МАРТенчето няма да се колебае, скоро в снега ще си играе

  • 10 885
  • 280
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 445
Хубави снимки има Мариана от Севиля! Тези с одеалото ме отрепаха! Laughing Защото положението при нас е същото - Марти си има възглавничка и завивка, които носим навсякъде където ходим. По тях има къдрички и всеки път като заспива, трябва да си ги пипа и играе с тях! Голяма скица! Laughing Joy

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 654
Ей, страхотни снимки, браво Мишолина! Направо ми останаха очите в тая Севиля   Grinning

# 47
  • Мнения: 952
Мишолина, страхотни снимки наистина, много е красиво там Peace..а малката направо е супеееер и с тия опашлета:peace:.Което ме навежда на мисълта че пак трябва да подстригваме Вики а това за нас е цяла драма Tired

# 48
  • Мнения: 1 502
Привет от снежнобяла Исландия!
Страхотен сняг си имаме от няколко дена и аз като децата не спирам да се радвам. Party
В събота през нощта валя такъв сняг, че сега си имаме преспи до коленете. Днес максимално се накефих на новата ни джипка, рови из снега нищо не й се опира. Кой като мене, барабар Петка с мъжете.  Joy Днес макар и да не ми се вярваше, бяхме с децата на вън. Милите хем се радваха на снега, хем плачеха като потънат и не могат да излязат, аз се побърках, чудех се кое по напред да вадя, но въпреки това бяха доволни, за нула време заспаха на обяд.
Иначе да не казвам голяма дума Дани е мноого по-добре, явно ударната доза осцилококциум му повлия добре. Днес като изключим зеленикавите сополки и накашлянето беше в разгара си, от температурата няма и помен. Много ми се иска да ги изведа с баткото да поиграем на снега, че малко снимки да направя, ама дано ни огрее. Прогнозират още сняг, така, че дано ни огрее тия дни.
Започнах пак да му давам златното чудо за деца - някаква укрепваща формула на медена основа, майка ми го беше изпратила. Дано го подсили, че аман от болести. Днес занесох пробите от акото му да ги изследват да видим какво ще ни кажат.

Мишолина, направо се стоплих с твоите севилски снимки. Много са хубави, добре сте си прекарали.
Искам да те успокоя, че и Дани е като Марианка, все ъ-каме, от скоро започна да използва исландския глагол Имам (Ау) на всичко - например - близо сме до магазина и той го сочи и казва "Мама ау" - мама пазарува,  Joy добре, че ние си знаем какво значи. Иначе вече вика на вуйчо си - УЧО, а като е мръсен или е извадил някой сопол идва при мен и ми казва с погнусена физиономия - ПЛЯК  Joy, по същия начин е като се изцапа. Имаме лек напредък - казва когато се е изакал и то представете си баща му го е научил да се тупа по дупето и прави с уста пръц-пръц - това значи, че се е наакал. Прави ни впечатление, че е започнал страшно много да копира батко си и много започнаха да се заиграват заедно, което донякъде ме радва, но че батко му го учи на простотии това няма да коментирам.

..... в самолета не мигна, искаше да ходи само по пътеката, аз я спирам, тя пищи, надухме главите на хората. 

Ей от това се страхувам и аз, защото на идване през септември беше същото с Мая. Тя взе че си хареса един възрастен мъж и все в него искаше да седи. Даже заспа, гушната в него, и при моите опити да я взема, пищеше и се дърпаше от мен...  Rolling Eyes Ужасно ме беше срам, добре че човекът беше българин... поне. Мислехме да пътуваме за Коледа с кола, но решихме да спестим време... и сега..... ще летим. Представям си какво ме чака 2 часа и половина. Добре че поне татко й ще е с нас, та няма да прегръща чужди мъже  Crazy

Ние бяхме същите, особено на връщане от БГ, представете си 5 часа тигелиране из самолета, чак ни направиха забележка. (един тъп испански стюарт) #2gunfire

Между другото - вижте ни в стихията. Докато сваря да го преобеча, човека се самообслужи. Joy
http://vessela.multiply.com/photos/photo/29/24
http://vessela.multiply.com/photos/photo/29/25

Хайде лека нощ от мен, то вие спите вече... Я по-добре лек ден! Hug

# 49
  • София
  • Мнения: 747
Аз се стресирах като чета колко много приказват всички хлапета; Мариана е потънала дълбоко в дебрите на нечленоразделната реч, бърбори си нещо, ама не се разбира. Изобщо не казва толкова много думи  Confused


Ей, Мишолина, я недей така Grinning Много важно, че някои сега могат да казват хляб, мляко, къща и т.н. Аз само споделих, защото се радвам(като всяка майка за детето си). Ама догодина изобщо няма да личи кой е казвал с 50-100 думички повече, а пък Марианката ще говори спокойно на два езика, а Георги ще има да се пъне над учебниците и тетрадките... Grinning

Моного са ви хубави снимките от Севиля, личи , че добре сте си изкарали Grinning

Ах, този Дани Grinning, много му се радваме на него Grinning

Миламиа, здравейте отново Grinning

# 50
Леле, да ви кажа, какво сготвих на Мая за обяд. Не съм очаквала, че ще хареса толкова простичко постно яденце. Направих праз лук с ориз, домати и морковче.... В момента си облизва пръстите и вика "мммммм".
Имаше една тема в готварския форум, където си споделяха дневното меню. Я, кажете и вие, мами, които сте си у дома, какво предложихте на малчовците днес. Мая закусва кисело мляко с бисквити и банан, на обяд ориза с празия лук, следобяд мисля шоколадов крем да й направя, а за вечеря ще ядем лазаня с кайма. Чакам вашите предложения, така можем да си разменим идеи. Само днес де, не всеки ден  Wink

# 51
  • Мнения: 815
Ние сме на кухня и съм много доволна- в нашата готвят страшно вкусно- в момента закусва- зелка!! ама така сладко си хапва, чак ме изненада- аз я бях извадла, че ще я готвя- той поиска- дадох му, но очаквах веднага да я изплюе- обаче му хареса..

днес ходихме на ехограф на коремчето за предстоящата операция- хубавото е, че всичко му е ок- и бъбреци,  и церен дроб и пикочен мехур- докторката ме издразни малко, но да не забравяме, че сме в България- ако си с направление те гледат накриво- ами да направят само частен прием и няма да ходим с направление

Забравих да кажа, че от вчера се опитвам да го откажа от биабата- ГОЛЯМА ДРАМА Е!! Вечерта изпадна в истерия и накрая му я дадох колкото да заспи- половин час хлъца- не може да се успокои- хова обаче затвърди намерението ми- първо, че ми се струва, че зъбите са започнали да се изкривяват- дано си въобразявам,  второ вече е голям и иска да взима и бабата на бебо- днес не сме имали проблеми, но понеже Неда мрънкаше нещо и на обяд му я дадох да заспи- може би така ще е няколко дни

И накрая да се похваля- днес бях на геройска разходка -сама с двамата- но мисля, че се справих Simple Smile

Последна редакция: вт, 21 ное 2006, 15:07 от Цветина

# 52
Здравеите и от нас.
Специялни поздравления на Iiana за страхотната новина.Пожелавам ти от сърце лека бремменост и едно хубаво сладко  ylinfant 
Цвети поздравления за постиженето с разходката...А за бибата трябва да си много силна и търпелива...
Мамо Веси страхотна новогодишна картичка си направила.Ако не успея да си я направя моята ще помогнеш ли?
Момичета оставям ви че сега пристигна една пратка която бях поръчала за Вики и отиваме да я пробваме(за скачане).Ето да я видите а другия път ще ви разказвам как е било...
http://www.walmart.com/catalog/product.do?product_id=2069724
Хубавото е че като се обърне на обратно става на къщичка за игра...

# 53
Момичета оставям ви че сега пристигна една пратка която бях поръчала за Вики и отиваме да я пробваме(за скачане).Ето да я видите а другия път ще ви разказвам как е било...
http://www.walmart.com/catalog/product.do?product_id=2069724
Хубавото е че като се обърне на обратно става на къщичка за игра...

Много добре изглежда  newsm10

# 54
  • София
  • Мнения: 747
Мama Vania,Георги има почти същото, харесва го и особено когато имаме гостенчета много си играят в него. Но като се обърне като къщичка, като влизат и излизат децата, косите им така  се наелектрезират , че стават като ежковци Mr. Green

Villione, на Георги днес му е от не ящните дни, така че за ядене не мога да споделя предлагах супа, крем, сандвич- нъц. Довечера ще е кюфтенца със сос- ще видим дали ще ги хареса.

# 55
  • Мнения: 445
Аз да кажа какво яде Марти днес - сутринта попара, наобед мусака, следобед - бисквитки с шоколад и солетки, вечеря - сандвич с кашкавал, мляко.
И аз в четвъртък смятам да правя ориз с праз лук и маслини обаче. Марти още не е опитвал от маслините, вашите деца харесват ли ги?

