Болница ТОКУДА

  • 218 887
  • 2 154
  •   1
Отговори
# 1 815
  • Мнения: 2 231
avalena
Честити бебчета. Дай боже всекиму да може да роди и отгледа повече бебчета, че тази България ще се "закрие" скоро.
И аз когато раждах имаше едни близнета момиченца родени по-рано. При раждането били около 1600 гр всяко и са откарали там около месец докато не минат 2500 гр. Зная това, понеже малката първо повръщаше кръв след раждането, а после имаше много силна жълтеница и искара почти 5 дни в интензивното (където са кувиозите) на апарат и лампа. Аз ходех там да я кърмя и си говорех с персонала. Наистина се грижат много добре за бебоците. Не съм сигурна, че във всяка от държавните болнице биха полагали толкова грижи. Даже съм виждала нощем как д-р Дренчев си гушка по някое мъниче. Той си ги обича като негови. (не всички разбира се са така). Така да се каже спасиха ми я след раждането (Дренчев и Масларска), за което им благодаря.  bouquet
Иначе недоволни винаги ще има и може би с право. Аз самата също се скарах с едната акушерка жестоко, та после и станах много симпатична, даже 6м по-късно като водих малката за ваксина още ме помнеше и се поздравихме та даже и обелихме по някоя дума.(не й помня името).

# 1 816
  • София
  • Мнения: 3 689
margarete поздравления за избора.Не съм ходила в Токуда и се надявам да не ми се налага,но Шейново е чудесна болница,с лекари профеионалисти!
Два пъти раждах там и лошо,или грубо отношение не съм видяла!Разбира се че има и много майки разочаровани от Шейново,но както висчки виждаме и в Токуда не всичко е розово!
Успех и леко раждане!

# 1 817
  • София
  • Мнения: 12 689
Навсякъде има груби лекари и неуредици- все пак всички са учили на едно и също място и са специализирали в държавни болници. И при моето раждане в токуда се появи една почитателка на д-р Хаус- д-р Кръстанова и се държа толкова грубо и арогантно, че ми съсипа нервите. още повече, че детенце се роди по- рано и с по- ниско тегло, а тя дойде и ми каза следващия път да бъда по- сериозна и, че сега не се знае дали детето ще изкара нощта... Аз ходех на ЖК всяка седмица и то в Токуда, но младата арогантна женица не си беше направила труда да провери, а направо дойде да ми крещи и то 1 час след операцията.
От друга страна д-р Диков беше чудесен. Подкрепи ме и ме успокои, а и до днес ме пита как съм и тн когато ме срещне в болницата.
Най- важното Д-р Масларска и д-р Дренчев спасиха детенцето ми, а д-р Масларска и до днес се грижи за него и не бих я заменила за друг педиатър. неонатологията е най- добрата, с най- модерна апаратура и добри специалисти. хигиената е на страхотно ниво. Това беше и причината да избера Токуда- все пак новородено е най- уязвимо и то има нужда от най- много грижи. Ние майките сме железни и нито една Кръстанова или друга подобна не може да ни стресне толкова щом детето е в добри ръце.

# 1 818
  • Мнения: 2 028
напоследък това, което прочетох тук за Токуда, може да се обобщи по следния начин:
1. заразяват бебетата със стафилококи
2. всеки със спин и сифилис може да иде да роди там
3. неонатологията им е под всякаква критика
4. няма легла
5. Диков е арогантен, Лазарова е груба, Кръстанова крещи, Колева е интригантка, за другите нямам нерви да чета, но като цяло "свиреп персонал"...

с една дума, поредната тема, която с нищо не помага на момичетата, на които ни предстои раждане в тази болница... догадки, слухове и лични емоции не допринасят с нищо за информативността на темата... да не кажа, че аз вече само се разстройвам и притеснявам като чета тук, така че сигурно ще спра и да чета скоро...
още повече, че повече от написаното напълно се разминава с личните ми впечатления...

само искам да кажа, че аз имам кошмарни спомени от Майчин дом и Шейново, например, но това не значи, че някой друг не е безкрайно доволен от двете болници...

дано постът ми не се стори рязък на някой, но и аз не разбирам защо са тези вопли по форумите, като в една частна болница спокойно можеш да се оплачеш по официален път и да си сигурен, че ще ти обърнат внимание...

с най-добри чувства, пожелавам на всички ни спокойно бременеене и леко раждане  Hug


Последна редакция: нд, 25 май 2008, 14:34 от ray

# 1 819
  • Мнения: 274
Скъпа ray , ако аз се оплача в тетрадката им за мнения и коментари,каквато дават преди изписването ти как ще разбереш какво е там в действителност.
Тук всеки пише мнение от опит, описва подробно какво му се е случило и мисля че така най реално бъдещите майки насочили се на тама могат да си изградят представа.  Ако ти имаш кошмарни спомени от Майчин дом, възможността да срещнеш същите лица в Токуда е голяма, само мизерията дето я няма. а и няма как да се промени бг манталитета на  работещите там. всичко е побългарено, само дето е забранено да им се носят торби с алкохол,бонбони, торти и друго там кавото ако не го занесеш в държавна болница те гледат на криво - дори го пише на няколко места.
А относно натискането по корема - ОК, ясен е смисъла, но не може точно когато е преминало действието на спиналната упойка и  болката е непоносима и аз се моля за някакво обезболяващо оная, жалко че не й знам името да реши точно тогава да ми проверява матката. Съжалявам, развълнувах се пак, а няма смисъл, дори да има човек отговорна гражданска позиция, просто няма кой да те чуе.

