Отговори
# 30
  • Мнения: 6 764
Аз пускам робота сигурно по 5 пъти на ден. Кака й все мъкне разни дребни неща, опасни да не се глътнат и съм като пъдар. Вече ходи по мебелите и вчера точно за 10 сек се изправи на холната маса и блъсна вазата. Всичко стана мармалад, а тя беше много доволна 🙄 Навън не смея да я оставя да лази, купих маратонки и я хващам за ръце да върви или я оставям да ходи като се държи за пейка. Много обича на люлките и на пързалката.
Избиват кучешки в момента и от 2 дни само мрънка нон стоп. Направо вече ми омръзна от мърморене.
Никъде не мога да я оставя, единствено в стола за храна със сложени колани, защото иначе се изправя.
За режима, часове няма. Когато се събуди, сменям, обличам и правим закуската. Обикновено е между 7 - 9. Обядва между 12-14 зависи кога се е събудила, защото около час - два след закуска заспива. Сз е към 16-17, вечеря 18:30-19. Сега заради тези зъби се сеща да иска да суче, но очаквам да спре като пробият, защото преди тях не беше така. Ако е гладна крещи ам, ам, ам така че хич не гледам часове, гладна няма да остане. Вчера Обядва на 2 пъти, защото правеше фасони и ме инзнерви, изкарах я навън за един час и като се прибрахме дадох да си доизяде.
Лапа всичко и всичко търка в лицето, днес се е скопосала с пъпка на бузата, предполагам от това безкрайно тъкане и лапане.
Днес ще празнуваме РД на кака й, да видим как ще се държи мрънкалото 😬

# 31
  • Мнения: 107
Момичета, здравейте! Взех да напрягам с това хранене. Ние се кърмим още. Но единствените неща, които яде са оризова каша, кисело мляко и понякога кускус/попара. И то оризова каша от оризово брашно, аз му я правя. Опитвах да слагам нещо различно в нея, но не иска. Поне харесва, когато сложа месо. Но нищо друго - ни картофи, ни плодове, ни моркови... Никакви зеленчуци. Какво е това дете нз. С каката и баткото съм нямала такива проблеми... На 3 април ще стане на 10 месеца, а яде само ориз... Някакви идеи? Има ли други капризни бебоци?
Иначе вече сериозно се замисляме за рд. Кръщене ще правим заедно с рождения ден. В семеен кръг. Църква и после почерпка. На нас кумове са ни братът на мъжа ми и годеницата му. Съвсем скоро разбрахме, че братя и сестри на майката и бащата не можело да са кръстници на детето. Вярно ли е? Някой да е чувал нещо?

# 32
  • Мнения: 298
Аз пускам робота сигурно по 5 пъти на ден. Кака й все мъкне разни дребни неща, опасни да не се глътнат и съм като пъдар. Вече ходи по мебелите и вчера точно за 10 сек се изправи на холната маса и блъсна вазата. Всичко стана мармалад, а тя беше много доволна 🙄 Навън не смея да я оставя да лази, купих маратонки и я хващам за ръце да върви или я оставям да ходи като се държи за пейка. Много обича на люлките и на пързалката.
Избиват кучешки в момента и от 2 дни само мрънка нон стоп. Направо вече ми омръзна от мърморене.
Никъде не мога да я оставя, единствено в стола за храна със сложени колани, защото иначе се изправя.
За режима, часове няма. Когато се събуди, сменям, обличам и правим закуската. Обикновено е между 7 - 9. Обядва между 12-14 зависи кога се е събудила, защото около час - два след закуска заспива. Сз е към 16-17, вечеря 18:30-19. Сега заради тези зъби се сеща да иска да суче, но очаквам да спре като пробият, защото преди тях не беше така. Ако е гладна крещи ам, ам, ам така че хич не гледам часове, гладна няма да остане. Вчера Обядва на 2 пъти, защото правеше фасони и ме инзнерви, изкарах я навън за един час и като се прибрахме дадох да си доизяде.
Лапа всичко и всичко търка в лицето, днес се е скопосала с пъпка на бузата, предполагам от това безкрайно тъкане и лапане.
Днес ще празнуваме РД на кака й, да видим как ще се държи мрънкалото 😬
Не е ли рано за кучешките зъби?На мен ми е първо дете,но се надявах след годинката да му избият.Сега като виждам какъв зор е с храненето при избива ето на резците ,не ми се мисли за кучешки и кътници.
Има ли някаква скокове в растежа сега при навършени 9м.?
Цял ден е крив и реве,не изключвам причината да е 8мият резец който очаквам да избие всеки момент.
Страх ме е да изляза и с количката защото и в нея реве.Често завиждам на майките със спокойни бебета,които обикалят по цял ден пейките и си вземат пюренцата и си хранят бебчетата навън.

