Сняг вали и вятър духа, а СЕПТЕМВРИЙЧЕТО щастливо гука

  • 12 975
  • 295
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 304
За опашната кост-по принцип може да се травмира от раждането,даже има случаи на счупване.Може да остане повече или по-малко силна болка.Мен като голям карък с това раждане(по принцип не съм или не съм забелязала) и това не ме подмина ooooh!
Но си чакам кротко да ми мине  Simple Smile

# 286
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Здравейте мами сладурани и малки сладки бебчета! Hug
    Кари вече е 5.260кг., наддала е 300 грама за две седмици, благодарение на запасите във фризера от кърма.Те за съжаление вече привършват, но пък добрата новина при мен е , че гърдите ми отново започнаха да се пълнят с млекце.Вече размръзявам само един път на ден около 13,00ч. на обяд, а през другото време си я кърмя.Аз разбира се съм се подсигурила и с една кутия Аптамил, но дано не ми се наложи скоро да я ползвам.Решила съм да кърмя до около 6 - ти месец, стига да има млекце.
    За захранването, смятам да започнем с пюре около 5 - ти месец, но не съм решила с какво - зеленчуково или плодово! ooooh!
    За разходките - днес прекарахме 4 часа навън, избирайки Коледен подарък за таткото на Кари.Е, добрата новина е че той вече си има подарък.Утре пък сме решили да поръчаме календари с снимката на бебка, който да подарим на бабите и пра бабите(Кари има две пра баби от страна на съпруга ми и един пра дядо от моя страна).Пра дядото също разбира се ще получи календар.И така - подарък остана да купим само на баби и и дядо и, и сме готови с покупките за Коледа..... WinkИскам да ви споделя, обаче че след тези 4 часа, се прибрахме с рев.......от глад, беше ужасно, за пръв път ми се случва и ми беше страшно неудобно по улиците.Как ме гледаха хората, който ни подминаваха само........ ooooh!
    За партито - скоро ще купя Коледният подарък и за 19.12, много съм затруднена, но не преставам да гледам магазинете и да се чудя какво да купя.Е,......имам вече една, две идеи,но..............ще поогледам още малко....... Wink
   
PS: О, забравих да ви кажа за нашата активана  гимнастика- ами само това, че вашите са страхотни, а на Кари и е подарък, но една мрачна, тъмно синя и играчките са сини, абе никакъв цвят... Crossing Arms

# 287
  • Мнения: 4 451
Най-напред да ви почерпя виртуално, че днес моята малка Василена навърши 3 месеца!  party023 beer eat
Бяхме на консултация и мерките са ни манекенски Mr. Green - тежи 5040гр. при 59 см. Наддала е 600 гр. и док беше много доволен. Нали на 1 годинка теглото трябва да е утроеното тегло при раждането, така че имаме цели 9 месеца да дебелеем.
На връщане се отбихме до Метро. Мъжът ми гледаше малката в колата (нали там не пускат бебета без кенгуру, а тя пищи неистово в него и не ползваме), а ние с една приятелка го ударихме на шопинг Mr. Green
Днес времето беше разкошно и прекарахме доста време навън. Бебка доста си поспа и не искаше да заспи до преди малко. Много ме измори. Добре, че Мими ми заспа бързо, че иначе  #Crazy
И аз имам петна по лицето от бременността. От опит зная, че изчезват сами след няколко месеца. Така, че спокойно! Stop
irinii, до болка ми е познато притеснението и всички чувства, които изпитваш към баща си. Стискам палци да се оправи. Моят си отиде и аз още не мога да повярвам... Голяма ми е болка и много го мисля. Добре, че са децата и се разсейвам по малко. Иначе сърцето ме боли за него, толкова ми се свиди (татко) и как обичаше моята Мария... smile3518. Само на нея успя да се порадва, че Василена и бебто на сестра ми бяха съвсем новороденки. И я виждаше рядко, че нали се омъжих надалече. Е-е-е-ех...

# 288
  • Мнения: 119
Леле колко много сте изписали - едвам смогвам да ви прочета. Моето буболече вече е 5150 гр и е висока цели 59 см. Вчера ни ваксинираха и тя, милата, дълго след това ми се оплаква. Относно режимите няма режим  Simple Smile Тя самата си е изградила режимче, в което  има няколко задължително точни часа, следобедът е неопределен, а вечерите са като при Ирини. Това, че нощем се буди не ме тревожи - тогава ми е най-мила Heart Eyes Усмихва ми се в тъмното и даже нещо ми говори  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
За водата Ами и аз я пробвам всякаква, но  Калина не е голям привърженик .
За сокчетата Мами, давате ли сокчета? Нашето педи ми обясни как да започна да и давам с угорката,че това си е изцяло мое решение и ако искам може и да пропусна този момент Thinking
За килограмите На моя приятелка бебчето на 5 месеца тежи 6 кг и е в чудна форма - не плаче, няма биберон, няма вода, суче на поискване и се чувства добре навсякъде  bouquet
 Вчера обиколих всички магазини за бебешки играчки в Габрово и в нито един нямаше комплект за активна гимнастика Rolling Eyes ,но ще поръчат - във всичките Grinning 

Научих беба на биба-залъгалка и тя от два дена е много спокойна и суче само когато е гладна, а това и се случва рядко newsm78 Ами сега... Кърмещи мами, давате ли биба-залъгалка на бебчетата?

