Тема 4 - тема за обсъждане на корейски и китайски сериали, известна още като "Гоблин" ;)

  • 16 336
  • 728
  •   1
Отговори
# 30
  • Русия
  • Мнения: 862
Когато е слаб, бива. Когато се ожени, напълня, да знаеш, какъв грозник стана, леле. След развода пак отслабна.
Фантастика (с вампири) е точно дорамата, където играеше с бъдещата си към оня момент съпруга - "Кръв"/Blood

# 31
  • вятърничава
  • Мнения: 1 847
Liu Ying, много е ветровито на върха в твоя списък 🤣 Добре, че в живота не си така!

Добре си се целуват китайците в Love At Night (2021) / Среднощна любов , не мога да не им го призная. Съвсем нормални целувки, милувки, закачки и отношения като за 30 годишни.

Но г-ца Сю е ужасно слаба. Трябва да и забранят да се появява в трикотажната рокля на бели и сини раета, която облича у дома. Хоризонтални раета, хора, хоризонтални! Scream

# 32
  • България
  • Мнения: 6 203
А, не.
В китайския списък върхът е ясен.
В корейския засега е Lee Soo Hyuk, но там още нямам много попълнения и е временно изпълняващ длъжността. Grinning
Когато е слаб, бива. Когато се ожени, напълня, да знаеш, какъв грозник стана, леле. След развода пак отслабна.
Фантастика (с вампири) е точно дорамата, където играеше с бъдещата си към оня момент съпруга - "Кръв"/Blood
Ето на, май няма риск за първия кореец.
Точно този сериал намерих в торента и се тегли в момента, но бавно. Blood (2015)

# 33
  • Русия
  • Мнения: 862
Ох, доизмъчих я тая "Любов в нощта". Добрият сценарий имаше всички възможности да стане вторият "Моята кралица на преговорите". Но актьорите убиха всичко. Тя с нейния лековат имидж на непораснало момиче никак, ама никак не става за сериозна бизнесдама. Той е по-добър, и докато се въсеше, беше готин. Но героят му се отвори под силата на щастливата любов, и някак си съвсем безинтересен стана. Не знам, дали вината е на актьора или на режисьора.
Втората двойка също. Изобщо никаква искра, камо ли любов не видях при тях. Ужасни са, ужасни. Превъртах ги яко, толкова много екранно време за втората двойка не съм виждала.
При това имаше доста основи, върху които можеше да се изгради нещо интересно. Но не, сладникавата боза от втората половина уби всичко хубаво от първата.
Разтеглена, с лоша актриса дорама. Още предишния път когато я гледах, си дадох зарък да не мяркам нищо повече с нея, ама не си удържах на думата, дадох й шанс. Sad
Хубавите целувки не спасиха дорамата. Колко по-добра можеше да бъде тя с друга актриса!

При това тя самата изглежда съвсем нормален човек, но какво създава на екран... втора Дилраба, същите похвати, много дразнеща. Направо развали дорамата.


Liu Ying, как така Пак Богом и Хон Джонхьон не са на върха на твоя списък с корейци? То не било хубавци, то не било чаровници...

Последна редакция: ср, 30 мар 2022, 00:43 от Naili

# 34
  • България
  • Мнения: 6 203
Ако имаш предвид Park Bo Gum и Hong Jong Hyun, в списъка ми са, но не са в челната тройка.
Засега тия са водещите:

Когато гледах "Лунни любовници", харесах И Джун Ги, но след като изгледах няколко негови сериала ми стана скучен.
Навсякъде е себе си, не е добър актьор.
И така Lee Soo Hyuk го смени и досега не съм забелязала, някой който да ми харесва повече на корейския фронт.
Но не съм категорична, както е при китайците и Сон Вей Лон. Gift Heart

# 35
  • Мнения: 6 732
Liu Ying, Ahn Jae Hyun участва и в My Love from the Star, макар и не в главна роля. Там е братът на главната.

# 36
  • България
  • Мнения: 6 203
Благодаря!
този е един от трите, които пуснах да се теглят с този актьор.
Единият обаче не помръдва. Sad
You're All Surrounded (2014) - интересно звучи, но ще трябва да го търся в сайтове за онлайн гледане.
Вампирския се мъчи почти 20 часа, но е готов.

