Как се пътува във времето на Коронавирус COVID-19? Какво изискват държавите по света? Тема 4

  • 23 957
  • 420
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 142
Здравейте,предстой ми пътуване до Италия тази седмица,полетът е на обяд. Сигурно е глупав въпроса,но кога да направя бързия тест предния ден,за да съм спокойна,че ще е наред всичко? Не съм правила досега,за колко време излиза резултата?! Нямам сертификат и антигенния тест е достатъчен,нали?
Благодаря!

# 331
  • София
  • Мнения: 6 668
Антигенните излизат за 10 Мин, ако имате време, може и сутринта да го направите - в Рамус например.

# 332
  • Мнения: 1 997
Правилно ли разбирам, че " Отрицателен резултат от молекулярно изследване, проведено с тест /ПСР/, получен седемдесет и два (72) часа преди влизане в Италия или антигенен тест, проведен четиридесет и осем (48) часа преди влизане в Италия. " ми е нужен при влизане в Италия и за транспорта вътре в страната - а на място в заведения, музеи не се изисква. При положение, че ще съм в страната 6 дни ако се наложи да правя тестове - става ли в аптеките, или търся специална лаборатория. За излизане от страната обратно към БГ сертификат е нужен за да бъда допусната в летището, а не за да вляза в БГ ( ако има значение с wizz ще летя )

Олив на мен ми казаха, че и на летището в София мога да направя преди полета - но не ми се вързва с изискването цитирано по горе от сайта на външите https://www.mfa.bg/bg/covid19map/Europe/italy а именно 48 часа ПРЕДи влизане в страната.

# 333
  • София
  • Мнения: 14 656
Означава, че важи 48 часа от взимането на пробата.
За транспорт и хотели в Италия тест не се изисква.

# 334
  • Мнения: 1 139
Тестът се признава, ако е направен до 72 ч. преди влизане в страната /за ПСР тест/ или до 48 ч. /за антигенен тест, някъде бях чела за 24 ч., но не споря/, като срокът започва да тече от момента на вземане на пробата.
Идеята е да го направите възможно най-скоро преди полета, за да има по-дълга валидност.

# 335
  • Мнения: 4 321
Правилно ли разбирам, че " Отрицателен резултат от молекулярно изследване, проведено с тест /ПСР/, получен седемдесет и два (72) часа преди влизане в Италия или антигенен тест, проведен четиридесет и осем (48) часа преди влизане в Италия. " ми е нужен при влизане в Италия и за транспорта вътре в страната - а на място в заведения, музеи не се изисква. При положение, че ще съм в страната 6 дни ако се наложи да правя тестове - става ли в аптеките, или търся специална лаборатория. За излизане от страната обратно към БГ сертификат е нужен за да бъда допусната в летището, а не за да вляза в БГ ( ако има значение с wizz ще летя )

Олив на мен ми казаха, че и на летището в София мога да направя преди полета - но не ми се вързва с изискването цитирано по горе от сайта на външите https://www.mfa.bg/bg/covid19map/Europe/italy а именно 48 часа ПРЕДи влизане в страната.

То е "не повече от 48 часа", а не "точно 48 часа".

# 336
  • София
  • Мнения: 6 668
А и на летището определено са доста по-скъпи - 45 лева срещу 10 лв...иначе може, да. До 48 ч. да се чете, не повече, а не преди, както са написали и преди мен.

# 337
  • Велико Търново/Latitude: 43 ° 32 '47 "North - Longitude: 6 ° 56' 17" East
  • Мнения: 1 220
Предстои ни пътуване до Франция.
1. Двама сме с 2 дози Пфайзер на 11 месеца - демек не важат. Може ли да пътуваме с бърз антигенен?
2. Един е с Янсен на 6 месеца. Тя дали важи?
3. Трябва ли да се попълва ПЛФ?
3. Трябва ли сертификат за транспорт, заведения, музеи и т.н.?

