Пролет китна е дошла, растат ДЕКЕМВРИйските деца! (Тема 3)

  • 16 724
  • 817
  •   1
Отговори
# 45
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
Митко също се пробужда като пръцка. Но не иска биба , повдига му се от нея.
И аз се радвам, че дъщеря ми не иска и не търси биба. Приема я, когато реве в кола/количка и то ако е уморена и й се спи, а не може да се отпусне. Цоква си я няколко пъти и я плюе. В оня период, дето ревеше по цели нощи, сме давали и я цокаше бясно, но после гледаме все по-рядко да й я предлагаме и тя не я търси.
Момичета, Мими май преспива през деня, затова не спи нощем. Вчера направи следните доста разтегнати интервали: 1ч (спа си вкъщи, повече не издържа)/2:05 ч (излизахме с колата, като искахме да я изведем със столчето, но не ни хареса как седи вътре, та се връщах за кошницата и интервалът стана много дълъг, едва гледаше милата)/2:15 ч (точно когато трябваше да спи, й беше време и да яде, после се наака, михме я и за капак баща й я приспива, за да ме къноса мен свеката)/1:55 ч (бяхме навън с количката и пак докато се нагласим...)/2:25 (яде, ака, михме я втори път след вечерната баня и за капак се разхълца за 20 мин и едва гледаше накрая). Спа 1:40/0:30/1:30/0:30. Снощи приспиването беше много ревливо от преумора, но кратко. И хора, тя спа почти непробудно от 19.15 до 3.30. Размърда се към 20-20.15, но това е от преумората и с два-три люшвания се успокои. В 3.30 и 4.30 се пробужда, но си заспиваше бързо и само с подадено пръстче от моя страна. Сега въпросът е как хем да не я преуморявам, хем да не преспива. Със ставане в 5.30 и лягане след 19 ч май нямам полезен ход за момента и ще си преспива по малко.

# 46
  • Мнения: 1 570
Пробвай да удължиш сънят до 6 и нещо сутрин.
Или пробвай да я сложиш по-рано вечерта.
Имат такива периоди да искат да заспиват много рано и сутрин да стават много рано.

# 47
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
Пробвай да удължиш сънят до 6 и нещо сутрин.
Или пробвай да я сложиш по-рано вечерта.
Имат такива периоди да искат да заспиват много рано и сутрин да стават много рано.
Яде в 5.45-6, не издържа повече, защото нощем вече рядко става да пие мляко. Последното хранене й е в 18.30-18.45. Мислех, че с промяната в часа ще си измести хранене и сън, но не. 4-5 дни преди смяната взе да се буди гладна в 4.30 и преходът към новия час хич не го усети. На мен зорът ми е да я хвана как спи най-спокойно. Часовете не ме бъркат. С баща й спим всички заедно и той става в 5.30 за работа, така че ме устройва. Тежи ми само, че се буди нощем, явно нещо идва малко играта денем. Тия дни ще си поиграя с интервалите, да видим.

# 48
  • Мнения: 223
Има ли вече бебчета навършили 4 месеца, на АМ? С колко мл качихте от 4-ти към 5-ти месец? Храня го с Хип комбиотик, и на кутията пише 4-5 хранения на ден, но ме съмнява да мога да ги направя 4, той си има режим с 5, и мисля още малко да го задържа така, докато минат гриповете поне.

# 49
  • Мнения: 247
Здравейте момичета, имам притеснение тука. Али направи 3 месеца на 27.03, тоест кара сега 4ти. Откакто се е родила е само на кърма. Днес обаче нещо не е както трябва. Събуди се за хранене в 4 през нощта както обикновено. Днес обаче нещо не иска да яде. Сутринта стана към 9 и хапна точно за 5 Мин. и отказа да яде. В 11.30 опитах отново - пак 5 Мин. и край. Опитах да изцедя и да ѝ дам от шише - не иска изобщо шише, но тя не е и свикнала, защото е ял от шише само 1-2 пъти в живота си. Помислих, че прави кърмаческа стачка, но нещо не се връзва, защото не плаче, а е в чудесно настроение, пуска гърдата и ми се усмихва, седи, гледа ме, не иска да яде и ми се смее 😳 Няма температура, не изглежда болна и не изглежда изобщо нещо да я боли, в супер форма е. Притеснява ме, че не се храни добре, а и попринцип не знам по колко суче.

На някой случвало ли му се е? На какво се дължи? До сега си ядеше по 6 хранения на 24 ч., да не би да иска да си намали храненията?