# 37
  • Мнения: 36 421
Интересна книга за Китай - чудех се дали да си я поръчам, но този месец похарчих много за книги: https://knigomania.bg/goljama-kniga-za-kitaj.html?utm_source=Fac … KgjlqCklwTIlXFCGU

Видях добри отзиви за книгата за Италия, която май е от същия колектив.

# 38
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 616
pppqqq, книгата звучи интересно. Ще я потърся в книжарниците като си идвам следващия път.

Lui Ying, твоят китайски номер 1 съм си го отбелязала за гледане в Go Ahead (2020), но може да погледна и някой от другите му.

Внимание, следва дълъг разбор, затова се въоръжете с търпение, ако решите да четете докрая в скрития текст Joy

Скрит текст:
Снощи приключих с Our Times (2021). Краен резултат - 9.5* (не стигна до 10*). Отначало ми даде големи очаквания, които за съжаление, не се оправдаха напълно докрая.

Накратко за сюжета - проследява живота на група младежи (и по-специално на двама от тях) от 1991 до 1995 година, тоест, в началото от една страна на бума на информатиката, а от друга - на създаването на първите частни фирми в соц-условия (аз съм от поколението, което има достатъчно ясен спомен и за двете Wink, затова сюжетът много ми говореше). В никакъв случай не е романтичен сериал (макар и да има малко романс), а по-скоро тип "бизнес" и "нещата от живота".
Накратко за двамата главни герои (важно е за по-нататъшното ми мрънкане Joy).
Единият, "Старши" (в ролята, Лео (в)У) е street-smart, ектравагантен, шумен, с търговски нюх да продаде лед на ескимос, прахосник, на моменти движещ се по ръба на закона, леко парвеню, изобщо, по всякакъв начин излизащ от рамките на традиционното китайско общество. Но едновременно с това е и добър, грижовен, жертвоготовен, решителен, целеустремен оптимист.
Другият, "Младши" (в ролята, Нео Ху) е book-smart, тих, спокоен, стеснителен, създаден за наука, а не за търговия, праволинеен до посиняване, отдаден на работата си и на приятелите си, неизлизащ от по никакъв начин от рамките.
Двамата са току-що завършили студенти по информатика, съквартиранти, близки приятели и заедно с няколко други от тяхната група са сред първите работещи в частна фирма, създадена към университета. Отначало мислех, че сериалът ще следи съдбите им заедно, но от един момент нататък следенето става паралелно.

И така, какво не ми хареса - основно, развитието на повествованието Joy Вече на няколко пъти се оплаквах, че сценарият е като увеселително влакче с върхове и спадове, със следващи се една след друга катастрофи. Това е нормално за всеки сериал. Само че тук някак си, не бяха разпределени поравно и "справедливо".
Проблемите, сполетяващи Младшия бяха някак си по-"ежедневни",
Скрит текст:
спънки в работата, отмъкнат клиент от конкуренцията, закъснения с доставките, неразбории във фабриката, гадже в чужбина...
докато тези на Старшия си бяха катаклизъм след катаклизъм
Скрит текст:
уволнение, завличане с пари, преследване от гангстери, оцеляване на ръба, нож в гърба от сътрудник, пълно неприемане от страна на родителите на гаджето, автомобилна катастрофа...
, при това без да му дадат време да си отдъхне (в един момент разбрах, че когато нещата потръгнат в добра посока, след 10 минути ще му се случи нещо лошо).
Понякога имах чувството, че нарочно му ги струпваха на главата, един вид, за назидание (и морал за публиката), че не следва установените релси (а дори и когато ги следваше), докато за по-праволинейния Младши, проблемите дори и да му се случваха, бяха по-разтеглени във времето и се оправяха значително по-бързо. Та това е нещото, което ме спря да дам максималната оценка на сериала. Ясно е отсега, че ще има втори сезон, краят е отворен, с много въпросителни, но ако сценарият ще следва същия път, сигурно няма да го гледам.

