Помощ за жена в нужда

  • 5 206
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 033
Моля темата да бъде заключена.

Последна редакция: ср, 16 мар 2022, 15:06 от BANDITA

# 1
  • Мнения: 12 725
Ако се обадиш на социалните служби?

# 2
  • Мнения: 1 575
Търсиш социалните, ако сте по-голямо село вероятно имат ден в който някой от тях идва в кметството или виж по телефона. Жената без документи не може да е дошла от Германия, така че вероятно са изгубени или откраднати и трябва да ѝ се издадат нови, което може да стане и в общината ви, но тя едва ли ще иска преди пак да започне да си пие лекарствата.  За помощите, сега и да ѝ дадеш разни работи, вероятно ще свършат като предните. Спешното е да я види лекар и ако има нужда да я вкарат малко в болница, затова социалните. За майка ѝ, тя няма ли някакъв контакт с нея? Ако ѝ пишеш на жената вероятно ще ѝ прати пари за паспорт и път. Възможно е въобще да не знае къде е.

# 3
  • Мнения: 1 033
Социалните изобщо не ми обръщат внимание. Говорихме с майка ѝ, в началото на Февруари. Щяла да ѝ прати пари за документи- нищо. Абсолютно никой не се интересува от нея, виках линейка и те не ми обърнаха внимание- нямала документи. Остава ми да пробвам Кмета. Състоянието е зле, много зле. За капак има и дете, не е тук то е в Германия. Никой освен мен не се интересува, околните казват: "Ами да умре"... Човещината ни се загуби. Занесох и храна 2,3 завивки, но в студа без печка и те не помагат сигурно. Господ да ѝ е на помощ.

# 4
  • Мнения: 12 725
Да умре? Scream

# 5
  • Мнения: 39 249
Не може бърза помощ да отказва преглед на човекбез документи.
Намерете кои са лекарствата. Поне за това да помогнем. Те вероятно са с рецепта. Бих помогнала финансово, колкото мога.

# 6
  • Мнения: 1 033
Да. Точно това ми казаха, в прав текст. Говорих с момичето каза, че едните лекарства се казват Депакин. Благодаря, че се отзовавате поне тук има хора.

# 7
  • Мнения: 11 925
Здравейте. Има фб групата епилепсия. Влезте там и разпитайте. Лекарствата за епилепсия са с протоколи и специални рецепти, пият се по схема. Трябва невролог да я види. Но наистина започнете от документите, след това болница неврологично отделение, за да й направят нужните изследвания и да предпишат лекарства. С епикризата проверете за ТЕЛК, би трябвало да има.такъв, но може да е изтекъл. Епилептиците са нормални и адекватни хора, пристъпи са страшни за човек, който не е свикнал, но ако получава често пристъпи това може да доведе до увреждане на мозъка.

# 8
  • Мнения: 1 033
Здравейте. Има фб групата епилепсия. Влезте там и разпитайте. Лекарствата за епилепсия са с протоколи и специални рецепти, пият се по схема. Трябва невролог да я види. Но наистина започнете от документите, след това болница неврологично отделение, за да й направят нужните изследвания и да предпишат лекарства. С епикризата проверете за ТЕЛК, би трябвало да има.такъв, но може да е изтекъл. Епилептиците са нормални и адекватни хора, пристъпи са страшни за човек, който не е свикнал, но ако получава често пристъпи това може да доведе до увреждане на мозъка.


Благодаря. Да адекватна е говори, разсъждава, НО започне ли пристъпа е страшно. Пада където и да е, цялата е в синини и рани, чести са на ден по няколко пъти и продължителни по над 1 час. Говорих отново, никой не се заема и аз да не съм се занимавала. Остава ми да я заведа в София или Пловдив, но с малко бебе е трудно. Незнам и как е прекарала ноща в този студ, нямам и печка да ѝ дам, а и не мисля, че е безопасно с тия пристъпи може да падне и върху нея. Имате ли идея на, кого друг да се обадя?

# 9
  • Мнения: 2 615
Обадете се в общината според мен.Щом в селото не обръщат внимание,звъннете на общинско ниво,или областно.Или даже в Германското посолство?
След като е германски гражданин,би трябвало те да се заемат.
Аз не мога да повярвам как хората сме станали толкова бездушни..А родителите ѝ,защо до сега не са я прибрали обратно,при положение,че сте се свързали с тях!?
За медиците няма да коментирам,те спазват някакви измислени протоколи,и нямат останала човещинка в себе си.
Мога да помогна финансово.

# 10
  • Мнения: 1 033
Обадете се в общината според мен.Щом в селото не обръщат внимание,звъннете на общинско ниво,или областно.Или даже в Германското посолство?
След като е германски гражданин,би трябвало те да се заемат.
Аз не мога да повярвам как хората сме станали толкова бездушни..А родителите ѝ,защо до сега не са я прибрали обратно,при положение,че сте се свързали с тях!?
За медиците няма да коментирам,те спазват някакви измислени протоколи,и нямат останала човещинка в себе си.
Мога да помогна финансово.

Благодаря. Точно общинските не ми обръщат внимание. И аз нямам представа защо родителите не предприемат нищо, всеки път само оправдания. Днес, утре, след 2 дни ще изпратя да направите документи и 1 месец и половина- нищо. Може и тя да е в затруднение, незнам. Имала глоба за личната карта, нямам идея колко е не съм се занимавала с такива неща, но може би я е срам да каже. Нямам обяснение.

# 11
  • Мнения: 2 615
Вероятно има нещо между родителите и дъщерята.И просто не се наемат да я върнат,или не искат.Не мога да си го обясня по друг начин...
Значи най-добре да се свържете с посолството според мен.Предполагам,че ако звъннете,и обясните ситуацията ще помогнат.Поне се надявам.

# 12
  • Мнения: 4 986
Обадете се в някоя медия,веднага ще се отзоват и ще оправят нещата,най-добре телевизия.Всички институции ще се задействат на минутата.

# 13
  • Мнения: 39 249
Проблемът основен на жената е да се овладее здравословното и състояние. За ядене все ще се намери нещо. Но ако е без лечение и лекарства няма да издържи дълго.

# 14
  • Мнения: 1 033
Здравейте, говорихме с майка ѝ, както предполагах няма възможност тъй като тя гледа детето. Подадохме молба за лична карта платихме глобата утре ще може да я вземем, купихме ѝ билет за 23.03. Горе долу стегнахме къщата, колкото да не духа и да е що годе топло. Занесохме легло, завивки, фенер тъй като ме е страх да не се запали с свещи. Заведохме я на лекар в по-голям град, веднага я прегледа човека, изписа лекарства и ето тук идва НО-то. Финансите ми бяха до тук, все пак колко е едно майчинство, не остана за лекарствата. Много Ви моля, ако някой може да ги вземе или да ми помогне. Лекарствата са Примидон Мизолин, Кепра, Депакин Хроно и още едно, на което му забравих името.

Общи условия

Активация на акаунт