# 50
  • Мнения: 3 134
Има ли вече бебчета навършили 4 месеца, на АМ? С колко мл качихте от 4-ти към 5-ти месец? Храня го с Хип комбиотик, и на кутията пише 4-5 хранения на ден, но ме съмнява да мога да ги направя 4, той си има режим с 5, и мисля още малко да го задържа така, докато минат гриповете поне.
Моето дете има навършени 4 месеца, яде между 120 и 150 мл адаптирано мляко. Не мисля да му го вдигам към момента, тъй като има 6-7 хранения в денонощието. Наддава повече от добре - между 200 - 300 гр на седмица (тегля го всяка неделя) Обаче все повече чета как децата, които са изцяло на АМ, било по-добре да се захранят при 4 навършени месеца 🙄 Мислех да чакам между 5 и 6 месец за захранването, но почва да се чудя. Някой с мнение по този въпрос?

# 51
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
Има ли вече бебчета навършили 4 месеца, на АМ? С колко мл качихте от 4-ти към 5-ти месец? Храня го с Хип комбиотик, и на кутията пише 4-5 хранения на ден, но ме съмнява да мога да ги направя 4, той си има режим с 5, и мисля още малко да го задържа така, докато минат гриповете поне.
Лейди, води се по детето. Колкото му се пие, толкова. И ти не ядеш всеки път еднакво, нали? Аз давам 5х180 мл (160 мл вода с 5 и 1/3 м.л.). Когато иска и я усетя, че не й стига, ще й го вдигна. Няколко дни даваше индикации чрез рев, като изпие шишето и й го взема, че не й стига. Вдигнах на 170 мл вода, но 2 от 3 пъти повърна непосредствено след хранене. Свалих й го отново на 160. В четвъртък и петък си измисли 6-то шише, което две седмици не търсеше въобще. В четвъртък рано сутринта и в петък в 22 ч. Снощи не се е будила, тая вечер ще видим.
Райли, ще те посъветвам и теб същото. Води се по детето. Имат периоди, в които са като ламя, все едно наливаш в каца без дъно, в други моменти не ядат много. Точно около 3ти месец Мими оставяше мляко, а малко преди това й го вдигах на няколко пъти и си го пиеше все до дъно. Период е, ще отмине.
Али, аз чакам ваксината на 14.04, после още 7-10 дни и започвам. Имам чувството, че АМ не я засища толкова и ще трябва да въвеждам малко по малко пюренцата. И аз исках към 6ти, но тя 2 дни ми пие по над 1 л мляко, а и казват, че за рефлукса твърдата храна е лекарство. Така че, готова ли е, към Великден ще я започвам малко по малко, тогава ще е на около 4+++.

# 52
  • Мнения: 223
Относно захранването, на предната консултация при педиатърката ми спомена, че на следващата ще говорим за захранването. Той ще бъде на 4++ тогава.

# 53
  • Мнения: 1 856
Здравейте момичета, имам притеснение тука. Али направи 3 месеца на 27.03, тоест кара сега 4ти. Откакто се е родила е само на кърма. Днес обаче нещо не е както трябва. Събуди се за хранене в 4 през нощта както обикновено. Днес обаче нещо не иска да яде. Сутринта стана към 9 и хапна точно за 5 Мин. и отказа да яде. В 11.30 опитах отново - пак 5 Мин. и край. Опитах да изцедя и да ѝ дам от шише - не иска изобщо шише, но тя не е и свикнала, защото е ял от шише само 1-2 пъти в живота си. Помислих, че прави кърмаческа стачка, но нещо не се връзва, защото не плаче, а е в чудесно настроение, пуска гърдата и ми се усмихва, седи, гледа ме, не иска да яде и ми се смее 😳 Няма температура, не изглежда болна и не изглежда изобщо нещо да я боли, в супер форма е. Притеснява ме, че не се храни добре, а и попринцип не знам по колко суче.

На някой случвало ли му се е? На какво се дължи? До сега си ядеше по 6 хранения на 24 ч., да не би да иска да си намали храненията?
Период е. Ако се върнеш назад в предната тема, ще видиш, че с още две момичета сме го обсъждали. Нямам време сега да търся, но преди около 2-3 седмици беше. При нас дори още продължава, но в известна степен се дължи и на обострен рефлукс.

# 54
  • Мнения: 247
Период е. Ако се върнеш назад в предната тема, ще видиш, че с още две момичета сме го обсъждали. Нямам време сега да търся, но преди около 2-3 седмици беше. При нас дори още продължава, но в известна степен се дължи и на обострен рефлукс.

Благодаря 😊 Аз чета темата редовно, спомням си, че го обсъждахте, това което ми беше странно е, че ми се смее, не плаче 😂

# 55
  • Мнения: 1 856
Тя и моята е така. Усмихната и спокойна. Един ден пет часа не яде и колкото и да бях настоятелна, не искаше и това е.

