Име за второ момче

  • 9 494
  • 91
  •   1
Отговори
  • Мнения: 207
Здравейте,
В голямо чудене съм отново за име на чаканото ни. Имам по-голямо момче Огнян.. и за него искахме уж не съвсем традиционно,  не толкова популярно. Бащата е с едно от най-популярните имена. Ако чакахме момиче бих избрала Вихра, Зара.. но за  момче ми е трудно.
Ще се радвам да споделите идеи!

# 1
  • София
  • Мнения: 13 279
До Огнян много добре ми стои Волен или Пламен.

# 2
# 3
  • Мнения: 207
Пламен ми е като синоним на Огнян, празнуват заедно имен ден.
Вчера видях Волен и аз се замислих.
Вместо Огнян мислехме Вихър, но много като на конче звучи Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 1 410
Вихър наистина звучи като име на кон, не бих го избрала. 😁
Огнян е хубаво име. С Пламен е готина комбинация - празнуват заедно имен ден.
Звучат ми подходящи и Боян и Борис.

# 5
  • София
  • Мнения: 3 017
Ако държите на буквите З и В, то Зоран, Запрян, Валентин, Венцислав.

# 6
  • Мнения: 1 113
Камен ми стои добре до Огнян, също Явор, Младен, Лазар, Кирил, Чавдар, Велизар.

Аз бих избрала Камен, Явор или Велизар.

# 7
  • Мнения: 6 993
Орлин ми звучи добре до Огнян.
Волен и Вихрен също.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 410
Камен също звучи интересно с Огнян, да.

# 9
  • Мнения: 3 212
Боил, Боян предлагам.

# 10
  • Мнения: 25 666
Ако свържем Огнян с елемента Огън, то за другия брат остават още 3 елемента: Земя, Въздух и Вода.
Камен е много подходящо име за Земя. А и по принцип е хубаво, пожелателно име за мъж – да е здрав и да тежи на мястото си като камък. Има също куп прекрасни имена на дървета и цветя, които също могат да се свържат със земята.
За Въздух предлагам Орлин.
За Вода... Не се сещам за хубаво име, което да звучи съвременно. Освен Адриан, от Адриатическо море. Stuck Out Tongue

# 11
  • Мнения: 8 554
Огнян и Боян ми звучат добре. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 12 808
Подобно по звучене на Вихра ми се струват Велин, Виктор, може би Влад.
На Зара - Зоран.
А не подобно звучене - Явор, Ясен, Йоан.

# 13
  • Мнения: 513
Камен е страхотно предложение.
Също ми се връзват Младен, Захари

# 14
# 15
# 16
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 206
Дарин, Андрей, Емил, Ивелин, Борис, Павел, Красен, Тодор/Теодор, Калин, Росен, Велизар, Преслав, Богомил.

# 17
  • Мнения: 1 586
Климент
Боян
Свилен

# 18
  • София
  • Мнения: 2 585
Необичайно, но хубаво е Витан

# 19
  • София
  • Мнения: 18 715
Самуил
Ангел
Михаил
Марио

# 20
  • САЩ
  • Мнения: 471
Харесват ми горните предложения: Орлин, Захари, Камен. Предлагам Искрен, Росен, Павел, Теодор.

# 21
  • Мнения: 1 787
Пламен ми е като синоним на Огнян, празнуват заедно имен ден.
Вчера видях Волен и аз се замислих.
Вместо Огнян мислехме Вихър, но много като на конче звучи Simple Smile
Хахаха, това мнение все едно аз съм го писала!
Точно мислех да пиша, че Огнян и Пламен са ми като синоними, и че се сещаам за Вихър, но ми звучи като име на конче Grinning
Ама как може толкова еднакво да мислим Grinning
Огнян и Борил?
На мен имената Борил, Боримир, Бранимир много ми харесват...
Единият ще е огнен, а другия борбен Simple Smile
Каквото и име да изберете пожелавам живо и здраво бебе! И щастлив батко! Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 421
Волян и Свилен са имена, които ми харесват и стият добре до Огнян. Предлагам още:

Огнян и Милен
Огнян и Асен
Огнян и Ваклин
Огнян и Венелин
Огнян и Вежен
Огнян и Витомир
Огнян и Гълъбин
Огнян и Дамян
Огнян и Добрин
Огнян и Емил
Огнян и Звезделин
Огнян и Радостин/ Радоил
Огнян и Румен
Огнян и Северин
Огнян и Стоян
Огнян и Юлиян

# 23
  • Мнения: 1 391
Eдна съфорумка има синове Орлин и Огнян.

Аз предлагам: Борислав, Бисер, Богдан, Владислав, Радослав, Ростислав, Станислав, Симеон, Светлин, Светлозар, Светослав, Красен, Ясен, Росен, Звездин, Звезделин, Зарко...

