по принцип, ха ха, той и затова с мен се събра😊. Но да, единственота ни обща дестинация е Северна Испания.

Последното изречение в цитата горе…отдавна съм вече така, сега вече обичам ….да се връщам - да повтарям и потретям. Връщам се много напоследък, и то в родния си град, в Северна Испания, дори планирам посещения на места от детството си. Последното което ми се иска, повече от пътуване до Австралия,  е - да ям лещена супа в хижата на детските ми спомени, някъде около в.Мусала😊.

# 92
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 313
Теоретично много се навих.
Първия път трябва да е много кратко и близко , за да преодолея паниката.
Или, обратно, за да няма връщане назад. ?

# 93
  • София
  • Мнения: 670
Теоретично много се навих.
Първия път трябва да е много кратко и близко , за да преодолея паниката.
Или, обратно, за да няма връщане назад. ?

Второто е по-категорично. За кратко - да, защото все пак е тест. Simple Smile

# 94
  • Glasgow
  • Мнения: 4 676
Според мен по добре първи път наблизо с опция за връщане по всяко време. В групата за соло пътуващи неведнъж е имало мацки, на които не им понася, не могат да сменят полети, стоят в стаята в стрес и ги укпокояваме онлайн. Ако се чувствате добре сама, не би трябвало да има проблем. Аз се чувствам добре сама и такива моменти да съжалявам съм нямала.

# 95
  • Мнения: 1 793
Аз обожавам Лондон. Ходя си по 3-4 пъти годишно (понякога семейно/повечето пъти - самосиндикално). Имам си установена рутина, маршрути - Чайнатаун, пазарчетата с разнообразна храна от всеки край на света, парковете, магазинчетата с книги и старовремски или с отминала мода вещи в Челси, Нотинг Хил и Камдън Таун, канала около Камдън Таун….Преди седмица пак бях сама на гости и съвсем случайно се озовах в Брикстън - супер се изненадах от африканските кафенета и магазини за плодове и зеленчуци така красиво подредени, сякаш взети от френски журнал.

Бе нали казват - който се умори от Лондон, е уморен от живота. Само дето градът е “студен”, от многото места, където съм била, в Северна Европа е ми е било по-трудно да завързвам спонтанни разговори, т.е. такъв избор би бил идеален за анонимна почивка, без интеракции с когото и да било. Ако търсиш нещо по-“сърдечно”😉, Южна Европа е по-добре - Солун или Атина може би?

# 96
  • Мнения: 7 255
RebelHeart, много хубав план, интересно ми е колко багаж предвиждаш да вземеш за пътуването? С годините свикнах да пътувам с минимален багаж, но ти все пак ще пътуваш в няколко държави с различен климат.

# 97
  • София
  • Мнения: 5 327
RebelHeart, много хубав план, интересно ми е колко багаж предвиждаш да вземеш за пътуването? С годините свикнах да пътувам с минимален багаж, но ти все пак ще пътуваш в няколко държави с различен климат.
Минимален. Шорти, чорапи и тениска си пера набързо всяка вечер. Ако въобще ми стане хладно, то е от гърдите нагоре -> един суитшърт е нужен. Само заради втори чифт обувки, джапанки и кърпи ще ползвам малък куфар с размери до допустим борден + раница на гърба.

# 98
  • София
  • Мнения: 6 136
Горе някой писа че обича Северна Испания,, интересно ми стана, все в Южна съм била. Кажете там Сан Себастиян или къде си струва? Има ли хубави плажове, кои места да се видят. Кои градове. Там бих отишла!!! Да, определено.. Кое е характерно, хора, храни...

# 99
  • София
  • Мнения: 2 887
Северна Испания е много красива. Пролет е толкова зелено, че нямаш усещането, че дори си в Испания. Сантяго де Компостела, Виго, Понферада, Леон, Бургос, Билбао. Все градове чудесни за разходки със замъци, катедрали, паркове и гори. За плаж е друго. Там вече не мога да дам акъл, защото не съм била за плаж там.

# 100
  • Мнения: 1 793
Ето тук малко Северна Испания Yum:
Скрит текст:

# 101
  • София
  • Мнения: 6 136
Много е красиво. А дали е толкова горещо като в южна Испания през лятото?

# 102
  • Мнения: 1 793
Много е красиво. А дали е толкова горещо като в южна Испания през лятото?
Не съвсем не, миналото лято средата на юли беше около 22градуса, аз нямах дрехи с дълъг ръкав и ми беше студено, по-скоро е като в Южна Англия по атлантическото крайбрежие. Ние летим до Сантандер, който ми напомня за България на моето детство някакси🙂. Оттам може към Билбао, Сан Себастиян, а ако си падате по-френския шик - Биариц.

# 103
  • SF
  • Мнения: 21 564
С коя компания летите до Сантандер?

# 104
  • Мнения: 1 793
Не сме в България. С Райанеър има доста полети, но не знам дали има от София.

Общи условия

Активация на акаунт