Синдром на раздразненото дебело черво тема 2

  • 98 299
  • 1 655
  •   4
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 5 247
Не, нямам опит с цинк карнозин. Сега пия трифала. На своя глава го почнах защото прочетох големи хвалби.

# 46
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
Иритаколин е мн добър продукт, облекчава газове и болки. И цената му в аптека Афия е чудесна. Препоръчвам.

# 47
  • Мнения: 256
Здравейте. Възможно ли е, от няколко годишен прием на АД, почти да си загубя перисталтиката, и да трябва постоянно да взимам сена, заради подуването, непълното изпразване на дебелото черво, и чувството на тежест? Благодаря.

# 48
  • Мнения: 2 241
Привет групичка,

За някои от вас може да е полезно. Смятам да започна да прилагам някои ежедневно:

https://www.healthline.com/health/digestive-health/ibs-and-exercise

https://www.healthline.com/health/yoga-poses-for-ibs

https://www.youtube.com/watch?v=zX5EGa0iD-Q

# 49
  • Мнения: 414
Мале момичета аз с моята фобия от апендисит, заради хроничните болки в дясно които имам....Вчера видях един пост на едно момиче във фейса, която разказваше как едва не е умряла от перитонит без да има симптоми 😲 Усетила само някакво превъртане в червата и за това отишла на лекар.Нямала болки и тн .Каза че май е имала някакво срастване на червата/апендикса (за което не е знаела) и прави перитонит направо....Някаква друга жена се беше включила в коментари как нейна приятелка е била по същия начин без симптоми, обаче не оцеляла...Направо съм в шок!Колкото ме е страх заради тея мои обаждащи се болчици сега нацяло се притесних, честно!Как може да нямаш силно изразени симптоми при такова сериозно състояние!?!?

# 50
  • Мнения: 95
Привет! От години съм с тази диагноза, след малко затишие, през последните месеци отново се влоши. Имате ли препоръка за добър специалист в София? Не съм си правила колоноскопия от 6 години и май е време. На първо четене поне искам консултация.

Имате ли отзиви за д-р Стефан Митев? Попаднах на сайта му и звучи като чудо - запознат, внимателен и компетентен. Дори не ми се вярва, та някой има ли реален отзив?

# 51
  • София
  • Мнения: 5 247
Аз съм доволна от доктор Чавушан и гастроентероложката на 6 ДКЦ София, но не й помня името

# 52
  • Мнения: 8 803
Здравейте!
Най-накрая открих темата. От 14 години съм с това противно СРДЧ. Следствие на автоимунно жлъчно-чернодробно заболяване. Болестта на черния дроб не ме тормози, но този колит просто ми взима живеца. Преди беше по-нарядко, сега сякаш няма почивка. Влошава ли се това чудо с времето?
Или запек и мъка сутрин докато се изходя, или разстройство.
Сега съм с разстройство. Много ми е лошо, повдига ми се непрекъснато, но не повръщам. Корема ми е подут и червата ми бълбукат непрекъснато. Пия в момента пулсет за гастрита, че и това имам, и синбиотик - Вио тон В. Спазмомен по 3 пъти на ден, та малко ме отпуска от време на време. Държи ме по 1 месец кризата. Отминава за седмица, да си почина и пак почва. Не знам вече какво да правя. Помощ! Ще умра от този колит...Sad Напълно ме скапа...Колоноскопии няма да правя, не виждам смисъл.Пазя строга диета заради жлъчно-чернодробната болест
А, да, като ходя до тоалетна много лошо мирише и е жълто на цвят. Някой да потвърди, че е от колита?Или не?

# 53
  • Мнения: 11 737
Жълтото няма ли връзка с автоимунното на дроба и жлъчката ?
Иначе при липса на протеин при хранене, особено ако се набляга на млечни, са жълти.
Аз като съм в криза и ям само хляб и картофи пак са жълти.
За миризма по-специфична не съм забелязала.
Да не би някои бактерии да дават тоя мирис? Ако са се увеличили. Пък може и от самото заболяване да е.
Мастиха си пия аз. Пробвах и Гастритол. Форумка ми подари. Много е добро.
Тествах го при гадене, рефлукс, разстройство със силни спазми и болка. И при трите подейства от един прием с 30 капки. Билково е.

# 54
  • Мнения: 8 803
Жълтото няма ли връзка с автоимунното на дроба и жлъчката ?
Иначе при липса на протеин при хранене, особено ако се набляга на млечни, са жълти.
Аз като съм в криза и ям само хляб и картофи пак са жълти.
За миризма по-специфична не съм забелязала.
Да не би някои бактерии да дават тоя мирис? Ако са се увеличили. Пък може и от самото заболяване да е.
Мастиха си пия аз. Пробвах и Гастритол. Форумка ми подари. Много е добро.
Тествах го при гадене, рефлукс, разстройство със силни спазми и болка. И при трите подейства от един прием с 30 капки. Билково е.

