Юбилей

  • 5 514
  • 16
  •   1
Отговори
  • Русе
  • Мнения: 410
Здравейте мили мами! В събота имах рожден ден, а в неделя празнувахме юбилея на майка ми. Беше ми гласувала доварие да й направя всички салати и предястия за ракията.
Ето ги в снимки.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=76385

# 1
  • Мнения: 3 334
браво,страхотни са Peace

# 2
  • Мнения: 8 946
Поздравления и от мен!
Ще ни кажеш ли нещо повече за родопската салата?!

# 3
  • Мнения: 2 584
поздравления  bouquet, всичко е много красиво

# 4
  • Мнения: 1 117
Здравейте мили мами! В събота имах рожден ден, а в неделя празнувахме юбилея на майка ми. Беше ми гласувала доварие да й направя всички салати и предястия за ракията.
Ето ги в снимки.
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=76385

Не мога и тук да не се възхитя на тези вкусотии Hug

# 5
  • Русе
  • Мнения: 410
Поздравления и от мен!
Ще ни кажеш ли нещо повече за родопската салата?!


Разбира се. Рецепти казвам всякакви.  Laughing
Необходими са: Салатен боб /от едрия, шарен/, кисели краставички, мек колбас, печен пипер, кромид лук /бял или червен/, сол, олио, оцет /по желание/. Аз не го обичам и не слагам, но мъжа ми си слага...
Боба се сварява, останалите продукти се нарязват на дребно и се омесват с боба. Това е. Нищо сложно, а става много като количество и достатъчно цветна.

# 6
  • в къщи
  • Мнения: 467
Това с боба изглежда много вкусно,ще го пробвам и аз Peace. Правя същото,но без колбаса,плюс лютеница.

# 7
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Браво! Поздравления!   bouquet Голямо старание си вложила - комплименти!   bouquet

# 8
  • Мнения: 11 747
Кажи за сельодката! CrazyОт къде я купи и какво я прави после? Praynig

# 9
  • Русе
  • Мнения: 410
Кажи за сельодката! CrazyОт къде я купи и какво я прави после? Praynig

Оказа се, че сельодката е маринована херинга Laughing
Салатата я дегустирах в един новооткрит руски ресторант и много ми хареса. Та там беше със следните
Продукти: червено цвекло, картофи, моркови, маринована херинга, ябълка, лук, майонеза, заквасена сметана.
Цвеклото, картофите и морковите се сваряват /по отделно/. Лука се нарязва на ситно. Ябълката също се нарязва на ситно. Херингата - на ситно, без кожата. Сметаната и майонезата се смесват и се разбъркват добре.
В прозрачна стъклена купа се редят отделните редове, кото между тях се маже със сместта от майонеза и сметана. Отгоре се маже със сметана и майонеза и се украсява по ваш избор. Трябва да престои в хладилник няколко часа. При мен - 1 нощ.

# 10
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Аплодисменти    bouquet !!! Всяка мама би се гордяла с такава дъщеря  smile3501

# 11
  • София
  • Мнения: 722
Страхотни предястия си направила. smile3501

# 12
  • Мнения: 11 747
Кажи за сельодката! CrazyОт къде я купи и какво я прави после? Praynig

Оказа се, че сельодката е маринована херинга Laughing


Хм newsm78,наскоро ядох сельодка и много ми хареса,за това попитах!Ама ми казаха,че сельодка е вид риба! newsm78Дали са ме подвели или наистина си е друг вид риба! newsm78

# 13
  • Русе
  • Мнения: 410
Кажи за сельодката! CrazyОт къде я купи и какво я прави после? Praynig

Оказа се, че сельодката е маринована херинга Laughing


Хм newsm78,наскоро ядох сельодка и много ми хареса,за това попитах!Ама ми казаха,че сельодка е вид риба! newsm78Дали са ме подвели или наистина си е друг вид риба! newsm78


ха сега де? Въпрос с повишена трудност. Може някоя рускоговоряща мама да каже, ако знае. На мен ми обясниха точно така, че това е херинга маринована по техен си руски начин. Е, аз естествено купих обикновена маринована херинга. Не знам каква чак толкова ще е разликата в мариноването... Но си заслужава човек да знае - за обща култура Simple Smile

# 14
  • Мнения: 678
Това с боба изглежда много вкусно,ще го пробвам и аз Peace. Правя същото,но без колбаса,плюс лютеница.
И аз така страхотна е с ракийка.

Общи условия

Активация на акаунт