# 33
  • България, Русе
  • Мнения: 128
Хей, хей къде сте? Да не сте на почивка 😆?
Минавам да споделя позитиви, бяхме на спа хотел за 2 нощувки с малкия. Беше супер, с тати се редувахме в големия и бебешкия басейн. Най- важното е, че мама мина през цялостен масаж, сауна и парна баня и постояхме малко в солна стая... малкия си вкуси от солта 🤣 нямаше как.
Спеше до 3 пъти на ден, след басейна винаги се изморяше и заспиваше много бързо.
Другият път и пояс ще му взема, че сега само на ръце изкара.
Рязко да сменя темата - чудя се за буйки за прохождане (с цип по средата или не) 🤔 ?!? Тия дни трябва да му взема, държи се с ръчички за моите и много иска да ходи.

# 34
  • Мнения: 21
Хей, хей къде сте? Да не сте на почивка 😆?
Минавам да споделя позитиви, бяхме на спа хотел за 2 нощувки с малкия. Беше супер, с тати се редувахме в големия и бебешкия басейн. Най- важното е, че мама мина през цялостен масаж, сауна и парна баня и постояхме малко в солна стая... малкия си вкуси от солта 🤣 нямаше как.
Спеше до 3 пъти на ден, след басейна винаги се изморяше и заспиваше много бързо.
Другият път и пояс ще му взема, че сега само на ръце изкара.
Рязко да сменя темата - чудя се за буйки за прохождане (с цип по средата или не) 🤔 ?!? Тия дни трябва да му взема, държи се с ръчички за моите и много иска да ходи.


Здравейте! И ние сме планували една кратка почивка, но аз се замислих за басейна. Бебето голичко ли  е 🤔? Аз смятам да купя сандали за прохождане на КК. Те са меки, не падат от крачетата и обхващам хубаво глезена, а и на външен вид ми харесват.

# 35
  • Мнения: 828
Аз купих буйки на Найк, изглежда са му удобни, нямат цип и са с лепки. Слагат се и се свалят лесно. Моя вече стабилно ходи,само още не се е пуснал. Времето е хубаво и всеки ден го изкарвам да ходи в парка,мисля че това много му помогна да се отпусне. Харесват му люлките и пързалката,но най-вече искам да започне да се заиграва с децата.

# 36
  • Мнения: 6 764
Ние заминахме на къщата ни извън града. На дребната тук й е интересно, всичко е ново за нея, нищо, че изкара 3 месеца лятото тук 😀 Аз имам доста работа и нямам много време. Има си люлка и батут и се кефи много. Почти ходи, много е дива, страшно много бели прави, направо очите ми са на 100 с нея. Тъй като тук имаме доста стълби, няма как да я оставям на пода както в апартамента, харесах едни заграждения и ще взимам, че сега я държа в кошарата и тя се ядосва. Ходи с маратонки навън. После ще взема сандали.

# 37
  • Мнения: 828
Оле, голям сладкиш си имате Simple Smile много е наперена мадама
Тези заграждения и аз ги гледах ама дали ще стои вътре или пак ще вика и реве да излиза навън? Много ме съмнява да си остане кротко да играе.

# 38
  • Мнения: 6 764
Оле, голям сладкиш си имате Simple Smile много е наперена мадама
Тези заграждения и аз ги гледах ама дали ще стои вътре или пак ще вика и реве да излиза навън? Много ме съмнява да си остане кротко да играе.
Аз гледам в олх, доста големички има 190х200, като сложа вътре табуретка, пуф, за да се катери и играчките, би трябвало да стои, а и ще има достатъчно място да пълзи или да ходи по края. Иначе нямам вариант, има и камина, цялата камък, страх ме е да не се удари ако я оставя свободно. Че тя е доста безстрашна. Сестра й беше много кротичка, а Полина е цял ураган.

# 39
  • Мнения: 828
Пробвай и ще кажеш впечатления. Те съвсем скоро ще започнат да ходят,едва ли ще ги задоволи да стоят в клетка 2х2. За нас специално това май ще е излишна покупка.Моя постоянно ме следва и се навира да види какво правя,отваря и рови по шкафове - направо не си го представям да стои ограничен. Иначе и вкъщи е пълно със забранени места и неща ама какво от това. Искат си непрекъснато гледане и това е,няма как.

