Пазаруване от LCWaikiki тема 6

  • 46 865
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 293
Вчера следобяд направих поръчка и след 3 часа я изпратиха. Никога не са шипвали толкова бързо. Ще я получа в близкия офис на Спиди.
и моята я шипнаха вчера, но не очаквам чудеса. Пишеше куриер DPD за София.

# 691
  • Варна
  • Мнения: 140
На какъв принцип решават кой ще е куриера. Вчера за първи път направих поръчка, като посочих офис на спиди и изрично им го написах, че е офис. На домашен адрес няма кой да я получи, а офисът на спиди ми е по удобен. Сега гледам, че като доставчик са посочили Еконт. Някой да е изпадал в подобна ситуация?

# 692
  • Мнения: 342
Аз получих днес със Спиди.
Обаче в бланката за връщане пише, че се връща само с Еконт.
Ще връщам всичко. Огромно е.
Ще се връщам да ви чета за сагата с връщането.😁  Пише, че до 48часа трябва да ме посети куриер.
И да питам - някой да е ползвал опцията LCW пари?Доколкото разбрах стоят, като буфер и могат да се ползват при друга поръчка. Не се губят един вид, но само за LCWмогат да се ползват отново.

Последна редакция: ср, 24 авг 2022, 23:46 от *FIORE*

# 693
  • Мнения: 1 600
Ползвам тази опция за парите, никакъв проблем няма с нея. Могат от там и на сметка да се прехвърлят по желание.

# 694
  • Варна
  • Мнения: 10 816
Има безплатна на всичко днес и аз реших да използвам малко lcw пари за калъфки и купички разглеждах

Тези чашки са ню-ню... очаквах водна чаша,  а дойде чашка,  която не знам за какви видове течности може да се ползва...коняк може би 🤣🤣

# 695
  • Пловдив
  • Мнения: 381
На какъв принцип решават кой ще е куриера. Вчера за първи път направих поръчка, като посочих офис на спиди и изрично им го написах, че е офис. На домашен адрес няма кой да я получи, а офисът на спиди ми е по удобен. Сега гледам, че като доставчик са посочили Еконт. Някой да е изпадал в подобна ситуация?
Точно това се случи при последната ми поръчка, даже се наложи да доплатя за пренасочване към удобен за мен офис на Еконт, защото за разлика от Манго това не се покрива при безплатна доставка...

# 696
  • Варна
  • Мнения: 10 816
На какъв принцип решават кой ще е куриера. Вчера за първи път направих поръчка, като посочих офис на спиди и изрично им го написах, че е офис. На домашен адрес няма кой да я получи, а офисът на спиди ми е по удобен. Сега гледам, че като доставчик са посочили Еконт. Някой да е изпадал в подобна ситуация?
Точно това се случи при последната ми поръчка, даже се наложи да доплатя за пренасочване към удобен за мен офис на Еконт, защото за разлика от Манго това не се покрива при безплатна доставка...

И аз посочих офис на Спиди, но я пратиха по Еконт. Реших нищо да не предприемам, да не пренасочвам и т.н., а да чакам обаждане от куриер. Офисът на Спиди и моят офис са на 50м, та звънна ми куриерът на Еконт, казах че съм в съседната сграда, донесе ми
пратката на крак.

# 697
  • Мнения: 3 293
Безплатна доставка и днес. Нямаше банер, но ми хвана. За сметка на това, кода SAVE, не проработи.

# 698
  • Мнения: 1 048
Преди повече от седмица пуснах заявка за връщане и нищо... Куриера Еконт, два пъти идва да ми доставя, нямало заявка при тях. Писах им в контактната форма.

# 699
  • Пловдив
  • Мнения: 680
Преди повече от седмица пуснах заявка за връщане и нищо... Куриера Еконт, два пъти идва да ми доставя, нямало заявка при тях. Писах им в контактната форма.

