Мисля, че не чува добре

  • 7 889
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 809
Отскоро като говоря на сина ми, той ме пита "какво" - сякаш не ме чува. Аз му говоря достатъчно силно и ясно.
Направих опит и му казах да се обърне с гръб към мен и когато чуе гласа ми, да вдигне ръчичка. Прошепнах името му и той вдигна ръчичка. Така няколко пъти и все вдигаше ръка.
Но като си говорим нормално често ме пита "какво?" и то по няколко пъти за един и същ въпрос, на който му отговарям многократно.
Не мога да си го обясня. Дали не ме чува, или не му изнася да ме чуе, или просто ме кара да повтарям, ей така.
Дали пък не чува високите тонове, щом шептенето го чува. Rolling Eyes
Имали ли сте подобен проблем?

# 1
  • Мнения: 4 806
Не мога да преценя, колко ти е голямо момчето. Моята дъщеря е на две. Казвам й нещо и следва "А?". И така по десет пъти. Не знам, защо го прави, но аз повтарям постоянно. Може би е начин на възприемане в тази възраст. Щом си е вдигал ръчичката, не мисля, че има проблем.

# 2
  • Мнения: 809
Не мога да преценя, колко ти е голямо момчето.
На 2 г. и 9 м.
Дано да е период.
Стефчо редува "какво" с "А?".

# 3
  • София
  • Мнения: 2 271
Според мен просто е разсеян. Също може да му е интересно това, че те кара да повтаряш... Не се притеснявай, щом си е вдигал ръчичката, значи си чува.
За твое успокоение сподели притеснението си с педиатъра. И ако ходи на ясла, попитай лелките, дали са забелязали някакъв проблем в общуването.

# 4
  • Мнения: 1 063
Мисля, че повечето деца го правят,моето също, но в един момент след прекарана тежка ушна инфекция забелязах, че си усилва звука на телевизора повече от нормално, че при запушено здраво ухо с това не чува добре, а шептенето изобщо и направихме изследване, оказа се, че наистина малко му е намален слуха, но УНГ ме успокои, че най-вероятно с израстването ще го преодолее Praynig.Сега мисля, че почти е отшумяло.
При вас ми звучи съвсем нормално при положение, че чува шептене.

# 5
  • Мнения: 2 567
От това, която казваш не ми се струва да има проблем със слуха. Щом чува и шепот....

Като прочетох това за Каквото се сетих за следната история:

Племенницата ми е почти неговата възраст и ходи на градина. Не я виждам често, защото живее в друг град. При една от срещите ни ми направи впечатление, че също на всяко нещо ми казва "Какво". Повторя пак и тя пак "Какво". По едно време взе даже леко да ме нерви  Simple Smile Не си помислих, че има проблем със слуха, а че нещо не схваща какво и говоря. В един момент питам сестра ми, обърнала ли е внимание на малката, че все "каквока". Тя ми се подсмихна и ми вика отговори и и ти с "какво". Племенницата ми ме пита нещо и аз "какво". Тя повтаря аз пак "какво". И на края тя ми изтряска - "Хапче в гъзо". Щях да падна. Това бил голям хит в градината им и тя очаквала от моя страна този отговор, а не да си повтарям въпросите Simple Smile Луда работа.

# 6
  • Мнения: 809
Силно се вадявам да е разсеян или да му харесва да ме кара да повтарям.
Ще следя за звука на телевизора и ще попитам в градината дали са забелязали нещо.
Благодаря ви!  bouquet

# 7
  • Мнения: 809
От това, която казваш не ми се струва да има проблем със слуха. Щом чува и шепот....

Като прочетох това за Каквото се сетих за следната история:

Племенницата ми е почти неговата възраст и ходи на градина. Не я виждам често, защото живее в друг град. При една от срещите ни ми направи впечатление, че също на всяко нещо ми казва "Какво". Повторя пак и тя пак "Какво". По едно време взе даже леко да ме нерви  Simple Smile Не си помислих, че има проблем със слуха, а че нещо не схваща какво и говоря. В един момент питам сестра ми, обърнала ли е внимание на малката, че все "каквока". Тя ми се подсмихна и ми вика отговори и и ти с "какво". Племенницата ми ме пита нещо и аз "какво". Тя повтаря аз пак "какво". И на края тя ми изтряска - "Хапче в газо". Щях да падна. Това бил голям хит в градината им и тя очаквала от моя страна този отговор, а не да си повтарям въпросите Simple Smile Луда работа.

