Не можем да се разберем с приятеля ми по темата за войната

  • 4 785
  • 145
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 22 577
Няма проблем, със здрави нерви с всекиго може да се живее.

# 31
  • Мнения: 14 525
Как да го разбереш и да го приемеш знаеш само ти, ние не можем да ти отговорим на този въпрос.

За мен лично това разногласие би било повод да се вгледам доста внимателно в другите теми, по които имаме различия. И за това как той си формира мнението и всякакви подобни. Да не се окаже, че трябва да избягвате повече теми отколкото имате за разговор например.

# 32
  • Мнения: 3 734
Не виждам кой знае какъв проблем с това изказване, макар че НЕ смятам САЩ за някакъв демон и причина за всички злини. Обясни му, че дори САЩ да има пръст в историята, Русия е тази, която прекрачва границата на благоприличие. Най-големите кръвопролития там бяха 2014-2015 година и не виждам причина Путин да бърка допълнително в кошера.

И си говорете с истински украинци.

# 33
  • Мнения: 41 635
Оф,  и аз имам такъв проблем.
Брат ми е заклет гербаджия.
Да го убия ли? Какво да правя?
И половината ми рода са на страната на Русия.
Да ги убия ли? С какво обаче, че да не ме осъдят? Помагайте.

А бившия ми не харесваше сериала Приятели? Това е голямо различие. Добре че го разкарах.

Ибало си мамата. Ти как разбра в чуждите семейства какво става жено? Всяка вечер си в различна къща и гледаш сеир.

Ах, оказа се, че междуушието при някои хора е неизползваемо.

# 34
  • Мнения: 160
Защо да не съм добре?
Доколкото виждам, в доста семейства настъпва разкол по тази тема. Според мен трябва да се говори по нея. Времената са ужасни, хората се делят, животът стана труден за понасяне.
Така е ,в много семейства има разногласия.
В нашето имаше за Ковид примерно . Какво означава това , че трябва да се разведем ли? Според мен просто избягвайте темата .

Иначе в нашето семейство сме си русофили и най-вече аз. Не одобряваме границата , която прекрачи г-н Путин , но се поставяме на мястото му . Той се опитва да защити страната и народа си от НАТО и по-специално от Америка.
Разбира се не одобряваме покушението над цивилни сгради и население. Трябваше да се демилитаризира Украйна , както първоначално заяви. И до там.
Желанието на Украйна да влезне в НАТО и плана за военни бази на тяхна територия , за да Русия бъде "под око " не се хареса на Путин. Това е.

Последна редакция: сб, 12 мар 2022, 13:55 от Stannn

# 35
  • Мнения: 141
Бихте ли ми казали аргументите на роднините си в подкрепа на Русия?
Благодаря!

# 36
  • Мнения: 6 529
Ако просто сте на различни мнения не е приятно, но не е и чак такъв проблем. Обаче ако единият от вас се опитва да наложи мнението си на другия, тогава става лошо.

# 37
  • Мнения: 141
Не, той не се опитва да наложи мнението си.
Уважава моето.

# 38
  • София
  • Мнения: 35 995
Има тема за войната в Украйна, в нея има всякакви доводи, чети я.

# 39
  • Мнения: 3 734
Бихте ли ми казали аргументите на роднините си в подкрепа на Русия?
Благодаря!

На по-старите хора "любовта" към Русия им е втълпена още от едно време.

# 40
  • София
  • Мнения: 19 322
Едно време хората се разделяха поне заради различичните политически пристрастия у нас (СДС и БКП). Щом и заради чуждестранните стана проблем, не знам. Глобализация.

# 41
  • Мнения: 41 635
А секс правиш ли с него? Ако да - то как смееш да си лягаш с такъв човек?
Още ли не си събрала багажа?
Сменяй го. Мъже бол.
Ако следващия пак не мисли като теб и него ще смениш.


Fever Ray, просто много тъпи хора има, много....

# 42
  • Мнения: 18 565
На 32 години съм.
Моля, не забравяйте, че това е фундаментална тема и тя показва ценностите на човека.
Фундаментален въпрос е за или против войната, пристрастията са дребнавости.
Доста преекспонираш, да не ползвам друга дума.

# 43
  • Мнения: 6 529
Не, той не се опитва да наложи мнението си.
Уважава моето.
А взаимно ли е това уважение? Може би той няма проблем с вашето различно мнение, но вие имате с неговото. Ако един от двамата, който и да е, опитва да се налага, връзката трудно ще се поддържа.

# 44

Общи условия

Активация на акаунт