Успех!

# 24
  • Мнения: 207
Много сте мили, благодаря!
Не знам защо, но изборът на име винаги ми е бил труден.
Имаме приятели с дете Дамян, с които често се виждаме и само бъркаме Огнян и Дамян, бащите де.. Simple Smile Иначе ми харесва комбинацията.
Имам позната с деца Огнян и Дамян.

Онзи ден синът ми предложи Милан, с ударение на И.. харесва ми, но ще му казват с ударение на А, а и в рози случай няма да има рима Огнян и МИлан. Имам приятелка ПлАмена, много често й казват ПламЕна.. С различно ударените срички винаги  ще трябва човек да се обяснява.

С първото дете много ми харесваше Марио, но мъжът ми ме отряза с играта Супер Марио..хаха.. Всеки си прави някакви асоциации.

С мъжа ми се шегувахме, че вместо Огнян, защото е огнен и щур, трябваше или сега да изберем някое име като Благо, Добрин .. но често казано предпочитам такова дете.. та заради това си мислех за някоя друга стихия Simple Smile

# 25
  • Мнения: 6 993
Сетих се още едно, на моята съседка едно от децата е Вилян с ударение на я, и то като че ли пасва на Огнян.

# 26
  • Мнения: 1 459
От всичко предложено ми допадат Дарин, Адриан, Борислав, Ростислав и Светлин.

# 27
  • Мнения: 1 391
Сетих се и за Деян. Огнян и Деян - звучат добре заедно. Огнен и деен.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 5 260
Ако свържем Огнян с елемента Огън, то за другия брат остават още 3 елемента: Земя, Въздух и Вода.
Камен е много подходящо име за Земя. А и по принцип е хубаво, пожелателно име за мъж – да е здрав и да тежи на мястото си като камък. Има също куп прекрасни имена на дървета и цветя, които също могат да се свържат със земята.
За Въздух предлагам Орлин.
За Вода... Не се сещам за хубаво име, което да звучи съвременно. Освен Адриан, от Адриатическо море. Stuck Out Tongue

Е как? Марин. Simple Smile
Супер логика, браво, много ми допада!

Сетих се и за Деян. Огнян и Деян - звучат добре заедно. Огнен и деен.

Деян няма нищо общо с деен. Нито като звучене, нито като етимология.

# 29
  • Мнения: 1 391
Името Деян е славянско и означава "който действа, работи": https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D1%8F%D0%BD.

# 30
  • Мнения: 10 629
Огнян и Деян
Огнян и Камен
Огнян и Росен
Огнян и Вихрен
Огнян и Милен
Огнян и Стоян
Огнян и Румен

Огняне, Стояне, хайде, мамо....! Simple Smile

П.п.: а, накратко най ми харесват Оги и Део Simple Smile

Последна редакция: нд, 27 мар 2022, 13:33 от amy_nka

# 31
  • Мнения: 410
Със стихията вода,може да се свърже и името Росен/ от роса /. Харесва ми комбинацията Огнян и Камен.

# 32
  • Мнения: 5 559
Имам приятел Огнян на 40+, чийто брат е Пламен. Много си отиват двете имена за братя и може би споделят общ имен ден.
Вместо Милан, което наистина ще бъркат цял живот къде е ударението, може Милен.
Други подходящи и хубави според мен са Калин, Росен, Калоян, Дарин.
Успех и леко раждане! Simple Smile

# 33
  • София
  • Мнения: 1 977
Изчетох внимателно всички предложения. Още преди да стигна до него ми хрумна името Милан, като аз си го харесвам с ударението на А. От вече предложените най-много ми допада Камен заедно с баткото Огнян.
Друго, което ми хрумна и много харесвам като име, не  епесто срещано и ми се връзва с Огнян е Момчил.
Лека бременност желая и ще чакаме като се роди бебока да се похвалите и да научим и ние името му❤️

# 34
  • Мнения: 12 180
Вихрен на мен ми харесва. Със З - Здравко от пожелателните имена и Захари.
Харесвам Боян, Момчил, Владимир.
МилАн, МИлан е футболния отбор, има разлика в ударението.

# 35
  • Мнения: 5 559
Ами аз познавам човек МИлан и трябва да се обяснява нонстоп къде е ударението, така че не е само футболният отбор. Затова предложих Милен, което и без друго ми допада повече, но всеки си знае.

# 36
  • Мнения: 312
Харесват ми като комбинации:
Огнян и Пламен
Огнян и Орлин
Огнян и Вихрен
Огнян и Дамян
Огнян и Преслав
Огнян и Росен / Ростислав
Огнян и Адриан
Огнян и  Андрей
Огнян и Антон
Огнян и Йордан
Огнян и Владимир
Огнян и Давид
Огнян и Емануил / Емануел
Огнян и Борис
Огнян и Боян
Огнян и Юлиян
Огнян и Калин
Огнян и Максим
Огнян и Радан
Огнян и Светлин
Огнян и Лъчезар - това особено много ми харесва като комбинация. Пише, че идва отт славянското “излъчващ светлина“. Символично е със значението на Огнян , все светлина и хубави неща. Има си и имен ден.
Огнян и Пресиян - значи пре-сияен. Има имен ден.

# 37
  • Мнения: 709
Йордан
Оги и Дани

# 38
  • Германия
  • Мнения: 3 436
Вихрен ми се струва най-подходящо

# 39
  • Мнения: 515
И аз си мислех за Вихрен, харесва ми как звучи, а с Огнян добре се комбинира според мен.
По-напред беше споменато името Милан, аз да предложа Манол.
Огнян и Манол.

# 40
  • Мнения: 207
Тези дни си мислех за Манол, познавам мъж с това име, но не можех да се сетя

Чуденето продължава, благодаря ви!

# 41
  • Мнения: 1 459
Тези дни си мислех за Манол, познавам мъж с това име, но не можех да се сетя

Чуденето продължава, благодаря ви!
Пред Манол предпочитам Мануел.

# 42
  • Мнения: 1 421
Тези дни си мислех за Манол, познавам мъж с това име, но не можех да се сетя

Чуденето продължава, благодаря ви!
Пред Манол предпочитам Мануел.

Абсолютно същото щях да напиша и аз. Обаче не ми стоят добре до Огнян тези имена.

# 43
  • Мнения: 621
Огнян и Захари

# 44
  • Мнения: 3 369
Вихрен пасва супер на Огнян. И името е чудесно.

# 45
  • Мнения: 1 617
Адмирации за темата, за първи път от много насам събудихте нещо старо и замряло в мен. Отдавна не ползвани имена, но прекрасни.
Каквото и да изберете леко раждане. Може по време на раждането да ви осени именно това име, с което бебчето ще си дойде. Всички имена са хубави. Късмет.

# 46
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 414
Момчил
Димитър
Христо
Богдан
Ангел
Младен
Антим
Самуил
Срацимир
Николай
Емил
Андрей
Борис

# 47
  • Мнения: 2 614
От мен Захари.

# 48
  • Мнения: 1 271
Стелиан
Ивайло
Кристиан

# 49
  • Мнения: 8 236
Моите синове са Виктор и Огнян.
Според мен до Огнян няма да стои добре друго име, което завършва на -ян. Добре биха звучали, а и на мен ми допадат:
Явор, Камен, Марин, Добрин, Бисер, Искрен

# 50
  • Мнения: 1 333
Ясен. (Ако все още не е предложен.)

# 51
  • Мнения: 207
Ние се шегувахме, тъй като Огнян ни е много буйничък и огнен, второто дете да е Добрин, Благун, нещо по-спокойно Simple Smile
Благодаря за многобройните идеи.. Не знам защо, но наистина ми е много трудно да избера име.. Не знам дали при всички е така..

# 52
  • Мнения: 10 629
Тогава още един глас за Стоян. Огнян не се спира, Стоян поне да стои мирен. Simple Smile
Вихрен отпада значи... 2 стихии в една къща ще ти се сторят много.

# 53
  • Мнения: 1 391
Благой, Благовест, Добромир...

# 54
  • Мнения: 207
Това за "кротките" имена е в кръга на шегата Simple Smile
Надявам се да измисля по-рано този път. За Огнянчо.. на път за болницата го решихме..

# 55
  • Мнения: 12 180
Благой - идва от благ. Интересно име е, не е популярно, но сякаш стои добре до Огнян.
Огнян и Благой
Още едно "спокойно" име - Тихомир.
Огнян и Тихомир как Ви звучи?

# 56
  • nowhere
  • Мнения: 307
На мен Огнян ми харесва в комбинация с Камен - огън и камък - и двете са силни мъжки имена. Успех и леко раждане!

# 57
  • Мнения: 10 629
Благой - идва от благ. Интересно име е, не е популярно, но сякаш стои добре до Огнян.
Огнян и Благой
Още едно "спокойно" име - Тихомир.
Огнян и Тихомир как Ви звучи?
Оги и Тишо... Не е зле. Simple Smile

# 58
  • Германия
  • Мнения: 3 436
Ауу, не Тишо! 😬 Баща ми се казва Тихомир, понякога му казват Тихо, но Тишо ми е просото ужасно

# 59
  • Мнения: 227
Много ми хареса Огнян и Росен. Беше предложено по напред. Не ми харесва да се римуват имената, защото много ще ги бъркат.

# 60
  • Мнения: 3 221
Милан, с ударение на А, ми беше в топ 3 на имената за малкия. Много ми харесва. Накрая избрахме Антон.
От нормалните имена дето не са твърде популярни харесвам Стефан, Асен, Момчил, Милен, Симеон ..
Калоян ми е любимото мъжко име, но напоследък е доста популярно.
Добрин също е готино.

# 61
  • Мнения: 3 580
Харесвам Ясен.

# 62
  • Мнения: 1 717
Пламен 😇 отиват си, смислено еднакви са! Хубава символика

# 63
  • Мнения: 14 644
Искрен,Калоян,Деян.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 977
Здравейте,
В голямо чудене съм отново за име на чаканото ни. Имам по-голямо момче Огнян.. и за него искахме уж не съвсем традиционно,  не толкова популярно. Бащата е с едно от най-популярните имена. Ако чакахме момиче бих избрала Вихра, Зара.. но за  момче ми е трудно.
Ще се радвам да споделите идеи!
Дали се роди бебчето? Лмбопотно ми е на кое име се спряхте ако да😀

# 65
  • Мнения: 207
Още не е.. и още не сме решили..Grinning
Харесват ни по принцип Орлин, Калин, Камен.. и Волен...Но снощи пак мислих и не мога да реша.. Ще питам и големия син. Бебчо го питам, но не казва Simple Smile

# 66
  • Мнения: 5 559
Още не е.. и още не сме решили..Grinning
Харесват ни по принцип Орлин, Калин, Камен.. и Волен...Но снощи пак мислих и не мога да реша.. Ще питам и големия син. Бебчо го питам, но не казва Simple Smile
От четирите съм за Калин, много ми е красиво. И се връзва с името на баткото. Леко раждане! Simple Smile

# 67
  • Мнения: 3 035
На мен от четирите също най-много ми харесва Калин. На второ място Орлин.
Леко раждане и да се похвалиш! 😀

# 68
  • Мнения: 8 578
На мен Камен ми харесва най-много. Допада ми символиката огън-земя в случая, но и четирите имена са хубави.

# 69
  • Мнения: 12 180
От тези четирите съм за Камен, но по-важното е на вас като родители кое ви допада най-много, а най-важното е детето да си го харесва някой ден.

# 70
  • София
  • Мнения: 13 279
И на мен Камен ми харесва най-много от четирите.

# 71
  • София
  • Мнения: 1 977
И на мен и четирите ми харесват, но най-много Камен. Ще го усетиш като се появи човечето. Стискам палци и да се похвалиш после! 😀

# 72
  • Мнения: 3 221
И аз съм за Камен Simple Smile
Волен е хубаво име, но една политическа личност доста го опропасти.

# 73
  • Мнения: 1 586
Аз съм за Калин щом е от фаворитите. ❤

# 74
  • Мнения: 1 271
Самуил, Велислав, Ивайло

# 75
  • Мнения: 1 421
Аз ги класирам така:
Волен
Калин
Орлин
Камен

Което и да изберете ще ззвучи добре до името на баткото.