Жълтото вероятно е от болестта, поначало си е по-светло, но ме разтревожи тази тежка миризма, която преди не съм усещала. Аз ям много леки храни, абсурд да е от тях.
Не знам за бактерии, вече ми омръзна да нося за изследвания.
Гаденето обаче май си е резон при колита?
Не знам дали от него или от тежестта и бълбукането в червата, но ми е зле...
На вълни е- малко ме отпусне, после пак ми става зле е направо свят ми се завива...Sad

# 55
  • Мнения: 2 241
Ън, аз пих едни чайове по програма на един варненски лечител Илия Димитров. Някъде по форумите четох за него. Чух се с него по телефона (доста неприятен чичак),  но близки ми купиха и изпратиха чайовете. В крайна сметка останах доволна от програмата.

Чай 1 - за жлъчно-чернодробни проблеми (той ми добави към самата програма корен решетка, липа, шипка, копър, ленено семе, в зависимост от симптомите слагаш едно или друго)

Чай 2 - за хемороиди, колит, стомашно-чревни проблеми. Отново към самата смес ми добави (копър, липа, шипка, ленено семе, корен решетка)

В период от около 3 месеца всяка вечер си варих по 2 л. Оставях да престои цяла вечер и пиех на следващия ден. Редувах чай 1 и чай 2 всеки ден. Приемах пробиотици и иберогаст. Минах на диета. Калпротектина ми беше 800 от горна граница 50 и с гастрото вече бяхме уговорили колоноскопията, но като цяло дадохме шанс на диетата, програмата и всичко, калпротектина последно беше под горна граница, сега може и да нямам. Смея да твърдя, че влязох в някакъв добър период. Сега пия само иберогаст и пробиотици почти ежедневно.

Иначе боли ли те и има ли смущения в изхождането, направо не ти се живее разбирам те напълно и ти изпращам виртуални прегръдки.

# 56
  • Мнения: 2 452
Искам да попитам някой има ли парене на кожата в следствие на тези проблеми. Аз съм с СРДЧ сигурно от 10 години правила съм гастроскопия и после гастроскопия с колоноскопия обаче след Ковид преди 2 г получих това парене по кожата просто цялото тяло ми е супер чувствително. То пих антихистамини и оток направих от нищото и кортикостероиди пих като че позатихна. След това след някакво боледуване което ме удари в корема червата ми се напрекъснато раздразнени.Пия хуск иберогаст пробиотици позатихват понякога но в момента съм в пълен комплект тялото ми пари и ме боли корема ми е пълен ужас къркори, кашави изпражнения, болки по целия храносимлателен тракт уригане дори само от вода. Някой от вас карал ли е Ковид влошиха ли се нещата след Ковида?

Гледам че не искате да прави колоноскопии защо? Аз съм правила преди 3 години и имах малък полип моя приятелка с полипи ми каза че открили ли са веднъж полип на 3 г трябва да правиш колоноскопии за да не се изпусне нов и да стане нещо лошо та мисля пак да правя.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 996
Здравейте.
Аз идвам от темата за Хашимото. Чета ви от известно време, защото и аз имам СРДЧ. Отделно гастрит и дискинезия на жлъчка. Обобщаващо ми казаха "вегетативна дистония".
От скоро съм с Хашимото и много неща чета. Сигурна съм, че сте си проверявали хормоните, затова бих ви насочила в друга посока.
Да опитате елиминационната диета (елиминират се всички възпалителни храни за 8 седмици и след това постепенно се вкарват). Отделно си знаете - пробиотици, витамини Б, ензими...
Искам да ви споделя, че от 5г не съм хапвала маруля или друга зеления. След 2рата седмица на елиминационната диета почнах да ям всеки ден марули. Обед и вечер. Ама всеки ден. Преди 5г. след една хапка ми почваше адска гастритна криза, стягане, като обръч под гърдите...абе...ужас.
Смятам, че трябва да се насочим към излекуване на червата като цяло. Не че съм открила как става, но давам идея от къде да се почне.
Лятото ще пробвам диня. От 3г. не съм яла, защото ако премине през "гастрита", надолу ставаше страшно.

# 58
  • Мнения: 8 803
Като прочетох за марули, та се сетих, че може да съм си докарала и аз това чудо сега. Тъй като ме мъчеше запек, гастрото ми каза да опитам чрез храна да се оправя - домати, краставици, марули. Каза, че по малко зелена салата може. Започнах да ям салата от домати и краставици и да режа и по едно листо маруля при тях. Не знам дали това не ми раздразни така жестоко колита? И друг път ме е боляло, имала съм проблеми, но сега направо откачам...

За чайовете от билки и подправки - не дават почти нищо да взимам. Всички са имуностимулатори, а аз съм на имуносупресори и не бива. Може липов чай, може и копър, но разни неизвестни вътре неща, не бива, опасно е и затова не смея да взимам никакви билки, че ако ми активират имунната система, може и да не ме спасят.

# 59
  • Мнения: 1 226
И маруля ми дразни, и домат. Само краставица си позволявам по малко.
А така обичам домати, реве ми се.
При неспиращо разстройство ми помага ампула Гентамицин, пия заедно с имодиум.
После 3 дни Ре-комфорт.

Общи условия

Активация на акаунт