Как се пътува във времето на Коронавирус COVID-19? Какво изискват държавите по света? Тема 4

  • 23 946
  • 420
  •   1
Отговори
# 315
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
Няма ли някой, пътувал скоро до немско и да е с Янсен? На сайта на Луфханза пише:
"- two doses of Janssen; or
- one dose of Janssen and one dose of Moderna (Spikevax) or Pfizer-BioNTech (Comirnaty); or
- one dose of Janssen, one dose of Moderna (Spikevax) or Pfizer-BioNTech (Comirnaty), and a booster dose of Moderna (Spikevax) or Pfizer-BioNTech (Comirnaty)."
Аз съм с 1 доза Янсен и бустер Пфайзер. Не знам дали ще трябва тест или си ми важат ваксините.

# 316
  • Мнения: 5 341
Реално не си с бустер. Реално имаш една доза Джонсън и една доза иРНК ваксина, което се приравнява на двете основни дози от Пфайзер, Модерна, Астра Зенека и Новавакс. Ако са минали повече от 14 дни от Пфайзер и по-малко 270, ваксините ти важат. Само с една доза Джонсън не минаваш за Германия и това е така от началото на годината.

# 317
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
На сертификата си пише "бустер", а нали бустерите са 1/2 доза, та за това се питам дали-или.

# 318
  • Мнения: X
1 доза Янсен + бустер Пфайзер-Бионтек не се признава за пълна ваксинация в Германия, ако контролират стриктно за влизане в страната, ще ви искат тест. Отделен е въпросът дали вече следят толкова строго. Аз бих направила тест за всеки случай.

# 319
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Няма ли някой, пътувал скоро до немско и да е с Янсен? На сайта на Луфханза пише:
"- two doses of Janssen; or
- one dose of Janssen and one dose of Moderna (Spikevax) or Pfizer-BioNTech (Comirnaty); or
- one dose of Janssen, one dose of Moderna (Spikevax) or Pfizer-BioNTech (Comirnaty), and a booster dose of Moderna (Spikevax) or Pfizer-BioNTech (Comirnaty)."
Аз съм с 1 доза Янсен и бустер Пфайзер. Не знам дали ще трябва тест или си ми важат ваксините.
Аз!Вчера кацнах в Берлин. Никой не ме е питал даже дали имам ваксина.Първа Ясен,бустер Модерна
Преди това бях пак в Берлин през месец февруари и март и не съм имала никъде проблем.Навсякъде са ми искали сертификат и ми е важал като пълен цикъл ,без необходимост от тест.Свободните съчинения да ги редуцирате!Янсен се води еднодозова ваксина,така че втората доза при нея се води бустер.

Последна редакция: сб, 07 май 2022, 17:24 от chocha

# 320
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 342
Кои свободни съчинения? Това, което съм копирала е от сайта на Луфтханза днес.
Иначе благодаря за инфото. Имам още някой и друг ден да го мисля дали да рискувам без тест(кърък съм и сигурно баш при мен.ще излезнат стриктни)

# 321
  • Мнения: X
Хаха, ок, "свободните съчинения" всеки може да ги прочете в сайта на Институт Роберт Кох.
Двама души, които живеем в Германия написахме ,че Янсен еднократна доза не важи за завършен имунизационен цикъл. Луфтханза и те сигурно спят и сънуват.

Това, че не навсякъде контролират стриктно, не прави немските наредби невалидни, а теб редовен.

Повече инфо  - тук.
https://www.zusammengegencorona.de/faqs/impfen/alle-wichtigen-in … nson-und-johnson/

# 322
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Въпрос на личен избор естествено. Споделих опит от редовно посещаване в Германия т.е.няма как някой да ме е пропуснал : )
Всъщност защо питате в тази тема като има къде да четете?!
За живеещите в Германия искали са ми сертификат освен на граница,в няколко хотела,транспорт и н на брой заведения...всички заблудени Simple Smile
Всъщност имаше дни,в които само като ходиш до wc не са ми искали сертификат

Последна редакция: сб, 07 май 2022, 21:29 от chocha

# 323
  • Мнения: X
Ами толкова гледат, но не пречи някъде да се загледат и по-сериозно и, ако това се случи на границата, ще е кофти. Но всеки си решава сам в крайна сметка с какъв риск е решил да пътува в друга държава, съгласна съм.

