Какво да правя?

  • 9 252
  • 147
  •   1
Отговори
# 15
  • INFJ
  • Мнения: 9 526
Отговорено е вече, Елора, бабата я издържа.

Не съм съгласна, че просто ей така ще се изпари чувството за дълг към майката, каквато ще да е тя. Както и че на децата не им влиза в работата какво правят родителите.
Ако се очаква нещо от нея, да, влиза й в работата и още как.

# 16
  • Мнения: 100
Не ѝ пращай пари, дори и някакви къси. Казваш - нямам.
Баба ти, ако е искала да се отърве е имала бая време, не падай жертва и на двете.
Всъщност, трябва да се отървеш от чувството на дълг, колкото по- рано, толкова по- добре.
Да, проблема ми е чувството за дълг.
Само че щом при нея липсва, защо и при мен да не се получи така?  Защото има много мнения... Един може да каже"Тя не ти е длъжна". Добре, значи и аз не съм длъжна след време.
Друг може да каже :"Тя ти е майка и трябва да я уважаваш, не и се бъркай" Добре. Значи аз съм и дъщеря и тя трябва да ме уважава също.
Явно каквото повикало, това се обадило...

Объркана си.
Я кажи теб кой те е отгледал?
И не ми отговори на въпроса кой издържа майка ти?
Дядо и баба ме отгледаха.
Баба издържа майка ми в момента. Живеят заедно. Няма как жената да не плати тока, водата.. Да не вземе храна... Защото иначе трябва да лиши и себе си.
Объркана съм, защото просто не мога да приема факта, че майка ми не иска да направи нещо за себе си. Още от малки като ме питаха "Вашите къде работят" и аз казвах"Никъде." Като ме питат защо-вдигах рамене и сменях темата. Каквото иска да прави, но после ще е на моят гръб там идва проблема. Не работи, защото не иска,а не защото има здравословни проблеми или защото няма работа в България и е безработица както обича да казва тя. Извинявам се че правя такива дълги коментари и че реших да си излея душата. Тя дори елементарно отношение няма към мен. Звъни ми един ден и ме пита:"Всичко ли което си оставила като дрехи ще носиш или да ги раздам"... Grinning Никого не уважава.За тези дрехи съм пестила месеци и баба също ми е помагала. Нищо нямам с нейни пари и ме пита дали ще ти нося иначе ще ги раздаде???
Никога не съм я молила за пари или осъждала, но откакто заминах видях още повече как тя става буквално паразит.

# 17
  • INFJ
  • Мнения: 9 526
Вероятно е искала да продаде дрехите, не да ги раздава.

# 18
  • Мнения: 15 132
Имаш дълг към баба си и дядо си. Тази, която наричаш 'майка', не заслужава.
Относно доходите, освен ако няма някаква промяна, един ден ще взима някаква минимална социална пенсия.
А как се оправят такива като майка ти, когато изчезнат благодетелите - продават наследственото жилище,купуват някаква къщурка на село и преживяват с остатъка от парите, социалната пенсия и каквото изкарат от двора.
Пак казвам, дълг имаш единствено към баба си и дядо си. Майка ти да се оправя. Поне 20 години е имала, още толкова ще има. Ако ще.

# 19
  • SF
  • Мнения: 21 565
От двора хората се хранят с труд. Иначе дворът ражда трева, коприва и други плевели.
Момичето да се ориентира да си остане някъде в чужбина. Един ден да има по-добра професия и доходи, за да може да праща на майка си нещо минимално, без да страда семейството й от това.
Майката е без стаж, опит, образование и умения. Може да чисти входове и нищо повече. Естествено, че парите за такъв труд са унизителни и много хора имат готова реплика: за 200 лева няма да им мъкна кофите, да ме болят ръцете и кръстът.

# 20
  • Мнения: 15 132
200 на вход. Няколко входа по 200 прави сума. За човек без стаж, опит, образование и умения не е чак толкова зле.

# 21
  • Мнения: 5 134
Къде дават 200 лева на вход?Нашия осем етажен го чистят за 50 на месец.

# 22
  • SF
  • Мнения: 21 565
Ами ако хване 4 входа като вашия. В нашия плащаме двойно (май).
Но това не е от значение.
Казвам, че такива жени могат да търсят нискоквалифицирана работа за малко пари и се мръщят.

# 23
  • Мнения: 15 132
В София дават МРЗ месечно за 2 часа чистене на 100кв.офис сутрин преди да дойдат хората,т.е.преди 9.00 трябва да е приключила жената. Кога ще дойде и колко ще експедитивна зависи от нея.
Тука обаче проблемът е друг, мисля. Някой пълни главата на Емилия с идеи как имала дълг към майка си. Това не са стандартни мисли за човек под 30-35. А като съм чела и други нейни теми, израсла е в много гадна среда и не знам как ще се измъкне.

# 24
  • София
  • Мнения: 4 369



Аз с 3 висши образования преди няколко месеца чистих входа за 1 месец - 8 етажен за 80 лв на месец. Къде е това за 200 лв/месец, веднага отивам. Ако е ЕПК,може да стигне до 150лв, ама 200! Че и няколко.

# 25
  • Мнения: 15 132
Така съм чувала. Признавам, чак след вашите постове със заплащане се замислих, че не навсякъде плащат толкова Grinning 200/месец ми се вижда нормално към леко ниско.