# 40
  • Мнения: 723
Стеленцето, блажено ти завиждам в СПА процедурите ☺ Ние записахме Макс на бебешко плуване и сме много доволни. Той ходи за ръчичка или две ръчички според както дойде и разбира сам, ако се държи за мебелите. Взела съм му обувки на биомеханикс, които са едни от най-добрите обувки за прохождане, тъй като са с мека стабилна подметка, стабилна опора за петата и широки на пръстчетата, от естествена кожа. За лятото ще му взема пак от същата фирма сандали, които отново са със стабилна пета, но имат дупчици отстрани. Редовно сме по детските площадки където или пълзи, или ходи за ръчичка, или по пейките и си играе с децата. Много му харесва да контактува с тях все иска да ги пипа, закача се.

# 41
  • България, Русе
  • Мнения: 128
Хей, хей къде сте? Да не сте на почивка 😆?
Минавам да споделя позитиви, бяхме на спа хотел за 2 нощувки с малкия. Беше супер, с тати се редувахме в големия и бебешкия басейн. Най- важното е, че мама мина през цялостен масаж, сауна и парна баня и постояхме малко в солна стая... малкия си вкуси от солта 🤣 нямаше как.
Спеше до 3 пъти на ден, след басейна винаги се изморяше и заспиваше много бързо.
Другият път и пояс ще му взема, че сега само на ръце изкара.
Рязко да сменя темата - чудя се за буйки за прохождане (с цип по средата или не) 🤔 ?!? Тия дни трябва да му взема, държи се с ръчички за моите и много иска да ходи.


Здравейте! И ние сме планували една кратка почивка, но аз се замислих за басейна. Бебето голичко ли  е 🤔? Аз смятам да купя сандали за прохождане на КК. Те са меки, не падат от крачетата и обхващам хубаво глезена, а и на външен вид ми харесват.
В басейна беше само по памперс за плуване. Избрах топъл басейн с детска секция 45см, т.е. на малкия му беше до кръста и ходеше вътре. А в големия беше с тати на ръце. Но може би трябваше да му взема пояс от онеси дето им влизат крачетата в едни дупки ( имаше и други бебета с такива).

# 42
  • Мнения: 298
Здравейте момичета,как сте?Как са бебоците?

От около месец малкият е много крив ,почти през целият ден се тръшка и реве.Направо не знам какво се случва вече и защо го прави.Също така намали храненето ,не иска да яде или изяжда много малко и почва да плаче,АМ също намали и едвам изпива 120мл.
Педиатърката казва зъби ,а зъби няма.Има всичките резци вече,кои може да избиват сега???
Най-много ме притеснява вмомента че от една седмица започна когато е в столчето си за хранене да си върти главата наляво надясно супер бързо.Вчера звънях на педиатърката да и обесня ситуацията и отново ми каза или зъби или се е научил,че може да го прави.Да,но аз много се притеснявам.
Детето е много превъзбудено,въобще не ми обръща внимание като му говоря.
Пълзи,изправя ,ходи по мебелите,но само до там,нито прави боц,нито пляска с ръчички,нито маха за здравей и чао и т.н..Тези нещата също ме притесняват,че не ги прави защото повечето деца на тази възраст ги правят,но педиатърката казва ,че и за до 1г е оптимална възраст да започне и да не се притеснявам за това.
Какво ще ме посъветвате дали да го заведа на още едно мнение??
Просто ми е много притеснено.

# 43
  • Мнения: 754
Сами е на кърма,но сутрин му давам АМ и изпива най-много 90мл

Той също не прави нито едно от изброените неща,но не се притеснявам тъй като нито сравнявам нито гоня срокове.
И все пак,ако това ще те успокои го заведи за още едно мнение.

Да добавя,че скоро минахме консултация която се прави м/у 10м-12м. за да видят как се развива детето и на въпросите на които трябваше да отговорим нямаше нито един дали прави едно или всички тези неща.

Последна редакция: вт, 19 апр 2022, 16:44 от narcissus

# 44
  • Мнения: 298
Сами е на кърма,но сутрин му давам АМ и изпива най-много 90мл

Той също не прави нито едно от изброените неща,но не се притеснявам тъй като нито сравнявам нито гоня срокове.
И все пак,ако това ще те успокои го заведи за още едно мнение.

Да добавя,че скоро минахме консултация която се прави м/у 10м-12м. за да видят как се развива детето и на въпросите на които трябваше да отговорим нямаше нито един дали прави едно или всички тези неща.
Каква е тази консултация между 10-12м.?

Общи условия

Активация на акаунт