# 76
  • Мнения: 2 614
От мен Камен.

# 77
  • Мнения: 8 872
залагам на 5-буквени, някои са и 6.

Огнян и Билян
Огнян и Горан
Огнян и Делян
Огнян и Диман
Огнян и Драган
Огнян и Елиан
Огнян и Златан
Огнян и Зоран
Огнян и Калоян
Огнян и Лазар
Огнян и Лозан
Огнян и Океан
Огнян  и Савин
Огнян и Стоил
Огнян и Юлиан
Огнян и Багрян

# 78
  • Мнения: X
Още не е.. и още не сме решили..Grinning
Харесват ни по принцип Орлин, Калин, Камен.. и Волен...Но снощи пак мислих и не мога да реша.. Ще питам и големия син. Бебчо го питам, но не казва Simple Smile
Волен има много хубаво значение Simple Smile Другите три също са хубави български имена Simple Smile

# 79
  • Мнения: 207
залагам на 5-буквени, някои са и 6.

Огнян и Билян
Огнян и Горан
Огнян и Делян
Огнян и Диман
Огнян и Драган
Огнян и Елиан
Огнян и Златан
Огнян и Зоран
Огнян и Калоян
Огнян и Лазар
Огнян и Лозан
Огнян и Океан
Огнян  и Савин
Огнян и Стоил
Огнян и Юлиан
Огнян и Багрян

От тези имена съм мислила за Горан, Лазар, и ми харесва ЗОран, с ударение на първата сричка, което избягвам.. Лазар отхвърлих, заради значението.. не че е лошо, но предпочитам да няма религиозна символика, а по-скоро природна, народна и т.н
А Океан?! Чух за едно дете с това име, честно, твърде странно ми е.

# 80
  • Мнения: 3 580
Щом прочетох Океан и веднага се сетих за Океан Малчугански 😃.

# 81
  • София
  • Мнения: 2 435
Имам приятел Боян, чийти син се казва Огнян, много сладка комбинация.


Огнян и Боян ми звучат добре. Simple Smile

# 82
  • София
  • Мнения: 1 977
залагам на 5-буквени, някои са и 6.

Огнян и Билян
Огнян и Горан
Огнян и Делян
Огнян и Диман
Огнян и Драган
Огнян и Елиан
Огнян и Златан
Огнян и Зоран
Огнян и Калоян
Огнян и Лазар
Огнян и Лозан
Огнян и Океан
Огнян  и Савин
Огнян и Стоил
Огнян и Юлиан
Огнян и Багрян

От тези имена съм мислила за Горан, Лазар, и ми харесва ЗОран, с ударение на първата сричка, което избягвам.. Лазар отхвърлих, заради значението.. не че е лошо, но предпочитам да няма религиозна символика, а по-скоро природна, народна и т.н
А Океан?! Чух за едно дете с това име, честно, твърде странно ми е.
Океан и на мен ми е много странно.
Драган ми е много остаряло. Зоран е хубаво, но ми е прекалено сръбско някак.

# 83
  • Мнения: 8 872
Лазар, макар, че не завършва на 'н' и въобще няма 'н' , нито друга буква от Огнян, ми се стори подходящо. Лазар е многозвучно име, това 'з' му придава това звучене. Л е по нежна буква, докато накрая едно сонорно "р", няма нужда от галено име, лесно се транслитерира на латиница. Лазаруването е славянски обичай, ако изключим библейското значение. Частицата 'зар' - като заря, озарявам, говори за светлина. Има и природна, и народна символика
Нумерологично:
 Вибрацията на името Огнян е 5, ако търсиш някакво сходство, избери за второто дете също име с вибрация 5
Лазар -3,
Океан -2,
Зоран-2,
Горан-5, 
Делян -4,
Диман-5,
Драган-6,
Елиян -7,
Златан-1,
Лозан -5,
Савин -8,
Юлиян-3,
Багрян -5

Тук давам един линк, където горе-долу е описана добре разликата в характерите според вибрацията на името. (не са глупости от вестникарски сайтове, нумерологията е наука), датата на раждане също има вибрация. И горе долу отговарят на тълкуването. Но понеже няма доказателства, все още я наричат псевдонаука. Simple Smile

https://darnamadreca.com/2017/11/06/%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87%D1% … 0%B5%D1%82%D0%BE/

Името Багрян не е лошо, създава усещане за цветове, звуково няма да се объркват децата заради "р"то. И не е като думата 'цвят', а някак по-поетичното 'багри". И Огнян, и Багрян, с вибрация 5,  за мен са топли имена., като цвят си ги представям оранжево-жълто-червени.

Името Лозан също с вибрация 5, идва от лоза, така, че отива към природните. Горан - също 5, идва от "гора" - природно. Даже има и име Горин.
Името Диман, вибр.5, пък е по-нежно име, в сравнение с Огнян

Последна редакция: нд, 10 юли 2022, 12:02 от Pepina_n3

# 84
  • Мнения: 207
Много благодаря, интересно ми беше. Ще разгледам сайта, въпреки че не съм никак наясно с темата.
Онзи ден моя колежка също смяташе число, според определената да на за раждане (секцио съм).


Лазар, макар, че не завършва на 'н' и въобще няма 'н' , нито друга буква от Огнян, ми се стори подходящо. Лазар е многозвучно име, това 'з' му придава това звучене. Л е по нежна буква, докато накрая едно сонорно "р", няма нужда от галено име, лесно се транслитерира на латиница. Лазаруването е славянски обичай, ако изключим библейското значение. Частицата 'зар' - като заря, озарявам, говори за светлина. Има и природна, и народна символика
Нумерологично:
 Вибрацията на името Огнян е 5, ако търсиш някакво сходство, избери за второто дете също име с вибрация 5
Лазар -3,
Океан -2,
Зоран-2,
Горан-5, 
Делян -4,
Диман-5,
Драган-6,
Елиян -7,
Златан-1,
Лозан -5,
Савин -8,
Юлиян-3,
Багрян -5

Тук давам един линк, където горе-долу е описана добре разликата в характерите според вибрацията на името. (не са глупости от вестникарски сайтове, нумерологията е наука), датата на раждане също има вибрация. И горе долу отговарят на тълкуването. Но понеже няма доказателства, все още я наричат псевдонаука. Simple Smile

https://darnamadreca.com/2017/11/06/%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87%D1% … 0%B5%D1%82%D0%BE/

Името Багрян не е лошо, създава усещане за цветове, звуково няма да се объркват децата заради "р"то. И не е като думата 'цвят', а някак по-поетичното 'багри". И Огнян, и Багрян, с вибрация 5,  за мен са топли имена., като цвят си ги представям оранжево-жълто-червени.

Името Лозан също с вибрация 5, идва от лоза, така, че отива към природните. Горан - също 5, идва от "гора" - природно. Даже има и име Горин.
Името Диман, вибр.5, пък е по-нежно име, в сравнение с Огнян

# 85
  • Мнения: 8 872
maita05
най-добре да ти направят секциото, когато бебето поиска да се роди, а не на някаква дата, предваритено договорена с доктора.
С други думи остави бебето да си избере дата, то си я е избрало вече, ако ме питаш, ама не ти я казва Simple Smile Не му обърквай плановете.
извинявам се, че се отклоних от темата.

# 86
  • Варна
  • Мнения: 5 260
Е то като поиска да се роди, няма ли да е късно за секцио вече??

# 87
  • Мнения: 8 872
не е късно, щом получиш първите симптоми за раждане, тръгваш към болницата, докторът също тръгва (ако не е на смяна в момента) , секцо-зала винаги има готова и подготвена...

# 88
  • Мнения: 207
Секциото е по медицински причини,  вече 2 вида, предишна загуба, освен това ще ми е трето, предното преди 2 г. Лекарят решава... Никой лекар, поне аз не съм срещала, при планово секцио не чака да тръгне раждане и тогава да прави операция.. Може да стане сложно/спешно, ако има родова дейност,  още повече при н-та поред бременност..
Иначе и на мен така ми звучи добре, но какво да се прави..
Първото ми дете се роди 4 дена преди термин, планово секцио.. и не знам от вълнение или не, но бях сигурна,  че имам контракции, не можах да спя цяла нощ. Като отидох в болницата,  казаха че няма никакво разкритие и родова дейност,  и си отвисях до операцията без никакви повече болки...


maita05
най-добре да ти направят секциото, когато бебето поиска да се роди, а не на някаква дата, предваритено договорена с доктора.
С други думи остави бебето да си избере дата, то си я е избрало вече, ако ме питаш, ама не ти я казва Simple Smile Не му обърквай плановете.
извинявам се, че се отклоних от темата.

# 89
  • Мнения: 207
Пиша, за да се отчета, след толкова коментари и споделяния, за което благодаря!
Бебчето кръстихме Камен Simple Smile
Огнян и Камен са братчетата

Иначе ето това бяха фаворитите
На  мен Орлин, Калин, Камен - в този ред
На таткото - Камен, Васил, Чавдар- без изявен фаворит
На баткото -Калин, Андрей (май, вече не помня Wink))

# 90
  • София
  • Мнения: 1 410
Супер е комбинацията, браво. 😊

# 91
  • София
  • Мнения: 1 977
Страхотна комбинацкяу. Да са ви живи и здрави и баткото и малкив юнак!

Общи условия

Активация на акаунт