Последна редакция: пт, 01 дек 2006, 11:23 от mima kalina

# 289
  • Мнения: 388
mima kalina,относно сокчетата-аз скоро няма  да захранвам  Габи(поне до 5-я месеца),а да не говорим за соковете,сигурно до 10-12 месеца няма да давам сок.Добре,че моята педиатърка е в час с новостите за захранването и напълно ме подкрепя,дори вода не давам на беба.

# 290
  • Мнения: 638
Здравейте Мами!
Имам една питанка и се чудя,къде да потърся в нета да си отговоря на въпроса..... Thinking
Бебе Димитър си стиска ръ4ичките в юмруч4е, та чак стават на петна  Thinking,как е при вашите бебоци?Нормално ли е това?Видимо не е нервен или да се ядосва ,но ги стиска.
За разходките - Тук в Мездра от сутринта се е спуснала една мъгла и е студеничко,а така ми се иска да направим една разходка,идва баба Зима Simple Smile
За захранването,аз мисля да запо4на 6 месец с каша-ориз,царевица.
За водичката-давам 4ай на Хип,но не пиива пове4е от 30 мл дневно,води4ка съм пробвала,но е съ6тото.
Ние с Дидо,писахме писмо на дядо Коледа Grinning,а вашите бебоци написаха ли вече  Grinning ,вижте как -
http://www.az-deteto.com/?page=pismodqdokoleda
Усмихнат ден Ви желая!

# 291
  • Munich
  • Мнения: 155
Здравейте мили майчета, погледнете ако имате интерес постинга на доц. д-р Бранков (никът е доктор Оги) относно придърпването на кожичката на пениса,
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=37873.80
провокиран от този постинг на Birdie:
По повод подобна тема в миналото бяхме писали,че е абсолютно неприемливо, ЗАБРАНЕНО И ВАРВАРСКО да се правят целият този "спектър" манипулации които описвате на 4 страници (досега) тук. От около 15-20 години е напълно прието с консенсус, че препуциумът при момчетата е ФИЗИОЛОГИЧНО прилепнал към главичката на половият член до 2-4 годишна възраст, и за никаква фимоза или "различни" мнения не може и да става реч. От тази възраст нагоре става ПОСТЕПЕННОТО отлепване на препуциумът, което може да продължи и до 11-13 годишна възраст. Никакви особени манипулации не са необходими-напротив. Всякакви опити за "намеса", водят до предпоставки за създаване на истинска фимоза в по-късна възраст.
Преди време давах и линкове, писах, писах и пак писах, но виждам ,че светлина в тунела не се вижда.
Моля не цитирайте разни "фирми" от Пирогов, "детски" уролози и т.н. В съвременната педиатрия няма въпрос по който да има по-силен консенсус от консенсуса по този въпрос. Ако в Интернет можете да намерите дори и една страница, поддържаща тези варварски "практики" моля дайте линк-а тук. Под въпрос се поставя компетентността на всяко медицинско лице, което изказва мнение "за", или препоръчва, или извършва подобен род неща. И ако процентът такива мед.лица е 95%, пак не ме смущава да се нарекат 95% некомпетентни в тази тема.
Извън чисто научните доводи помислете и друго-нима природата ражда ВСИЧКИ момчета с фимоза, че да се налага ние да се намесваме за корекция при всяко новородено бебе-момче?


Никого не агитирам и не критикувам за избора, само да чуете едно авторитетно мнение.