Все пак, какво ми хареса от повествованието:
- приятелството и броманса - групата приятели си се грижеха, макар и понякога от разстояние, един за друг;
- нямаше триъгълници и трети колелета, както и голяма част от стандартните клишета;
- женските образи - бяха учудващо адекватни, не бяха от типажите, които не харесвам. Двете главни (гаджетата на двамата герои) бяха добре написани и имаха развитие. Едната от вятърничава празноглава студентка стана разумна млада дама, а другата, която отначало беше свита и безлична, се еманципира до самостоятелна жена, добра в професията си. Двете второстепенни героини си бяха съвсем добре още от самото начало.
- сценографията - усещането във всичко е точно като в края на 80тте и началото на 90тте, атмосферата е много добре пресъздадена, заедно с декорите и реквизита;
- актьорският състав като цяло - дадох 1 допълнителна точка само заради тях. Всички бяха изиграни на място, не мога да кажа, че имаше слаба роля.
- Лео У в частност - 0.5* допълнително само заради неговата игра  - това момче просто озарява екрана Heart Eyes! Това ми е четвърти сериал с него в главната роля и го виждам как израства постоянно. С нетърпение чакам следващия му сериал в края на годината, който се очертава да е исторически и романтичен. Само трябва да го видя как е с екранните целувки, че досега са му точно от типа "целомъдрено по бузката" Wink.

Сутринта догледах преди работа и последния епизод на Find Me in Your Memory - типична мелодрама с крими-елемент, но върви леко за гледане (въпреки тук-таме драматичния сюжет), главните актьори са хубави, с много добра химия. Дадох му 8.5*

На корейския фронт започнах в обедната почивка Wink Moonshine (2021). Очертава се забавен, без много драми (поне засега), та ще ме разведри след толкова емоции пред последните изгледани сериали.
А преди да започна нещо ново китайско, реших най-накрая да догледам Duluo Continent (2021), който ми седи сигурно от 6 месеца насам на 15ти епизод Joy

Последна редакция: пт, 01 апр 2022, 07:58 от Роца

# 39
  • България
  • Мнения: 6 203
Прочетох и разбора. Grinning

След няколкото препоръки от Olia T започвам  Hotel del Luna (2019).
Засега финалите на съвременните корейски сериали не ме потискат така, както правят китайските фентъзита.
И ще се пробвам и с този.
Актьорът в главната роля не ми е познат, актрисата съм я гледала в Лунни любовници.
Сега ще разбера, дали героинята там ме е дразнила много или нещо в IU.

# 40
  • Русия
  • Мнения: 862
IU ми е любимка. Simple Smile Но не бих гледала Hotel del Luna само заради нея, а партньорът й съвсем не е секси.

Лео У съм го гледала досега сасо един път като тийнейджър в ролята на сина на главната героиня във Far away love. И ми направи впечатление на много талантлив. Както го даваха постоянно с двамата главни, правеше много разък контраст с тях с живото си и убедително изпълнение, те на неговия фон бяха никакви. Тогава си мислих, дано не се изгуби, когато порасне. И ето, виждам, че има доста главни роли. За което сърдечно го поздравявам. Не ме привлича нито фентъзито, нито Our times, но ако има нещо съвременно с него, ще гледам.

# 41
  • гр. София
  • Мнения: 1 583
Liu Ying, надявам се да ти хареса. Ще чакам отзиви Simple Smile

# 42
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 616
Аз много харесах Hotel de Luna. А тоалетите на IU в него бяха направо умопомрачаващи. Останал ми е като сериалът с най-разкошния гардероб на главната героиня.
Naili, май досега не съм виждала съвременен сериал с Лео У в главна роля, ако не броим Cross Fire, който е геймърски (аз го открих точно в него). Но младежът е още само на 22, та храня много надежди за бъдещото му развитие.

Moonshine след 2 изгледани епизода на моменти ми дава силно усещане за 100 Days My Prince. И след като снощи минах на 16ти епизод от Duluo Continent, се сетих защо от месеци го бях оставила на 15ти Joy. Ще го преполовя и ще реша дали да му дам шанс докрая. Харесвам Xiao Zhan, ама не дотолкова, че да си губя времето (пък и миналата седмица излезе нов негов сериал Wink ).

Последна редакция: пт, 01 апр 2022, 08:21 от Роца

# 43
  • България
  • Мнения: 6 203
Първи епизод на Hotel del Luna (2019) много ми хареса.
IU, също. Както си мислех, героинята в Лунни любовници не ми допада, а актрисата е много добра.
Обаче какво е това нещо за главен герой?

Ако Lee Jong Suk си е развалил носа, то горния си е прецакал цялото лице. Anguished .
Направо е страшен. Дано не се мярка много на екран, че ще ми развали удоволствието.
Затова за "лека нощ" си пуснах една серия от китайския, че да сънувам хубави неща. Gift Heart

# 44
  • Мнения: 36 421
А, този съм го гледала в Коронованият клоун; не го намирам за грозен, но не ми е любимец. Прекалено ми е женствен.

Общи условия

Активация на акаунт