Синдром на раздразненото дебело черво тема 2

  • 111 824
  • 1 788
  •   1
Отговори
# 1 710
  • Мнения: 6 015
vici, ти със SIBO ли се оказа, в края на краищата (отскоро следя тази тема, затова не знам какво сте писали назад)? Hug Помня, че преди споделяше (в темата относно здравословните проблеми) за оплакванията си, за които не знаеше на какво се дължат. Радвам се, ако наистина си открила причината и си започнала лечение. Успех пожелавам!

Ох, и аз трябва да си пусна едно изследване за SIBO. Тук, в България, обаче, намерих единствено дихателен тест в определена лаборатория. Отделно от това - май правят и някакво леко инвазивно изследване на тънките черва, но за това трябва да ходя в болница, разбира се.

Иначе, и аз имам подобни на твоите симптоми, без гаденето. Определено не усещам никакъв апетит, за което, да ти кажа, никак не се оплаквам, че съм със склонност към лесно напълняване, а последните години успях да сваля страшно много килограми, точно защото не усещам почти никакъв глад ... никога. Simple Smile

# 1 711
  • Мнения: 10 369
Гърненце Heart, не знам дали съм със Сибо. То няма кой да ме изследва. Тук сме на 5 минутния конвейр. Официалната медицина не признава сибо, а на хомеопати и аюрведи не вярвам и нямам толкова време и средства да инвестирам. Пробвам всичко де какво прочета. И последно четох за това мляко. Та реших да пробвам. Но явно си трябва постоянство. Мислех че за месец два ще почувствам ефект. Но нищо. Аз до скоро се чувствах зле. Но бях на почивка преди 2 седмици и несъзнателно усещам че съм се разяла по 2 пъти на ден и след това не ми се гади. Пробвах да ям какво ли не - пържено, сладко, алкохол. А аз тези не ги консумирам по принцип. Ами не. Няма го гаденето. Аз не смея и да давам съвети, защото реално не знам дали е от него. Но друго не съм променяла. Като оставим почивката на страна, по принцип се храня протеиново, без захар и въглехидрати. Спортувам умерено всеки ден. Та няма какво да променям друго. Живея така от години. Но въпреки това гаденето ме смазва. Сега съм по-добре. Ще продължавам да си правя това мляко. Малко пипкава работа, но какъв избор имам друг. Така ме е травмирало това гадене, че почнах да ме е страх храна да гледам, че ще ми се сгади. Без да съм я опитала даже. За мен тази промяна е огромна.

# 1 712
  • Мнения: 25
Здравейте. Някой имал ли е подобен проблем - ежедневен дискомфорт вляво, на нивото на пъпа, но точно отстрани на тялото, където се хващаш за талията? Сякаш изведнъж преди година и нещо започнах да си усещам лявата страна там, а дясната си я приемам за даденост,  не ме дразни. Не е болка, а нещо като подуване, тежест, като лежа странично или ако се сгъна на йога се усеща все едно нещо ми подпира, все едно се прегъва кожа или някаква тъкан вътре, понякога и като разстегнат мускул е усещането.. оф много е странно.. Ходила съм 2 пъти на гастро,  не видя нищо на ехограф освен газове и каза, че може нещо да се дразни нерв от черво.. Ходих и на нефролог и ортопед, никой не видя проблем. Много е странно и неприятно, не ме боли, не е драма ама всеки ден го усещам и не мога съвсем спокойно да лежа..  Имам лесно разстройващ се стомах, една лекарка ми каза преди време, че вероятно имам синдром на раздразненото черво, но нищо в детайли. Дали може да е от такава.диагноза такъв постоянен дискомфорт и защо само от едната страна? Благодаря!

# 1 713
  • Мнения: 1 993
Какво е това млако🤔,нещо съм отървала?

# 1 714
  • Мнения: 170
Здравейте. Някой имал ли е подобен проблем - ежедневен дискомфорт вляво, на нивото на пъпа, но точно отстрани на тялото, където се хващаш за талията? Сякаш изведнъж преди година и нещо започнах да си усещам лявата страна там, а дясната си я приемам за даденост,  не ме дразни. Не е болка, а нещо като подуване, тежест, като лежа странично или ако се сгъна на йога се усеща все едно нещо ми подпира, все едно се прегъва кожа или някаква тъкан вътре, понякога и като разстегнат мускул е усещането.. оф много е странно.. Ходила съм 2 пъти на гастро,  не видя нищо на ехограф освен газове и каза, че може нещо да се дразни нерв от черво.. Ходих и на нефролог и ортопед, никой не видя проблем. Много е странно и неприятно, не ме боли, не е драма ама всеки ден го усещам и не мога съвсем спокойно да лежа..  Имам лесно разстройващ се стомах, една лекарка ми каза преди време, че вероятно имам синдром на раздразненото черво, но нищо в детайли. Дали може да е от такава.диагноза такъв постоянен дискомфорт и защо само от едната страна? Благодаря!
Аз, отляво точно под ребрата. Но при мен понякога е с болка, иначе точно подпиране, придърпване отвътре усещам.

# 1 715
  • Мнения: 10 369
Какво е това млако🤔,нещо съм отървала?
Ето тук е обобщено https://drdavisinfinitehealth.com/2022/03/sibo-yogurt/
Обикновено кисело мляко, но се заквасва с определени  конкретни бактерии на определена температура.

