Основателно ли е възмущението относно 40- левовата издръжка на бежанец?

  • 161 249
  • 3 238
  •   1
Отговори
# 3 135
  • Пловдив
  • Мнения: 14 920
ТВалчева, ако свинското наистина не е по-евтино, с каква цел точно според твоята позната нашите институции хранят нарочно, ти да видиш, арабите със свинско? Да ги отровят, да им подлеят вода пред Аллах? Получават някакъв кеф? Много приказки ти разказва познатата ти, струва ми се. Не казвам, че и тя не си вярва. За работещите в мюсюлманска Азия европейци Нина е писала вече. Или работят, или имат други собствени доходи, във всеки случай не са на помощи, а не ми се вярва и много от тях да са нелегални. Виж, за нелегални индийци или филипинци мога да повярвам. Ама и тях не ги хранят, ами ги юркат на физическа работа, те затова са там.

# 3 136
  • Мнения: 5 945
Да, според нея това е акт на религиозна омраза, както и България приемала по-лесно сирийски бежанци, (защото там имало и християни, но афгански мрази защото са само мюсюлмани). Наистина има, но в Сирия имаше война и те затова идваха, а сега властта в Афганистан се води местна, а не чужда, макар че реално е терористична групировка окупирала страната им. Чувала съм също, че ги бият и ги хвърлят обратно през границата с Турция голи и без дрехи, телефони. А сега изведнъж нашите полицаи започнаха да ги убиват по границата, мигрантите са много повече като количество дори.
Не съм адвокат на никого, твърдо против съм нелегалната емиграция, както и цялото арабско преселение към Европа. Но не изключвам вариант да има гавра с хора от страна на някои институции у нас, както и отделни хора нарочно да тормозят някого, нямам идея, знаете че има хора, които просто им е кеф да тормозят някого и чувстват някакво извратено превъзходство.
Това със свинското наистина звучи изсмукано от пръстите, не бих се учудила просто да е ял развалена храна и така да си извърта нещата, заради комплекси или да се прави на жертва. Отделно не мисля, че някой е длъжен да знае за религиозния ти хранителен режим, когато влизаш нелегално, може да имаш и алергия към нещо и пак няма от къде да знае, и може да се случи инцидент.
Тя работи с бежанци като им превежда, защото твърди, че понякога ги карат да подписват документи, които не разбират и това утежнява по някакъв начин положението им после. Не само тя, много българи го вярват и разпространяват като слух...  напълно привнесена отвън идея.

Последна редакция: пн, 28 ное 2022, 13:49 от T.Valcheva

# 3 137
  • Мнения: 901
ТВалчева, ако свинското наистина не е по-евтино, с каква цел точно според твоята позната нашите институции хранят нарочно, ти да видиш, арабите със свинско? Да ги отровят, да им подлеят вода пред Аллах? Получават някакъв кеф? Много приказки ти разказва познатата ти, струва ми се. Не казвам, че и тя не си вярва. За работещите в мюсюлманска Азия европейци Нина е писала вече. Или работят, или имат други собствени доходи, във всеки случай не са на помощи, а не ми се вярва и много от тях да са нелегални. Виж, за нелегални индийци или филипинци мога да повярвам. Ама и тях не ги хранят, ами ги юркат на физическа работа, те затова са там.
Такова нещо ,като нелегални в арабските страни  няма.нито  филипинци,нито индийци,всички са с договори,само черноработниците са с гарант местен и условията са ужасни,задържат им паспортите ,тази практика позволява издевателство над тях.

# 3 138
  • Мнения: 5 289
Наскоро една моя приятелка от Афганистан...много се обижда, когато стане дума за миграция..  според нея в арабските страни било същото, много хора работели там от Европа и САЩ и живеели по-добре
Много ми стана интересно - тя някога живяла ли е въобще в Афганистан или само родителите и са тамошни?

# 3 139
  • Мнения: 5 945
Наскоро една моя приятелка от Афганистан...много се обижда, когато стане дума за миграция..  според нея в арабските страни било същото, много хора работели там от Европа и САЩ и живеели по-добре
Много ми стана интересно - тя някога живяла ли е въобще в Афганистан или само родителите и са тамошни?
Живяла е през повечето години от живота си даже, на 20г. напуска Афганистан, от 8 години е тук. Тя обича България и я нарича втора родина, и е български представител на различни места, и казва че никога не е преживявала лично каквато и е да е било дискриминация, но обвинява различни институции тук, за това което е видяла като отношение към други афганистанци или араби, и иска да помогне на сънародниците си.