Последна редакция: пт, 01 дек 2006, 13:21 от дилИпилИ

# 292
  • Мнения: 25
дилИпилИ, и нашата педиатърка явно е привърженик на тази теория, защото когато я питах по темата за пишката, ми каза категорично да не я пипам, защото има опасност сама да си навлека проблеми (и на детето де). Каза че съвременните уролози били категорични по този въпрос, а ако някой ми пълни главата със съвети да я заголвам и да си изтезавам детето по този начин, то си е моя работа дали да слушам, нейното мнение е ясно. Честно казано тази жена все повече започна да ми се издига в очите - макар че е възрастна явно доста чете, ходи по разни конференции и се интересува от новостите в медицината, защото е ЗА късното захранване и ПРОТИВ соковете преди 11-12 месечна възраст, не е фен на даването на вода (макар и да не го отрича напълно, но в много малки дози и то само ако бебето желае), изписва антибиотици в изключително краен случай, ето и за заголването на пишката е наясно с теориите за и против... Абе много съм доволна от избора си (потупвам се по рамото със самодоволна усмивка)  thumbsup

# 293
  • Мнения: 731
Привет мили майчета,

Освен, че ми се скапа ЛАН картата и нямах нет, после сума време се чудих как да си възстановя паролата, че изобщо не си спомням как се регистрирах, но сега май всичко е наред. Липсвахте ми!!!

Меrtzy, много съжалявам за загубеното бебче, но вярвам, че в семейството на брат ти много скоро ще се радват на пълна къща с дечица!

Ние почнахме с коледните покупки. Аз все обичам да се подготвям отрано. По традиция коледната украса се слага на Никулден и се маха на Иванов ден. Не мога да повярвам, че днес е първи декември. Годината се изниза неусетно...

Приятна вечер и много целувки на всички ви. С нетърпение очакваме следващата ни среща!   bouquet

# 294
  • Мнения: 693
Привет и от нас  Hug от доста време не ми стига времето да пиша а само да чета  Embarassed .
Sesiliq и Крис често си стиска ръцете на юмручета но не съм забелязала да стават на петна.
За водата и режима – преди използвах преварена изворна Девин за Чай(против колики на Хип) и рядко давах и по 1-2 лъжички след ядене за изплакване на устата но вече не му давам нищо освен кърма. Само понякога последното ядене към 21-22 давах АМ защото гърдите ми бяха доста празни и за да съм сигурна че се е нахранил хубаво и да спи поне 5-6 часа но вече млякото ми доста се увеличи и смятам да мина само на кърма. А и въпреки че давах АМ понякога пак се будеше и в 1-2. Иначе се кърмим на поискване като почти няма график но между храненията има поне 3 часа, ако сме навън и 4-5 часа. Вечер обикновено към 20.30-21 се къпем, после малко масаж, хапва и към 22-22.30 заспива. Буди се към 3-4-5 понякога в 6 а понякога още в 2, и после след 3 часа, тоест ако се е събудил в 4 после се буди в 7, ако се е събудил в 5 следващото хранене е в 8 и така после на около 3 часа освен ако не сме навън, но ние почти всеки ден излизаме от 12-13 до към 15.30-16. Като се приберем яде и после пак след 3 часа – към 18.30-19 и после след къпането. Обикновено сутрин е буден до обяд, навън спи и като се приберем пак е буден до къпането но не винаги. Почти всеки ден е различен и немога да и си правя точни планове. Тази нощ например като се опули в 2.30 яде и до 4 не заспа, смееше се, риткаше и гледкаше но това беше за първи път иначе през нощта се буди яде и пак заспива. Но пак ми се накъсва съня. А и през деня ако спи само на разходката и аз немога да подремна и съм доста недоспала. Сега поне и майка ми е тук и ми помага с готвене или да загледа малкия аз да си свърша нещо или да подремна, но след 2 седмици като си замине в Португалия  Cry ... ще ми е малко по-трудно и най-вече ще ми липства компанията и защото с нея доста си обикаляме през деня когато повечето ми познати са на работа.
Ние имаме проблем със заспиването Rolling Eyes , само докато суче се унася и после иска в ръчички 10-20 минути докато заспи хубаво, иначе се буди и почва мрънкане и рев, или се върти и ритка дори много да му се спи. Понякога очите му са червени толкова му се спи но не заспива сам. Сега незнам дали не е от коликите и затова сърце не ме дава да го оставя да реве по-дълго и го взимам но дано се отучим като пораснем малко.
Да ви се похвалим - вече си имаме първия коледен подарък  Laughing – баба(майка ми) му подари едни гумени животинчета и едно дърво с едни птички които се местят има и светлинки и музика и едни топчета които се въртят много е хубаво. Аз мислех да му взема активна гимнастика, харесах си една много шарена с много играчки и дрънкалки и само за 45 лева, но сестра ми каза че тя ще му я вземе за нова година и сега пак ще мисля друго. Трябва вече да си взимаме и по-големи бодита защото взеха да ни умаляват.
За коледните подаръци - на бабите и дядовците ще направим по 1 чаша със снимка на Крис - да му се радват като си пият кафето и чая, а за друго - още не сме решили.
Леле колко изписах  ooooh! спирам да не ви отекча.   bouquet

# 295

Общи условия

Активация на акаунт