Олеле, за това не се бях сетила. Ще проверя довечера, а иначе и Стефчо носи такива "бисери" от детската.

# 8
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
хей тези деца са невероятни , моята е вече на шест и щое за още като и говоря почти винаги не ме е чула или разбрала а като повиша тон веднага влиза в час  и започва да разбира ,но ви казвам че ако невикна все едно не съм казала нищщо . Пробвай да ми кажеш че ще му купиш нещо което иска да видиш дали ще те чуе , гаранция да. Peaceпросто искат да ни въртят, но такива си са тези маимунки

# 9
  • Мнения: 1 403
Чуват, чуват ама се правят на луди  Crazy
Моята дъщеря  е на 2г. и само повтаря А-а-а, А-а-а, направо подивявам  smile3511

# 10
  • на терасата
  • Мнения: 672
Ние имахме подобен проблем горе-долу на вашата възраст и се оказа,че е посъбрал доста ушна кал, въпреки, че аз много старателно му почиствам ушите след баня. Ходихме на лекар, почистиха му ги и всичко се оправи  Grinning

# 11
  • Мнения: 809
Ние имахме подобен проблем горе-долу на вашата възраст и се оказа,че е посъбрал доста ушна кал, въпреки, че аз много старателно му почиствам ушите след баня. Ходихме на лекар, почистиха му ги и всичко се оправи  Grinning
Мда, той не ми дава да му чистя ушите.
Може пък от това да е.

# 12
  • Мнения: 5 692
 FlutterСпоред мене не трябва да се казва с лека ръка "от възрастта е".  Трябва да ви види и специалист УНГ и той да си каже мнението. Това че чува шепот не означава че детето няма проблем със слуха. Особено ако сте имали лечение с гентамицин той засяга основно ушния нерв. Както всички знаем има различни диапазони и честоти на чуваемост. Това че чува при ниските, не означава че е добре и при по-високите. Ние имахме такива притеснения относно нашето дете и бяхме на изследване на слуха в София /аудиограма/. Слава богу всичко там беше на ред. Проблема при нас си е друг. Така че моят съвет е да го види специалист Peace

# 13
  • Мнения: 2 401
И моя син беше така, и все още е. Аз мисля, че не чува това, което не му изнася.  Разбира се го заведох на аудиограма в ИСУЛ когато беше на 4 и лекарката ме попита защо съм решила, че може да не чува, обясних горе долу това което ти си писала и тя се усмихна...

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
Наталия имаше проблеми със слуха. Но тогава тя не квокаше, а просто не чуваше. Аз я викам - тя не чува; аз й говоря на метър от нея, тя изобщо не реагира; тупна я по рамото - тогава успяваме да осъществим контакт. Усетих се, че се налага да й говоря по-високо, започна да се "залепва" за телевизора, учителките й усетиха и ме попитаха дали забелязвам и аз... Усеща се, когато детето не дочува. Без колебание можеш да заявиш, че детето не те чува. Аз изпаднах в паника тогава и веднага отидохме на лекар. Такива тестове с шепнене изобщо не се наложи да правя.

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
 Абсолютно същото правеше и Мартин наскоро и ни побъркваше в къщи. И аз като теб се бях притеснила, но с няколко прости експеримента /  'искаш ли бонбони' прошепнато от другия край на стаята Laughing и подобни/ установих, че диването прекрасно си чува. Някъде около месец ни разиграва така, но му омръзна, особено след като и ние почнахме за всяко нещо, което ни казва да го питаме "какво, не чух?".
Вярно е и това за разсеяността - имаше моменти, в които просто не обръща изобщо внимание на това, което му се казва.
 ПП за чистенето на ушите да вмъкна - и аз не чистя ушите на Мартин - в смисъл не бъркам вътре с клечка. Ушите имат чудесна способност да се самопочистват - достатъчно е да се почистват отвън. Бъркането в тях с клечки за уши, било то и с ограничител, може да нанесе поразии - или да се перфорира тъпанчето, или в най-добрия случай замърсяванията да се "натъпчат" по-навътре и да стане по-лошо. Освен това колкото повече се чистят, толкова повече ушна кал произвеждат.

