Послушно дете значи ли скучно дете?

  • 1 328
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 114
Скучни деца?  Че те да не ходят на детска градина, за да забавляват учителките и лелките?
Не им обръщай внимание!
Дай Боже всекиму послушни деца!  Peace

# 16
  • Мнения: 2 792
   Това са глупости, излишни определения и клишета, гледай си детето, дай му свободата и възпитанието и не дръж на чуждото мнение.
  Последното, което изгражда мнението ми и отношение ми към децата е дочути реплики, това няма нищо общо с дечурлигата, другото са заучени фрази, не нужни никому...

# 17
  • Мнения: 1 652
Мисля, че моето дете е послушно, което не означава, че слуша винаги- нито пък, че е скучно.  Grinning Напротив - мисля , че е много оригинален- никой не би реагирал като него, нито пък би описал нещо с  неговите думи.
Послушно дете- в представите ни е дете, което не ни кара всеки миг да се занимаваме с него. Не мислите ли, че такива деца могат повече да се занимават самостоятелно, а не непрекъснато да се чудят как да привличат вниманието на околните.  Hug

# 18
  • Мнения: 5 577
В никакъв случай.

# 19
  • Мнения: 1 232
Вики е същата,но нали сама казваш в къщи измисля бели и хитростиНе може детет с въображение да е скучно,няма такива деца -скучни,има с различен темперамент ,но не и скучни.ЕЕх наистина всички деца да бяха такива  bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 3 421
 И моите е двамата в детската са много послушни и само ми ги хвалят, но после в къщи ни разказват играта.
Въобще  не ни е скучно ooooh!

Няма скучни деца!

# 21
  • Мнения: 252
Моят син съшто е послушен и нее ску4ен Thinking

# 22
  • Oslo
  • Мнения: 659
Обратното на скучен е интересен, а не непослушен. А децата които не разбират и не чуват и след 200 повторения никак не са интересни. Децата просто се раждат забавни или не чак толкова, и това няма нищо общо с послушанието. В моята група всички дечица до едно са послушни(доколкото им позволява възрастта, естествено), но има 1-2 които са толкова интересни и чаровни с държанието си, че се открояват от другите и ни радват и развеселяват от сърце . Умението да не си скучен няма нищо общо със слушането, то е вроден магнетизъм, който или го има в детето, или не. Авторката да не се връзва толкова, детето си е такова каквото е , и това е. Няма значение какво мислят другите, а може и да е недуразумение репликата , която е чула и съотнесла към разговора си с госпожата.

# 23
  • Мнения: 3 089
а всъщност ще се намери ли майка, която да каже, че детето й е скучно?

# 24
  • Мнения: 416
а всъщност ще се намери ли майка, която да каже, че детето й е скучно?

Разбира се, че не! Нейното си е най-хубавото и най-забавното дете на света.

Може би става въпрос погледнато отстрани - има наистина много забавни деца, много интересни, на които се радваш, защото правят разни маймунджулъци. Има други такива, които не се смеят толкова, не правят циркове и панаири и си играят тихичко и кротичко. Може би човек, който гледа отстрани и е просто наблюдател може да даде такова определение.
Но във вашия случай е много тъпо това от страна на учителката.

# 25
  • Мнения: 4 806
с това, че послушен е равнозначно на скучен, не съм съгласна.
Както и с това, че няма "скучни" деца. Има. Иначе как ще се появят скучни възрастни. А скуката може да се появи и при буйно дете. Ако прави все едно и също.

# 26
А може да е искала да каже "подтиснат"....
Остави детето само да определи поведението си в градината, само да прецени кога да слуша. Ако непослушанието му стане проблем за госпожите и те ти го кажат, тогава вземи мерки да го караш да слуша.

Казвам ти го като майка на такова "скучно дете", и колкото по-рано започне да преценява само каква линия на поведение да има, толкова по-добре ще се ориентира занапред. Виж, с другото дете не повторих грешката да му налагам поведение. Според госпожите се оправя добре в групата.

# 27
  • София
  • Мнения: 6 477
Радвай се, че детето ти лесно е свикнало с градината и е послушна там.  bouquet  bouquet
Знаеш ли колко е направо гадно, когато всеки ден очаквам госпожите да ми мрънкат какви ги е натворила моята хубосница? И всеки път да ми заръчват "да съм проведяла разговор"?! newsm78 Какво като всеки ден и повтарям да слуша госпожите, да спи следобед и т.н....Ама тя си има свои дни със свои идеи.

Общи условия

Активация на акаунт