Тема 4 - тема за обсъждане на корейски и китайски сериали, известна още като "Гоблин" ;)

  • 16 469
  • 728
  •   1
Отговори
# 705
  • България
  • Мнения: 6 269
Май се сърдят, ако се надвиши бройката на страниците, за по-малко не се сещам.
Пак трябва да прочета правилата. Grinning

Are You Human Too? (2018)
Главните изглеждат много добре един до друг.

Интересно ми е дали андроидът ще има приятелка, затова бързам да стигна до финала.
По-симпатичен ми е от живия.

# 706
  • Мнения: 36 778
Две страници - все ще ги изпишем Simple Smile
И на мен андроидката в I'm not a robot ми беше симптоматична и се надявах да има достойно развитие, но не стана точно така. Като че ли в корейските сериали не се отнасят сериозно към човечността на ИИ.
Ти изгледа ли Бойна звезда Галактика - там това е основната тема? Или не ти беше харесал? Мисля, че сме обсъждали нещо преди време, в друга тема, но вече не помня.

# 707
  • България
  • Мнения: 6 269
Я, този I'm Not a Robot (2017) как така не съм го планирала.
Тъкмо имам нов хард и трябва да се пълни.
2в1 го е предложила, но като  съвременна романтична комедия.
Според гугъл друг не го е коментирал в темата.
Този път проверих. Smile
Гледах Бойна звезда Галактика без последния сезон.
Изтеглила съм го и все се каня да го гледам, обаче искам да го започна от сезон 1 и все отлагам.
Сигурно, като напредна с корейските и китайските ще повторя и БЗГ.
За щастие е преди новите моди и всичко е балансирано.

# 708
  • Мнения: 36 778
На мен ми харесват последния сезон и финала на БЗГ - даже ми е един от любимите финали. Много хора навремето твърдяха, че били разочаровани Smirk

Споменавала съм за робота - може да съм писала Аз не съм робот, вместо заглавието на английски. Романтичен е, да, но накрая и истинската андроидка се включи за малко. По всичко изглеждаше, че тя не е просто машина, но не й било писано...

# 709
  • България
  • Мнения: 6 269
Сигурно така е станало и затова не ми е излязло.
Нищо, ето че повторението е полезно.
Аз си гледам и японския BOSS 2 (2011).
Втори сезон ми е малко скучен, но ще го доизгледам.
Не са моите хора японците, пък и мъжете им не ми харесват, жените им са доста по-красиви.

# 710
  • Мнения: 36 778
По Он еър рекламираха нов японски сериал - нещо за лекари и хеликоптери... Може и да не е нов, а да започват повторения (забелязала съм, че понякога си рекламират стари неща като предстоящи, без да споменат, че вече са излъчвани).

А, даже намерих реклама на сайта им - може пък и наистина да е нов Simple Smile
https://www.bgonair.bg/a/66-press/272221-tsenata-na-hrabrostta-n … o-bulgaria-on-air

Аз харесвам страната и културата, въпреки че съм наясно, че имат някои много сериозни проблеми. Наскоро изтеглих една книжка за Япония от сайт за безплатни списания (безплатни, защото някой ги е качил, а не защото наистина са безплатни). Направи ми впечатление, че през един период икономиката на страната на практика се е крепяла на пиратството, за сметка на Корея (Корьо и Чосон) - нещо, което сме виждали многократно в корейските сериали и определено не е за хвалба...

# 711
  • вятърничава
  • Мнения: 1 907
Не е нов този сериал. Надявам се да е този, ако съдя по рекламата. Не мога да разбера защо им дават такива странни, да не кажа глупави бълг. заглавия.
Code Blue.
. С Ямапи е и има няколко сезона.Даже има и филм.

Пак се подхлъзнах да гледам Алено сърце. Само заради И Джин Ки, ама какво да правя, много го харесвам в този образ. С превъртане и спирам само на сцените с него и някой други харесвани от мен принцове.И музиката не на последно място! Време е да се заема с последния му сериал. Ама и Смъртоносна изневяра повтарят, и него гледам заради други любимци. И няколко японски и един семеен корейски текущо 😳

Последна редакция: пт, 15 юли 2022, 12:29 от bb6

# 712
  • Мнения: 36 778
Сега разглеждах разни стари сериали и установих, че Лий Донг Уук (Жътваря от Гоблин, Деветоопашатия и др.) преди операциите, изглежда доста подобно на Лий Мин Хо - много ми е странно, и двамата са ми любимци:

Снимката е на Лий Донг Уук, със старите му клепачи, може и да има някакви корекции. Честно казано, не мога да кажа дали сега изглежда по-добре, на мен ми харесва и така, а и сега отблизо очите му изглеждат малко странно (като на онази китайска актриса, която коментирахте - с тройния клепач).

# 713
  • Бургас
  • Мнения: 617
Това е И Мин Хо от времето на БОФ.

# 714
  • Мнения: 36 778
А на снимката пишеше, че е Донг Уук, изглежда от сайта са направили грешка. Коментираха някакъв стар романтичен сериал, в който той участвал.

