Температура , кашлица , хрема

  • 1 244
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 223
Здравейте , от понеделник 7ми март детето ми на 6години получи кашлица . От там започнах да му давам сироп за кашлица проспан и капки за нос . В четвъртък вечерта вдигна температура и в петък го откарах да го преслушат. Изписаха му тамифлу + нещата , които си му давах и витамин ц . През цялото време беше с температура . След това в неделя започна да повръща много и отидохме в спешното и ни приеха . Пуснаха му система и започнаха да му бият антибиотик ( не знам какъв) , на другия ден вече нямаше температура (в понеделник) , пуснаха му още една система и детето беше видимо добре . Днес в сряда отново започна да вдига температура 38.1 и поисках снимка да му направят , след това доктора я видя каза , че няма нищо . Също така има суха кашлица и хрема.Нормално ли е 2 дена да няма температура и да е добре , а днес да се влоши пак ? При наличие , че е на антибиотик . Не знам какво да правя . Побърках се вече . Дали му е назначено правилно лечение? Питам постоянно , никой нищо не казва ... На някой случвало ли се е и според вас какво още да се направи ???

# 1
  • Мнения: 46 510
Какви изследвания са направени, освен снимката?
Антибиотикът може да помогне, ако проблемът е за антибиотик, иначе не.
ПСР тест за ковид?

# 2
  • Мнения: 10 598
Миналата седмица бяхме така ние. 8 дена продължи да вдига, като на 3-тия нямаше и на 5-ия пак се почна. Отрицателни ковид тестове и пкк без никакви отклонения. Още 6-7 деца от класа бяха така. Има грипна епидемия.

# 3
  • Мнения: 223
Направиха му всякакви изследвания . Но никой не ни каза какво му е точно . В крайна сметка тази вечер , като отидохме да ни бият инжекцията , казах сериозно и твърдо на сестрата , че искам да говоря с доктора . От там излезна една лекарка , извади изследванията и каза , че има грип тип А и че има бронхиолит . В крайна сметка малко се успокоих  . Не знам как може на една изплашена майка да не и се каже , какво му е на детето . Толкова ли беше трудно да ми кажат , че има грип. Много съм разочарована ...

# 4
  • Мнения: 223
Здравейте мами , при моето дете , което до вчера имаше много висока температура , а му беше уж края на лечението , се оказа че температурата му идва от абоката ... Някакво възпаление , добре че една лекарка се усети ,преместиха му го и да чукна сега вече няма температура ... Какво преживяхме нямам думи и накрая да се окаже от абоката . Сега му правя превръзки и чакаме резултати от днешните изследвания. Просто споделям , ако се случи и на някоя друга мама . Благодаря 🙏

# 5
  • Мнения: 10 598
Как от абоката? Нали уж имше грип А?

# 6
  • Мнения: 223
Да , имал е грип А , след приема на антибиотика и системите овладяхме температурата и повръщането и беше добре . След това 2 дена нямаше температура и изведнъж пак почна да вдига , и се чудехме от къде идва . Тогава поисках снимка , всичко беше нормално. И накрая лекарката каза , че е от абоката и че му е зачервено мястото. Реално не беше нормално уж да е на супер силен антибиотик венозно , а да вдига температура. Махнахме абоката и всичко приключи . Вече е много добре . 🙂

# 7
  • Мнения: 10 598
Мисля, че сте в грешка. Не може от едно зачервяване на кожата да вдига с дни висока температура. Просто е случайност, че сте махнали абоката и е свалил температурата. Антибиотиците не лекуват вируси. Даже, по-скоро да са предотвратили възпалението от абоката.

# 8
  • Мнения: 223
Самия грип при него е тръгнал надолу към гърдите , бронхиолит казаха , затова е помогнал антибиотика . Също така казаха , че ако е от възпаление на вената там също е помогнал.

Общи условия

Активация на акаунт