Дали е рубеола?

  • 3 387
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 150
При роzеола не може да има епидемия zаЩото не е инфекциоzна.Рубеолата е друго неЩо,ако това имате в предвид. Peace

# 16
  • Мнения: 193
Синът ми преди седмица изкара розеола. Симптомите бяха същите, които ти описваш - висока температура /стигна до 38.9/ и подути лимфни възли на вратлето, при добро общо състояние. И така три дни. В края на третия ден температурата се нормализира и се появи обрива - по гръбчето и корема. Пиехме само лекарства за смъкване на температурата и то като минеше 38C.  Не съм го събирала с дечица, защото педиатърът ни каза, че болестта е заразна.

# 17
  • Мнения: 832
Синът ми преди седмица изкара розеола. Симптомите бяха същите, които ти описваш - висока температура /стигна до 38.9/ и подути лимфни възли на вратлето, при добро общо състояние. И така три дни. В края на третия ден температурата се нормализира и се появи обрива - по гръбчето и корема. Пиехме само лекарства за смъкване на температурата и то като минеше 38C.  Не съм го събирала с дечица, защото педиатърът ни каза, че болестта е заразна.

Нашите симптоми бяха същите, само, че Т стигаше го 38.3. Дали и той не е изкарал розеола.

# 18
  • Мнения: 193
Синът ми преди седмица изкара розеола. Симптомите бяха същите, които ти описваш - висока температура /стигна до 38.9/ и подути лимфни възли на вратлето, при добро общо състояние. И така три дни. В края на третия ден температурата се нормализира и се появи обрива - по гръбчето и корема. Пиехме само лекарства за смъкване на температурата и то като минеше 38C.  Не съм го събирала с дечица, защото педиатърът ни каза, че болестта е заразна.

Нашите симптоми бяха същите, само, че Т стигаше го 38.3. Дали и той не е изкарал розеола.
Доколкото знам розеолата не е известна на част от българските педиатри. Трудно ми е да си обясна защо.
При тези симптоми, ако не са запознати с болестта, най-често поставят диагноза алергична реакция. Цитирам лекарят на сина ми.

Последна редакция: пт, 17 ное 2006, 22:02 от Koleden elen

# 19
  • Мнения: 3 271
Дано да е минало вече, пък каквото е било. Макар, че е хубаво да знаеш какво е минало все пак.

А моите изкараха розеолата много леко, само температура 39-40 градуса 2 дни ни поопъна нервите, но като се изпъпчат и минава. Виж тази варицела в момента е голям ужас  ooooh!

Много чета за шарки тези дни, не ми се мисли какво още ни чака и то по 2!
Да са живи и здрави!

Общи условия

Активация на акаунт