# 16
  • София
  • Мнения: 13 216
Хи-хи-хи.. започва да си прави оглушки.. Сега да видиш какво става! По 1000 пъти ще повтаряш и няма да те чува...
Щом си му прошепнала името и те е чул и се е обърнал, не мисля че има проблем. Ако все пак се притесняваш заведи го налекар.

# 17
  • София
  • Мнения: 13 216
като каза за ушите и чистенето... болна тема ми е. моята не дава да й чистя ушите, все сама иска да го прави... ама нали се сещаш колко е опасно ... е, давам й под мое наблюдение иначе няма спасение... Има и едно друго нещо, което обаче не става за деца или са малко децата, на които може да се приложи. Фитосвещи за уши.. Отдавна си мисля да пробвам да ги приложа на Александра, ама не се организирам

# 18
  • Мнения: 1 069
Тото имаше подобен проблем в детската градина и го водих на аудиограма, резултата от която показа, че детето си чува достатъчно добре. За собствено спокойствие можеш да му направиш едно изследване, пък дано всичко да е наред.
  Има някакъв период, в който се опитват да хитруват и да се правят, че не чуват или просто ги мързи да чуват. Naughty
  Има и друг момент, казват "Какво?" по навик. Емил беше свикнал така това лято и аз докато се усетя все му повтарях, а той си е чул всичко хитреца. Naughty

# 19
  • Мнения: 3 323
" Да не ти се случва това дето майката го мисли"
Нищо му няма, тарикатства. Досега два пъти го минавам тоя период, като не му е интересно, спира да чува. По точно разсейва се, съвсем нормално е!
Питай нещо за Спайдърмен или друг любим герой да видиш как ще откараш 2 часа лекция. Ама като е за събиране на играчки - внезапно оглушават.

# 20
  • Мнения: 2 531
Най простия тест който можеш да направиш е да играете игра - заставаш зад гърба му и му казаваш че ще се обръща само когато чуе пляскане с ръце! И така почваш няколко пъти по силно, да свикне , и постепенно намаляваш . Трябва да внимаваш и да не се обръща по навик. т.е да има различни паузи между плясканията! Ако съмненията ти продължат - отидете на УНГ! Имай на предвид че детето трябва да чува това което и ти чуваш, т.е ако му се шепне от разтояние , а той не реагира- може да има намален слух!

# 21
  • Мнения: 809
Хи-хи-хи.. започва да си прави оглушки.. Сега да видиш какво става! По 1000 пъти ще повтаряш и няма да те чува...
Щом си му прошепнала името и те е чул и се е обърнал, не мисля че има проблем. Ако все пак се притесняваш заведи го налекар.
Аз ти се чудех пролетта, като казваше, че Александра е в някакъв период и не можеш да я познаеш, не слуша, не чува и какво ли още не, а то и до моята глава дойде.
Големи са маймунчета.

# 22
Без да те паникьосвам, само за информация - вероятно при вас не става въпрос за това. След множество "какво" се оказа, че детето ми има серозен отит, който е намалил слуха й. Без болка и без температура, просто резултат от прекарана вирусна инфекция. Направете едно изследване за всеки случай.

# 23
  • Мнения: 809
За протокола:

Имаме час за лекар, защото наистина му е намалял слуха. Дори за неща, които много обича, не чува.
П.П. От звестно време насам ми казва, че го боли ушенцето, и че не чува. От близо 2 месеца е с хрема, и не спира да кашля от нея. Явно трябва да го види специалист.
Ще докладвам какво за всичко.

# 24
  • Мнения: 809
Загубила съм мобилния на д-р Тодоров от Исул.
Някой може ли да ми помогне, че на стационарния никой не ми вдига.
 Praynig

# 25
  • Мнения: 2 567
Много съжалявам, че нещата не са се оказали така безобидни Sad
Дано детенцето скоро да има подобрение  Peace

# 26
  • Мнения: 1 069
Таткото Тодоров, т.е. доц. Тодоров се слави като най- добър в България. Преди около месец извади третата сливица на големия ми син, но за съжаление не мога да помогна с телефон. Откихме го на място в детската УНГ клиника. Ако ходите да бъде преди 9ч, след това оперира. Пожелавам бързо да бъде намерена причината за проблема и отстраняването й! Горе главата!

