това нормално ли е? (въпрос за ламината)

  • 7 423
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 687
Eden_, по всяка вероятност подът отдолу е крив. Тогава се получава това хлътване и огъване. По принцип като се сложат мебелите и го притиснат, би трябвало да се пооправи, но зависи къде и колко големи са кривините. Да, под ламината има подложка, но тя има ефект при неравности в рамките на няколко милиметра. Ако обаче има такива от по няколко сантиметра.... няма спасение. И да го смените резултатът ще е същият. Имай предвид, че ако огъването е наистина много голямо има голяма вероятност да се появят ръбове и фуги по ламината. Просто сглобката не е чак толкова здрава, за да издържи подобно натоварване. Предвидено е да се слага на равна повърхност.
Като цяло или се примиряваш, че ще е така ламинатът или вадите дюшемето и правите нова замазка. Тя обаче трябва доста да съхне, за да не си навлечете проблеми с влагата ooooh! Има и вариант да се подложат парчета в кухините под ламината, но това може да се определи само с оглед на място. Помоли фирмата, която ти го е слагала все пак да прати един майстор на място. Такива оправдания, че защото е върху дюшеме било нормално... Whistling

# 16
  • Мнения: 463
Като цяло или се примиряваш, че ще е така ламинатът или вадите дюшемето и правите нова замазка.
newsm45 newsm45 newsm45
ще вадим май дюшемето.
дето се вика, да не ти влиза майстор в къщата.

# 17
  • Мнения: 14 490
чакай сега, споко, какво ревна? много ли се огъва, отварят ли се фугите на сглобката? все си мисля че не може да е толкова зле - нашия го редихме миналия месец върху дюшеме слагано 40-те години на миналия век и почти неподдържано. нямаме никакви проблеми /вярно че засега/ - не ми се вярва чак толкова да ви е неравен пода!?!? да има 2-3 сантиметра хлътване на дъските на дюшеметои затова така да ти хлътва не ми се вярва

# 18
  • Мнения: 687
Според мен най-добре извикай някой специалист да го види. Може и наистина да е нормално огъването... от тук нищо конкретно не мога да ти кажа, само правя предположения.
И още веднъж, ако се хванете да правите нова замазка имай предвид, че по принцип се чака седмици да изсъхне. Ако избързате и пак наредите ламината е много вероятно от влагата да се раздуе.
Успех в избора на най-добрия за вас вариант (не знам дали сте мислили да изциклите дюшемето ако е запазено, но и това е много добро решение).

# 19
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
И аз мисля, че от дюшемето ви идват проблемите. Ако е нивелирано добре не би трябвало да набъбва или пък да хлътва самия паркет Naughty.

# 20
  • Мнения: 463
не знам дали проблемът е в дюшемето (то аз съм пълен невежа по тези въпроси де), те майсторите не смениха самото дюшеме, а сложиха ламината върху него, дюшемето си беше отпреди и досега не сме имали проблеми с него. то е старо, но според мен е хубаво. иначе утре ще внесем останалите мебели и ще докладвам какво се случва. ако не се слегне, ще действам радикално.

# 21
  • Мнения: 1 209
у нас ламинатът "играе" до размера на подложката- около 3 мм. но майсторите и особено мебелните предупредиха за това. ние сме върху самонивелираша се замазка- гладка .

# 22
  • Мнения: 161
преди седмица ние си сложихме ламинат в две от стаите.това 'играене' се допуска само ,ако пода  е неравен или напукан.при нас е така и на две, три места се получи леко повдигане.но в твоя случай всичко би трябвало да е идеално,щом си имате и от онази бяла мека подложка.и ние мислихме да направим замазка предварително,за да избегнем тези неравности,но не остана време,а бебо го чакаме всеки момент.

# 23
  • Мнения: 1 313
И при нас не съм забелязала такъв ефект.

# 24
  • Мнения: 165
Eden_, по всяка вероятност подът отдолу е крив. Тогава се получава това хлътване и огъване. По принцип като се сложат мебелите и го притиснат, би трябвало да се пооправи, но зависи къде и колко големи са кривините. Да, под ламината има подложка, но тя има ефект при неравности в рамките на няколко милиметра. Ако обаче има такива от по няколко сантиметра.... няма спасение. И да го смените резултатът ще е същият. Имай предвид, че ако огъването е наистина много голямо има голяма вероятност да се появят ръбове и фуги по ламината. Просто сглобката не е чак толкова здрава, за да издържи подобно натоварване. Предвидено е да се слага на равна повърхност.
Като цяло или се примиряваш, че ще е така ламинатът или вадите дюшемето и правите нова замазка. Тя обаче трябва доста да съхне, за да не си навлечете проблеми с влагата ooooh! Има и вариант да се подложат парчета в кухините под ламината, но това може да се определи само с оглед на място. Помоли фирмата, която ти го е слагала все пак да прати един майстор на място. Такива оправдания, че защото е върху дюшеме било нормално... Whistling

Напълно съм съгласна с казаното Peace С това се занимавам вече седма година
Бялата изолация обира много леки неравности. Там, където има по-големи се получава това "хлътване". Майсторите са го положили правилно. При огледа е ртябвало да ви предупредят,ако е неравен пода, какви ще бъдат недостатъците

# 25
  • Мнения: 2 849
Нищо не ни хлътва . NaughtyСамо проскърцва на места .

# 26
  • София
  • Мнения: 3 688
обади се на фирматаи ги питай какво предлагат да се направи по въпроса,все ще измислят някакво решение

# 27
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Не мисля, че е нормално да хлътва!  Naughty

# 28
  • Мнения: 463
фирмата трябваше да дойде в събота да види има ли проблем, но ми вързаха тенекия #2gunfire. вкарахме и останалите мебели в стаята, при което престанах да чувствам, че ламинатът се огъва под краката ми, просто защото се слегна в някаква неправилна форма - подът не е равен в момента. изобщо не мога да си обясня какво се случило, само вече съм сигурна, че не трябва да бъде така

# 29
  • Мнения: 25
А фуги отвориха ли се между отделните плоскости на ламината? Ако пода е неравен след време и фуги ще се отворят. При нас така се получи в едната стая - след употреба няколко месеца въпреки че даже го лепихме.

Общи условия

Активация на акаунт