Шина при бруксизъм

  • 1 137
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте, дъщеря ми има нужда от шина за бруксизъм. Провеждано в ортодонтско лечение, но ортодонта сметна да остави мъдреца да избута зъбите на долната челюст и тогава да се сложи ретайнер. Същевременно дъщеря ми скърца със зъби и си отчупва парчета от емайла. Ако се изработи шина на горната челюст, това ще пречи ли на долната редица да се намества сама? Къде в София може да се направи шина при добър специалист?

# 1
  • Мнения: 1 106
Здравейте, ако са слагани брекети само на долната челюст, предполагам, че не би трябвало да има проблем да се сложи шина за бруксизъм на горната. На мен шина ми прави моята зъболекарка. Просто трябва да се вземе отпечатък, така че би трябвало да може навсякъде.

# 2
  • Мнения: 162
Аз същия случай, но моят ортодонт ме посъветва да изчакам с лечението, зависи колко са криви зъбите, на много криви не може.Шината да ви кажа не помага много, започва още по-силно да стиска зъбите, има и друг начин. но зависи от възрастта, инжектиране на ботулинов токсин.

# 3
  • Мнения: 1 106
Аз същия случай, но моят ортодонт ме посъветва да изчакам с лечението, зависи колко са криви зъбите, на много криви не може.Шината да ви кажа не помага много, започва още по-силно да стиска зъбите, има и друг начин. но зависи от възрастта, инжектиране на ботулинов токсин.

Не можах да разбера това.

# 4
  • Мнения: 162
Аз същия случай, но моят ортодонт ме посъветва да изчакам с лечението, зависи колко са криви зъбите, на много криви не може.Шината да ви кажа не помага много, започва още по-силно да стиска зъбите, има и друг начин. но зависи от възрастта, инжектиране на ботулинов токсин.

Не можах да разбера това.

Приема се от организма като дразнител и човекът започва още по-силно да стиска, в резултат на което доста бързо самата шина се чупи.Другият вариант е ботулиновият токсин, но както казах зависи от възрастта на пациента.

# 5
  • Мнения: 3
Тъй като проблемите в устата на дъщеря Ви са комплексни, бих ви препоръчала да я завядете на възможно най-добрия специалист. За мен и от личен опит това е д-р Грета Йорданова-- https://orthodontia-bg.com/kontakti/ Това да оставим мъдреците да избутат другите зъби за първи път го чувам, а съм чувала доста разкази. От собствен опит знам, че някои мъдреци изобщо не порастват. Моите отгоре така и не се появиха.

Общи условия

Активация на акаунт