# 27
  • Мнения: 6 461
Тошко е на 3г и 9м.,забелязах ,че и той така ме подпитва като му говоря .
Обаче това траеше около седмица.Сега не ме подпитва.И останах с впечатлението ,че е само период,който е отминал.

# 28
  • Мнения: 809
Намерих телефона на д-р Тодоров. Довечера имаме час в кабинета му.
Дано всичко е наред.  Praynig

# 29
  • Мнения: 6 461
Дано всичко е наред.  Praynig
Дано всичко е наред Peace  bouquet

# 30
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
и аз от два дни се питам същото едно а! а! , какво! , хремава е още и не знам дали  ще отмине, период ли е или глъхне звукът!

# 31
  • Пловдив
  • Мнения: 551
А дали често боледува? Или пък правил ли ти е ангини? Моят син преди около година имаше същият проблем. Все ме караше да повтарям, все недочул, а сложех ли му шапката /беше зимно време/ ... ooooh! Притесних се и го заведох при педиатъра ни. Оттам при УНГ със съмнения за възпалена трета сливица. И така се и оказа. Успяхме да се оправим с едни капки и не го оперирахме, но и той си възстанови слуха. Тази пролет пак се появи проблема, но не чак толкова сериозен. Правихме аудиограма и се оказа, че с лявото уше има леко понижен слух. Още се чудим дали да го оперираме или да се надяваме да го израсне, защото в интерес на истината много по-малко боледува  Praynig

# 32
  • Мнения: 809
Значи,
нещата се оказаха доста по сложни, за съжаление.
Оказа се, че има серозен отит. Серозна течност зад тъпанчето. Слава Богу не е гнойна.
Започнахме лечение с медикаменти, и ако до два месеца, няма подобрение т. е. течността да е изтекла, се налага операция.
Направо нямам сила, докато ви пиша това.
Тези два месеца ще са кошмарни.
Молете се всичко да е наред, и да прескочим оперативното лечение.
Това е от мен.
Благодаря ви за съветите.
  bouquet

# 33
  • у дома
  • Мнения: 966
Julka, много съжалявам, че така се е получило. Знам, че не се познаваме, но исках да ти напиша да не се настройваш така, че тези два месеца ще са кошмарни. Взели сте мерки, детето се лекува, ние всички ще се молим детенцето да се оправи  Praynig Въоръжи се с търпение, ако трябва си налагай да се усмихваш и да си весела, заради детето, радвай му се и си мисли, че нещата ще се оправят.  Hug Не се притеснявай от сега, защото нищо не се знае. Успех!

Знам, че като четеш постинга ми си мислиш, какво знае тая, не и на нея до главата, но повярвай ми - знам!
  Hug

# 34
  • Мнения: 809
Знам, че като четеш постинга ми си мислиш, какво знае тая, не и на нея до главата, но повярвай ми - знам![/size]  Hug
Нищо подобно не си мисля. Радвам се на всяка мила дума. Сега имам голяма нужда от това.  bouquet

# 35
  • Мнения: 809
Без да те паникьосвам, само за информация - вероятно при вас не става въпрос за това. След множество "какво" се оказа, че детето ми има серозен отит, който е намалил слуха й. Без болка и без температура, просто резултат от прекарана вирусна инфекция. Направете едно изследване за всеки случай.
Джанни, за съжаление се оказа точно серозен отит. Би ли ми казала как се оправихте вие? Успяхте ли само с лекарства да го преборите?

# 36
  • Мнения: 4 806
Жулка, много съжалявам, че се е оказало нещо по - тежко.
Не мога да съм ти полезна с информация по повод лечението, но много се надявам да се оправи синът ти с медикаментозно лечение. Пожелавам ти да намериш силите да изживееш в относително спокойствие тези два месеца.   bouquet

# 37
  • Мнения: 416
Марти още ми го прави този номер с "какво" и "а" когато му е кеф. Доста е изнервящо да повтаряш по сто пъти нещо а то да ти се хили насреща и да повтаря какво-о  Rolling Eyes ама няма как.. Не съм се притеснявала дали чува, защото виждам че когато му изнася ме чува от другата стая даже  Simple Smile. Някой път и наистина е разсеян и не ме чува за момента та трябва или да повторя по-силно , дори и да го побутна понякога.  То човек не знае някой път да им вярва ли или не на тези маймунчета..    Дано да го преборите отита само с лекарства. Мисля че щом е серозен ще се справите.. Само ще трябва да му пазиш повече ушенцата като излизате сега..

