не ака всеки ден а през 3-4 дни а е само на 18 дни

  • 2 086
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 365
Ние бяхме така. Нито дуфалак, нито сок от круши, нито сладка вода, нито овесена и варени сини сливи(водичката) ни помагаха. Акахме само с термометъра.Направо се бях побъркала. Принудих се да започна пюретата през 3-ти месец (а исках късно да захранвам). От пюретата се нормализира акането. Сега ака всеки ден понякога и два пъти на ден.
Мисля, че е най-добре да се консултираш с доки.

# 16
  • Мнения: 1 069
Трябва да обърнеш внимание на цвета на акито, в случай че е зелено и твърдо, значи бебето е гладно. Ако не си хапва достатъчно, какво да преработва и да изаква?
 Но ако е с нормален цвят- жълтеникав, и с нормална консистенция, тогава според мен няма място за притеснение.

# 17
  • Мнения: 643
Първо консултирай се с педиатъра си, ако му имаш безрезервно доверие, не се притеснявай, че го тревожиш за глупости, това му е работата.
 Второ, прочети внимателно, какво е написала Хедра, и си отговори на тези въпроси. Изброила ти е основните неща.
  Иначе от личен опит, моето бебе докато беше изцяло на кърма, акаше на два - три дни, но никога това не му е създавало дискомфорт, аз лично не бих дала на толкова малко бебе овесена вода, защото все пак овесените ядки съдържат глутен, а той се въвежда след 6 месечна възраст.

# 18
  • Мнения: 4 915
Прочети внимателно мнението на hedra.

Никакви овесени води, плодови сокчета, термометри и мушкато!

Консултирай се и с още един педиатър, ако трябва.

# 19
  • Мнения: 62
До втория месец, докато кърмих дъщеря ми, всичко беше добре, в третия почнаха проблемите, почна да ака през 3-4 дена и накрая стигна до една седмица и нищо не помагаше, какво ли не правих, измъчих я горката, като се сетя за това още ме е яд на себе си #Cussing out! А то какво се оказа, че кърмата ми намаля и тя не се хранеше достатъчно, дори наддаде много малко тоя месец, когато почнах да я дохранвам всичко се нормализира!

Общи условия

Активация на акаунт