# 3 140
  • Мнения: 5 289
И като е живяла там, не и е станало ясно, че е сред по-малкото 50% сънародници, които въобще могат да четат и пишат и че е имала огромен късмет въобще да притежава документ? Какви европейци, какви пет лева?! Че те там актове за раждане до съвсем скоро въобще не им издаваха, сто години война е... И аз имам една приятелка от там, дала работни места на двеста афганистанци в Австрия - съвсем други приказки говорят, затова се учудих.

# 3 141
  • Мнения: 5 945
Как да не й е станало ясно? Разбира се, че й е ясно, тя ненавижда талибаните. Тя няма предвид, че европейците ходят в Афганистан, а че европейци и американци ходят да работят в страни като Сауди, ОАЕ - богатите държави и това е факт, проблемът е че не прави разлика между бежанци, легални мигранти и нелегални такива. Както и че тези, които ходят да работят там или дори само на екскурзия спазват техните закони, не минават през дупка в оградата. Но слогънът "няма нелегални хора"...

# 3 142
  • Мнения: 5 289
Как да не й е станало ясно?
Че не може да сравнява дошлите като бежанци без документи, а и в голям брой  без писмо и четиво с други бежанци, например Сирия. За талибаните между бежанците пък да не отварям дума, че съвсем ще размием темата за украинците.

Скрит текст:
ПП Това, че сравнява европейците в Дубай примерно с бежанците от Афганистан, го подминах даже без коментар Relaxed

# 3 143
  • Мнения: 5 945
Така е, може да се прехвърлим в другата тема. Сигурно ще се изненадаш, но не само тя, а цели организации в България смятат, че всички и хората, които са без документи трябва да могат да отидат и устроят живота си, където искат, защото техните държави са съсипани и именно заради това те нямат документи или грамотност, защото те не бягат от хубаво. И когато си срещу тази теза може да звучи обидно, злобно, ксенофобски, расистки, шовинистки и т.н.

# 3 144
  • Мнения: 7 856
Категорично е за другата тема, но "горките" от съсипаните държава си изхвърлят документите в Турция и плащат 4000-5000 евро само за да стигнат от Турция да Сърбия. Колко ли още ще платят, за да стигнат на запад. Колко ли българи биха могли да извадят тези пари, дори и за живота и здравето на децата си?
Тези, които ни заливат, от много години живеят и работят нелегално в Турция. И Ердоган ги погна да се махат, защото идват избори, а турците не ги щат. Резултатът го виждаме.
А на Мароко какво му е съсипано? Мирна стабилна държава, сериозна туристическа дестинация за европейците.
И не съм съгласна да ни заливат мюсюлмани. Да ходят в държави с тяхната религия. Както казваше майка ми преди много години - всяка жаба да си знае гьола...

# 3 145
  • Мнения: 911
Да се върнем към темата. Прекрасна новина за украинските бежанци (защото са по-бежанци от другите, разбира се)

Говори се за ежемесечни помощи, за всички, независимо дали са настанени в хотели, бази или на свободен наем.

# 3 146
  • Sofia
  • Мнения: 3 868
Прекрасна новина за украинците, за нас данъкоплатците, тънък намек да затягаме коланите. Редно е! Всичко за "богоизбраните".

# 3 147
  • София
  • Мнения: 14 909
https://www.segabg.com/hot/category-bulgaria/hoteli-osvobozhdava … zhanci-1-dekemvri
Част от хотелите искат да махнат "скъпите си гости" от 1 декември и настояват държавата да се намеси, защото по новите правила в държавните бази могат да се настаняват само новопристигнали.

# 3 148
  • Мнения: 15 960
Е защо така, нали си бяха едно семейство? Самите хотелиери настояваха да се продължи програмата и то на същите пари като лятото, което много ме учудваше, защото предстоеше зимен сезон с отопление. Те явно си мислеха, че ще стане като пролетта, дай да ги оставим в хотела, пък после ще изнудваме за още пари.

Сега ще ги местят в държавни бази и предстоят нови оплаквания, че ги местели като чували с картофи, пък базите какви са мизерни, олеле, не сме свикнали на такъв нисък стандарт...

# 3 149
  • Мнения: 25 898
Там е проблемът, че няма даже да ги местят в базите, защото там настанявали само новодошли. Т.е. оставят ги на улицата. Ама че роднини...
Всъщност правителството е забъркало нова каша. Толкова ли е сложно да седнат, да измислят някакъв ред и правила и още на границата да запознават хората с тях?
Например: „Добре дошли в България! Имате право на безплатно настаняване в държавни бази за 3 месеца, в рамките на които трябва да си намерите жилище и работа. Трябва да учите български език, а децата ви да посещават българско училище. Съжаляваме, но това са възможностите ни. Ако не ви устройват, моля, подминете България и продължете нататък.“
Точно и ясно. Какво само променят решенията си в движение и се въртят насам-натам като ветропоказатели.

Общи условия

Активация на акаунт