Приморско 2022 г. – море, весело лято и хубави емоции!

  • 40 987
  • 495
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 960
Здравейте!
От години ходим семейно в Черноморец. Наемаме квартира вградчето, а на плаж сме на Градина.
Но децата вече ги тресе пубертета и естествено ,вече не им се ходи на едно и също място.
Ориентирали сме се към Приморско.
Търсим самостоятелна къщичка за гости, не искаме хотел.
Препоръчаха ни Северният плаж.
Като знам как винаги на Градина сме на първа линия с хавлийките, не ми се мисли за останалите плажове.
Разглеждам карти, координати, но то и избор няма в Нета.
При пристигане може да попаднем на нещо хубаво, но не сме рискувачи. След 400км. път едва ли е най-удачно да се мотаем в разглеждане на квартири.
Ако може да ми дадете насоки, ще съм благодарна.
А през това реме ще разгледам старите теми.
Благодаря предварително!

# 31
  • В.Търново
  • Мнения: 6 685
МАРИ77, щом сте почивали на Градина ще ви хареса повече южния плаж на Приморско. За квартири не мога да кажа нищо. Ние почиваме на ол инклузив.

# 32
  • Мнения: 960
Благодаря за отговора!
Не сме ходили на хотели .  И двамата работим в големи колективи и винаги избираме да почиваме на уединени места.

# 33
  • Мнения: 891
Думите "Приморско" и "уединение" не могат да бъдат в едно изречение.

# 34
  • Мнения: 19 687
Думите "Приморско" и "уединение" не могат да бъдат в едно изречение.
+1

Не знам да има вилички и подобни в Приморско. На плажа пък съвсем.

# 35
  • Сф
  • Мнения: 10 664
Ако сте с кола може да ходите на Перла, ММЦ.
За настаняване не мога да помогна. Ние сме били в хотел. Но има например Голдън Дюнс, http://goldendunes.bg/  апартхотел, ако не държите да сте в самия град, близко е иначе.

# 36
  • Мнения: 29 365
Плажът на Приморско - северния, миналата година беше буквално претъпкан и хората си стъпват по главите. Не мисля да си го причиня и тази година.....

# 37
  • София
  • Мнения: 415
Много е гадно в Приморско, не си го причинявайте.
А сега сериозно: плажовете са страхотни, концесионерите, респективно услугите, не толкова. Колко почиващи ще има, зависи от периода.
Като цяло е шумна дестинация.
Тихи, спокойни къщички за настанява на едно семейство само, аз не съм срещала.
Сещам се, че наскоро ремонтираха къща в старата част на града, в чийто двор разположиха и 2-3 бунгала.
Ако се ходи преди средата на юли и след началото на септември, може и без резервация. Иначе лично аз не бих рискувала.

# 38
  • Мнения: 29 365
Много е гадно в Приморско, не си го причинявайте.
А сега сериозно: плажовете са страхотни, концесионерите, респективно услугите, не толкова. Колко почиващи ще има, зависи от периода.
Като цяло е шумна дестинация.
Тихи, спокойни къщички за настанява на едно семейство само, аз не съм срещала.
Сещам се, че наскоро ремонтираха къща в старата част на града, в чийто двор разположиха и 2-3 бунгала.
Ако се ходи преди средата на юли и след началото на септември, може и без резервация. Иначе лично аз не бих рискувала.

Наистина няма да си го причиня и наистина е гадно. Не мога да си представя на кой би му харесала тази гъчканица, имаше много роми, плажовете бяха буквално претъпкани, поне северния. На южния имаше някакъв цъфтеж на водорасли и не ставаше за плажуване, макар че и там имаше доста хора въпреки водораслите. Заведенията бяха пълни, по улиците не можеш да се разминеш от народ.
Може би на някой по-млад би му харесало, но на мен ми беше супер изнервящо.