# 1 820
  • Мнения: 238
Не искам да прозвучи като заяждане, но ако я провери на другия ден когато ти е олекнало или след няколко часа когато подейства ново обезболяващо обаче се окаже, че вече е късно и "коня е отишъл в реката" какво ще стане? Оплакване от рода на "никой не ме провери за най-елементарното нещо след раждането... ако бяха обърнали внимание на време нямаше да стане така и т.н....!"
Наистина съжалавям, че си останала с лоши впечатления от раждането си там защото това трябва да е едно незабравимо и приятно преживяване за всяка жена Peace

Истинска гражданска позиция, от която да има полза и да промени нещата за жените след теб се изразява там където ще има реакция и съответна промяна, а това определено не е форума  Naughty

# 1 821
  • Мнения: 840
Момичета само да кажа една добра новина, нашата съфорумка Селин вчера вечерта към 22:00 в болница Токуда е родила малкия си син Божидар  baby  Hands Clap с мерки 3,600 и 52см....дано не бъркам. Наложило се е секцио, но и двамата са добре!   bouquet
Чакаме я да се възстанови и да споделя впечатленията си от болницата и екипите.

Честито на Селин! Да и е жив и здрав малкия син и много да я радва!  bouquet А на Селин пожелавам бързо възстановяване!

Huliya и karandash можете ли да пишете по-подробно, кое точно ви разочарова от раждането в Токуда. Защото тук повечето хората се включват с положителни отзиви? Просто се чудя  newsm78, защото и двете имате предишни раждания в държавни болници, та имате база за сравнение.
Аз за сега съм решила да е Токуда, но все още имам известна доза колебание. Бих се радвала да разкажете по-подробно, ако искате на лични. Мерси  Hug

# 1 822
  • Sofia
  • Мнения: 9 774
Huliya и karandash можете ли да пишете по-подробно, кое точно ви разочарова от раждането в Токуда. Защото тук повечето хората се включват с положителни отзиви? Просто се чудя  newsm78, защото и двете имате предишни раждания в държавни болници, та имате база за сравнение.

Аз също се интересувам и мисля, че форума е полезен точно заради споделения личен опит без значение дали е положителен или отрицателен.
По-конретно за неонатологията ако може да споделите какви са ви оплакванията, тъй като аз се насочих лъм Токуда точно защото е единствената частна болница с отлична неонатология (поне така четох).

# 1 823
  • Мнения: 2 028
нямам нищо против споделянето на опит, пък бил той положителен или отрицателен, но просто е добре всичко да бъде аргументирано, защото разпилените емоции не вършат добра работа..

като пишете защо не сте доволни от раждането, напишете какво точно не ви харесва...

като пишете, че неонатологията е под всякаква критика, напишете как сте стигнали до този извод...

това ще бъде от полза  Hug защото аз определено почвам да се притеснявам като чета толкова неща... но пък и как да вярвам като аз виждам съвсем други неща... оттам идва объркването...

с точките, които формулирах, исках да ви покажа, че се пишат коренно противоположни неща, но просто ей така се хвърлят в пространството... това, че се пишат противоположни неща за едно и също нещо, показва единствено, че всичко е субективно, а не обективно... просто ми се иска като пишем тук да е с една идея по-отговорно  Hug

# 1 824
  • София
  • Мнения: 413
Много е права ray , разсъждавам по същия начин и мислех да пиша но тя ме изпревари.
И аз съм решила там да разждам и моите впечатления са съвсем различни. Например за д-р Диков, когато прочетах как се изказал, ми не можах да го повярвам, чак съм склонна да си мисля че въпросния д-р е бил друг, а не самият Диков.
Затова нека бъдем по конкретни в изказванията си, и бъдат подкрепени с факти.  Hug