Благодаря предварително!
1. Може да се пътува с бърз антигенен.
2. Не съм сигурна дали е валидна, мисля, че след 3 месеца искат поставен бустер, за да е валиден сертификата, но информацията ми може и да не е вярна.
3. Пътувах последно в края на април - искаха го на българското летище.
4. Сертификатът се изисква само за влизане в страната и май за болници и др. медицински заведения. На други места - не. Но в градския транспорт, както и в аптеки и  мед.лаборатории, се носят маски.

# 338
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
Някъде из голямото ми ровене за инфо за Германия, бях мернала, че и Франция не признават особено Янсена ,за ваксина.
Редактирам се - признават Янсена, просто искат да са минали 28 дена от ваксината.

Последна редакция: пн, 09 май 2022, 19:12 от Гита Ог

# 339
  • София
  • Мнения: 491
Здравейте, ще пътуваме с кола за Хърватия другата седмица и след това за Германия - виждам, че за Австрия и Германия искат ковид тест сертификат. По спомен на Словенско-Австрийската граница нямаше пункт- въобще някой ще проверява ли там? И ако да - има ли в Словения около границата къде може да се направи  бърз тест?

# 340
  • Мнения: 127
Предстои ни пътуване до Франция.
1. Двама сме с 2 дози Пфайзер на 11 месеца - демек не важат. Може ли да пътуваме с бърз антигенен?
2. Един е с Янсен на 6 месеца. Тя дали важи?
3. Трябва ли да се попълва ПЛФ?
3. Трябва ли сертификат за транспорт, заведения, музеи и т.н.?

Благодаря предварително!
1. Може да се пътува с бърз антигенен.
2. Не съм сигурна дали е валидна, мисля, че след 3 месеца искат поставен бустер, за да е валиден сертификата, но информацията ми може и да не е вярна.
3. Пътувах последно в края на април - искаха го на българското летище.
4. Сертификатът се изисква само за влизане в страната и май за болници и др. медицински заведения. На други места - не. Но в градския транспорт, както и в аптеки и  мед.лаборатории, се носят маски.


Благодаря!

# 341
  • Мнения: 3 771
Тази седмица ни предстои пътуване до Прага, директен полет на отиване и прекачване във Варшава на връщане. И двамата имаме по 2 дози, единият с Модерна (втора игла през януари), вторият с Пфайзер (втора игла през декември '21). Гледам информация тук https://www.mfa.bg/bg/covid19map/Europe и това, което разбирам, е че не са нужни нито сертификати, нито тестове за влизане в Чехия и транзитно преминаване през Полша, нито за прибирането в България. Маски са препоръчителни, но не са задължителни. Ще проверя и сайтовете на летищата. Някой скоро пътувал до Прага да може да сподели?
В прага съм от няколко часа.
Никой нищо не ми е искал. Нито тук нито във Фра.
Вчера звъних на летището във Фра и идиотите ми обясняваха, че трябва тест. За всек случай днес сутринта направих един.
Но нищо не се иска за Чехия

# 342
  • Мнения: 2 846
Благодаря. Единствено пишеше, че носенето на ffp2 маски е силно препоръчително за летището в Прага, за Варшава и това не пише, ще взема за всеки случай.

# 343
  • Мнения: 1 114
Здравейте,
Предстои ми пътуване в Германия. Имам 2 дози без бустер, и срока от двете дози ми е изтекъл.
Планирам да вляза в Германия с антигенен тест.
Въпроса ми е вътре в страна искат ли на всеки 48 часа пребиваване нов тест за посещение на ресторанти и за настаняване в хотел?
Ще бъда за общо 6 дни, и като региони ще съм около Мюнхен, около Лайпциг и накрая Берлин.

# 344
  • BG-DE
  • Мнения: 5 060
Не, вече никъде не искат сертификат даже и маските останаха само за обществен транспорт и аптеки.

Общи условия

Активация на акаунт