За бебета и деца от 0+ месеца. Бързи въпроси, отговори и съвети. Тема 102

  • 23 925
  • 767
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 088
Джей, коя кухня в София би препоръчала? 😊

# 46
  • Мнения: 744
Малката е на 10 месеца и има 3 твърди хранения, плюс две с АМ. Злояда е и не изяжда големи количества, но отказва АМ през деня. Пие само сутрин и вечер. Вечеря мисля да предложа след месец, защото обядът ни е кошмар не ми се причинява и вечер. А относно съня и аз щях да питам дали има разлика дневен и нощен. При дъщеря ми има две дневни дремки, като общото време за сън е около 1.30-1.45 минути. Нощен около 12 часа. Все си мисля, че дневният сън не и достига. Будува на около 3.30 часа.

# 47
  • Мнения: 1 976
Sd.ad, в коя частна кухня има кисел? Аз поне в София не съм срещала. В яслата също в менюто няма (в която е записан). В държавните има на 100%. Аз честно казано не знам какво е, не съм яла, не съм правила и на малкия. Свързвам го с желе и набутани химии вътре (може и да не е така, но това е моята асоциация).

Въпросът е в коя няма Cry Слагам скрийншотчета. Сподели вие на коя сте?
А иначе аз мисля, че казват кисел на крем нишесте, дето ядяхме масово по градините по наше време. А и вкъщи, де. Само дето слагат някое плодче/конфитюр ала бала...



# 48
  • Мнения: 4 042
Киселът се прави от нишесте, не е вреден, може да няма голяма хранителна стойност, но децата го харесват. Като се сложи мляко и плод става чудесно. Не мога да разбера какво против кисела имате Simple Smile

# 49
  • Мнения: 4 843
Нишесте и захар, аз пък не мога да разбера защо трябва да се дава?

# 50
  • Мнения: 4 042
Всеки сам си преценя Wink
Аз казвам, че не е вредно да се дава кисел, допълнително захар не е необходимо да се слага. По-добре детето да яде кисел, отколкото да го натъпчеш на обяд и да го държиш гладно през останалото време
Sorry, Not sorry

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
По-добре кисел, отколкото разни купешки бисквити, вафли, зрънчовци и  т.н. Захарта не е задължителна.

# 52
  • Мнения: 4 843
Това ли са двата варианта?
Или кисел, или няма следобедна закуска?
Нишестето е за сгъстяване, а не основно хранене... Да не говорим, че масово се дават плодови нишестета от магазина, в което вярвам, че няма абсолютно нито една полезна съставка.
Има кисело мляко, има плодове, зеленчуци- защо пък трябва да са вафли и зрънчовци.
Sorry not sorry 😂

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Аз не казвам, че това са двата варианта, но прелалено често виждам малки деца с такива храни в ръцете. И ако трябва да се избира точно от тези, предпочитам нишестето, без оцветители.

# 54
  • Мнения: 4 042
Кой каза, че трябва да се дава като основно хранене? В малко количества, като десерт, от време на време, няма нищо лошо да се дава. И е ясно, че не говоря за плодовите прахчета на доктор Йоткер.

# 55
  • Мнения: 4 843
Кой каза, че трябва да се дава като основно хранене? В малко количества, като десерт, от време на време, няма нищо лошо да се дава. И е ясно, че не говоря за плодовите прахчета на доктор Йоткер.

Ами вие го казахте - по-добре следобед кисел, отколкото да го натъпчеш на обяд и да го държиш гладен до вечерта. Това какво значи?
Всеки да си храни както иска детето, разбира се, но нека да не го изкарваме много хубаво и полезно. Удобно, бързо и вкусно- сигурно.

# 56
  • Мнения: 1 976
Нишестето не е полезно по никой параграф. Само затлачва организма.
От там недолюбвам и въпросното десертче. А захарта изобщо не споменавам.
Както и това, че не харесвам кисела, не означава че подкрепям мнението на Бърди. Само казвам, че хич не е изключено от никъде. Направо си е навсякъде.

Има вероятно хиляди варианти да се даде кремче на детето, което то да хареса и да няма нишесте в него. Wink

Du bist was du isst.

# 57
  • Мнения: 6 764
Що се хващате за кой какво яде. В днешния свят, всичко е химия и микропластмаса. Аз готвя и пак съм убедена, че храната не е чиста. Тези зеленчуци колкото и да са био ги е валял мръсния дъжд и расли в почвата, която попива всичката мизерия на съвременния свят. Чисто няма, има може би няколко идеи не толкова мръсно. Иначе с първото дете, което беше кърмено 6 месеца, захранено само с домашни пюрета от отбрани зеленчуци, в яслата се счупи от болести. На съседката дето на 5м ядеше Помбер за обяд, пращеше от здраве и един сопол макс да лепне 😂😂😂 Сега пак готвя, но не се втелявам толкова. Пакетирана храна не яде, но попара пък много обича 😜 Кисели не са ми навик да правя, но е ясно, че са икономични за готвене, затова масово предпочитани от кухни, а и нишестето засища.

# 58
  • Мнения: 4 042
Кой каза, че трябва да се дава като основно хранене? В малко количества, като десерт, от време на време, няма нищо лошо да се дава. И е ясно, че не говоря за плодовите прахчета на доктор Йоткер.

Ами вие го казахте - по-добре следобед кисел, отколкото да го натъпчеш на обяд и да го държиш гладен до вечерта. Това какво значи?
Всеки да си храни както иска детето, разбира се, но нека да не го изкарваме много хубаво и полезно. Удобно, бързо и вкусно- сигурно.

Еми четете назад и ще разберете какво значи

# 59
  • Мнения: 1 976
А, не, ние за кисела специално си говорим. Не за храната по принцип. Но да и с него случаят е "всеки сам си преценя". Аз само казвам, че нишестето не е полезно.
Но дето се вика ние сме живи примери, че "нищо" не ни е станало от яденето на нишесте. Ама то има хора и стъкло ядат и нищо им няма, та да Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт