Пътуване до Исландия

  • 3 325
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте. Заедно с приятелката ми плануваме пътуване до Исландия през месец Май за около седмица (ако може повече, още по-добре). След доста четене в Интернет стигнахме до следните два варианта:
    - Пътуване с туристическа агенция - най-голямото предимство е, че се лети с чартърен полет, което спестява доста време и логистика. От друга страна цялото пътуване излиза доста по-скъпо, като максималният престой е около 5 дена (6 нощувки). Освен това програмата е доста стриктна и няма много време за обикаляне
    - Самоорганзиирано пътуване - най-големият минус е пътуването със самолет - задължително прикачване и почти неизбежно - доста късни полети вечер (ако искаме да имаме малък престой по летищата). Останалато изглежда доста по-привлекателно - по-дълъг престой, както и по-голяма свобода за обикаляне

Поради описаното по-горе, исках да попитам хората, които вече са минали през това - какво избрахте и защо. Ако е агенция - коя беше тя и дали останахте доволни. При самоорганизиране - с коя компания летяхте и къде направихте прикачванията.

Благодаря ви предварително!

# 1
# 2
  • Мнения: 104
Ние ходихме през септември самоорганизирано и останахме много доволни. Пътувахме през Лондон, като на връщане имахме една нощувка там, за да нагласим полетите, така че обмислете и този вариант. Има евтини варианти в близост до летищата ако не сте претенциозни.
Тогава още можеше да се пътува през Англия с лична карта, но сега вече ще трябва паспорт.
Питайте ако мога да съм полезна с друга информация. Избрали сте страхотна дестинация, ще си изкарате супер. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 369
Тук има репортаж за пътуване в Исландия, за мен беше интересно https://bnt.bg/news/do-islandiya-i-nazad-istorii-ot-ledenata-zem … 3-298245news.html

# 4
  • София
  • Мнения: 11 987
Сещам се за Panic Frame & Travel.
Правят много интересни екскурзии. Не знам дали в плановете им продължава да е Исландия, но вече няколко пъти организираха обиколка на държавата с кемпери.

# 5
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Обмисляме пътуване до Исландия и съм стигнала до същите два варианта, като засега се спирам на това сами да си организираме всичко. Купих си един пътеводител на английски и чета, чертая, мечтая ... засега съм в начална фаза.

Иначе от фирмите бяхме се стряли на Карта холидей, преди да се откажем.

Кои месеци са добри за посещение, за момента оставам с впечатлението, че е добре пътуването да е лятото - юли, август?

# 6
  • Мнения: 104
Юли и август са най-добри от към вероятност да хванете хубаво време (въпреки че пак не е сигурно), но пък тогава има и най-голямо количество туристи и на по-популярните места ще е лудница. Също така имайте предвид, че някои неща няма как да видите и направите през тези месеци - напр. влизане в ледникова пещера и наблюдение на северното сияние. Ние бяхме в началото на септември, тъкмо започваха туровете в ледниковите пещери и успяхме да отидем. Реално времето беше лошо (имам предвид дъжд и вятър) само в деня на пристигането ни и следващия. После беше около 10-ина градуса и слънчево, така че сме доволни. Simple Smile
За планиране ви препоръчвам този сайт: https://guidetoiceland.is/  Има и готови маршрути с много подробни описания: https://guidetoiceland.is/you-guide ( ние следвахме до голяма степен този: https://guidetoiceland.is/you-guide/the-ultimate-winter-itinerary-for-iceland )

# 7
  • София
  • Мнения: 1 948
northernlight, успяхте ли да видите сиянието или то започва от по-късен септември?

# 8
  • Мнения: 104
northernlight, успяхте ли да видите сиянието или то започва от по-късен септември?

Не, бяхме се записали за тур извън Рейкявик, но го отмениха поради малка вероятност да видим (има сайтове с прогнози) - то зависи от много неща, вкл. дори метеорологичното време. Най-сигурно е по-късно, може би оптимално януари-февруари дори.

