Мисля, че не чува добре

  • 7 908
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
и аз от два дни се питам същото едно а! а! , какво! , хремава е още и не знам дали  ще отмине, период ли е или глъхне звукът!

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 551
А дали често боледува? Или пък правил ли ти е ангини? Моят син преди около година имаше същият проблем. Все ме караше да повтарям, все недочул, а сложех ли му шапката /беше зимно време/ ... ooooh! Притесних се и го заведох при педиатъра ни. Оттам при УНГ със съмнения за възпалена трета сливица. И така се и оказа. Успяхме да се оправим с едни капки и не го оперирахме, но и той си възстанови слуха. Тази пролет пак се появи проблема, но не чак толкова сериозен. Правихме аудиограма и се оказа, че с лявото уше има леко понижен слух. Още се чудим дали да го оперираме или да се надяваме да го израсне, защото в интерес на истината много по-малко боледува  Praynig

# 32
  • Мнения: 809
Значи,
нещата се оказаха доста по сложни, за съжаление.
Оказа се, че има серозен отит. Серозна течност зад тъпанчето. Слава Богу не е гнойна.
Започнахме лечение с медикаменти, и ако до два месеца, няма подобрение т. е. течността да е изтекла, се налага операция.
Направо нямам сила, докато ви пиша това.
Тези два месеца ще са кошмарни.
Молете се всичко да е наред, и да прескочим оперативното лечение.
Това е от мен.
Благодаря ви за съветите.
  bouquet

# 33
  • у дома
  • Мнения: 967
Julka, много съжалявам, че така се е получило. Знам, че не се познаваме, но исках да ти напиша да не се настройваш така, че тези два месеца ще са кошмарни. Взели сте мерки, детето се лекува, ние всички ще се молим детенцето да се оправи  Praynig Въоръжи се с търпение, ако трябва си налагай да се усмихваш и да си весела, заради детето, радвай му се и си мисли, че нещата ще се оправят.  Hug Не се притеснявай от сега, защото нищо не се знае. Успех!

Знам, че като четеш постинга ми си мислиш, какво знае тая, не и на нея до главата, но повярвай ми - знам!
  Hug

# 34
  • Мнения: 809
Знам, че като четеш постинга ми си мислиш, какво знае тая, не и на нея до главата, но повярвай ми - знам![/size]  Hug
Нищо подобно не си мисля. Радвам се на всяка мила дума. Сега имам голяма нужда от това.  bouquet

# 35
  • Мнения: 809
Без да те паникьосвам, само за информация - вероятно при вас не става въпрос за това. След множество "какво" се оказа, че детето ми има серозен отит, който е намалил слуха й. Без болка и без температура, просто резултат от прекарана вирусна инфекция. Направете едно изследване за всеки случай.
Джанни, за съжаление се оказа точно серозен отит. Би ли ми казала как се оправихте вие? Успяхте ли само с лекарства да го преборите?

# 36
  • Мнения: 4 806
Жулка, много съжалявам, че се е оказало нещо по - тежко.
Не мога да съм ти полезна с информация по повод лечението, но много се надявам да се оправи синът ти с медикаментозно лечение. Пожелавам ти да намериш силите да изживееш в относително спокойствие тези два месеца.   bouquet

# 37
  • Мнения: 416
Марти още ми го прави този номер с "какво" и "а" когато му е кеф. Доста е изнервящо да повтаряш по сто пъти нещо а то да ти се хили насреща и да повтаря какво-о  Rolling Eyes ама няма как.. Не съм се притеснявала дали чува, защото виждам че когато му изнася ме чува от другата стая даже  Simple Smile. Някой път и наистина е разсеян и не ме чува за момента та трябва или да повторя по-силно , дори и да го побутна понякога.  То човек не знае някой път да им вярва ли или не на тези маймунчета..    Дано да го преборите отита само с лекарства. Мисля че щом е серозен ще се справите.. Само ще трябва да му пазиш повече ушенцата като излизате сега..

# 38
  • Мнения: 809
Да се похваля тази нощ Стефчо изобщо не кашля, а досега кашляше с часове.
Знам, че е твърде рано за радост, но въпреки всичко ми е радостно.
Ще се борим с мъничето и ще се оправи.
Благодаря на всички ви за подкрепата.
  bouquet

# 39
  • Мнения: 1 063
Здравей, всъщност е станало това, което стана и при нас/писах ти и по-напред в темата/,ние също бяхме с течност в ухото, но не са ми говорили за операция, а че трябва да се пробие тъпанчето, за да изтече Thinking или може би е точно това.При нас нещата се оправиха само с лекарствата и сега слуха е почти възстановен. Желая успех и на вас  bouquet

# 40
  • Мнения: 809
Здравей, всъщност е станало това, което стана и при нас/писах ти и по-напред в темата/,ние също бяхме с течност в ухото, но не са ми говорили за операция, а че трябва да се пробие тъпанчето, за да изтече Thinking или може би е точно това.При нас нещата се оправиха само с лекарствата и сега слуха е почти възстановен. Желая успех и на вас  bouquet


Точно цепването на тъпанчето се извършва по оперативен начин.
А какво разбираш под "почти възстановен"? Няма ли да се възстанови изцяло? Или при вас още  продължава лечението?

# 41
  • Мнения: 1 063
Лечението ни продължи около 10 дни и ухото се оправи без тази оперативна намеса.Казвам "почти", защото не сме ходили на аудиограма повече и не мога да кажа, че слуха е възстановен на 100%, но вече го няма това "какво", а и освен това УНГ ми обясни, че ще се възстанови по-бавно и с възрастта, а боледуването е от миналата зима.

# 42
  • Мнения: 809
На нас ни назначиха двумесечно лечение. Зиртек и Rhynoneoactive (мисля, че така се пишеше) в носа. А преди това в носа се слага физиологичен разтвор и капки за нос Оlynth. Като се има предвид, че Стефчо не дава да му се слагат капки в носа, направо не проумявам как всичките тези неща ще му ги слагам сутрин и вечер, в продължение на два месеца. Просто не си го представям. Засега се справям, но днес е едва третият ден. Confused

# 43
  • Мнения: 1 063
Вече ми се бъркат болестите на двамата ми хубостници и не съм сигурна точно какво беше, но мисля че слагахме капки макситрол в носа и пиехме антибиотик.
Стискам палци да се оправите по-бързо.

# 44
  • Мнения: 3 268
Жулка,чак сега прочетох темата ти.Успокой се ,ще се оправи малкия,нали зет ще ми става.Преди година Калина имаше отит,много силни антибиотици вземаше и се оправи.Капките обаче дава не дава,трябва да му ги слагаш.Хващаш го здраво и слагаш.Доцентите обичат да преувеличават малко,за да се шашкаме и после да сме много благодарни,че са ни излекували децата. Peace

Общи условия

Активация на акаунт