Отговори
# 75
  • Мнения: 831
Аз почнах да и давам и каша към 21:00 с надеждата да не се буди, но уви
И аз с тази идея изтеглих последното хранене в 18, после наистина пропуска млякото в 20 като ляга,но става към 23-24 ч, после към 2-3, после към 5-6, желанието ми е поне това в 2-3 да пропусне. Не искам да му давам храна в 21 защото вкъщи практикуваме да не се яде преди сън или късно вечер. Моя и без това спи много неспокойно и постоянно се мята в леглото.

# 76
  • Мнения: 6 787
С каката вечеря елиминира нощното хранене. Сега, хич не й пука, че е яла.
Закусва, обядва, има следобедна закуска и вечеря. След вечеря я къпя да спи, чака си сукането като закон божи. Напоследък (да не казвам голяма дума) си изяжда всичко и пак няма спасение. Вечеря печена тиквичка с кисело мляко и батат. В момента суче 🤦‍♀️
Аз също нямам цикъл, миналия път ми дойде на 7-мия месец на малката. Но пък тя на тази възраст сучеше доста по-малко от сестра си.

# 77
  • Германия
  • Мнения: 513
Аз също давам каши от типа" Лека нощ" или добавям в супите и вечер по 1-2 лъжички грис или зърнена каша, то няма  разлика. Искам да намаля кърменето, искам да заспива поне с клатене или носене, искам да изляза с приятелки, да пийна коктейл, но...не виждам как ще стане. С другите ми деца кърмех вечер, но чак така  и толкова будене не е било. Но те вземаха биберони и пиеха от шише. Купих АМ, абсурд, не близва шишето, повдига и се. В началото на юли ще се прибираме в БГ и много са надявах дотогава да има напредък, но явно там ще се отучваме.

# 78
  • Мнения: 723
Така като ви чета Макс прилича на повечето от дечецата- постоянно в движение, ходи за една ръчичка или по мебелите, изправя се навсякъде, пълзи като стрела, където няма мебели или ако съм наблизо ме дърпа за ръката да го водя 😅 Ако докато ходим за ръка се пусне без да иска, продължава да прави самостоятелни крачки, но се усеща, че не го държа и веднага ме хваща или сяда долу, пази си кожичката 🤣 Иначе катери стълби сам. Ходим на бебешко плуване и вече започна да му харесва.
Аз също още активно кърмя и нямам цикъл, почти по цяла нощ е залепен за мен. Не смятам да го отбивам скоро и не ми тежи, напротив улеснение ми е. Съответно твърдата храна по-скоро опитва отколкото да се наяжда. Реши ли, че не иска повече, няма шанс да му дадем, но си иска да суче по доста пъти на ден. Само ако ме види да се преобличам гола веднага се прилепя до мен и не пуска 🤣🤣🤣
Средата на юни ще направи годинка и намерих подходящ надявам се ресторант с детски кът, който резервирахме. Имам идея за украса с арка с балони, каквото ползвахме и за кръщенето- ефектна е. Близо до офиса ми и има и фотостудио, което ползвахме за коледната фотосесия. Как измина тази година и кога пораснаха тези деца не знам, но ми се иска да е бебенце още дълго време, за да мога да го гушкам и мачкам 💙 Да са ни живи и здрави бебоците.

# 79
  • Мнения: 831
Аз мисля да не правя нищо за РД освен да се почерпим в тесен семеен кръг. Нямаме още достатъчно познати деца,за да му правя РД, а и той едва ли ще разбере нещо от него.

# 80
  • Мнения: 541
Аз съм на етап опити за заместване на вечеря, но малкия е роден края на май месец. Засега суче за вечеря към 19 и после чак сутринта, искам да заместим вечерята, а закуската сякаш мисля да изчакам да мине на 1 сън дневно и тогава да я махна. Цикъл нямам и аз, гинеколога каза да не го очаквам скоро, вече забравих какво беше това, последния ми беше август 2020 😄.
Иначе и при моя юнак е ходене по мебели и всичко на което може да се подпре, лази много и вече му е доста интересно на площадките, надявам се като гледа там децата да се амбицира да ходи.

# 81
  • Хасково
  • Мнения: 440
А вашите деца играят ли си със сортери, кубчета и низанки. Ивайло само клати кръгчетата, че дрънчат или удря една в друга фигурките, но дотам. Не слага едно върху друго, не нанизва кръгчетата, не пъха през процепите. Чудя се дали е твърде рано да искам от него това или не му показвам достатъчно. Ама как да му показвам като той бяга да се катери или да рови някъде.. Също още не показва, ако го питаш къде е мама, тата или еди коя си играчка. Не ми подава предмет, ако му поискам. Знам, че като решат отведнъж почват да правят всичко, но все пак да не закъсняваме много с нещо.. Той е на 10м и половина.

# 82
  • Мнения: 6 787
Малки са още за сортери, доколкото помня с каката доста след годинката почна да има интерес. Сега опознават наоколо и трябва нещо друго да им стане по-интересно от обикалянето.
Полина обича да разглежда книжки с картинки на животни, това е единствено занимание, което включва седене на едно място и да прави. Иначе да си търкаля топката и да я гони е топ едно занимание за момента, наред с лапането и събарянето на предмети.
От "дресировките", показва колко голяма ще стане (ръчички над главата), на колко години (едно пръстче), пляска с ръце, мята за здрасти и чао и знае, че кучето прави бау-бау. Това е за радост на бабите, да демонстрира умения по месинджър. Търкаля си единствено топката, не съм я учила на друго. Различни са, това че не правят нещо, не значи, че не умеят, понякога не искат и не им е интересно.

# 83
  • Варна
  • Мнения: 367
И нашия не се справя със сортерите още и също любимото му занимание е да обикаля и да се катери по мебелите. Вече почти не се заиграва с играчките си. Какво мислите за подаръци за годинката в този ред на мисли, кое е удачно?

# 84
  • Мнения: 541
Аз му взех триколка с родителски контрол, обмислям тунел да му взема, че много обича да се мушка и да лази под столовете.

# 85
  • Мнения: 6 787
От опит, играчки не искам. Става едно претрупване с играчки, които просто се трупат на камари, я играно с тях, я не. Тази година като изпразвахме стаята на каката, за да има място за нещата за училище, ами можеше да заредя магазин. Някои неща, дори непипани. Като се има предвид, че през годините съм разчиствала и подарявала сумати неща.
По принцип на РД ще бъдат само баби, дядовци и семейството на брат ми и сестрата на мъжа ми. И така се събират 20 човека. Смятам да подарят дрешки, идва лято, дрехите вървят. Евентуално надуваем пояс или комплект кофички и форми за пясък, сестра й много играеше с такива или от тези люлеещите се животни, тип конче и всякакви разновидности, за игра навън.
Аз съм й купила люлка за двора, че има една, но не е удобна, тази е по-готина.

# 86
  • Мнения: 298
Малки са още за сортери, доколкото помня с каката доста след годинката почна да има интерес. Сега опознават наоколо и трябва нещо друго да им стане по-интересно от обикалянето.
Полина обича да разглежда книжки с картинки на животни, това е единствено занимание, което включва седене на едно място и да прави. Иначе да си търкаля топката и да я гони е топ едно занимание за момента, наред с лапането и събарянето на предмети.
От "дресировките", показва колко голяма ще стане (ръчички над главата), на колко години (едно пръстче), пляска с ръце, мята за здрасти и чао и знае, че кучето прави бау-бау. Това е за радост на бабите, да демонстрира умения по месинджър. Търкаля си единствено топката, не съм я учила на друго. Различни са, това че не правят нещо, не значи, че не умеят, понякога не искат и не им е интересно.
На моето момче също му е топ игра да хвърля нещо,да пълзи след него и да крещи в същият момент.
Не е проходил все още ,само върви по мебелите.
Прави боц и сочи с пръст от скоро.Пляска за браво и когато поиска маха с ръчичка за здравей.
Като майка за първи имах по-големи очаквания за възможностите на едно почти едногодишно дете,но явно съм останала с грешни впечатления от приказките на мои приятелки за техните деца.
Няма особен интерес към сортерите вмомента,но ако му покажа как да вкара топчето в дупката го прави от раз.
Общо взето иска да се изправя и да събаря всичко което докопа,да рови в шкафовете,да вади списания и да ги къса.
При нас е едно непрестанно зъбоникнене,като пак отказва храна и го кара на бисквити и солети по цял.Ако успея да пробутам някоя лъжица пюре изпадам във възторг от постигнатото.
Опитвам се  да въведа вечеря,но без успех за сега.

# 87
  • Мнения: 723
Макс миналата седмица направи 11 месеца и точно тогава за първи път се пусна да ходи сам, но все още е доста нестабилен и определено предпочита да пълзи или да се държи за нещо. Като цяло съм чела, че пълзенето е изключително полезно до колкото се може по-късно, тъй като развива координацията и цялото тяло.
За триколкитез също много се чудя коя да бъде като колебанията ми са между Doona и Smart trike 7 в 1. Нямам си на идея какво да искам за рождения ден, тъй като той има всичко и това е изключително ме затруднява. Съгласна съм с Радева, че играчки по-скоро не, защото децата стават претрупани и не ги оценяват.
Защо сортерите още са малки, но ние имаме едни разноцветни пластмасови чашките тип Монтесори, които влизат една в друга и Макс много играе с тях като пазбира се аз му помагам и му подавам тази, която трябва, за да я сложи в другата.

# 88
  • Мнения: 541
Еднакво ще се зарадва на играчка за 200 лева и на пакет щипки от левчето 😄

# 89
  • Мнения: 558
О, щипките са голям хит! Няма играчка, която да я зарадва повече от тях. 🤣

Общи условия

Активация на акаунт