Домашно насилие?

  • 3 595
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 186
Най-добре тихо и кротко се раздели с него, докато нещата не са станали по-сериозни. Макар че малко ме съмнява, че ще те остави така лесно, по-скоро очаквай още заплахи. Този тип хора - насилници, не оставят така лесно жертвите си да им се изплъзнат.... При всички положения не бих тръгнала да живея с подобен човек, а на теб вече ти светят лампите, така че по-далече, и от него, и за в бъдеще от насилници.

# 16
  • Мнения: X
Възможно е партньора ти да има психични проблеми. Нормален човек, колкото и да е афектиран/ядосан, не би изрекъл такива думи. На твое място, не бих имал общо с такъв човек, т.е. бих се разделил с половинката си.

# 17
  • Мнения: 12 922
....Обичам го, държа на него, но и същевременно имам акъл в главата си и искам да избягам, защото си мисля че някой ден, когато заживеем заедно (а плановете са това да стане скоро), това ще се превърне и във физическо насилие. Обръщам се към вас като родители и хора, преживели повече от мен. Какъв съвет бихте ми дали, вие как бихте постъпили в тази ситуация?
Ти всъщност не си обвързана с него и можеш много лесно да отстраниш тази опасност от живота си. Тоест, няма нужда да бягаш, а просто да излезеш от тази нездрава връзка.

Предполагам, че той напира да се събирате и всъщност е прав, защото на него му е време за семейство, на теб обаче не. Тепърва ти предстоят най-хубавите млади години, а да се обвързваш с този човек, даже и да не беше грубиян, а най-свестният на света? Не ми се струва добро решение, защото, ако се съберете, ти ще се привържеш още повече и ще влезеш в една спирала на отношения, от която много по-трудно ще излезеш.

Оставам с впечатление, че той от сега вече те насилва, най-малкото упражнява сериозен натиск да правиш, каквото ти каже, щом искаш да бягаш.

Последна редакция: ср, 23 мар 2022, 09:57 от Uncommon

# 18
  • Мнения: 18 384
А за родителите какво каза? Simple Smile

# 19
  • Мнения: 612
Добре де, защо трябва да се намесват родителите на момичето и образованието ѝ, че чак и планове за деца, каквито тя изобщо не е споменавала. Веднага да ѝ се направи пълен анализ по въображение.
Голяма е, защо да не иска да се отдели и как могат да я спрат? Попринцип де, не с този мъж!!! 
Например девер ми (19г завършил миналата година) живее с приятелката си (17годишна в 11 клас) - ми той си работи, момичето си учи…родителите им ходят на гости… каква е драмата?

# 20
  • Мнения: 18 384
Тук мъжът не е на 19. Дори да нямаше заплахи, родителите едва ли са много щастливи.

# 21
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 335
На 18г.животът е пред нея.
Сега и е времето да учи,да работи,да пътува,да прави кариера,да се развива,да се забавлява даже...А тя прави впечатление,че е умно момиче..
Твърде рано е за съвместно съжителство..Нека да натрупа житейски опит,да си стъпи на краката,да си намери партньор с който се чувства сигурна и му има доверие.Защото доверието е в основата на една сериозна връзка..

Да живее отделно-да,защо не.Нека да пробва,ако може да се издържа сама .
Но и да остане при родителите си няма лошо.
Нека да си има приятел.Обаче да бърза да се обвърже със съвместно съжителство на 18г-защо да си го причинява?

И аз имам дъщеря и като майка мога да кажа,че на 17 г не бих позволила да живее в нечия къща,а на 18г бих я посъветвала същото,каквото съветвам авторката сега.

# 22
  • Мнения: 7
Благодаря за проявеното разбиране (и дори неразбиране) и честните мнения. Оценявам такива наистина много от зрели жени. Не искам да стана поредната жертва, просто понякога е изключително трудно да се откъснеш емоционално.

# 23
  • Мнения: 15 140
Поставила съм ясни граници. Казах му, че ме кара да се чувствам зле, че ми говори така.
Без извинение, смея се, ама от сърце се смея!
Поставила била граници, говорила била. С такива маймуни не се говори и не се поставят граници, защото на маймуната не ù дреме. Единствената причина да не те е набил, е защото си малка и не живеете заедно. С такива маймуни решението е раздяла - бързо и окончателно прерязване на всякакви контакти.

# 24
  • Мнения: 1 057
Аз не разбрах защо Ви е необразован насилник и грубиян?В университета колеги нямате ли?

# 25
  • Мнения: 612
Аз с това съм съгласна, момичета. 18 годишна с 30 годишен не ми харесва, но изборът е нейн. С този конкретен мъж категорично не трябва да съжителства, причините са ясни.
Иначе и аз заживях рано с мъжа си, след гимназията, на 23 съм сега, имаме и бебе вече. Развиваме и два сравнително успешни бизнеса, никога не ми е попречил за нищо и ме е насърчавал да се развивам. Не е проблем ранното съжителство с партньор, стига да намерите човек, който Ви допълва и подкрепя, с когото се изграждате взаимно. В случая на момичето- този няма да е. Умно момиче ми изглежда авторката, надявам се да се опази.

# 26
  • Мнения: 2 013
Добре, че не си зависима от него. Нищо не ти пречи да бъдеш по-груба и настоятелна, шегувал се бил. Изглежда, че все пак си способна да го зарежеш, така, че не виждам проблем да го отрязваш и да му поставяш ултиматуми. Записваш го на телефона, без да му казваш, и му обясняваш, че ако не се въздържа ще го докладваш в полицията.
Ако не се корегира прекъсваш отношения.
Аз също имах връзка с подобен тип и не изтърпя дълго, още първия път като почна да ме обижда му казах, че няма да стане така, потърпя около месеци пак почна и го зарязах. Обяснението му беше, че не било лично към  мен, а просто нямало къде да си избива насъбраните проблеми.

# 27
  • Шотландия
  • Мнения: 2 860
Благодаря за проявеното разбиране (и дори неразбиране) и честните мнения. Оценявам такива наистина много от зрели жени. Не искам да стана поредната жертва, просто понякога е изключително трудно да се откъснеш емоционално.
Така е,  трудно е.  Чети тази тема,  ще ти помогне да се ориентираш
https://m.bg-mamma.com/?topic=686117

# 28
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 126
Възможно е партньора ти да има психични проблеми. Нормален човек, колкото и да е афектиран/ядосан, не би изрекъл такива думи. На твое място, не бих имал общо с такъв човек, т.е. бих се разделил с половинката си.
Има мъже, прости, първични и елементарни. Въобще нямат психически проблеми, такава им е средата и възпитанието.

# 29
  • Мнения: 18 384
Убягва ми смисълът на отношения, в които партньорът трябва да бъде постоянно плашен с полиция, за да не ти посяга или да те тормози психически. И това едва в началото, когато обикновено партньорите показват най-доброто от себе си. Ако това е най-доброто...

Общи условия

Активация на акаунт