Кръщене и чуждестранни имена?

  • 1 835
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13
Здравейте.
Предстои ни сватба в църква а не съм кръстена...
Имената са ми чуждестранни.Мюсюлмански.
Би ли бил някакъв проблем това, че имената не са ми християнски се чудя.

# 1
  • Мнения: 38
Вие ли ще се омъжвате? Или само ще присъствате на сватбата като гост? В случай, че вие ще се омъжвате в църквата, то трябва задължително да бъдете кръстена.

# 2
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 001
Не са проблем имената щом си решила да се кръстиш.Намираш си кръстник/кръстница и отивате в избраната църква да го направите.Добре е преди това да питаш и попа,който ще те кръщава.Имам приятелка туркиня,която се кръсти в православна църква,а после и децата си кръсти.А тя е с турско име.Не са ѝ правили проблем.Полу-брат ми е с майка туркиня(първата жена на татко)-с българско име е, кртстен и венчан в православен храм.В последствие се пресели да живее в Турция и там си избра и тяхно име,и племенникът ми е с българско и турско име,снахата има само българско.

# 3
  • Мнения: 13
Вие ли ще се омъжвате? Или само ще присъствате на сватбата като гост? В случай, че вие ще се омъжвате в църквата, то трябва задължително да бъдете кръстена.

Аз ще се омъжвам, да

# 4
  • Мнения: 38
Вие ли ще се омъжвате? Или само ще присъствате на сватбата като гост? В случай, че вие ще се омъжвате в църквата, то трябва задължително да бъдете кръстена.

Аз ще се омъжвам, да

Най-добре посетете църквата, говорете с попа относно кръщенето ви, той ще ви обясни най-добре. Не би трябвало да са проблем имената. Не си спомням и дали веднага след кръщенето издаваха кръщелното или отнемаше няколко дни.

# 5
  • Мнения: 1 408
Няма проблем, не се притеснявай. Ще те покръстят.

# 6
  • Мнения: 13
Адски много благодаря! Приятен и слънчев ден.

# 7
  • Мнения: X
Няма да е проблем. Всеки по всяко време може да реши, че иска да стане християнин и няма как попа да го върне. Няма ограничения заради име или каквото и да е друго.

Трябва да си намерите кръстници и да се покръстите, като се запишете за конкретен ден и час в желаната от Вас църква.

След това като Ви дадат кръщелно, с него ще можете да направите църковен брак.

# 8
  • Мнения: 42
Няма да има проблем, знам и за други такива случаи.

# 9
  • Мнения: X
Ако си съгласна да те кръстят, имената нямат значение.

Аз бях на сватба с църковен брак и младоженец мюсюлманин, та срещу при е възможно всичко. Булката настояваше за църковен брак, но и на него му харесваше “обичаят”.

Общи условия

Активация на акаунт