# 715
  • вятърничава
  • Мнения: 1 907
Според мен на снимката е Ли Мин Хо.И аз мисля, че Донг Уук прекалява с корекциите. Гледала съм го в стари филми и емного сладък и без тях.

Новия сериал  “If You Wish Upon Me” с Ji Chang-Wook, тежко детство, израснал в дом, бил в затвора, пораснал, осъзнал се и решил да води нормален живот. Започва работа в хоспис, където Sung Dong-Il е лекар, а Sooyoung мед. сестра.




„Alienoid“ с участието на Ryoo Joon-Yeol ,Kim Woo-Bin, Kim Tae-Ri иSo Ji-Sub с
Сюжета се развива в два времеви пласта. По време на династията Корьо даоистите се опитват да се сдобият с мистериозен меч. И днес на Земята се появяват извънземни. Временната врата, която се появява между късния период на Корьо и днес, причинява различни проблеми и настава хаос.
Или нещо подобно. Манджа с грозде и Со Джи Scream

# 716
  • Мнения: 36 778
Извънземни в Корьо? Е, такова нещо не съм гледала до сега Joy
Не смея да започна нищо ново тези дни, защото докато ми мине отпуската, ще го забравя.

# 717
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 765
Момичета, къде сте? Нещо позамряла ми се вижда темата, всички ли сте на море? Simple Smile
Аз имам близо месец до морето, но и там ще си нося таблета, зареден със сериали Wink Даже там ще наваксвам под чадъра Joy

Я, този I'm Not a Robot (2017) как така не съм го планирала.
Тъкмо имам нов хард и трябва да се пълни.
2в1 го е предложила, но като  съвременна романтична комедия.
Да, и аз мисля, че е повече романтична комедия, отколокото изкуствен интелект. На мен ми хареса (дала съм му 8*).

„Alienoid“ с участието на Ryoo Joon-Yeol ,Kim Woo-Bin, Kim Tae-Ri иSo Ji-Sub с
...
Или нещо подобно. Манджа с грозде и Со Джи Scream
Аз пък съм си го отбелязала заради Ким У Бин Heart Eyes Извънземни в Корьо... ще е забавно!

pppqqq, и у нас сме фенове на Япония, макар и повече в частта с поп-културата (манга, аниме, ретро-гейминг) и кухнята. Даже бяхме планували пътуване там за 2020та... ама знаете какво се случи междувременно Joy

Какво гледам в момента:
- Our Blues (2022) - наваксала съм с всичко, утре ми излизат епизоди 17 и 18, а другата седмица и последните два. Твърде вероятно ще се нареди до Hospital Playlist, Mr Sunshine и Our Beloved Summer като сериал, на който ще дам 10* даже и без да съм го гледала втори път
- Tomorrow (2022) - изгледани 5 епизода. Върви ми с не повече от 1-2 епизода седмично, понеже го гледам с щерката в обедната ми почивка, а мадмоазел не спира да хойка (свършиха й изпитите за матурата и записванията в университета и сега е шапка на тояга Joy). Харесва ми, различен е!
- Who Rules the World (2022) - 27/40 епизода - напредва бавно и полека. Действието живна, повкараха интрига, та стана интересен. Но пак, 40 епизода са ми много, можеше да карат и по-стегнато, а не като сапунена опера (разглезиха ме корейските сериали с по 16-20 серии, ей! Joy). Само заради това, може би няма да стигне повече от 9*
- Forest (2020) - 18/32 епизода завършени - харесва ми повече, отколкото очаквах, а и сюжетът не е с линията, по която си мислех, че ще тръгне, като му четох резюмето. Става по-интересен с всеки епизод, а това, че Той започва в нелицеприятна роля и е далеч от идеалния главен герой е добро разнообразие.
- Under the Power (2019) - 4/55 епизода завършени - малко бойни изкуства, малко разследване, малко интриги, засега няма романс (но ще има по някое време, ако съдим от кадрите от надписите). Той е сериозен и хубав (Ren Jia Lun). Тя ме нервира Joy (за момента е от пискливо-досадните героини, но все пак има надежда!)
- Extraordinary Attorney Woo - в проект - пускат ми го от вчера по 2 епизода седмично. Чакам да се понасъберат малко повече епизоди и го подхващам успоредно с Alchemy of Souls (който започва да излиза от другата събота с по 2 епизода седмично).

А днес Вики ми пусна и новия сериал с любимеца ми Лео У - Love Like the Galaxy (китайски), но и там ще поизчакам да се насъберат епизоди. Liu Ying, с една от твоите любимки е Wink - https://mydramalist.com/687167-xing-han-can-lan

# 718
  • вятърничава
  • Мнения: 1 907
Да си призная, не се задълбочих много в сюжета. Понеже трябва да се запълнят 1-2 стр. до края на темата и реших да помогна 🤗

# 719
  • България
  • Мнения: 6 269
А днес Вики ми пусна и новия сериал с любимеца ми Лео У - Love Like the Galaxy (китайски), но и там ще поизчакам да се насъберат епизоди. Liu Ying, с една от твоите любимки е Wink - https://mydramalist.com/687167-xing-han-can-lan
Тъкмо потрих ръчички с надеждата да е с Чен Юки, пък то Зао Лу Си.

Общи условия

Активация на акаунт