# 56
  • Мнения: 948
Радвам се, че ви харесаха снимките!

На мен днес хич не ми се работи  Crazy не знам как ще я изкарам тази седмица (и този месец, до коледната ваканция)! И после не знам как ще избутам до февруари да си взема годишната премия, и съм решила да си сменям работата. Та голямо чакане ме чака...

Мариана много обича маслини; даже се научи да си вади костилките. Аз я гледам уж, де, ама тя се оправя. Гледам да не и давам често, че са много солени.

Вчера изяде половин тава баница за следобедна закуска, и после се нареди и за вечеря. Като и е ящен ден - не може да я спре човек (ама и като каже 'не' - не помръдва). Скоро и готвих мусака, пълнени чушки, грах обича, супа всякаква (въпреки, че вчера се мръщи на една леща). По принцип най-много обича макарони.

През деня през седмицата яде при лелята на обед, та не знам с какво се гощават (и кога готви тази жена с 3 хлапета на главата).

# 57
  • Мнения: 1 502
Забравих да кажа, че от вчера се опитвам да го откажа от биабата- ГОЛЯМА ДРАМА Е!! Вечерта изпадна в истерия и накрая му я дадох колкото да заспи- половин час хлъца- не може да се успокои- хова обаче затвърди намерението ми- първо, че ми се струва, че зъбите са започнали да се изкривяват- дано си въобразявам,  второ вече е голям и иска да взима и бабата на бебо- днес не сме имали проблеми, но понеже Неда мрънкаше нещо и на обяд му я дадох да заспи- може би така ще е няколко дни

И накрая да се похваля- днес бях на геройска разходка -сама с двамата- но мисля, че се справих Simple Smile

Цвети, за бибата, тук ми казаха в болницата, че като му поникнат зъбките да сменим силиконовата с гумена, тъй като силикона е твърд и зъбите се изкривяват. Гумената не е много трайна, но поне не е толкова вредна.
Браво, поздравявам те за разходката - майка героиня си ти!
За кухнята, няма да коментирам, ние нали сме на детска градина, но като гледам на таблото, когато имат риба (2 пъти в седмицата  Sick), винаги пише, че е ял много малко, явно не му харесва.
Днес ми правиха снимки в детската градина в снега, но по-късно ще ги кача да ме видите, какава съм шматка.  Joy
Мамо Веси страхотна новогодишна картичка си направила.Ако не успея да си я направя моята ще помогнеш ли?
Разбира се насреща съм! Хайде да те изкуша с най-новото, което правих снощи посред нощите като лудите, но пък много си го харесвам.  Mr. Green
http://vessela.multiply.com/photos/photo/24/127

# 58
Мамо Веси тази новата картичка е още по добра.Браво на теб.Аз ако не успея ще се възползвам от твоите умения...
Играчката която ви показах излезна доста сполучлива и си заслужаваше парите.И двамата толкова много скачаха и се измориха че сега са ми кротки като агънца...Оказа се по голяма от колкото си предствях И наистина косите им настръхват и са много смешни...Костваше ми госта нерви докато го надуем.С една автоматична помпа ми отне 1 час,накрая ме хвана нерват че и Вики подскачаше нетърпеливо около мен...
Ето ви и нашето меню от днес...Сутрин каша,обед тиквички с ориз,следобедна закуска кроасан,вечеря пилешка супа с фиде.По някога ми писва да готвя осоено моите мъже да доста капризни,а а з не искам Вики да я лишавам от това което те не обичат и готвя по 3-4 яденета на ден.Определено малката си пада по месото.Иска си пържола или салам,а когато види каимата полудява...Обяснявам и че е сурова ама тя си плаче и иска...Ламя си е голяма това е истината...ама като гледам Дани на мама Веси не сме единствените Laughing

# 59
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Цветина, браво за разходката. А за бибата, ако малкия така се стресира по-добре му купи каучукова както казва Мама Веси.
misholina, снимките са прекрасни.
didi77, Иси много обича маслини. Има безсолни по м-ните аз купувам такива. Друг е въпроса, че на изхода са си такива каквито са влезли  Mr. Green.
Mama Vessi новата картичка е също много хубава, но не ми допада това, че лицата им не се виждат добре от рамката на прозореца. Дано не съм те засегнала  Blush.
mama Vania покупката е чудна  Peace.
tchara ти от Бг ли си купувала подобно нещо на Георги? И ако да, от къде и на каква цена (ако помниш де Blush)?
Относно храната, през делничните дни взимам от кухня. Приготвям само закуски Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт