Полудявам ли?

  • 2 559
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте, от вече близо 3-4 месеца имам чувството, че напълно изперквам. Буквално, мисля че всяко нещо, което правя изглежда отстрани ненормално. Наистина на моменти се отчайвам. Въпросът ми е, полудявам ли наистина, имам ли нужда от консултация с психолог?

# 1
  • Мнения: 16
Според мен трябва да посетиш психолог, да споделиш проблема си и той да ти даде компетентен съвет и мнение. Успех!

# 2
  • Мнения: 5 819
Здравейте, от вече близо 3-4 месеца имам чувството, че напълно изперквам. Буквално, мисля че всяко нещо, което правя изглежда отстрани ненормално. Наистина на моменти се отчайвам. Въпросът ми е, полудявам ли наистина, имам ли нужда от консултация с психолог?


     И аз мисля, че каквото правя, изглежда отстрани странно и ненормално. Но въобще не го слагам на сърце. Така че аз пък мисля, че изобщо не полудявам. Просто си уникален човек и това е. Може би ако мислят наистина хората, че дадено действие, което правим е странно и ненормално, вината да не е в нас, да е в тях. Допълнение: това е, защото сме различни от тълпата хора, които мислят еднакво. Не ми пука наистина от 4-5 месеца. То всички сме за психолог и/или психиатър.

Последна редакция: пн, 14 мар 2022, 15:39 от Jennifer_w

# 3
  • Мнения: 612
Психолозите помагат предимно с душевни терзания, те не са лекари.. не могат да оценят психичното Ви здраве. По- добре се обърнете към психиатър, за да оцени психичното Ви здраве, няма нищо страшно или срамно и не означава, че сте луд.

# 4
  • Мнения: 3 172
Какво стана с предишния проблем - потрепването на мускулите? Отиде ли на лекар, направи ли си изследвания? Сега и да ти пишем да идеш на психиатър, ще идеш ли?

# 5
  • Мнения: 3 172
Поне с психолог се консултирай.
По въпроса дали полудяваш - зависи какво разбираш под полудяване. Трева пушиш ли? Други наркотици, амфети...?

# 6
  • Мнения: 5 819
Поне с психолог се консултирай.
По въпроса дали полудяваш - зависи какво разбираш под полудяване. Трева пушиш ли? Други наркотици, амфети...?

    Наивница - като ние мислим различно, това означава, че и ние сме луди.

# 7
  • Мнения: 3 172
Поне с психолог се консултирай.
По въпроса дали полудяваш - зависи какво разбираш под полудяване. Трева пушиш ли? Други наркотици, амфети...?

    Наивница - като ние мислим различно, това означава, че и ние сме луди.

Дженифер, не е само до различно мислене... Моя позната отключи шизофрения и видях какво е да полудееш наистина... На фона на това депресия, тревожност ми изглеждат леки, макар и пак да са много мъчителни. Момчето видимо се мъчи, но във форум какво да му кажем - нека говори с някой разбиращ.

# 8
  • Мнения: 5 819
Поне с психолог се консултирай.
По въпроса дали полудяваш - зависи какво разбираш под полудяване. Трева пушиш ли? Други наркотици, амфети...?

    Наивница - като ние мислим различно, това означава, че и ние сме луди.

Дженифер, не е само до различно мислене... Моя позната отключи шизофрения и видях какво е да полудееш наистина... На фона на това депресия, тревожност ми изглеждат леки, макар и пак да са много мъчителни. Момчето видимо се мъчи, но във форум какво да му кажем - нека говори с някой разбиращ.

     Явно е пускал други теми във форума. Мислих, че просто мисли по-различно и действа по-различно от другите и затова има чувството, че полудява. Не са ми познати неговите истории във форума.

# 9
  • Мнения: 13
Имах проблем с потрепване на мускулите, това съм пускал. Колкото до амфети и такива, дори не съм опитвал и цигара...

# 10
  • Мнения: 3 250
Потреперването на мускулите не е ли физически проблем, с не на психиката?
Какво значи мисля различно? Мислиш, че живота върви в рамка още от детската градина или как да заколиш котенцето на съседа с ръждиви ножички?
Защото има разлика.

# 11
  • Мнения: 1 347
Дай някакъв пример за тези така "странни" неща, които правиш и мислиш, пък ние ще ти кажем дали действително са такива.

# 12
  • Мнения: 1 992
Не знам какви странни неща правиш, но може би е по-добре да спреш да акцентираш върху себе си и да си намериш хоби или занимание.

# 13
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 941
И защо още не си посетил личния си лекар?

# 14
  • Мнения: 1 347
Разкото изправяне и трептенето може би говорят за някакъв неврологичен проблем, който вероятно вече щеше да е установен, ако беше отишъл на лекар както те посъветваха още тогава.

Общи условия

Активация на акаунт