# 9
  • София
  • Мнения: 183
Ние ходихме през февруари 2020. Решихме да организираме всичко сами. Летяхме през Виена с престой от 2-3 дни и в двете посоки. Преценихме, че така ще съчетаем и двете, въпреки, че това оскъпи пътуването. В Исландия бяхме 7 дни, наехме кола, хотели, екскурзии- всичко. Мног добре си изкарахме. Лично аз предпочитам да не завися от никой и предпочетохме този вариант. Но организирането си е сериозно занимание и изисква доста търсене и четене. Ако не ви се занимава по-добре агенция.

# 10
  • Мнения: 1 176
Ние бяхме за Нова година там. Имахме вариант през сайта на IcelandAir да вземем пакет, но бяхме 5 човека и нямаше подходящи за нас. Иначе те имат добри пакети с екскурзии + хотел, ако не ви се занимава да организирате всичко. За полета не мога да помогна, тъй като пътувахме директно от Дъблин с IcelandAir. Може да погледнете и този вариант.
Бяхме за 5 нощувки там. За трансфери от/летището използвахме Gray line. Предварително бяхме си закупили екскурзии за Golden Circle, South Coast + Northern Lights с Reykjavik Sightseeing през TripAdvisor. Също талабилети и трансфер до Blue lagoon. Като за нея директно от сайта, а за трансфер използвахме Destination Blue Lagoon. Посетихме лагуната в последния ни ден и от там трансфер до летището.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 948
Kakви са температурите и вятърът през февруари и около Нова година?
Aninnka и besyto, вие успяхте ли да видите Аурора бореалис? И ако сте го видели, с организиран тур ли ходихте?

# 12
  • Мнения: 1 176
Kakви са температурите и вятърът през февруари и около Нова година?
Aninnka и besyto, вие успяхте ли да видите Аурора бореалис? И ако сте го видели, с организиран тур ли ходихте?

Успяхме през последната вечер, но бяхме в града, така че мислим пак около Нова година да отскочим до там. Екскурзията, която бяхме резервирали за Северно сияние гарантираше следващи посещения безплатно, докато не го видим. Точно заради това още на втория вечер отидохме, за да имаме някакъв шанс да го видим. И пак не успяхме. Ваучерите ни са активни и можем да ги използваме в следващите две години, но ще разберем като отидем. Времето е доста непредвидимо. На два пъти ни отмениха тура за Северно сияние. South Coast тура го отмениха час и половина след като бяхме на път. 😁Съобщиха ни, че се връщаме в Рейкявик, заради опасни ветрове и отложиха всички турове за деня.  На другия ден тръгнахме отново и времето беше слънчево с умерени ветрове. Първата вечер натрупа доста сняг и децата бяха много щастливи. През останалите дни си беше ветровито и сравнително мрачно. Като изключим дните на двата ни тура, тогава беше доста слънчево.

# 13
  • София
  • Мнения: 183
Kakви са температурите и вятърът през февруари и около Нова година?
Aninnka и besyto, вие успяхте ли да видите Аурора бореалис? И ако сте го видели, с организиран тур ли ходихте?
Ние го видяхме за щастие, само през една от вечерите, въпреки че имаше идеални условия и друга вечер, но нямахме късмет. Не сме ходили с организиран тур. Бяхме в района на Golden circle и паркът Thingvellir. Там отодохме и го видяхме.
Температурите бяха поносими, примерно около 0 до -2, -3. Но вятърът е сериозен. Понеже следя разни групи за пътуване в Исландия, тази година например имаше много лошо време и дни, в които не може да се пътува. Затварят пътища. Та вятърът е непредсказуем, но винаги го има. Предупредиха ни да внимаваме как отваряме вратата на колата, защото често вятърът ги отнася и застраховката не го покрива Simple Smile

# 14
  • Мнения: 355
Нямам представа как стоят нещата с офертите на агенциите - колко пари са, какво включват, пътувала съм до там самоорганизирано. В този вариант трябва да се дебне за цени и добри оферти. Може да излезе по-евтино, но Исландия не е бюджетна дестинация, така че сами или с агенция, подготви се, че всичко е "скъпо".

За мен пътуването с агенция от България никога не е било желан вариант, но това зависи от човека - колко време може да отделиш за самоподготовка, с каква група искаш да прекарваш активното си време. В Исландия английски говори почти всеки, няма опасност от езикова бариера за получаване на упътване и общуване с местни хора.

- За полетите аз съм летяла през Копенхаген, но сега има добри оферти от Лондон, през Италия, ползвай skyscanner.net, за да разгледаш варианти, които са приемливи за вашите дати.
- Ако сте самоорганизирано, за да разгледате на място природните забележителности, ще ви трябва или пак агенция - местна (т.е. пак си вързан с група и чужд график) или кола под наем (скъпо е, трябва застраховка и т.н.).

За да се ориентираш в цените на местните агенции, разгледай:
https://www.viator.com/Iceland/d55-ttd
https://www.re.is/

А тук са събрани всякакви полезни линкове за обществен транспорт:
https://www.visiticeland.com/article/public-transport/

Плащане с карти се приема навсякъде - дори за достъп до обществена тоалетна в средата на нищото.

# 15
  • Мнения: 81
Пътувала съм до Исландия преди около 3 години, изцяло самоорганизирано. А скоро ми предстои да заживея там..
Най-добрия и бюджетен вариант е да се наеме кемпер и според дните да се направи програма. Не е нужно да се наема гид или агенция, с добра подготовка човек  сам ще се справи.
Аз пътувах през Лондон като от там си накупихме храна за целия престой от 1 седмица. Чекирахме багаж само в едната посока.
1 седмица е абсолютно достатъчно да се направи обиколка на целия остров.
Скайскенер е опция, където да се видят вариантите за полети, може да се намери двупосочно за под 200 лв.

# 16
  • Мнения: X
Ние лятяхме през Барселона лятото на 2017та. Август месец. В едната посока бяхме с норвржките авиолинии, а в другата с wow. Сами си организирахме всичко и беше голям кеф. Спахме по разни ферми, дори на един къмпинг, но ни излезе сравнително евтино. Най-голямият разход беше колата под наем и задължителната застраховка. Имайте в предвид, че стандарта е доста висок, за храна и тн.
 Две седмици обикаляхме, видяхме абсолютно целия остров, и редовно си припомняме, че трябва да отидем пак. Имаше доста хора на палатки, с мотори, с кампери.. Определено си заслужава Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 1 948
Юли и август са най-добри от към вероятност да хванете хубаво време (въпреки че пак не е сигурно), но пък тогава има и най-голямо количество туристи и на по-популярните места ще е лудница. Също така имайте предвид, че някои неща няма как да видите и направите през тези месеци - напр. влизане в ледникова пещера и наблюдение на северното сияние. Ние бяхме в началото на септември, тъкмо започваха туровете в ледниковите пещери и успяхме да отидем. Реално времето беше лошо (имам предвид дъжд и вятър) само в деня на пристигането ни и следващия. После беше около 10-ина градуса и слънчево, така че сме доволни. Simple Smile
За планиране ви препоръчвам този сайт: https://guidetoiceland.is/  Има и готови маршрути с много подробни описания: https://guidetoiceland.is/you-guide ( ние следвахме до голяма степен този: https://guidetoiceland.is/you-guide/the-ultimate-winter-itinerary-for-iceland )
Посещенията в ледените пещери само организирано ли стават, в смисъл може ли да се отиде с рент а кар и на място да се включиш в тур, примерно предварително резервиран? Или групите включват и организиран транспорт до там, освен посещението?

# 18
  • Мнения: 104
Само с организирана група, има място за среща, от което ви взимат с високопроходим автомобил, с който возят до ледника. Ние точно така направихме - оставихме си на паркинга колата, в случая беше до лагуната Jökulsárlón, която си е атракция и така или иначе ни беше в плановете. Simple Smile

А да, и определено препоръчвам всичко да ви е резервирано предварително, местата свършват бързо.

# 19
  • Мнения: 3 945
Ние пътувахме Август-Септември 2019. Летяхме през Лондон, сами организирахме всичко, аз не съм фен на тур агенциите. Направихме пълна обиколко на острова, около 4500км, включително и Западните Фиорди. Хванахме дори сиянието в последните дни.

# 20
  • Мнения: 4
Ние пътувахме Август-Септември 2019. Летяхме през Лондон, сами организирахме всичко, аз не съм фен на тур агенциите. Направихме пълна обиколко на острова, около 4500км, включително и Западните Фиорди. Хванахме дори сиянието в последните дни.

Здравейте! Колко време ви отне организацията на това пътешествие и колко ви излезе като пари? Relaxed

# 21
  • Мнения: 397
И аз се интересувам колко приблизително струва самоорганизирана екскурзия до Исландия.
Ясно ми е че има разлика от човек до човек и харчене, но все пак грубо сметнато, от хора които са били там.

# 22
  • Мнения: 1 176
На нас грубо разходите ни излязоха около 4000€ за 5 нощувки - 3ма възрастни + 2 деца. Това включва - самолетни билети, хотел, трансфери, екскурзии - Golden Circle, Northern Lights, South Coast, билети за синята лагуна, билети за градски басейн 😁,  сувенири, храна - като само два пъти сме сядали за вечеря на заведение. Алкохолът е скъп да се има предвид. Заредете се от Duty free като кацнете в Кефлавик. 😁 Все пак мисля, че доста бюджетно изкарахме.

# 23
  • Мнения: 3 945
Около 10к за двама възрастни и дете, за две седмици, абсолютно всичко. На организирани екскурзии не сме били, взехме си кола и оникаляхме където си искаме. Всъщност, ходихме да гледаме китове с корабче, ако се брои. Самолетните билети бяха доста евтни, но ги купих много преди пътуването. Храната по ресторанти е скъпа, хотелите също. Колата и тя беше значително перо +горивото. Входове, паркинг такси. Голдън съркъл си го обиколихме с колата, след това през целия остров и фиордите. Обиколихме и страшно много нетуристически места, макар че в Исландия всичко е толкова пленително, че дори и останалите има не чар, ами магия. Може га да потърся маршрута ни тези дни, че имената на населените места вече трудно ще ги напиша вярно.

# 24
  • София
  • Мнения: 11 987
10К евро предполагам.

# 25
  • Мнения: 355
Аз не помня колко ни излезе и не съм си помисляла да гледам после разходите, че щях да ревна сигурно - подсъзнателно щях да го сравнявам с други места, а нещата са несравними*

Тогава дете още нямахме, откъм настаняване и хранене бяхме супер непретенциозни, вкл. на заведения не сядахме всеки ден, пазарувахме в супермаркет магазини, за да ядем докато обикаляме. На някои от местата, които обикаляхме също имаше възможност да се яде нещо набързо, но определено по-тънко е, ако имате опакован сандвич от супера. Имат оранжерии, които се захранват с топлината от земята, там отглеждат плод и зеленчук дори през зимата - ядохме, ми... не много вкусни бяха, ако мога да се изразя деликатно, но беше интересно. Изумителна беше за мен Исландия, сиянията, хората, природата, детето като порасне, че да помни, ще го заведа, струва си студа и парите.

Бонус за бюджетиране: От Рейкявик има еднодневни или двудневни екскурзии до Гренландия със самолет. Мисля, че бяха към 300 $ или € на човек. Много исках, но имахме ограничен брой дни с половинката ми така или иначе и нямаше време да вместим и това. Просто някой ден ще се ходи пак Simple Smile

* Шегувам се, сравни ми са. Примерно в Норвегия е по-скъпо пиенето, бирата в Исландия минаваше за бюджетна сравнено с норвежката** Simple Smile
** И все пак колко да е по скъпа бирата? Около 5 пъти.

# 26
  • Мнения: 3 945
Не, не - лева. Даже по-спомен беше по-малко, но се затраховах. Като тук влизат и две нощувки в Лутън.

# 27
  • Мнения: 19
Благодаря ви за страхотните и много, много полезни мнения и коментари. Определено се спряхме на самоорганизирано пътуване, като кацайки в Исландия ще си наемем кола, с която да можем лесно да обикаляме. Полетите излизат около 700-800 лева за двама човека и още толкова (800-1000 лв.) за кола под наем за 7-8 дена. Останалото... те първа ще разберем Simple Smile

Имам още един въпрос свързан с пътуването в Исландия през месец Май (по-точно последните 10-ина дни на месеца). Знам, че Юли-Август-началото на Септември е най-предпочитаното време, но все пак... при нас е малко по-различно.

Поразрових доста форуми/статии/прогнози за времето и т.н., но почти никъде не открих някой да сподели личен опит или малко по-подробна информация относно времето (дъжд, вятър, темепратури и т.н.).
Много ще се радвам, ако споделите още полезна информация.

Благодаря ви предварително!

# 28
  • Мнения: 3 945
Независимо от месеца, дрехи на пластове и водонепромокаеми обувки.
Ние носехме по един чифт и един резервен, зимно, дебело яке, задължително дъждобран, ветровка, полар, водонепропусклив панталон. Покрай водопадите е много, много мокро, а времето е супер непредвидимо. В един момент те пече, след 2 минути - порой. Аз почти през цялото време ходех със зимното яке и отгоре едно шлиферче-дъждобран, с голяма качулка. Термо бельото също е задължително. Май няма да е особено топло, ние дори в края на август имахме температури около нулата.

# 29
  • София
  • Мнения: 183
На нас ни излезе по 5000 лв на човек горе долу, като това включваше и престоя във Виена - 5 дни Виена и 7 Исландия. Става въпрос за 2020г. В Исландия предимно ядохме каквото си купим от супермаркета и няколко пъти сме яли навън.
 
Относно колите под наем- резервирайте си с всички застраховки- без застраховка кражба (там никой не краде коли и нямало смисъл). Много е важно да си огледате колата и препоръчително да снимате всички забележки, за да не ви накарат да ги плащате. Внимавайте  с отварянето на врати при вятър- не влиза в застраховките, а ремонта ще ви излезе солен Simple Smile Карайте с ограниченията, глобите са солени също и има не само стационарни радари, могат и от насрещно движещ автомобил да ви снимат.  Тези съвети ги получихме от един българин, който работеше във фирмата за коли под наем. Simple Smile

Последна редакция: вт, 29 мар 2022, 11:41 от Aninnka

# 30
  • Мнения: 19
Здравейте отново. Имам още един въпрос за наемането на кола. От прочетоно до тук, което е направо безценно като информация и ви благодаря адски много, доста от вас са наели кола под наем. Дали може да ми дадете насоки за добри "Rent A Car" места от летището Keflavik и орентировъчно каква кола е добре да се наеме - нещо малко или по-скоро сув. С колата ще се обикаля по целия остров за около седмица.

@Aninnka - страхотна информация за какво да се внимава при наемането на кола. Всякакви допълнителни съвети са добре дошли. БЛАГОДАРЯ!

# 31
  • Мнения: 3 945
Ние наехме кола от Blue car. От СУВ не мисля, че има смисъл, по повечето черни пътища спокойно се минава с нормална, СУВ или 4*4 ако обикаляте Highlands.
Ние бяхме взели някаква дачиа среден клас. Огледахме я хубаво с брокер, той описа всичко в протокол. Аз си направих снимки на всички драскотина, които имаше. Сключи две допълнителни застраховки, едната мисля беше за камъчета, другата за пясъчни бури.
Бензиностанциите им са готини, имат колонки на самообслужване, особено по западните фиорди, изобщо няма такива с обслужване. Избираш си за колко хиляди крони искаш да зареди и ако случайно не събереш толкова, след това ти възстановяват сумата по картата.

# 32
  • София
  • Мнения: 183
За колата зависи кога ще пътувате, ние ходихме Февруари и наехме AWD. Не сме излизали от път 1, но времето си беше доста лошо в един момент. Възможно е да има заледявания. Също е важно колко багаж имате да носите. На нас ни дадоха един Сузуки С крос, не ни събра съвсем багажа, но бяхме 3 човека и имаше чанти и на задната седалка. Предполагам за лятото, ако няма да излизате от главния път може да наемете и 2WD.
Нашата кола беше от City car rental. Взеха ни от летището и ни закараха до офиса им в Кефлавик. Нямахме проблеми общо взето с тях, можеше да се запази с дебитна карта или с кредитна. Кредитната карта трябваше да е на името на шофьора.

# 33
  • Мнения: 1 050
Здравейте! Бихте ли ме ориентирали откъм сумите които ще са ни необходими? Знам че е много относително, но ориентировъчно? Ще пътуваме с агенция, т.е. пари за коли под наем и транспорт няма да ни трябват.

# 34
  • Реъкйавик
  • Мнения: 380
Най малко 3 000 евро цените се вдигат постоянно
Другото което е в момента се очаква ново изригване на вулкан

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Здравейте. Предстои ми пътуване началото на юни месец и все още не мога да се реша какви връхни дрехи да взимам.
Есенно яке Ок ли ще е през юни с някаква по-плътна блуза отдолу + дъждобран в раницата разбира се, или да мъкна и дебело зимно яке ?
Още един въпрос. Струва ли си посещението в Перлан?

# 36
  • Мнения: 471
Здравейте. Предстои ми пътуване началото на юни месец и все още не мога да се реша какви връхни дрехи да взимам.
Есенно яке Ок ли ще е през юни с някаква по-плътна блуза отдолу + дъждобран в раницата разбира се, или да мъкна и дебело зимно яке ?
Още един въпрос. Струва ли си посещението в Перлан?

Разгледайте сайтовете с прогнози за времето или просто питайте Google какво е времето в Исландия по това време.

The average high in June is around 51°F (10°C) and the average low is around 43°F (6°C). Iceland weather in June can be very unpredictable. The sun can be shining one minute and you could get blasted with rain and winds the next.

# 37
  • Мнения: 356
Да се запиша при вас.
Ние ще сме в Исландия две седмици през юли.  Без агенция сме надявам се да успеем да видим повечето интересни места.

# 38
  • Мнения: 1 990
Ние бяхме в Исландия края на юли и честно казано си брахме доста студ. Температурата беше към 12-15-17° (лято е все пак Joy), но вятърът беше много силен и се усещаше като по-студено. Вземете си дрехи да може да напластявате, както и ветровка няма да е излишна. Ние носихме включително и панталон-ветровка и влезе в употреба няколко пъти. Но си е индивидуално де, някои местни например си бяха по сандали Simple Smile

# 39
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Аз се върнах от Исландия , бях там началото първата седмица на юни и времето беше повече от страхотно ! Всички казваха, че сме изкарали късмет с това време Simple Smile Ако мога с нещо да бъда полезна съм на среща Wink По темата с пътуването, самолети само не съм компетентна, че това не беше моя част.
Посещението ми не беше само тип екскурзия и посетих места в близост до Рейкявик ,Копавогюр.

# 40
  • Мнения: 2 450
Моля за съвет - къде е подходящо да отседнем / около 5, 6 дни ще е екскурзията ни, основни забележителности -
 водопада Гълфос, националния парк Тингветлир и гейзера Гейсир в долината Хаукадалур.  Нямам представа къде да избера , да се  позиционираме... Рейкявик?Или на различни места?Златният кръг? Насоки? Благодаря!   Ето оттук      https://guidetoiceland.is/nature-info/iceland-in-august   ,,пламна искрата" и доста сериозно го обмисляме!🙂     Дано  за 20 дни се организираме с полети, нощувки , колата под наем, избиране на маршрута...   /Mileto, Змия - приятно ми е да ви срещна и в тази тема!🥰/    Дописвам...сега разбрахме -за вулкана Фаградалсфядл, едва ли ще рискуваме.Много близо до летище.../

Последна редакция: чт, 04 авг 2022, 10:06 от Roo Roo

# 41
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Roo Roo Blue Heart
Чудесно е, ако ви се осъществи пътуването! Не съм чела за този вулкан ... сега ще проверя.
Нашето пътуване до Исландия за момента е все още на етап събиране на информация. Решихме се на друга лятна дестинация в близост до Екватора, така че натам са концентрирани всички енергии.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Roo roo, ние бяхме отседнали в Kópavogur, хотел 201, доста бейсик хотел, но за спане е чудесен Simple Smile Не се води дори баш в Kópavogur, но те с Рейкявик все едно са едно , защото едното прелива в другото. До този хотел 201 имаше и друг Island comfort. Наоколо имаше места за хапване, но нищо исландско де 😁  
За 5-6 дни ще имате възможност да обиколите всичко написано, дори вулкана Wink Златния кръг (водопада, Тингвелир, гейзера)  си го минахме за един ден, един следобяд ни отне до вулкана  (само до първата пътека, но си заслужава определено) , 2 следобеда бяхме в Рейкявик, синята лагуна за 2 часа и цял следобяд пльоснати в Скай лагуната Simple Smile

# 43
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 322
Miss V, вие кола под наем ли бяхте там?

# 44
  • Варна
  • Мнения: 2 748
С кола под наем бяхме. Много малка количка,  в багажника един малък куфар би се събрал…. , обаче колите и таксите им са много скъпи вече. Не съм уреждала аз колата и не знам за точни цени, но беше много скъпо. От летището ни я донесе човек и там и я върнахме Wink

# 45
  • Мнения: 2 450
Остава нашата екскурзия за догодина, август.Изпуснахме момент за покупка самолетни билети, така в последния момент ужасно скъпи./ Помолихме във фирма Руал, да си платим и ползваме  само чартъра, от тяхната екскурзия.Категорично отказаха.Питахме дали има проблем с вулкана/ все пак е до летището- не били чували за вулкан...🥺Толкова четохме и гледахме филми за Исландия,че имам чувство, че сме били..., само имената не подлежат на запомняне.Ще следя темата!Приятно изкарване и незабравими емоции, на тези , които ще пътуват към това уникално кътче от земята!

# 46
  • Мнения: 1
Исландия е най-невероятното място, което сме виждали. ❤ Ние ходихме самоорганизирано и оставаме в плен на острова. Най-много ме впечатли срещата ни с китовете. Отказахме корабче и тръгнахме да ги търсим със скоростна лодка. Да видиш тези прекрасни същества да скачат на метри пред очите ти е любов за цял живот. 💕

Постарах се да събера полезна информация в няколко статии.
https://nomadstime.com/category/%d0%b8%d1%81%d0%bb%d0%b0%d0%bd%d0%b4%d0%b8%d1%8f/

Накрая взех, че издадох и книга с цялото ни преживяване Blush + пътеводител с всичката  необходима информация, за да се подготви човек сам + няколко готови програми, според броя на дните, с които разполагате.

Отзиви може да видите в Goodreads
https://www.goodreads.com/book/show/62588637?ac=1&from_search=tr … NRzzwSFDSG&rank=2

Насреща съм, ако мога да ви бъда полезна с насоки или съвет Simple Smile

# 47
  • Мнения: 11 818
Записвам се и аз с идея за пътуване в края на юни или септември. Самостоятелно ще се организираме, но аз ще съм единствен възрастен, надявам се, че ще се справя с всичко. Имам и познати, които живеят там, предполагам, че ще ударят едно рамо. Всъщност ни канят, но не сме чак толкова близки и някак ми е неудобно, по-скоро ще разчитам само на помощ.
 
Виждам изключително полезна информация в темата, но предстои да изчета детайлно.
Радвам се, че виждам много мечтаещи познати и тук! 🌷

# 48
  • Мнения: 2 450
Записвам се и аз с идея за пътуване в края на юни или септември. Самостоятелно ще се организираме, но аз ще съм единствен възрастен, надявам се, че ще се справя с всичко. Имам и познати, които живеят там, предполагам, че ще ударят едно рамо. Всъщност ни канят, но не сме чак толкова близки и някак ми е неудобно, по-скоро ще разчитам само на помощ.
 
Виждам изключително полезна информация в темата, но предстои да изчета детайлно.
Радвам се, че виждам много мечтаещи познати и тук! 🌷
Писах на лични!Много ми е приятно, че се срещаме и в тази тема! Ще сме в Исландия, последната на август седмица.Всичко е вече готово.Самостоятелно, без фирма- самолетни билети, хотел, кола под наем,идеи за посещение, по дни и т.н.Ще помогна със съвет , с удоволствие!Питай спокойно!

Последна редакция: нд, 19 мар 2023, 21:55 от Roo Roo

# 49
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Здравейте. Ще пътуваме с круизен кораб Норвегия-Исландия, ще слезем сутринта от кораба на порта в Рейкявик, а самолетът ни е вечерта. Моля някой който има информация да ми каже има ли място за съхранение на багаж близо до порта. Искаме да се разходим, за което трябва да оставим някъде куфарите. После ще путуваме с до летище Keflavík с FLYBUS или AIRPORT DIRECT (гледам, че цената е еднаква), но не знам как да го направим да ни е удобно и не ужасно скъпо.
Благодарна ще съм за всеки съвет.

# 50
  • Мнения: 4
Justy*,Багажът може да оставиш на първоначалната спирка на  FLYBUS,потърси на гугъл мапс BUS HOSTEL е името и.От круизния терминал има безплатен шатъл до Harpa Concert hall,от там ние отидохме пеша  до BUS HOSTEL,но бяхме с малко багаж.Не се плаща за багажа.

Последна редакция: ср, 26 юли 2023, 15:45 от dariko

# 51
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Justy*,Багажът може да оставиш на първоначалната спирка на  FLYBUS,потърси на гугъл мапс BUS HOSTEL е името и.От круизния терминал има безплатен шатъл до Harpa Concert hall,от там ние отидохме пеша  до BUS HOSTEL,но бяхме с малко багаж.Не се плаща за багажа.
Mного благодаря Flowers Tulip  Скоро ли сте пътували? защото пише на сайта, че (BSÍ) BUS TERMINAL е първоначалната им спирка.

Последна редакция: ср, 26 юли 2023, 15:53 от Justy*

# 52
  • Мнения: 4
Извинявам се.AIRPORT DIRECT е автобуса.Да,съвсем скоро началото на юли пътувах.

# 53
  • Мнения: 11 818
Roo Roo, още малко остана... чакам с нетърпение да разказваш! Heartbeat

Нашето пътуване планирахме твърдо за догодина в началото на юли, за около 2 седмици+/-. Първо самолетните билети, разбира се, но вече са ми уговорили място за спане и ще имам помощ за кола под наем.. вълнувам се отсега, а има толкова много време!

# 54
  • Мнения: 11 818
Да повдигна тази прекрасна тема.. Имаме самолетни билети вече! Ще летим с Луфтханза през Виена. Престоят ни ще е 2 седмици - от 6 юли.
Много, много се развълнувах, като пътуването ни започна да придобива реални очертания! Нищо, че е далеч..
Търся кемпер сега, вече си харесах един чудничък - малък (триместен), нов (2022 г.), автоматик.. Ще сравня цените и ще видя какво ще избера финално, но искам и него да отметна по-навреме.
И започвам лека-полека планирането по дни..  
Върти ми се и отскачане до Гренландия с полет от Акурейри..

Общи условия

Активация на акаунт