# 1 825
  • София
  • Мнения: 12 689
Аз лично съм много доволна от болницата. Присъствието в нея на някои недоразумения на природата си е в реда на нещата. Навсякъде ги има. А и всеки човек има своя опит, своята гледна точка и своите изисквания. При всички случаи всеки лежал в друга болница ще избере Токуда, защото разликата е огромна. Аз съм била в Правителствена болница само, но и там е соц в сравнение с японците. Грубостите и неприятното поведение правят впечатление именно, защото са изключение. В другите болници е изключение някой да бъде мил.
Наистина в Токуда всяко оплакване води до разговори и наказания. Аз се оплаках веднъж от организацията на регистратурата, защото два пъти отивах със запазен час, а лекарят беше отишъл на други срещи, които са били известни на организаторите и те не бяха сметнали за нужно да се обадят да не се мъкна с бебето. Всички замесени бяха извикани на среща и имаше резултати.
От Кръстанова не се оплаках, защото бях прекалено депресирана и объркана, а и ако не бях в това състояние просто щях да я сложа на място. Та и тя не е виновна горката, че си има проблеми или комплекси, които да избива върху хора с по- слаба психика в момента.
Аз лично прецених, че това е най- добрата болница за раждане на дете и сега, след раждането, все още съм на това мнение. Просто нереално завишените очаквания винаги водят до разочарования. Ако приемете, че нищо не е съвършено ще останете доволни, защото Токуда е една много добра болница.
Леко раждане на всички и не се притеснявайте и около Токуда витаят доста градски легенди. А и за много хора парите, които плащат за раждането там са прекалено много и затова очакват да ги носят на ръце и да им веят с пера, но това са  750- 1000 евро, които за престой в луксозна болница са просто смешна сума. Надявам се сега да не се разрази война за много или малко пари са- това е само моето мнение, с което се опитвам да помогна на други като мен да ориентират.

# 1 826
  • Мнения: 177
Не искам да прозвучи като заяждане, но ако я провери на другия ден когато ти е олекнало или след няколко часа когато подейства ново обезболяващо обаче се окаже, че вече е късно и "коня е отишъл в реката" какво ще стане? Оплакване от рода на "никой не ме провери за най-елементарното нещо след раждането... ако бяха обърнали внимание на време нямаше да стане така и т.н....!"
Наистина съжалавям, че си останала с лоши впечатления от раждането си там защото това трябва да е едно незабравимо и приятно преживяване за всяка жена Peace

Истинска гражданска позиция, от която да има полза и да промени нещата за жените след теб се изразява там където ще има реакция и съответна промяна, а това определено не е форума  Naughty


Много добре казано! Подкрепям!!!  Peace

# 1 827
  • Мнения: 840
По-конретно за неонатологията ако може да споделите какви са ви оплакванията, тъй като аз се насочих лъм Токуда точно защото е единствената частна болница с отлична неонатология (поне така четох).

 newsm10 Именно за това се спрях на Токуда. Д-р Масларска ми направи страхотно впечатление. Не знам някак си бих понесла грубото отношение, но се надявам живот и здраве бебчето ми да бъде в сигурни ръце  Praynig и да знам, че за него са положени необходимите грижи. А иначе, аз все някак си бих се справила, каквото и да ми коства(поне сега така мисля  Thinking). Все пак груби и нахални хора има навсякъде.

# 1 828
  • Мнения: 274
Аз споделих с вас преживяното, някои много компетентни ме нападнаха и почнаха да ми обясняват кое как е. Съжалявам, просто написах моето преживяване в болницата.
Със сигурност не съм против Токуда, отидох там с огромно желание, но очакванията ми бяха големи, оказа се друго, това е. По приятно е от мизерните държавни болници, стига да нямаш много вземане даване с персонала.
Успех на всички, дано вие останете по доволни от мен.

# 1 829
  • Мнения: 147
И аз като вчера завърнала се от болницата ще постна част от моите излияния за раждането ми по другите теми и тук, като още едно мнение за Токуда:

"Почивах си не спях, но бях далееече. Не съм сигурна сега дали това е естественото стечение на процеса или са ми били някакво успокоително, тъй като ми казаха, че съм под силно вълнение. А аз си мислех, че мога да ги притесня, че съм така унесена и отварях очи като ме питайха нещо, за да видят, че съм добре и спокойна. Бях им страшно благодарна. Исках да им го кажа, а не можех. Безкрайно благодарна.
Всеки един от тях беше прекрасен човек. Това излиза само от душата на човек, не от високите заплати и прекрасните условия на работа. Определено целият персонал - от Главните завеждащи отделения лекари, до всяка една жена, която минаваше тихо сутрин да ни смени кошчето и ни пожелаваше добро утро са просто прекрасни, топли, внимателни, искрено загрижени хора.

По именно мога да изброя само д-р Диков и д-р Герганова, които изродиха детенцето ми. Д-р Масларска, завеждаща неонатологичното отделение. Д-р Илиев с вълшебните ръце, заради които изобщо не усетих, кога ми е сложена упойката. Д-р Гърчев от болница "Свети Лазар", който присъства, за да вземе стволови клетки от Боянка и също взе епизодично участие в някои от манипулациите по мен, макар изобщо да не му влизаше в задълженията. Човек, изпълнен с позитивизъм и ведро настроение. Заедно с д-р Диков внасяха много веселие в операционната.

На всички останали лекари, сестри, санитари... които всеки ден бяха около нас и ни помагаха във всичко, изслушваха ни за всичко, обясняваха ни всичко, ако не беше в тяхната компетенция, веднага изпращаха специалист по въроса ни... на всички съм безкрайно благодарна. Имената им не знам, но лицата им никога няма да забравя.

Това са прекрасни хора. Прекрасни!"

Всеки вижда нещата от различен ъгъл. За това сме толкова различни всички хора.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт