Постоянни зъби - как да ги подредим?

  • 2 561
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 814


Ето.

По-голямата е за горните зъби, по-малката за долните.

# 16
  • Мнения: 10 722
Аха! Благодаря ти. Ами същото нещо са - скоби! Няма да ги държи моето дете, абсолютно сигурна съм... Ще видим по-нататък за брекетите...

# 17
  • Мнения: 4 814
Аха! Благодаря ти. Ами същото нещо са - скоби! Няма да ги държи моето дете, абсолютно сигурна съм... Ще видим по-нататък за брекетите...

И аз си мислех, че синът ми ще се опъва, но всъщност свикна за точно три дни. При него и шините сега, и брекетите по-късно са неизбежни. Тоест двете се допълват, няма вариант ‘или, или’.

# 18
  • София
  • Мнения: 12 011
И при моя син бяха задължителни и шините, и брекетите.
С шините разшириха челюстта много, може би повече от 1 см. После с брекетите за около година всичко се подреди идеално.

# 19
  • Мнения: 4 814
И при моя син бяха задължителни и шините, и брекетите.
С шините разшириха челюстта много, може би повече от 1 см. После с брекетите за около година всичко се подреди идеално.

И ние действаме по същата схема. Без разширяване на челюстта при сина ми няма как да се наредят зъбите, няма място.

# 20
  • Мнения: 10 722
Добре де, децата растат... Челюстта няма ли да се разшири от самосебе си? Rolling Eyes

# 21
  • София
  • Мнения: 2 713
Малката ползва трейнър зазъбите. Тя е само с млечни за сега, но пък имаше дълбока захапка и неправилна дъга, което вече се е коригирало на 90% след 1 година носене (само през нощта). Доволна съм от резултата, не вярвах, че ще има промяна. Ортодонтът каза, че сега ще насочва и постоянните зъби, ще видим.

# 22
  • София
  • Мнения: 12 011
Добре де, децата растат... Челюстта няма ли да се разшири от самосебе си? Rolling Eyes
в някои случаи това не е достатъчно.

# 23
  • Мнения: 4 814
Добре де, децата растат... Челюстта няма ли да се разшири от самосебе си? Rolling Eyes

Явно не, както е написала Змия. При сина ми млечните зъби бяха перфектно наредени, но постоянните, които са излезли, седят накриво. Някои са толкова криви, че дори не се виждат, ако не се навреш в устата му.

През юли правихме снимка. Зачатъците на постоянните зъби, които все още са във венеца, също са много криви.

Отделно предните горни зъби на сина ми са доста напред и при затваряне на устата се получава дупка между горните и долните. Отделно зъбите му са много близо един до друг и трябва да ползва непрекъснато конец за зъби. Но има 2-3 места, където дори конецът не влиза. Това, предполагам, се дължи на тясната челюст.

Изобщо при нас проблемът не е само един. А ако му видиш муцуната, дори усмихнат, всичко изглежда идеално.

# 24
  • Мнения: 10 722
Ние също правихме снимка и при нас зачатъците на всички останали постоянни зъби са си изрядни, на местата си... Само тези резци защо така тръгнаха да избиват...? Може би при него защото не пада по едно зъбче ами в комплект х2 падат и никнат х2 наведнъж. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт