ЕГИПЕТ?

  • 39 765
  • 185
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 747
Ще ми се и аз да се включа малко в тази тема с една идея,която може би не е новост,но ние сме правили така и сме били много доволни!
Според мен няма голямо значение с коя точно агенция ще тръгнеш за Египет,важното е да те закарат до примерно Хургада и да настанят в хотела,който да е приличен!После като се поразходиш за 5 минути по улицата и виждаш поне една агенция,която предлага екскурзии из Египет за по един или два дни,ако искаш със самолет,ако искаш с автобус,разбира се на съответната цена,според транспорта.Има до Кайро,до Александрия,до Луксор и т.н.В тези местни агенции цените са доста по-ниски от предлаганите от БГ туроператорите,може да се спазариш в зависимост дали ще пътувате само двама или 5 човека например и може да си вмъкнеш индивидуални неща в програмата!Така освен по-евтино,някак си нещата се уточняват по-лесно намясто с хора,които правят това всеки ден от години и то по тези програми именно!Просто трябва да се поназнайва английски или руски!
По-този начин процедирахме не само в Египет,а и на други места и резултата беше,че ни излезе по-евтино и посетихме места,които дори не се споменават от агенциите в БГ на тръгване и то поради незнание най-вече.
Така,че според мен,гледайте да стигнете до основното място,а от нататък програмата си я определяте вие!Дано съм била полезна!

# 16
  • Мнения: 3 423
Слави мерси за комплиментите,радвам се че си харесала снимките ми Hug
подводните не съм ги снимала аз а мъжа ми и един приятел,аз немога да се гмуркам Embarassed Embarassed

pina това го четох ,че го правят и руснаците,затова и ние една от екскурзиите платихме на месна агенция в Хургада,защото  искахме вечерно джип сафари а от приемащата на астрал агенция предлагаха само дневно .бяха много коректни и наистина на доста по ниска цена го платихме bowuuно самия град Хургада е доста ужасен и ако знаех бихме си спестили ходенето до него(хотела ни бе сравнително далеч от града)и търсенето на агенция с вечерно джип сафари.

mi6i Aqua blue е 4*звезден и немисля,че е добър избор newsm78

Последна редакция: пн, 20 ное 2006, 09:56 от prasentze

# 17
  • Мнения: 11 747
Да,града е кофти,но аз се радвам че успях да го видя,че това също е едно от лицата на Египет,дори истинското лице,а не туристическото! bowuuНо разбира се,не всеки иска да се "наслаждава" на такива гледки!
Нашия хотел беше на 10-тина километра от града,но като излезеш от хотела,между магазините и ресторанти и хотели,имаше туристическа агенция,дори две,но предлагаха различни неща!Или в близост до вашия хотел не е имало,или не сте я открили.А има места с по 5-6 една до друга!
Успех на всички и препоръчвам взимане на екскурзии на място! Peace

# 18
  • Мнения: 2 242
Солетка винаги съм на линия  Hug – каквито и въпроси да имаш, с каквото мога ще ти помогна Wink.

Пина това е най-добрият вариант  Peace – наистина руснаците масово го прилагат, но аз не се навих, като за първо ходене в Египет. Само едно допълнение – ако ходя пак някой ден, ще избера самостоятелно пътуване из целият Египет, като ще си наемем от самото начало и арабски гид за постоянен придружител. Малко оскъпява, но пак излиза в пъти по-евтино от ходене с агенция Mr. Green. Освен това за по-голяма екскурзия абсурд да се оправиш сам – най-малкото в определени провинции те задължават да имаш военен придружител (примерно Нубия). Ако иде реч само за еднодневни екскурзии, а не круиз  по Нил, може да се мине и с местните гидове Peace. За тази страна всичко се определя от вида на престоя, който избираш.

# 19
  • Мнения: 1 336
Момичета, много полезна темичка  Hug

Ние капарирахме за софийския чартър на онтравел от 30-ти до 6-ти, хотела е 4* като руските туристи го оценяват с 4 по петобалната система, служителката много ми го препоръча, на снимките изглеждаше добре...  newsm78 , единствения 5*, който ми предложиха беше ол инклузив пакет с около 150 -200 евро по-скъп, а ние предпочитаме да обикаляме, така че този пакет не ни върши работа.
Има ли и други в тази програма?

# 20
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Колко пари ви излезе? И кой е точно хотела?
Хайде разкажи  Hug
Аз съм с чартъра от Пловдив, но нямам избор защото на 4ти съм на работа Tired

# 21
  • Мнения: 1 336
Колко пари ви излезе? И кой е точно хотела?
Хайде разкажи  Hug
Аз съм с чартъра от Пловдив, но нямам избор защото на 4ти съм на работа Tired
Ние бяхме решили ако няма софийска програма да летим от Пловдив и така бяхме говорили с жената, но тя се обади в края на миналата седмица, че ще има!
Излиза 530 евро на човек с включени закуска и вечеря и новогодишна вечеря, без включени летищни такси и виза може би още по 50-60 евро. Хотелът е Сахара - на брега на морето, в района на Хургада, 2,5 км. от центъра. Разположен терасовидно, всички стаи са с изглед към Червено море
основен ресторант, барове (бар на плажа и бар при басейна), билярд пъб, открит басейн, детски басейн, търговски център, дискотека, център за подводно гмуркане.
Първо ще е Хургада 5 дни и после 2 дни Кайро. Екскурзиите не са включени, но като чета темата се замислям дали да ги плащаме на агенцията от тук или там на място да се ориентираме  newsm78

# 22
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Колко пари ви излезе? И кой е точно хотела?
Хайде разкажи  Hug
Аз съм с чартъра от Пловдив, но нямам избор защото на 4ти съм на работа Tired
Ние бяхме решили ако няма софийска програма да летим от Пловдив и така бяхме говорили с жената, но тя се обади в края на миналата седмица, че ще има!
Излиза 530 евро на човек с включени закуска и вечеря и новогодишна вечеря, без включени летищни такси и виза може би още по 50-60 евро. Хотелът е Сахара - на брега на морето, в района на Хургада, 2,5 км. от центъра. Разположен терасовидно, всички стаи са с изглед към Червено море
основен ресторант, барове (бар на плажа и бар при басейна), билярд пъб, открит басейн, детски басейн, търговски център, дискотека, център за подводно гмуркане.
Първо ще е Хургада 5 дни и после 2 дни Кайро. Екскурзиите не са включени, но като чета темата се замислям дали да ги плащаме на агенцията от тук или там на място да се ориентираме  newsm78

Съветвам те да не си запълвате времето с обикаляне да търсите агенции.
Може някой четящ да се възпротиви  Embarassed ама аз като съм на почивка предпочитам да не обикалям улиците пазарейки се с някакви араби Rolling Eyes
Ама скъпичко ни се върза а? #Crazy
уж евтино, евтино ... Tired

# 23
  • Мнения: 1 417
Ами, последно май в къщи ще сме си Sad, чартъра в крайна сметка е само в едната посока, наобратно пак 9 дена път с камили  Close/5ч. с автобус/. Директния чартър бил само от Пловдив. Жалко,  малкия щеще да се радва много, защото обожава водата, ама ...другия път Sad

# 24
  • Мнения: 11 747
Бе и аз да не се обаждам много,ама виждам имаш желание... до Пловдив е 1 час път с кола!Хванете си самолета от там!  bowuu

# 25
  • София, България
  • Мнения: 5 597
да де но няма вече места май  Confused
така че все е кофти за нея

# 26
  • Мнения: 1 336
Може някой четящ да се възпротиви  Embarassed ама аз като съм на почивка предпочитам да не обикалям улиците пазарейки се с някакви араби Rolling Eyes
Ама скъпичко ни се върза а? #Crazy
уж евтино, евтино ... Tired
Права си, ще видим основно какво ще изберем от тук пък ако решим още нещо там ще търсим!
Пловдиските оферти на същите цени ли са?

# 27
  • Мнения: 1 417
Бе и аз да не се обаждам много,ама виждам имаш желание... до Пловдив е 1 час път с кола!Хванете си самолета от там!  bowuu
Този вариант е бил отпаднал още преди да се обадя, щото както Мона Лиза е написала места няма Confused и то отдавна. Аз иначе да си призная честно кой знае какъв зор нямам да ходя в Египет, единствено заради детето иначе с мъжа ми си падаме по по-екзотичните места Grinning, ама малчо се страхувам да го вземаме, пък и ти знаеш много път е до там Wink
http://community.webshots.com/user/mi6iss

# 28
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Екатерина, ние бяхме миналия месец в Египет в хотел" Сахара" в Хургада. Прекрасно място, много чисто, морето е с отделен заграден плаж , стаите са големи и храната е в изобилие! Само трябва да си носиш дребни пари за бакшиши-по 1 долар или евро/всичко върви/ и когато го дадеш на някой, който ти почиства стаята- нямаш проблеми по време на целия престой!! Ескурзиите си ги организираш на место. Пълно е с местни тур. агенции, с които можеш да се пазариш и да сваляш цената / за разлика от нашите/. Излиза ти в пъти по-евтино! За децата в комплекса има най- различни забавления! Целият комплекс е заграден и се влиза през специален пропуск!! Комплекса от къщички , скрити в зеленина и цветя! Можеш да се разбереш и на руски с тях! За разлика от други места , там много уважават руснаците!Непременно вижте Луксор и Карнак!Весело изкарване!!! Египет е странен, очарователен, загадъчен, но е много изостанал!  Между другото алкохолът е много скъп. Носете си на всяка цена, ако искате да празнувате по български!!!
Аз лично бих повторила и потретила Тайланд, но не и Египет!!! Азия е светлинни години напред!!!

# 29
  • Мнения: 1 336
Екатерина, ние бяхме миналия месец в Египет в хотел" Сахара" в Хургада. Прекрасно място, много чисто, морето е с отделен заграден плаж , стаите са големи и храната е в изобилие! Само трябва да си носиш дребни пари за бакшиши-по 1 долар или евро/всичко върви/ и когато го дадеш на някой, който ти почиства стаята- нямаш проблеми по време на целия престой!! Ескурзиите си ги организираш на место. Пълно е с местни тур. агенции, с които можеш да се пазариш и да сваляш цената / за разлика от нашите/. Излиза ти в пъти по-евтино! За децата в комплекса има най- различни забавления! Целият комплекс е заграден и се влиза през специален пропуск!! Комплекса от къщички , скрити в зеленина и цветя! Можеш да се разбереш и на руски с тях! За разлика от други места , там много уважават руснаците!Непременно вижте Луксор и Карнак!Весело изкарване!!! Египет е странен, очарователен, загадъчен, но е много изостанал!  Между другото алкохолът е много скъп. Носете си на всяка цена, ако искате да празнувате по български!!!
Аз лично бих повторила и потретила Тайланд, но не и Египет!!! Азия е светлинни години напред!!!
Благодаря за инфото  Hug вече бях почнала да се притеснявам  Hug

Общи условия

Активация на акаунт