Доктори в Шейново

  • 61 115
  • 330
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 76
Някой има ли информация дали адреса на д-р Румен Велев за частен прием е още Константин Иречек 14? Как изглежда горе-долу отвън кабинета, лесен ли е за намиране?

# 271
  • Мнения: 7 128
Предполагам, че си е там.
В кооперация е. Ориентираш се по звънеца. Мястото е много лесно откриваемо. Няма как да се объркаш.

# 272
  • Мнения: 102
Даниела Варадинова ли ?
Не и помня малкото име Sad , но преди работеше в отделението по патологична бременност. Едва ли има и друга Варадинова в Шейново. gala ти имаш ли някаква информация за нея?

Ако говорим за една и съща - тя вече живее във Виена и преди месец стана мама на прекрасна дъщеричка.

# 273
  • София
  • Мнения: 262
Здравейте! Бременна съм в 31 г.с. Това ми е втора бременност. Първата ми бременност беше със секцио. Имам медицински показания и сега също ще бъда със секцио. Бременността ми е високо рискова. Следи ме д-р Корсачки. Доволна съм от него по отношение на проследяването. Но, не знам как е по отношение на секциото. Т. е. как е като оператор. Ако някой има впечатления от него по отношение на секциото моля да ми отговори.

# 274
  • София
  • Мнения: 262
Избутвам темата напред защото си зададох въпроса в началото на празниците. Може пък някой, който може да ми отговори да не я е видял.

# 275
# 276
  • Мнения: 184
Избутвам темата напред защото си зададох въпроса в началото на празниците. Може пък някой, който може да ми отговори да не я е видял.

Щом бременноста ти е високо рискова може да се насочиш към някой по-голям специалист,в Шейново е не един такъв.

# 277
  • Мнения: 102
аз с две ръце бих ти препоръчала д-р Албена Гагова.

за този ,който визираш нямам никакви наблюдения  Peace

# 278
  • Мнения: 14
Извинете,за д-р Маркова не намерих никакви отзиви,или съм нещо недоскив....!
 newsm78

# 279
  • Мнения: 33
От известно време насам обмислям дали да не се включа в подобен формат, въпреки че ми е крайно неприсъщо. Реших все пак да го направя, защото си спомних времето, в което аз лично имах нужда да чета за чуждия опит.
По темата...миналата година предстоеше да раждам. До последно се чудехме къде и как, исках да е с избор на екип, защото имахме някои "забележки" при феталната морфология (а за там и за биохимичния колко имам да разказвам...) и ми беше притеснено дали всичко с бебчето ще е наред. След дълго чудене се оказа, че в Шейново работи познат лекар - д-р Чалманов. Аз лично се запознах с него на първата си консултация, месец и половина преди термин, но имах пълно доверие, тъй като познавах и двамата му родители - включително в медицински план. Останах очарована на въпросната първа среща и...дотам.
Прежалихме 70 лв. седмично за консултации и проследяване...Бях доволна, че добър специалист е поел отговорността за бебето, че ще получа сигурност и т.н. Какво обаче се случи на самото раждане?
Първо, по медицински показатели (начална перфорация на ретината) се уговорихме за секцио. (Шапка му свалям, че започна с това колко по-добре е да родя нормално, ама...)Знаех си предварително за 950-те лв. и бяхме напълно подготвени да ги дадем. Защо ли обаче никой не ни каза, че ако секциото се назначава по МЕДИЦИНСКИ ПОКАЗАТЕЛИ, а не по желание - сумата е по-малка??? Това, разбира се, ми стана ясно по-късно Simple Smile
Второ, не съм искала безплатни услуги, заради това, че ни е познат! Но никак не очаквах, и останах ужасно огорчена, че след приключването на всичко, ни бяха поискани най-невинно 250 лв. за "екипа"...на ръка. До ден днешен се чудя - аз ли имам погрешна представа за нещата, или случващото се е безумие, което всички възприемат за нормално? В моята стая имаше дама, която заяви, че е дала пари на лекаря си, по нейно желание. Приемам, че и аз бих се отблагодарила, но фактът, че я нямаше дискретността ("Ако вие прецените"... например), а ми беше поставен едва ли не ултиматум...ме отврати! В крайна сметка не платихме, аз не отидох на препоръчителната консултация след 40-я ден на секциото, защото просто не можех да го погледна повече тоя човек, не беше толкова и за парите. И най-неприятното е, че се почувствах АЗ неудобно - вместо обратното.
Ако се опитам да оставя настрана емоционалността, фактите около престоя ми в Шейново бяха следните.
1.От акушерките в отделение не мога да се оплача, въпреки че никой няма да те обгрижва, ако не си поискаш. Внимание и грижа не са ми отказвани, стига да съм помолила за тях. По това, което видях и чух, мисля, че за малките дребосъчета също се полагат много грижи, притеснения за бебчето не съм имала, въпреки предварителните ни страхове. Сестрата на Чалманов идваше да ме види всеки ден, той се появи едва след като...
2. 24 часа след операция  прокървих от раната, въпреки че секциото мина без проблем (пропуснах да отбележа, че работи в екип с началника на отделение "Анестезиология", което вероятно е плюс). Самото прокървяване не ми стана ясно защо се случи - при зашиването към края на операцията се скъса конецът, но дали е това? Не знам. Знам само, че една от акушерките дискретно намекна...че може би работата не е свършена както трябва при самата операция. Информация не ми даде. Докторът ме видя два пъти след прокървяването и ме увери, че е станало случайно. Слава Богу, повече усложнения нямаше.
3. Момичето на съседно легло беше родила със секцио без избор на екип (при д-р Мишел). Прокърви от раната ден преди изписването (4 след секцио) - гледаха я около 3 пъти него ден, все различни лекари и я уверяваха, че всичко е наред. Вечерта преди да ни изпишат я вкараха за втора операция, поради това, че били зашили червата за раната?!  newsm78 Тук се появи съмнението доколко наистина има или няма значение изборът на екип.  Confused  (Това е отклонение от моя случай, но е по темата за докторите в Шейново)

