Нека ви разкажа в как яко се прецаках!

  • 3 747
  • 76
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 615
Само не си мислете, че "Господари на ефира" могат и най-вече желаят да бъдат решение на всеки проблем... И техните усти лесничко се запушват, както стана съвсем наскоро, когато ги потърсиха по не по-малко тревожен повод. Просто бяха затворили телефона, очевидно предупредени да не се намесват - преди това от Нова ТВ бяха направили репортаж, койот не се излъчи. Пред вид колко телевизии се оказаха със запушени усти, допускам, че и прокламиращи се за въздесъщи "Господари на ефира" си имат цена.
Извинявайте, че оспамих темата!!!

# 61
  • София
  • Мнения: 38 572
apv, Споко! Раждането се води спешен случай, така че в която и да е държавна болница да почукаш, не може да не те приемат - с карта и направление или без такива. Няма да си първата, нито последната!  Успех и леко раждане!

# 62
Според мен няма проблем да ти направят такава карта.
Аз също ходих при частен гинеколог, но една позната ми каза, че задължително трябва да отида в поликлиниката и да ми направят картон при гинеколог. Бях в 6 месец и влязох на преглед при гинеколога, който беше на смяна, предадох си всичките изследвания и ми направиха карта. Оттам нататък по стандартната процедура, дори не ми правиха изследвания.
14 п-ка кв. Ив. Вазов.
Според мен трябва да опиташ отново, по добрия вариант е в болницата в която си решила да раждаш.  Успех newsm10

# 63
  • Мнения: 9 095
и аз смятам че трябва да се включи в черния списък и всички такива, които имат такова безобразно отношение Peace

# 64
  • Мнения: 3 089
Е, ясно е, ченикой няма да я върне, ако отиде в болницата раждаща.
не иде реч за това. явно девойката иска да роди при конкретен някой лекар, а не при дежурната смяна.

ако ти бях на мястото, щях да платя 50 кинта на някой адвокат да отиде и да посплащи аг-то, при което ходиш. може да се пусне нотариално заверен документ, за да не се окаже в последствое, че ти твърдиш, че си ходила и си искаш докумета, а доки казва "ама как ще е идвала. беше ми пациент, ама изведнъж изчезна и не се появи да й дам обменната карта". вероятно разбираш, че без докумет, в който си заявила, че си искаш излседванията, обменна карта, направление за хоспитализация и т.н., всичко ще звучи като ЕЖК, т.е. една жена каза. ти твърдиш, че си казала и искала нещо си, доки може да твърди, че такова нещо няма. действай ефективно по въпроса. ама като действаш, прави го така, че да удариш наистина, а не само да говориш и да се молиш. затова наеми адвокат и шамаросай и двете многознайки - лл и аг-то.

# 65
  • Мнения: 61
Не се притеснявай ни най-малко. Направление за раждане изобщо не е нужно-него си го попълват в болницата, за да си получат парите от Касата. Обменната карта е желателна, но изобщо не е пречка да те приемат в която и да е държавна или общинска болница с родилно отделение. Най-важен е болничния лист преди раждането, защото него не може да ти го издаде лекар, които не ти е виждал очите. А пропо-не е редно който и да е лекар /особено частно практикуващ/ да задържа у себе си изследванията на пациента и да не му ги дава. Прави са за себе си лекарите, които отказват да записват бременни в напреднала бременност, които преди това са скачали от лекар на лекар. Не е приятно да се чувстващ, че те търсят само заради формалните ползи.

# 66
  • Мнения: 683
По принцип и личния лекар има право да следи бременността, така че можеш да пробваш да вземеш направление за хоспитализация от него.
Така е. Ако не стане с някой гинеколог - пробвай там, говори, обясни, все ще те посъветва при кого може да пробваш, а а ко не - той ще ти издаде.
Не се отчайвай! Не се притеснявай! Ще се оправят нещата, вие с бебчо да сте добре!  bouquet

# 67
  • София
  • Мнения: 2 161
И аз бих те посъветвала да не се притесняваш, имах подобен проблем: Поради някои недоразумения с лекарката която ми водеше бременноста , когато отидох да раждам , тя ми даде някакви документи като ми каза че това  ми са документите за болницата, само че когато ме приемаха ме попитаха : А къде ти е обменната карта?? Оказа се , че тази лекарка ми била дала само някакви изследвания Rolling Eyes....е не ме върнаха , но .....абе има и такива случаи Twisted Evil
Пожелавам ти успех и спокойно, от никоя болница не връщат Peace

П.С: В краен случай  знам , че личният лекар може да ти издаде такава обменна карта!!

# 68
  • Мнения: 1 409
Имам приятелка,която до края на 8 месец си ходеше на частно,но нейния лекар има само кабинет и не води раждания.
В началото на 9 месец отиде и се записа в ЖК на Шейново и си роди там без проблем,защо не отидеш и да разпиташ там как стоят нещата.
Успех ти желая и леко раждане

# 69
  • Мнения: 422
Недей да се притисняваш излишно.Гледай да сте добре с бебчо... а на лекарите, с които си се сблъскала #Cussing outЛичната определено я смени и си търси правата!Стига са се правили на разсеяни, защото така им е удобно.......а на личната ти и се искат парички явно...Тея хора ..не нахални са станали ми нагли направо. #2gunfire
Дори и така да останат нещата, от никоя болница няма да те върнат!
Не си заслужава да се тормозиш, така само ще навредиш на себе си и детенце! Hug
Леко раждане и здраво и спокойно бебче!  bouquet

# 70
  • Мнения: 742
Възмутена съм! Мисля, че веднага трябва да подадеш оплакване в Здравната каса или да сигнализираш в медиите!
Ако аз бях на твое място щях да се обадя на "Господари на ефира" и да отида с журналиста да си поискам документите от въпросната докторка да видим нямаше ли да ти ги даде!


 newsm10 newsm10 newsm10 Така със сигурност ще ги вземеш. Ако не направи си необходимите изследвания кръв....... и си готова.
Леко раждане

Последна редакция: пт, 17 ное 2006, 01:01 от sisi_mi6i

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 14 075
Не прочетох всички мнения, но ако не са ти казали до сега да ти го кажа аз: сменяй личната лекарка от 1 декември и си избери някоя по-човечна!

# 72
  • Мнения: 9 095
Не прочетох всички мнения, но ако не са ти казали до сега да ти го кажа аз: сменяй личната лекарка от 1 декември и си избери някоя по-човечна!
newsm10

# 73
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825
Болниците имат право да те върнат само ако НЯМАШ лична карта. Но ще е по-добре ако имаш резултати от Васермани(ако нямаш такъв, трябва да раждаш в изолатор) и за кръвна група. Ако джи-пито се навие за направление за хоспитализация е по-добре разбира се.

Леко раждане и сладко бебе за коледно-новогодишните празници  bouquet

# 74
  • Мнения: 203
Една приятелка имаше същия проблем. Отиде в болницата където искаше да ражда, избра си лекар и екип и предварително им обясни ситуацията, нямаше проблем. Не се притеснявай. Grinning
Моята лекарка пък каза, че не е нужно да ми издава карта за бременна - мислите ли че това може да е проблем по-нататък. Тя каза, че всеки месец ще си пишела данните от прегледите на гърба на направлението за раждане - дали това може да е някаква пречка?

Общи условия

Активация на акаунт