Проблеми с шеф

  • 3 169
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 15 140
Молба за напускане се пише в свободен текст. Даваш я на ЧР и искаш входящ номер. Как така си дала молба без дата?
Смяна на работното време не става с фръцкане или със заяждане. На сумарно изчисляване на работното време ли си?
Болнични по един ден не съветвам да взимаш.

# 16
  • Мнения: 5 139
То един ден няма смисъл,поне по седмица.

# 17
  • Мнения: 424
AIDA N Където и да съм работила, винаги са ми давали готова молба, която да попълня..
Нарциса Не 4е съм дала молба без дата, имам предвид, 4е сме говорили и той знае, 4е скоро ще напускам. И не се заяждам аз! Сумарно.. ако имаш предвид на график - да.

Как'Сийка Хахах приятели!
Просто има един такъв момент, или едни такива хора, или един такъв момент и едни такива хора, 4е като виждат, 4е искаш нещо,а те могат да не ти го дадат и да те притиснат, го правят.. или като виждат, 4е не можеш и няма да се бориш.. решават да си правят каквото си искат.
Другата 'по малка шефка' запо4на да ми повишава тон, дори така без при4ина.. еми това никой не го е правил досега май.. Просто като видят, 4е не отговаряш, решават, 4е може явно..

# 18
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 186
Ами ето, аз ти казвам, че можеш и сама да си напишеш молба в свободен текст, че желаеш от едикоя си дата да прекратите трудовото правоотношение и да я подадеш до фирмата, до ЧР, до счетоводство, какъвто там отдел има. Длъжни са да ти я приемат. Ако се наложи и по пощата, по куриер можеш да я изпратиш. Стига да искаш да напуснеш, а не примерно да блъфираш, ще намериш начин.

# 19
  • Мнения: 15 140
Сумарното е график най-общо (но не съвсем точно) казано. По предните постове, най-малкото за смяна от 6 часа трябва да се добавят още дни, за да се отработят часовете за месеца. Иначе се намалява заплатата. А това за допълнителните 6 дни вече съвсем не изглежда осъдително в тази светлина.

# 20
  • Мнения: 424
Сумарното е график най-общо (но не съвсем точно) казано. По предните постове, най-малкото за смяна от 6 часа трябва да се добавят още дни, за да се отработят часовете за месеца. Иначе се намалява заплатата. А това за допълнителните 6 дни вече съвсем не изглежда осъдително в тази светлина.

Исках да мина на шест 4аса по принцип, естествено като ми намалят заплатата.

AIDA N Така ще излезе, 4е аз съм лошата.. хаха.. ама кво пък Smiley

Последна редакция: нд, 13 мар 2022, 18:23 от Ally_

# 21
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 186
???
Ти го казваш, аз къде съм писала нещо подобно?!

# 22
  • Мнения: 15 140
Не е задължително да са съгласни да те пуснат, особено ако няма как да се преразпределят смените, без да се назначи нов човек. Може да спестят 50 лв от твоята заплата и още 20-30 от осигуровките ти, ама ще трябва да дадат още една заплата на нов служител. По-лесно им е да отказват, докато напуснеш сама и си намерят нов човек - чиста работа.
Аз , ако бях шеф, също не бих се навила да си вдигам разходите. А сега съм работник и не съм навита да поемам повече работа.

# 23
  • Мнения: 424
???
Ти го казваш, аз къде съм писала нещо подобно?!

Да де, аз го казвам, така ще излезе..

Нарциса Това е място с малко работа, в една 4аст от времето се въртим безцелно и се 4удим какво по дяволите да правим, което мен ме влудява! Не е това проблемът! Както казах, ли4но е някак.. аз го усещам.. другата ми колежка също го усеща.. Някои хора, когато усетят някой, 4е е слаб, не може да се защити, няма никой зад гърба си и т.н., запо4ват.. да го измъ4ват Satisfied Защо.. защото и те са някак нещастни, нямат си работа, имат нужда да по4увстват превъзходство и т.н.
'По-лесно им е да отказват, докато напуснеш сама..' еми аз искам да напусна, ама ето 4е и това се оказва проблем.. ето ти потвърждение..

# 24
  • Мнения: 3 251
Какви хора има на този свят и колко мъка и глупост. Чак не мога да повярвам, че е истина!

# 25
  • Мнения: 15 140
Това за слабите и пр.е кухо философстване. Като смяташ, че слабите ги атакуват, ами подсили си присъствието.

# 26
  • Мнения: 1 460
???
Ти го казваш, аз къде съм писала нещо подобно?!


Нарциса Това е място с малко работа, в една 4аст от времето се въртим безцелно и се 4удим какво по дяволите да правим, което мен ме влудява! Не е това проблемът! Както казах, ли4но е някак.. аз го усещам.. другата ми колежка също го усеща.. Някои хора, когато усетят някой, 4е е слаб, не може да се защити, няма никой зад гърба си и т.н., запо4ват.. да го измъ4ват Satisfied Защо.. защото и те са някак нещастни, нямат си работа, имат нужда да по4увстват превъзходство и т.н.
'По-лесно им е да отказват, докато напуснеш сама..' еми аз искам да напусна, ама ето 4е и това се оказва проблем.. ето ти потвърждение..
Била съм в подобна ситуация с жена шефка предпенсионна възраст. И тя ръководеше 5-6 човека. Първият месец всичко беше ОК, после почна да се заяжда за всевъзможни глупости. Отчитам като своя грешка, че все й отговарях с "разбира се, няма проблеми", бързах да свърша работата много преди крайния срок. Започнах с голям ентусиазъм, мотивирана да посрещна всички предизвикателства. Докато се усетя, вече сервилничех, сакън шефката да ме вземе за мързелива. Никой не дава медал от тиква за това, напротив - сама се обръщаш на слугиня. Хайде остави, че ми прехвърляше част от работата си. Почна да се заяжда защо не съм вдигнала телефона. Звънеше ми по 6-7 пъти дневно по стационарния телефон на бюрото ми с въпроса "Къде си?". Точно като някое обсесивно гадже. Питала ми е дори колко пъти докато съм на работа ходя до тоалетна. Разреша някой проблем - "трябваше първо до мен да се се до питаш". Привличам нови хора, денонощно обработвам информация и прекарвам часове във физически труд - работиш малко. Другите часове наред си чатят във Фейс, скайп, тя на мен идваше да крещи. Когато правех ин витро почна да ме заплашва. Накрая излязох по майчинство и тази след една година се пенсионира. Бягай от този и следващия път имай обица на ухото - по-твърдо и не се дръж вечно като доброто момиче.

# 27
  • Мнения: 12 922
Не заемай позиция на жертва и няма да бъдеш.
Знай си правата. Ще чакаш ти този и онзи да ти даде бланка... Ето, сега вече знаеш кое как, не се давай, и си изработи малко по-нагъл поглед. Ако гледаш жално милно, явно му се събужда инстинкта на хищник.
Точно защото сте били приятели, сега иска да ти покаже, че вече не е кой да е. Не му се ядосвай, толкова си може, нещастник.

# 28
  • Мнения: 3 251
Аз се чудех откога е това приятелство?
Отдавна или се почувствахте приятели в работата с шефа?

# 29
  • Мнения: 3 498
А защо просто не си пуснеш един болничен да си починеш малко? Момичетата са прави, че като имаш разписан вече договор за 8 часа става друго. И междувременно докато си в болничен си търсиш друга работа на 6 часов ден.

Общи условия

Активация на акаунт