Аз се интересувах за влизане в БГ Simple Smile

# 324
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Нямам намерение да споря с вас,но няма как да ме убедите,че всички които проверяват са невежи.В крайна сметка те проверяват чрез приложение, а не като в България с един поглед.
Не разбирам немски,но това което  пратихте за инфо го превеждам с Гугъл.Еми,той казва,че в Германия хората с Янсен не са напълно защитени и поради тази причина трябва да си сложат втора доза РНК ваксина по избор/над 30г.Модерна ,над 12г Пфайзер/за да се считат за ваксинирани и е препоръчително да си сложат 3-та доза без значение на срока.
Аз за себе си съм решила проблема.Беше ми интересно за детето как ще процедират/17г.с 2 дози Модерна сложени през месец ноември 2021/.Тъй като са минали повече от 6м от втората ваксина незнаех дали искат бустер,за да влезе без тест.За всеки случай 2 часа преди полета направихме бърз тест/вече струва 10лв в Рамус/,но не потрябва.Явно вече няма такъв контрол на границата.А след това никъде не са искали тестове.
Смятат въпроса за влизане в Германия за напълно разнищен и давам път на следващите дестинации:)

# 325
  • Мнения: 127
Предстои ни пътуване до Франция.
1. Двама сме с 2 дози Пфайзер на 11 месеца - демек не важат. Може ли да пътуваме с бърз антигенен?
2. Един е с Янсен на 6 месеца. Тя дали важи?
3. Трябва ли да се попълва ПЛФ?
3. Трябва ли сертификат за транспорт, заведения, музеи и т.н.?

Благодаря предварително!

# 326
  • Габрово
  • Мнения: 22
Здравейте,
следващата седмица ни предстои пътуване до Италия - 2-ма възрастни и 2 деца на 11 и 14 години.
Доколкото прочетох при влизане в Италия трябва да имаме или валиден сертификат или бърз тест за всеки един, а на връщане за България не е необходим никакъв документ.
За децата е ясно - ще правим бързи тестове. Но възрастните имаме по 2 дози на Пфайзер, като дата на сертификата (2-рата доза) е 17.08.2021 г. Ние летим на 17.05. - дали ще е валиден сертификата?
И ако не е,  ако си поставим бустерна доза през тази седмица дали ще ни я признаят?
Нещо не мога да се ориентирам - на сайта на италианското посолство пише: "За влизане в Италия от България необходимо е да се представи валиден зелен сертификат за завършване на цикъла на ваксинация (ваксини, признати от EMA, като са изминали най-малко 14 дни от прилагането на последната доза)".
На сайта на МВнР няма посочено изискване да са изминали 14 дни, а в сайта на ЕС намерих следната информация:
"Има ли „период на изчакване“ от 14 дни, преди да започне да се приема сертификатът ми за бустерна доза?
Не — цифровите COVID сертификати на ЕС, издадени за бустерни дози, се признават незабавно, без период на изчакване от 14 дни."
Ще бъда благодарна ако може да ми дадете съвет.

# 327
  • Мнения: 2 842
Тази седмица ни предстои пътуване до Прага, директен полет на отиване и прекачване във Варшава на връщане. И двамата имаме по 2 дози, единият с Модерна (втора игла през януари), вторият с Пфайзер (втора игла през декември '21). Гледам информация тук https://www.mfa.bg/bg/covid19map/Europe и това, което разбирам, е че не са нужни нито сертификати, нито тестове за влизане в Чехия и транзитно преминаване през Полша, нито за прибирането в България. Маски са препоръчителни, но не са задължителни. Ще проверя и сайтовете на летищата. Някой скоро пътувал до Прага да може да сподели?

Последна редакция: пн, 09 май 2022, 09:08 от Melusine

# 328
  • София
  • Мнения: 6 664
...
Нещо не мога да се ориентирам - на сайта на италианското посолство пише: "За влизане в Италия от България необходимо е да се представи валиден зелен сертификат за завършване на цикъла на ваксинация (ваксини, признати от EMA, като са изминали най-малко 14 дни от прилагането на последната доза)".
На сайта на МВнР няма посочено изискване да са изминали 14 дни, а в сайта на ЕС намерих следната информация:
"Има ли „период на изчакване“ от 14 дни, преди да започне да се приема сертификатът ми за бустерна доза?
Не — цифровите COVID сертификати на ЕС, издадени за бустерни дози, се признават незабавно, без период на изчакване от 14 дни."
Ще бъда благодарна ако може да ми дадете съвет.
14 дни е за първите ви 2 ваксини на Пфайзер, бустер важи веднага, слагайте спокойно и пътувайте.

# 329
  • Габрово
  • Мнения: 22
Скрит текст:
...
Нещо не мога да се ориентирам - на сайта на италианското посолство пише: "За влизане в Италия от България необходимо е да се представи валиден зелен сертификат за завършване на цикъла на ваксинация (ваксини, признати от EMA, като са изминали най-малко 14 дни от прилагането на последната доза)".
На сайта на МВнР няма посочено изискване да са изминали 14 дни, а в сайта на ЕС намерих следната информация:
"Има ли „период на изчакване“ от 14 дни, преди да започне да се приема сертификатът ми за бустерна доза?
Не — цифровите COVID сертификати на ЕС, издадени за бустерни дози, се признават незабавно, без период на изчакване от 14 дни."
Ще бъда благодарна ако може да ми дадете съвет.
14 дни е за първите ви 2 ваксини на Пфайзер, бустер важи веднага, слагайте спокойно и пътувайте.
[/quote]
И аз така мислех, благодаря много!

Общи условия

Активация на акаунт