В крайна сметка, аз се чудя какво и защо се случи с д-р Чалманов. Може би надделява мнението, че да, този доктор вероятно е чудесен специалист и прочее...но май е позабравил едно от основните неща в професията? А може би пък аз не съм разбрала колко "благодарна" трябва да бъда, за да мога да се ползвам от услугите му???

# 280
  • София
  • Мнения: 2 109
lotusng21, радвам се, че в крайна сметка си добре Praynig
За Д-р Чалманов нямам наблюдения, но в никакъв случай не му прави чест, че ти е поискал допълнително пари. И мен ме рязаха с избор на екип, но никой не мие искал и левче отгоре. Иначе в Шейново сумата за избор на доктор за секцио си беше 950 лв, без значение дали си с мед.показатели или "по желание". Сега вече има разлика.
За Мишел обаче и грам не се учудвам, ЗА МЕН той е пълен некадърник.

# 281
  • София
  • Мнения: 2 381
Истината е, че освен официалната такса за избор на екип за раждане, която се плаща на касата в болницата, лекарите искат и още малко пари на ръка. Аз платих 800 лв. за нормално раждане 2008 г. Знам, че то тези 800 лв. 60% са за лекаря, избран от мен, т.е. 480 лв. Да, обаче преди въвеждането на тази такса, лекарите взимаха по 700 лв. на ръка. Така те обикновено си искат още 200 - 250 лв., за да си докарат тези 700 лично за тях. Лекарят, при когото раждах, не ми поиска пари на ръка, но съм му пациентка от години и съм го препоръчвала на кого ли не, като специалист по болестта ендометриоза. След раждането съм му дала само огромна кутия бонбони.

# 282
  • София
  • Мнения: 3 688
Как така има разлика в сумата за секцо помедицнски причини и пожелание  Thinking

# 283
  • София
  • Мнения: 2 109
Ами според това дали е наложително по медицински шричини (напр. висок диоптър) да раждаш секцио или защото просто така си си решил, без лекар да го е предписал. В първия случай плашащ 350 лв, във втория- 1400.

# 284
  • София
  • Мнения: 265
Момичета, колкото повече чета, толкова повече не ми се ражда hahaha.
Да попитам и тук-двоумя се между Велев и Гагова? Какво мислите по въпроса?

Общи условия

Активация на акаунт