# 26
  • Мнения: 32 345
Elunaria, мерси, пропуснала съм коментара.
Емилия, виж сега.
Явно си млада и още ти е прясно безразличието на майка ти.
Дългът, който чувстваш е неоправдан. Мъката ти е се дължи на простичкия факт, че майка не си имала. А ти се иска. Но нищо не можеш да направиш. Ти хората не можеш да променят, можеш себе си да променяш, може своето отношение и поведение, но не и другите. Понякога може да се случи с промяна в себе си да промениш някого.
Разбирам те, защото и аз имам баща, който единствено е спал с майка ми. Това за мен не е причина да му дължа нещо. Не ме е отгледал, не се е грижил за мен, не му е пукало, че като дете на улицата съм спала. Тоест пълно безразличие. Разбира се има и лошо от него. Пиянство, простотии и разни други неща като посегателства, но лошото не се е случило.
Като млада съм изпитвала гняв към него и може би омраза, не знам. Но дойде момент в който тези чувства отминаха, защото тези чувства не го касаят него, вредят на мен. Сега просто нищо не изпитвам към него.
Той е вече възрастен и много болен. Никога не ме е интересувало, че е влизал в болница или какъвто и проблем. Не смятам, че съм и длъжна, аз като съм влизала той не се е обаждал да ме пита жива ли съм.
Ролята на баща съм я видяла в лицето на единия ми дядо. Не е достатъчно разбира се като да имаш нормален баща, но и на това съм благодарна.
Вече кой ще го гледа като остарее още повече и се влоши, си нямам на идея. Който иска да го прави. Аз неведнъж съм му казвала и на него и сестра му, че на всички, че грижи полагам за хора, които са ми дали нещо.
Ти както искаш си постъпвай.
Гледай си твоя живот. Ако искаш си създай свое семейство. Ако майка ти нещо иска от теб, просто кажи- имам си свое семейство и дете за което да се грижа. Ти си голяма жена, по-голяма от мен, трябва да си поемеш отговорност за действията или бездействията си.
Надявам се от нея само безразличие да си получила, а не и тормоз - физически или психически.

# 27
  • Мнения: 100
Elunaria, мерси, пропуснала съм коментара.
Емилия, виж сега.
Явно си млада и още ти е прясно безразличието на майка ти.
Дългът, който чувстваш е неоправдан. Мъката ти е се дължи на простичкия факт, че майка не си имала. А ти се иска. Но нищо не можеш да направиш. Ти хората не можеш да променят, можеш себе си да променяш, може своето отношение и поведение, но не и другите. Понякога може да се случи с промяна в себе си да промениш някого.
Разбирам те, защото и аз имам баща, който единствено е спал с майка ми. Това за мен не е причина да му дължа нещо. Не ме е отгледал, не се е грижил за мен, не му е пукало, че като дете на улицата съм спала. Тоест пълно безразличие. Разбира се има и лошо от него. Пиянство, простотии и разни други неща като посегателства, но лошото не се е случило.
Като млада съм изпитвала гняв към него и може би омраза, не знам. Но дойде момент в който тези чувства отминаха, защото тези чувства не го касаят него, вредят на мен. Сега просто нищо не изпитвам към него.
Той е вече възрастен и много болен. Никога не ме е интересувало, че е влизал в болница или какъвто и проблем. Не смятам, че съм и длъжна, аз като съм влизала той не се е обаждал да ме пита жива ли съм.
Ролята на баща съм я видяла в лицето на единия ми дядо. Не е достатъчно разбира се като да имаш нормален баща, но и на това съм благодарна.
Вече кой ще го гледа като остарее още повече и се влоши, си нямам на идея. Който иска да го прави. Аз неведнъж съм му казвала и на него и сестра му, че на всички, че грижи полагам за хора, които са ми дали нещо.
Ти както искаш си постъпвай.
Гледай си твоя живот. Ако искаш си създай свое семейство. Ако майка ти нещо иска от теб, просто кажи- имам си свое семейство и дете за което да се грижа. Ти си голяма жена, по-голяма от мен, трябва да си поемеш отговорност за действията или бездействията си.
Надявам се от нея само безразличие да си получила, а не и тормоз - физически или психически.
Изключително много благодаря за коментара! ❤️

# 28
  • SF
  • Мнения: 21 565
А така!  Като не знаете какво да кажете, хванете се за входната такса за чистачка. Това е възловият проблем, който се обсъжда темата.

За недоразбралите: понеделник - 80 лева да вход Б в блок 123 в Младост, вторник - 50 лева за вход А в блок 123 в другата Младост, сряда вход Б в същия блок пак за 50 лв.
 И още 20 ли останаха да наместя? - значи за 20 лева 2 пъти в месеца се мият прзорците на козметичен салон в първия блок с 80-те лева. Колко да е голям този козметичен салон? - колкото да му тръкнеш прозорците за 10 лева.
Успях ли да "оправдая" случайно написаната примерна закръглена  месечна сума за чистене на 2-3 входа?
 Предишния пост за 4х50 нещо го пренебрегнахте и продължихте да се вълнувате къде е този вход. Този вход може да е вход на средноголяма бизнес сграда.
Повече за тези 200 лева не ме питайте.

# 29
  • Мнения: 528
Не е луд който си похапва вкусна топла баничка на аванта, а който я дава! Явно баба ви не е на вашето мнение. Аз не признавам такива хора като тази жена. Аз, и майка да ми е, ЩЕ Я ПОБЪРКАМ!!! Гладът е страшна сила, той тика организма към дейност, която да нахрани.

Общи условия

Активация на акаунт