Име за второ момче

  • 9 458
  • 91
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 197
Дарин, Андрей, Емил, Ивелин, Борис, Павел, Красен, Тодор/Теодор, Калин, Росен, Велизар, Преслав, Богомил.

# 17
  • Мнения: 1 580
Климент
Боян
Свилен

# 18
  • София
  • Мнения: 2 566
Необичайно, но хубаво е Витан

# 19
  • София
  • Мнения: 18 699
Самуил
Ангел
Михаил
Марио

# 20
  • САЩ
  • Мнения: 471
Харесват ми горните предложения: Орлин, Захари, Камен. Предлагам Искрен, Росен, Павел, Теодор.

# 21
  • Мнения: 1 786
Пламен ми е като синоним на Огнян, празнуват заедно имен ден.
Вчера видях Волен и аз се замислих.
Вместо Огнян мислехме Вихър, но много като на конче звучи Simple Smile
Хахаха, това мнение все едно аз съм го писала!
Точно мислех да пиша, че Огнян и Пламен са ми като синоними, и че се сещаам за Вихър, но ми звучи като име на конче Grinning
Ама как може толкова еднакво да мислим Grinning
Огнян и Борил?
На мен имената Борил, Боримир, Бранимир много ми харесват...
Единият ще е огнен, а другия борбен Simple Smile
Каквото и име да изберете пожелавам живо и здраво бебе! И щастлив батко! Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 389
Волян и Свилен са имена, които ми харесват и стият добре до Огнян. Предлагам още:

Огнян и Милен
Огнян и Асен
Огнян и Ваклин
Огнян и Венелин
Огнян и Вежен
Огнян и Витомир
Огнян и Гълъбин
Огнян и Дамян
Огнян и Добрин
Огнян и Емил
Огнян и Звезделин
Огнян и Радостин/ Радоил
Огнян и Румен
Огнян и Северин
Огнян и Стоян
Огнян и Юлиян

# 23
  • Мнения: 1 366
Eдна съфорумка има синове Орлин и Огнян.

Аз предлагам: Борислав, Бисер, Богдан, Владислав, Радослав, Ростислав, Станислав, Симеон, Светлин, Светлозар, Светослав, Красен, Ясен, Росен, Звездин, Звезделин, Зарко...

Успех!

# 24
  • Мнения: 207
Много сте мили, благодаря!
Не знам защо, но изборът на име винаги ми е бил труден.
Имаме приятели с дете Дамян, с които често се виждаме и само бъркаме Огнян и Дамян, бащите де.. Simple Smile Иначе ми харесва комбинацията.
Имам позната с деца Огнян и Дамян.

Онзи ден синът ми предложи Милан, с ударение на И.. харесва ми, но ще му казват с ударение на А, а и в рози случай няма да има рима Огнян и МИлан. Имам приятелка ПлАмена, много често й казват ПламЕна.. С различно ударените срички винаги  ще трябва човек да се обяснява.

С първото дете много ми харесваше Марио, но мъжът ми ме отряза с играта Супер Марио..хаха.. Всеки си прави някакви асоциации.

С мъжа ми се шегувахме, че вместо Огнян, защото е огнен и щур, трябваше или сега да изберем някое име като Благо, Добрин .. но често казано предпочитам такова дете.. та заради това си мислех за някоя друга стихия Simple Smile

# 25
  • Мнения: 6 992
Сетих се още едно, на моята съседка едно от децата е Вилян с ударение на я, и то като че ли пасва на Огнян.

# 26
  • Мнения: 1 459
От всичко предложено ми допадат Дарин, Адриан, Борислав, Ростислав и Светлин.

# 27
  • Мнения: 1 366
Сетих се и за Деян. Огнян и Деян - звучат добре заедно. Огнен и деен.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 5 150
Ако свържем Огнян с елемента Огън, то за другия брат остават още 3 елемента: Земя, Въздух и Вода.
Камен е много подходящо име за Земя. А и по принцип е хубаво, пожелателно име за мъж – да е здрав и да тежи на мястото си като камък. Има също куп прекрасни имена на дървета и цветя, които също могат да се свържат със земята.
За Въздух предлагам Орлин.
За Вода... Не се сещам за хубаво име, което да звучи съвременно. Освен Адриан, от Адриатическо море. Stuck Out Tongue

Е как? Марин. Simple Smile
Супер логика, браво, много ми допада!

Сетих се и за Деян. Огнян и Деян - звучат добре заедно. Огнен и деен.

Деян няма нищо общо с деен. Нито като звучене, нито като етимология.

# 29
  • Мнения: 1 366
Името Деян е славянско и означава "който действа, работи": https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D1%8F%D0%BD.

Общи условия

Активация на акаунт