Постоянни зъби - как да ги подредим?

  • 2 558
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 654
На детето постоянните зъби никнат по два наведнъж, преди да падат млечните. До тук сме сменили 4 млечни с постоянни. Следователно сме ходили два пъти на зъболекар. Първия път зъболекарят извади 4 долни млечни резци, за да се наредят двата тръгнали да никнат постоянни резци. Т.е., остави долу пространство за 4, за да се наредят 2. Втория път вадихме горните два млечни резеца, за да се наместят постоянните появили се зад тях. Сега никнат още два постоянни, ама зад долните два резеца, като единия избутва първия постоянен резец, до степен, че той се клати. Защо не никнат тия зъби на местата си и сега как трябва да се наредят? Долните средни резци се подредиха като буква V, а тези дето трябваше да никнат в освободеното пространство до тях, никнат на втори ред зад първите резци. Детето и температура има в момента..  Казва, че го боли клатещото се постоянно зъбче. Confounded Пълна каша с тия постоянни зъби! Млечните не се клатят преди да тръгнат да никнат постоянните, а при извадени такива, никнат на съвсем друго място, не на мястото на извадените... Head Band

# 1
  • София
  • Мнения: 28 731
Отидете на ортодонт, не на стоматолог. Вероятно ще иска снимка.

# 2
  • Мнения: 3 561
И при моето дете беше подобно положението. Долните предни млечни не се клатеха, когато се появиха постоянните. В период от около 5-6 месеца имаше 2+2 зъба, постоянните растяха зад млечните. На нас стоматологът ни казваше, че всичко ще бъде наред. Водих я на друг, който искаше да вади млечните. Послушах първия, паднаха си млечните и постоянните се наместиха наистина правилно. И с други зъби се получи същото.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 012
Ортодонт задължително.
Имахме огромни проблеми със зъбите на сина ми. Имаше по два свръхбройни зъби -и млечни, и постоянни.
Постоянните не избутваха млечните и се наложи да се вадят от зъболекар.
С ортодонтски апартачета разшириха двете челюсти, за да се направи място за всички постоянни зъби. Извадени бяха само свръхбройните.
После с брекети за около година всичко бе идеално подредено и днес усмивката е ослепителна.

Без ортодонт никога нямаше да се случи.

# 4
  • Мнения: 10 654
А, може ли заради неправилното никнене на постоянните да вдига висока температура? Опитват се да пробият.

# 5
  • София
  • Мнения: 28 731
Не. Високата температура е от друго.

# 6
  • Мнения: 4 796
Зъбите се подреждат с шини, а за тази цел ортодонт.

Синът ми е с шини (горни и долни) от юли месец, от осемгодишен. И той ходи ходи с по два реда зъби.

Според ортодонта ще ги носи около две години, след което ще чакаме да пораснат постоянните и е много вероятно да се наложи да носи брекети известно време.

# 7
  • Мнения: 10 654
Днес бяхме на зъболекар. Каза, че постоянните не пускали корени до 3 години, да сме пазели новите зъбки от удар. Единия нов резец действително се клати. И ще чакаме да избият новите резци, да видим на къде ще тръгнат. На панорамната снимка се видя само единия никнещ и ще трябва 3д снимка да направим другата седмица. 50 лв за 3д снимка, обаче, много много не ми се дават. Frowning1

# 8
  • Мнения: 3 679
Скромното ми мнение е, че много отдавна е трябвало да изберете и да посетите ортодонт, отделно от стоматолог.

# 9
  • Мнения: 14
При нас също не се клатеха долните  но новите бяха избили от вътрешната страна и и пречеха да се храни нормално отидох ме нА стоматолог извади ги и скоро новите си бяха по местата

# 10
  • Мнения: 16
Мили Дами, водете редовно децата си на стоматолог. Като поизникнат зъбчетата, ако е необходимо се поставят шини. Благодарение на шините, които подреждат зъбите, по-късно няма да имате нужда да посещавате ортодонт за брекети. Ще си спестите и доста средства. До брекети се стига, когато е пропуснато поставянето навреме на шините.

# 11
  • Мнения: 10 654
Може ли някой да покаже снимки на тези шини, да ги видя какво представляват?

Ако щом след шините ще се ходи пак за брекети, какъв е смисълът от тях?

Ето как се развиват при нас зъбките...

# 12
  • Мнения: 16
Шините представляват детско апаратче за подреждане на зъби. Просто детето отива на зъболекар и се взима мярка. Важното е после детето да е постоянно в носенето иначе всичко се обезсмисля.

# 13
  • Мнения: 4 796
Синът ми носи в момента шини, за да му се разшири челюстта. След като смени всички зъби, ще носи брекети, за да ги подреди. Сега са като на снимката на Amynka, но в по-малка степен.

# 14
  • Мнения: 10 654
Nedinka, би ли снимала?
Едно време имаше едни "скоби", пак така с отливка. На това ли му викате "шини"?

Общи условия

Активация на акаунт