# 38
  • Мнения: 809
Да се похваля тази нощ Стефчо изобщо не кашля, а досега кашляше с часове.
Знам, че е твърде рано за радост, но въпреки всичко ми е радостно.
Ще се борим с мъничето и ще се оправи.
Благодаря на всички ви за подкрепата.
  bouquet

# 39
  • Мнения: 1 063
Здравей, всъщност е станало това, което стана и при нас/писах ти и по-напред в темата/,ние също бяхме с течност в ухото, но не са ми говорили за операция, а че трябва да се пробие тъпанчето, за да изтече Thinking или може би е точно това.При нас нещата се оправиха само с лекарствата и сега слуха е почти възстановен. Желая успех и на вас  bouquet

# 40
  • Мнения: 809
Здравей, всъщност е станало това, което стана и при нас/писах ти и по-напред в темата/,ние също бяхме с течност в ухото, но не са ми говорили за операция, а че трябва да се пробие тъпанчето, за да изтече Thinking или може би е точно това.При нас нещата се оправиха само с лекарствата и сега слуха е почти възстановен. Желая успех и на вас  bouquet


Точно цепването на тъпанчето се извършва по оперативен начин.
А какво разбираш под "почти възстановен"? Няма ли да се възстанови изцяло? Или при вас още  продължава лечението?

# 41
  • Мнения: 1 063
Лечението ни продължи около 10 дни и ухото се оправи без тази оперативна намеса.Казвам "почти", защото не сме ходили на аудиограма повече и не мога да кажа, че слуха е възстановен на 100%, но вече го няма това "какво", а и освен това УНГ ми обясни, че ще се възстанови по-бавно и с възрастта, а боледуването е от миналата зима.

# 42
  • Мнения: 809
На нас ни назначиха двумесечно лечение. Зиртек и Rhynoneoactive (мисля, че така се пишеше) в носа. А преди това в носа се слага физиологичен разтвор и капки за нос Оlynth. Като се има предвид, че Стефчо не дава да му се слагат капки в носа, направо не проумявам как всичките тези неща ще му ги слагам сутрин и вечер, в продължение на два месеца. Просто не си го представям. Засега се справям, но днес е едва третият ден. Confused

# 43
  • Мнения: 1 063
Вече ми се бъркат болестите на двамата ми хубостници и не съм сигурна точно какво беше, но мисля че слагахме капки макситрол в носа и пиехме антибиотик.
Стискам палци да се оправите по-бързо.

# 44
  • Мнения: 3 268
Жулка,чак сега прочетох темата ти.Успокой се ,ще се оправи малкия,нали зет ще ми става.Преди година Калина имаше отит,много силни антибиотици вземаше и се оправи.Капките обаче дава не дава,трябва да му ги слагаш.Хващаш го здраво и слагаш.Доцентите обичат да преувеличават малко,за да се шашкаме и после да сме много благодарни,че са ни излекували децата. Peace

# 45
  • Мнения: 809
Жулка,чак сега прочетох темата ти.Успокой се ,ще се оправи малкия,нали зет ще ми става.Преди година Калина имаше отит,много силни антибиотици вземаше и се оправи.Капките обаче дава не дава,трябва да му ги слагаш.Хващаш го здраво и слагаш.Доцентите обичат да преувеличават малко,за да се шашкаме и после да сме много благодарни,че са ни излекували децата. Peace
Благодаря ти Stefani66 (сватя  Laughing).
Дано всичко да се оправи, но се притеснявам защо не ни изписаха антибиотик, а само някакви локални медикаменти, при това трябва да се лекува цели 2 месеца. Другите майки споделят, че децата им са приемали антибиотик 10 дена и всичко се е оправило. Въпреки всичко се доверявам на д-р Тодоров от Исул.

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Ех, щеше ми се и при вас да се окаже също толкова безобидно, както при нас. Стискам палци бързо и без последици дечкото да се излекува!

Общи условия

Активация на акаунт