Пуснете я в офис на Еконт, ако ви е удобно. Аз така направих по съвет и с помощ на дами от тук. Пристигна на правилното място. Вече ми преведоха и парите.
Или им се обадете по телефона да ви създадат те заявка за куриер.
От Еконт изобщо не ми се обадиха.

# 700
  • Мнения: 2 599
Безплатна доставка и днес. Нямаше банер, но ми хвана. За сметка на това, кода SAVE, не проработи.
Безплатна е доставката, ако поръчаш нещо от новата колекция.
Кодът SAVE също важи само за определени артикули.
Аз днес май съм пас, нищо не харесах, цените ми се струват високи, но пък дойде суитчера на детето, екстра е.

Последна редакция: чт, 25 авг 2022, 13:25 от Elsi86

# 701
  • Мнения: 2 815
Преди повече от седмица пуснах заявка за връщане и нищо... Куриера Еконт, два пъти идва да ми доставя, нямало заявка при тях. Писах им в контактната форма.
Върнах и аз по съвет от темата, получих си парите.
Днес отново заявих връщане по част от последната пратка.
-
 в сайта на Wikkiki - отбелязване връщането
 - отивате в сайта на Еконт и си правите регистрация. Като се натисне на app ekont ще виждате движение по всички пратки.
В случая в секция подготвени на Еконт ще има създадена товарителница, щом има заявено връщане през сайта на Wikkiki
- куриер няма нужда да се чака, взема се товарителницата от профила - подготвени пратки  и в офис на Еконт да въведат пратката за пътуване..

Ето от последната заявка за връщане тази сутрин, след  като отметнах в Wikkiki връщане, в Еконт като влязох имам товарителница в подготвени.
Скрит текст:

# 702
  • Мнения: 322
Здравейте! Да споделя и моят опит с връщането на несполучлива пратка. След като заявих връщане през сайта на Waikiki, ми изписа да очаквам обаждане от куриер на Еконт до 48 часа. Съответно никой не се обади 3 дни и отидох в офис на Еконт. Като им показах номера на товарителницата, която ми генерираха за връщането на сайта на Waikiki, казаха че не намират нищо и не могат да помогнат. В крайна сметка пратката успях да върна през Спиди чрез Бланката за връщане в плика на доставката.
Изпратих пратката обратно миналия петък, и вчера парите ми бяха върнати по сметката Simple Smile

# 703
  • София
  • Мнения: 3 218
Записвам се и аз с успешна покупка, всичко остава. Малко бях на тръни да не се наложи нещо да връщам, но и трите неща са ОК и ми станаха. Иначе имах ваучер за връщане в пакета, ДПД/Спиди ми го донесе.
И докато пиша, получих мейл че е изпратена пратката Joy
Скрит текст:

# 704
  • Мнения: 1 600
Момичета, искам да помоля да споделите своя опит за връщане с Еконт, от адрес, освен споделеното до тук, ако има други. Ще подам сигнал до КЗП за моята изгубена пратка, и ще приложа тези скрийнове, да сигнализирам, че има проблем с връщането. Пратката ми така и не се намери, и отначало от Еконт ме изкараха луда, все едно не съм я изпращала въпросната пратка, после все пак признаха, че имало такава пратка, но, вероятно изпратиха я заедно със връщането ми към Манго, което имах в същия ден. От там отричат да са получавали това нещо, а от Еконт отричат да са виновни, понеже уж не съм подавала въобще заявка за връщане към Уайкики, което не е така. Всеки ден ми звънят ту от Еконт, ту от Уайкики, уточняват детайли, а рекламацията е със становище, че от Еконт не са виновни. Joy Пих една студена вода за  150те лева от пратката, но, поне да се задействат и да не ни прецакват пазаруване по-нататък. Ако е посочено, че имам право на безплатно връщане от адрес, искам да връщам нещата от адрес, а не да се разкарвам до офис, или да се чудя, дали ще замине на друго място пратката, или пък да въртя телефони, или въобще каквото и да е. Това не е ок, което е в момента.

Общи условия

Активация на акаунт