# 1 716
  • Мнения: 123
Здравейте, от 4дни съм с подут стомах, намален апетит, отвреме навреме болки в стомаха, чувство за гадене и все едно не смилам храната добре, почти съм сигурен, че е на нервна почва нещо, защото имам и паническо разстройство, но ме тормози много това тези дни, чудя се дали не е и вирус някакъв

# 1 717
  • Мнения: 11 784
При стомашен вирус симптомите са по-изявени. Явно повръщане или диария, силни коликообразни болки и т. н, понякога придружени с температура.
По-скоро друга е причината. ПР или раздразнени черва, жлъчка.

# 1 718
  • Мнения: 123
Благодаря за бързия отговор и аз принципно не мисля, че е вирус.
Някакви съвети какво да взема, пия но шпа, спазмалгон, линекс форте и си правя чай от мента и маточина, но днеска мисля да пробвам с лайка ?

# 1 719
  • Мнения: 11 784
Може да опиташ няколко варианта, но не всички заедно.
Първо ензими. По една таблетка по време на хранене. Най-достъпен вариант е мезим форте. Ако подуването и болките са провокирани от недобро храносмилане, би следвало да помогне.
По-скъп вариант са Ензи-мил.

Втора опция Гастритол. В това има алкохол, та може би е добре да се консултираш, ако пиеш други лекарства. Без рецепта е. 30 капки пия след хранене и при мен действа веднага срещу всякакъв дискомфорт в стомаха. И при гадене и при болки.

Мастиха разтворими таблетки. Има ги в магазини DM. Първата седмица сутрин и вечер по една разтворена след храна. После само по една таблетка.
Много добре действа на храносмилането и при дискомфорт, рефлукс, болки след хранене.

Комфортекс по време на хранене. Има желатинови капсули, има и за смучене. Аз харесвам повече вторите. Повече полза виждам от тях.

Дъвчене на дъвка в продължение на 20-30 минути веднага след хранене. Не повече. Помага за добро храносмилане, изкарва газовете и помага при гадене и последващ дискомфорт с подуване.
Обикновена дъвка ползвам. Може и дъвка с мастиха. Пак в DM магазини има. ELMA е марката дъвки.

И спираш пробиотика. Понякога влошават симптомите. По-удачни са да се пият след прием на антибиотик за няколко дни, отколкото при раздразнени черва и подуване на стомаха.

Избери си едно от горните и опитай.

# 1 720
  • Мнения: 123
Много благодаря

# 1 721
  • Мнения: 11
Аз скоро не съм се отчитала със Сибо млякото. Сякаш имам подобрение. Но не смея да се похваля. Значи смятах тези дни, от януари го правя. И чак сега усещам облекчение. Няма какво да е от друго. Две неща промених - последно хранене 17ч и Сибо мляко към 19-20ч по половин чаша. Иначе нищо друго не съм променяла. При мен основно оплакване беше гаденето (най-мъчителното), подут корем и къркорене и слуз при ходене до тоалетна от време на време. Сега никое от тези ги нямам. Но това гадене от над 10 години ме мъчеше. Взех и да огладнявам на последък. Преди можех 24ч да не огладнея, да не кажа 48. Гадене и гадене. За пръв път ходих на почивка и ядох до насита. Ще видим как ще е за напред. МНого се радвам. Дано не е временно.
    какво е това сибо мляко?

# 1 722
  • Мнения: 11
Здравейте пак!
Моята одисея с колитната криза продължава. Успях преди няколко дни да спра разстройството и болките по дебелото черво, спря и подуването и бълбукането на червата и тръгнах да се оправям уж. От тази диета само на няклко солети и 1-2 сухара взеха да ми се подгъват краката, просто бях ужасно гладна. И вчера сварих ориз и изпекох на скара малко бяло пилешко месо. Не съм слагала абсолютно никакви подправки, освен съвсем малко сол. След като ядох, макар и малко, ми стана тежко, но не ме болеше нищо. Сутринта обаче се събудих още в тъмно, защото ме болеше корема, получих и разстройство и днес отново цял ден съм на изходна позиция с болки, разстройство, подуване, бълбукане и всички екстри. Не знам какво да правя. Приемам всякакви съвети.
ПП Свалила съм 1/5 от теглото си дотук.
и аз съм със синдром на раздразненото дебело черво от 10 години не знам какво да ям вече последно време спрях да ям и усещам цялото с черво Как е раздърпано прекалено раздърпано настрани и щипещо и парещо по цялата си час Дай някакъв съвет защото гори и пари целия колон не знам към кого да се обърна и какво да направя мисля да ми правят операция във Варна Това казаха че донякъде би подобрило положение състоянието ми на дебелото черво

# 1 723
  • Мнения: 932
Ако са предложили операция, то става дума за друго състояние. СРДЧ означава, че не се откриват патологични изменения или възпаления в червата. Т.е. човек се води здрав.

# 1 724
  • Мнения: 11
Ако са предложили операция, то става дума за друго състояние. СРДЧ означава, че не се откриват патологични изменения или възпаления в червата. Т.е. човек се води здрав.
аз съм със срдч и напротив има възпаления под двете ребра особенно под лявото, ся си чувствам червото разтегнато и цялото ,,парещо , горящо , вде едно огън гори вътре , дай съвет нз вече какво да правя? Sad((

Общи условия

Активация на акаунт