# 39
  • Мнения: 9 124
Здравейтееее)))
Дойде време пак за моренце.
Не мога да помогна на дамата по-нагоре писала за съвет, но има доста малки, семейни хотелчета близо до плажа.
Аз редовно съм си доволна от почивката там, с изключение на една допълнителна почивка в края на август, когато морето беше мръсно, а народа ...не съм виждала толкова хора на едно място и в Созопол в пик сезон. Но пък там има къде да се разходиш, да се усамотиш, дори и заведение да намериш с малко посетители и да е приятно, ако не се буташ в центъра. Не е малко градче, има доста места за хранене и отсядане, има три плажни ивици, има хубави улици и широки сравнително, за мен това е важно и едно от условията за почивка. То тогава и Перла беше мръсна водата, та..., но и мои познати споделяха същото на други места почиващи и по същото време.
Мен сега друго ме притеснява. Да не направя резервация и да се окаже, че хотелът има гости украинци и не искат да напуснат или да няма къде да ги преместят.
По принцип на Приморско ходя края на юни и началото на юли за по 10 дни. Тази година възнамерявам да е пак така. Няма толкова хора, приятно е, водата се е затоплила и е чиста, цените не са надути още на храните, на мен си ми харесва тогава.
Та май ще съм една от първите и ще пиша тук какво е там. Ако има някой на място сега или по-късно нека се включи, че четох притеснителни неща. Украинците били повече от местното население, хотелите били заети напълно, не знам...това не ми харесва.
За дамата все пак бих препоръчала хотели по ул. Бриз да търси (така май помня) Стамополу (май не се пише точно така) има добри места и бях тук пускала, без изхранване, добра база, точно срещу дюните, на добро разстояние от центъра, тихо....на мен ми хареса там , влизах в заведението и ползвах 00 , та бях впечатлена от чистотата и модерно беше направено, бе...цените не бяха високи, бях взела визитка, ама сега не мога да дам (изхвърлих я май)
ПП. Намерих в Букинг за апартхотела, но те си имат май сайт или не знам , не ми се търси сега и е хубаво да се обадите директно за резервация , може да е по-изгодно
Все пак разгледайте, мястото е добро и тихо мисла, а плажа е срещу него и няма навалица точно там
https://www.booking.com/hotel/bg/apartments-stamopolu-lux.bg.html

# 40
  • Мнения: 1 457
Преди винаги избягвах Приморско заради навалица ( помня като дете), но откакто родих, там плажове ми се виждат най- подходящи за деца. Та, вече 4-5г отсядам там на различни места, обаче моите изисквания са супер ниски откъм настаняване и навсякъде ми е било добре. Всъщност отсядали сме в почивната база на БНБ, хотел Посейдон и Приморско Дел Сол. И ходим все началото на юни и средата на септември. Ами тогава е супер пусто, даже не мога да си представя как става навалица. Почти нищо не работи, плажовете са празни. Ние не ползваме шезлонги и чадъри (носим чадър и колелета, с които се придвижваме) и мърдаме встрани от наредените чадъри откъм града. Лично аз харесвам повече южния плаж и то между града и ММЦ. Мъжа ми пък иска да ходим между северния и перла и редуваме. Та тази година сме отново в Приморско Дел сол от 13 юни. Миналата година си бяхме почти сами в хотела, на обяд бяхме 4-5 маси. И времето беше с нас, от 4г на морските ни почивки нямам нужда от връхна дреха вечер, макар водата да ми е хладна. Тази година пък ще съм с бебе на 5м и още не знам как ще е, но се настройвам позитивно и чакам с нетърпение.

# 41
  • Мнения: 1 147
_di_di_, ще има ли кой да ви помага? Миналата година ходихме на две морета. Детето беше на 5 и 6 месеца. Второто беше на Приморско и беше планирано майка ми и баща ми да дойдат с нас, но ни се случи огромно нещастие, което започна малко преди морето и завърши трагично зимата. Отидохме отново сами. И на двете морета не сме пропускали и ден. Взехме си палатка с фактор 50, която защитаваше бебока от вятър, пясък и слънце. Нашият хотел е на полуострова и има ходене до по-свободни части от плажовете. Доста често нямахме време и едвам намирахме място по-близо до града, като бяхме сами ходехме много и не ни пречеше. Взехме му надуваемо басейнче, което ползвахме като лодчица, за да може да влезе. Намокрихме му само крачетата. Тази година очаквам да е голям купон Grinning. Сигурно ще е по-трудно, защото той е голям дивак Simple Smile Вече съм му взела бански и няколко шапки с фактор 50. Още не сме решили дали пак сме в Приморско, но ако пак правим повече морета, едното ще е там.

# 42
# 43
  • Мнения: 19 687
Това е оттичането на блатото. Не разбирам целта на поста Confused

# 44
  • Мнения: 891
Преди 15-ина години ходех на това място на плаж и никакво оттичане от блатото нямаше. Оттичането започна след като направиха канал под пътя, а тази година са разкопали и плажа.

Общи условия

Активация на акаунт