Как се пътува във времето на Коронавирус COVID-19? Какво изискват държавите по света? Тема 4

  • 24 607
  • 420
  •   1
Отговори
# 75
  • Милано
  • Мнения: 965
Някой пътувал ли е до Италия? Купихме билети за 1 април, обаче се оказа, че сертификатите там важат 6 месеца. Без бустер сме, минали са 7 месеца от ваксината. Четох, че навсякъде искали сертификат - транспорт, заведения, музеи…. Дали ще има облекчения след 1 април?
От 1 май там ще отпаднат много изисквания, но при преминаване на границата април ще се иска  сертификат и тест. Въпроса е заедно или едно от тях?
Може само тест.Отпада зеленият сертификат за ресторанти на открито,за метро,регионални влакове и автобуси,музеи,изложби.От 1 април👍

# 76
  • Мнения: 575
Различни неща се омесват относно италианското летище - Изискването за тест/сертификат/ваксина там е за допуск до самата сграда на летището, няма никакво значение за къде летите, българин ли сте, не ли и дали въобще летите.
  Ето това ме интересува. Благодаря. Теста или сертификата няма отношение за пътуване към Бг. Само достъп до сградата, така както е за музеи,ресторанти на закрито.

# 77
  • Мнения: 188
Къде е лабораторията за тестове на софийското летище? Може ли да се направи тест след кацане на самолета и да се ползва за представяне при проверката т.е да се избегне карантина?

# 78
  • Мнения: 4 504
В залата за заминаващи е.
За влизане теста трябва да е вече готов, иначе карантина 72 часа и тогава се прави теста. Тоест не може, или пък ще трябва след 72 часа да ходите до летището за тест.

# 79
  • София
  • Мнения: 6 746
А може ли теста да се направи в същия ден, в който пътуваш за България, в страната, от която тръгваш (антигенен например, който излиза веднага)? Ако да, чудя се каква е разликата да се направи там в същия ден или тук при пристигане? Може би не вярват, че ще се направи същия ден...разсъждавам си просто...

# 80
  • София
  • Мнения: 5 330
А може ли теста да се направи в същия ден, в който пътуваш за България, в страната, от която тръгваш (антигенен например, който излиза веднага)? Ако да, чудя се каква е разликата да се направи там в същия ден или тук при пристигане? Може би не вярват, че ще се направи същия ден...разсъждавам си просто...
Същия ден - може.
Иначе, да. Всеки ден хиляди кацат, хиляди влизат сухопътно - няма как до всеки да се зачисли служител да го следи ще ли се тества, няма ли.

# 81
  • Мнения: 575
Аз лично се сртахувам да не излезе някой положителен. Трима от семейството пътуваме с тест. Изтръпвам при мисълта  само.

# 82
  • Русе
  • Мнения: 1 782
Аз лично се сртахувам да не излезе някой положителен. Трима от семейството пътуваме с тест. Изтръпвам при мисълта  само.

И ние сме така. Преди час и половина правихме тестове тримата, защото в 6:20 летим от Букурещ за Сицилия. Малката ми дъщеря е със сертификат за преболедувала. После трябва да правим тестове там, защото няма да ни обхване целия период на екскурзията, дори да беше PCR.

# 83
  • Milano
  • Мнения: 3 705
Различни неща се омесват относно италианското летище - Изискването за тест/сертификат/ваксина там е за допуск до самата сграда на летището, няма никакво значение за къде летите, българин ли сте, не ли и дали въобще летите.
  Ето това ме интересува. Благодаря. Теста или сертификата няма отношение за пътуване към Бг. Само достъп до сградата, така както е за музеи,ресторанти на закрито.

Не е за достъп до сградата, а за ползваш този тип транспорт. В противен случай ти се отказва бординг.
Можеш да си посрещач, изпращач - няма да ти искат тест за това.
За музеи също няма да се иска сертификат от утре.

# 84
  • София
  • Мнения: 1 543
Ако направим в Лондон антигенен тест в деня на връщането и излелзе положителен, ще можем ли да се преиберем? Там май обявиха поставянето под карантина на болен да е пожелателно, но все пак влизаме в някакви регистри че теста е положителен.

# 85
  • София
  • Мнения: 6 746
Ох, в същата ситуация сме - по-точно детето...т.е. ако излезе положителен - какво? В Англия на излизане май никой не ти го иска, ще го покажеш тук на влизане и автоматично ще те карантинират, това ясно. Но може ли да има последици, че си се качил на самолета положителен? Този проблем не ми беше излязъл, а хич не е невероятно да си положителен след скитане няколко дни из Лондон например, както махнаха всякакви мерки там и си се омешал с много хора...

# 86
  • София
  • Мнения: 5 330

Не е за достъп до сградата, а за ползваш този тип транспорт. В противен случай ти се отказва бординг.
Можеш да си посрещач, изпращач - няма да ти искат тест за това.
За музеи също няма да се иска сертификат от утре.
По-рано в темата потребители коментираха, че на летището в Бари са спирани още на входа за сертификат - от там ми е цитата.
Възможно е вече да не е така, както и не навсякъде да е било така.

# 87
  • Мнения: 575
Оф, а къде е описано това да прочетем?

# 88
  • Мнения: 972
На 25.03.2022г. летяхме от Бари за София, на входа никой не ни е спирал, бяхме само с ръчен багаж, сертификат ни поискаха чак на проверката на багажа.

# 89
  • Мнения: 4 632
И пак не разбрах след бустер доза кога става валиден сертификата за Италия?
Объркването идва от това, че вътрешно в страната отпадат мерки свързани със сертификати , но все пак нали трябва да влезеш в тази страна... Сега тук и двете тест +сертификат или едно от двете...

Общи условия

Активация на акаунт