Резултати от токсоплазмоза

  • 3 170
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 4 068
Цитат на: НинаМ
Интересува ме кьде мога да си направя имуноглобулинно изследване за токсоплазмоза в Стара Загора?Възможно ли е резултата ,който получих от ХЕИ  да не е коректен? Може ли и съпругьт ми да е заразен от мен?Днес ходих при гинеколога ми и той ми каэа,че трябва да се консултира с паразитолог и тогава ще ми назначи лечениеЗатова бързам да получа информация и от Вас



Нина, ако в болничната лаборатория не правят имуноглобулинни изследвания ще трябва да потърсиш частна лаборатория, за да си направиш изследването. Иначе доколкото знам от тази година се поема от касата, но зависи дали го правят при вас.

# 17
  • Мнения: 89

Лали ,запозната съм с хепатита ,но въпроса ми е уврежда ли се плода,когато имаш положителен резултат за хепатит В ,но не си болен в момента?Но ти може и да не знаеш отговора ,защото май си зависи,доколкото съм информирана ,плода може да се инфектира ,но може и да не се инфектира......

# 18
  • Мнения: 7 716
Наистина нямам на представа - но си мисля, че това е вирусна инфекция на кръвта и сигурно потенциално е много опасно. От друга страна антигена показва само носителство на вируса, като може да не си болен. Чудя се от какво би се отключила болестта? Като разпитах се оказа, че има родени здрави бебета от майки с този антиген Laughing

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 21 626
Цитат на: Lali
.... Като разпитах се оказа, че има родени здрави бебета от майки с този антиген Laughing

Не съм компетентна по темата , но да си кажа , че съм боледувала от Хепатит В .  Close  Sad В инфекциозна болница карах незабравим меден месец ! Когато забременях за първи път беше минала година и половина . Бяха ми казали , да не забременявам следващите 2 години . Да не ви разправям какви смесени чуства изпитвах тогава при вида на   EFP  - хем радостна изненада , хем жестоко притеснение и страх . Оказа, се че не е срашно , когато отидох на лекар и е факт , че имам две здрави слънца ! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт