Помощ!Имам бръчки около устата а съм на 23г

  • 13 269
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 076
Бръчките зависят от ген,мимики,начин на живот,хранене,грижа за кожата...Но за мене виновник N1 си остава тежкото гримиране,всеки ден фдт и/или пудра,което започва още на 13-14г.Каквото и да ми говорят дистрибуторите колко е полезно да си задушиш кожата и как с колкото може повече продукти да я запечаташ,фактите са край нас-жени на 60 имат по-малко бръчки от тези на 30,които ползват и скъпа козметика.Ти си на 23,а аз виждам момичета на 17,на които под грима се "пукат"първите бръчици край устата.
А за вече появили се бръчици бих ти предложила всеки ден много лек,спираловиден масаж в посока отдолу-нагоре с някакво масло или продукт  според кожата ти,който да завършва с няколко пощипвания край устата,на мястото на бръчките.Можеш да идеш и на козметик,но не е нещо,което да не можеш да направиш и сама.

# 16
  • Мнения: 1 254
ballerina, преждевременната поява на бръчици обикновено е резулатат от някакво състояние на кожата или от външната среда.
Ако позволиш да се пробвам с нещо за теб, моля, копирай в постин всичко от посочените по-долу характеристики, което се отнася за теб, независимо към кой тип спада кожата ти!  Peace

 
 ХАРАКЕТЕРИСТИКИ НА МАЗНАТА КОЖА

1. Визуално наблюдение
- лъщяща повърхност, особено в Т-зоната;
- много често се наблюдават разширени пори и комедони, които лесно се възпаляват;
- често кожата е със сивкав оттенък
2. Оценка при допир
- мазни остатъци по пръстите на ръцете;
- в резултат на удебеления външен слой и разширените пори, кожата е грапава;
- плътна текстура и в по-младите години – отлична еластичност.


ХАРАКЕТЕРИСТИКИ НА НОРМАЛНАТА КОЖА

1. Визуално наблюдение
- гладка и кадифено-нежна повърхност;
- здрав вид, равномерен тен на кожата
2. Оценка при допир
- не остават мазни остатъци по пръстите на ръцете;
- изключително еластично и здрава;
- пълна адхезия на мускулите към костната система.


ХАРАКЕТЕРИСТИКИ НА СУХАТА КОЖА

1. Визуално наблюдение
- наблюдават се линии по лицето дори, когато е в състояние на пълен покой;
- нерядко се наблюдават куперозни участъци;
- като цяло – блед тен, независимо дали цветът на кожата е светъл или тъмен
2. Оценка при допир
- кожата е суха, понякога груба, нееластична
- дехидратирана повърхност
- кожата е тънка
- ако кожата е дехидратирана, тя е груба при допир, дори и да е с фина текстура

Забележка: този тип кожа не трябва да се почиства с абразивни продукти! В стремежа си да предотвратят ранна поява на бръчки, характерна за сухата кожа, жените много често я пренатоварват с тежки, мазни продукти, които запушват порите и причиняват комедони и различни възпаления.



Характеристики на различните състояния на кожата:

КУПЕРОЗНА/ ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА

- фина, светла кожа, с линии по лицето дори и в състояние на пълен покой
- спукани капиляри, главно в зоните около носа, на бузите и брадичката
- моментално реагира на пикантни храни
- изключително чувствителна на резки температурни промени
- бързо реагира при консумация на алкохол
- конжестия (нахлуване на кръв)



ХИПОКСИЧНА КОЖА (състояние на асфикция – недостиг на кислород)

- помътнял, без блясък, матов тен, с жълтеникав оттенък
- по-слаба или силно изразена кератинизация – удебелен рогов слой
- поява на малки мастни депа, някои от които затворени комедони (милиа) и
- фини повърхностни линии, нехарактерни за типа кожа

Хиперкератинизацията на роговия слой е причина за всички други характеристики, тъй като запушването на отворите на полисеборейните и потни жлези пречи на естествения поток на себум и пот. Хиперкератинизацията може да се наблюдава както при мазна, така и при суха кожа. В резултат на недостига на кислород, цветът на хипоксичната кожа се променя. Възможни са и слаби циркулаторни проблеми, които са частично отговорни за промяната в цвета или за неравномерния тен на кожата.
При всички случаи, при хипоксичната кожа се наблюдава затруднена абсорбция на козметичните продукти поради хиперкератинизацията.
Най-често асфиксацията се дължи на лоша хигиена или на прекомерна употреба на вещества със силно изразени адстрингентни (стягащи) свойства като сапун, алкохол съдържащи скрабове, авразивни тъкани и др. В случаите на суха кожа това състояние може да се дължи на употребата свръх-мазни и тежки козметични продукти.



ДЕХИДРАТИРАНА КОЖА

- лющи се (процесът е по-силно изразен през зимата)
- набраздена, загрубяла текстура


Забележка: тези състояния на кожата могат да се проявяват индивидуално или в комбинация едно с друго. Много честа причина за чувствителността на кожата е нейната дехидратация и затова нерядко при анализ на дехидратирана кожа тя се определя първоначално неправилно като чувствителна.

Притен ден   bouquet

# 17
Имам чувството,че кожата ми реагира на всичко и проблемите просто нямат край.Първо,още от 15-16 годишна ми излизат пъпки.Сега почти съм се справила с това,но от непрестанната употреба на разни почистващи продукти кожата ми доста се изтощи.Общо взето не излизам без да си сложа фон дьо тен,защото това е единствения начин да изглежда в добър вид SadИначе от време на време правя маски,вечер слагам крем.Под очите също имам вдлъбнатини.Сега ще се опитам да избера кои характеристики отговарят на моята кожа:

лъщяща повърхност, особено в Т-зоната
мазни остатъци по пръстите на ръцете;
много често се наблюдават разширени пори и комедони, които лесно се възпаляват;
наблюдават се линии по лицето дори, когато е в състояние на пълен покой
фина, светла кожа, с линии по лицето дори и в състояние на пълен покой
- спукани капиляри, главно в зоните около носа, на бузите и брадичката
- моментално реагира на пикантни храни
- изключително чувствителна на резки температурни промени
- бързо реагира при консумация на алкохол
- конжестия (нахлу
по-слаба или силно изразена кератинизация – удебелен рогов слой
- поява на малки мастни депа, някои от които затворени комедони (милиа
 като цяло – блед тен

# 18
  • Мнения: 15 619
Балерина, опитай с лайка и сода за няколко дни. Мисля, че ще има ефект и няма да се налага да ползваш фон дьо тен, чиято употреба /според мен/ създава допълнителни проблеми на кожата ти.  newsm10

# 19
  • Мнения: 416
Колкото  повече ФДТ и крем, толкова по-добре за кожата, особено ако имат SPF фактор.
 Grinning
Това са пълни глупости, че ако не използваш грим и козметика и ще имаш по-млада кожа. Слънцето е най-големият виновник за появата на бръчки, но хората не искат явно да обърнат внимание на това. Аз лично не излизам и ден без крем и ФДТ без фактор.

Ние не сме жаби, за да дишаме през кожата, така че този термин по-скоро определя запушването на порите. За мен най-голямото запушване на пори се причинява от почистващите млека.

# 20
  • Мнения: 9 095
Колкото  повече ФДТ и крем, толкова по-добре за кожата, особено ако имат SPF фактор.
 Grinning
Това са пълни глупости, че ако не използваш грим и козметика и ще имаш по-млада кожа. Слънцето е най-големият виновник за появата на бръчки, но хората не искат явно да обърнат внимание на това. Аз лично не излизам и ден без крем и ФДТ без фактор.

Ние не сме жаби, за да дишаме през кожата, така че този термин по-скоро определя запушването на порите. За мен най-голямото запушване на пори се причинява от почистващите млека.
Peace Peace Peace

# 21
  • Мнения: 2 039
Момичета,за жалост мисля,че вече появили се бръчки с крем или маски не ще се заличат!Единствено можем да предотвратим появата им с качествена хидратация в много млада възраст(от 15-до 25г.) и с подходяща противобръчкова козметика след 25г (особено в околоочната зона)  Peace

# 22
Споко,това т.нар. "мимически бръчки".Аз околко устата нямам ,но имам около очите .Те не ме притесняват толкова ,но с тъмните кръгове не мога да се преборя.

# 23
  • Мнения: 15 619
Момичета, хич не съм убедена, че фон дьо тенът прави услуга на кожата.

# 24
  • Мнения: 2 099
Голям праз.И аз имам бръчки от смях.Успокоих се че повече ще стават,по-малко няма Mr. Greenи косата ми побелява на слепоочията ми кво от това -боядисвам се!Хич не си го слагай на сърце,няма да живеем с орлите пък ся Sunglasses
Мацам за собствено успокоение термал фикс 1 на Виши и се спуквам от хилеж,бръчки,нема се пуашите бре всички имат рано или късно!

# 25
  • Мнения: 91
Обади ми се на лични да ти кажа къде да отидеш на читава консултация и къде можеш да получиш грижи по европейски.Не пиша подробности ,за да не излезе рекламно,но съм убедена ,че ще получиш най-доброто ,което е възможно в момента в Европа,защото човекът ,който ще ти препоръчам идва от там и там е получил образованието си и е работил 12 години сред хиените на Европа.

# 26
  • Мнения: 9 095
боже на 23год едва ли е толкова страшно, че да ходи и на консултации? Е, тя си знае по- добре де, но ако нанася подходящ крем е подходящи движения, и да не намалеят, поне ще спрат да се появяват, не завинаги разбира се Peace

# 27
  • Мнения: 463
За мен най-голямото запушване на пори се причинява от почистващите млека.

затова е добре да се измиеш и с почистващ гел.

# 28
  • Мнения: 416
Аз само така си махам вече грима. Тоалетно мляко  Naughty

# 29
  • Мнения: 9 095
аз си взех лосион за почистване на грим, ама след това задължително го измивам с гел, ама момичето се е панирало заради бръчки, не почистващи лосиони Peace

Общи условия

Активация на акаунт