# 56
  • Мнения: 2 682
Здравейте момичета, имам притеснение тука. Али направи 3 месеца на 27.03, тоест кара сега 4ти. Откакто се е родила е само на кърма. Днес обаче нещо не е както трябва. Събуди се за хранене в 4 през нощта както обикновено. Днес обаче нещо не иска да яде. Сутринта стана към 9 и хапна точно за 5 Мин. и отказа да яде. В 11.30 опитах отново - пак 5 Мин. и край. Опитах да изцедя и да ѝ дам от шише - не иска изобщо шише, но тя не е и свикнала, защото е ял от шише само 1-2 пъти в живота си. Помислих, че прави кърмаческа стачка, но нещо не се връзва, защото не плаче, а е в чудесно настроение, пуска гърдата и ми се усмихва, седи, гледа ме, не иска да яде и ми се смее 😳 Няма температура, не изглежда болна и не изглежда изобщо нещо да я боли, в супер форма е. Притеснява ме, че не се храни добре, а и попринцип не знам по колко суче.

На някой случвало ли му се е? На какво се дължи? До сега си ядеше по 6 хранения на 24 ч., да не би да иска да си намали храненията?

Случва ни се! Grinning Не знам на какво се дължи, но преди няколко дни имах 9 хранения за 24 часа (като обикновено са по 6, понякога 7). Имаше и дни с по 5 хранения и то ей така сукане по 5-6 минути. Онази вечер направо се стреснах като се събудих. Яде към 22:30, заспа и сутринта се събудих аз в 7:15. Такава голяма пауза не беше правил. Иначе обикнове се буди между 3 и 5 да цоца.
Аз също идея си нямам по колко изяжда, но щом детето е спокойно, не се шашкай.

# 57
  • Мнения: 1 088
Май ни е цъфнала и вързала регресията. През деня от известно време става се по-изнервящо това приспиване. И все повече се скъсяват измъчените дремки. Никога не съм знаела, че може да е такъв зор и рев да заспива бебе, никой не те подготвя за това. Знаели сме само лафа 'спи като бебе'. 🤣 И пак успява и сам от време на време, но стремглаво намаляват тези случаи.

Имам все повече моменти, в които просто не знам какво иска. На ръце, ама с множество изисквания, да си до него, ама изкривен еди как си, тая биба, ама утре не тая биба. Трябва вече на единия час от будуването да почваме приспиване, кога памперс, tummy time, игра. 😬 Аз гушкам, той реве, понякога не знам какво да направя. Дремне някакви минути и се успокои.

През нощта не плаче, но все повече мрънка на 30мин-час и аз скачам като ужилена всеки път. Дори се събуждам като е тихо - защо тялото ми си го причинява се питам. Тъкмо бях почнала да спя по повече от 2ч без да подскачам. Днес съм като ударена с тиган по главата и тотално непълноценна. 😀 С баща ми се смяхме, защо еволюцията не е помислила бебетата да спят малко по-ефективно, че да са адекватни тези, които се грижат за тях 🤣

# 58
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
dee, той лафът нали бил вече не Спи като бебе, а спи като бащата на бебето Simple Smile Или Спи като бебе, ама кое е това бебе, моля, покажете ми го Simple Smile Сигурно някога, преди много години, като са спели бебетата по нивите и където сварят и колкото сварят, а нощно време майките са били отрепани от работа, хич и не са ги чували, че реват, шават, будят се и т.н. Пък сега му трепериш само като гъкне. Пък интервали, пък чудеса. Майка ми вика Ми оставя те, погледаш си, погледаш си, пък си заспиш. Сигурно и аз съм ревала и не само аз. Ама като са си имали домакинска работа и е нямало кой да помага, са ни оставяли по кошарите, къде сме спали, къде сме ревали. И аз гледам Мими максимум да я оставям да се самозабавлява. Когато има нужда от мен, се появявам, иначе, ако си намери занимавка, хич не я закачам. Нека да се учи малко по малко на самостоятелност. Даже понякога я усещам, че като я оставя, й е по-добре. Самоуспокоява се и само я гушкам в мен и си заспива. Друг път се дере доста преди да успея до я успокоя. Периоди са, надявам се скоро да преодолеем рефлукса и да мога да не я приспивам на ръце, за да се отучи денем да спи в мен.

# 59
  • Мнения: 105
Има ли вече бебчета навършили 4 месеца, на АМ? С колко мл качихте от 4-ти към 5-ти месец? Храня го с Хип комбиотик, и на кутията пише 4-5 хранения на ден, но ме съмнява да мога да ги направя 4, той си има режим с 5, и мисля още малко да го задържа така, докато минат гриповете поне.
Моето дете има навършени 4 месеца, яде между 120 и 150 мл адаптирано мляко. Не мисля да му го вдигам към момента, тъй като има 6-7 хранения в денонощието. Наддава повече от добре - между 200 - 300 гр на седмица (тегля го всяка неделя) Обаче все повече чета как децата, които са изцяло на АМ, било по-добре да се захранят при 4 навършени месеца 🙄 Мислех да чакам между 5 и 6 месец за захранването, но почва да се чудя. Някой с мнение по този въпрос?
И аз често чувам,че се започвало от четвърти месец,но ми се струва доста рано(разбира се за бебчетата с рефлукс си е необходимо).Ще говоря на следващия преглед и с педиатърката,но мисля да изчакам поне до 5 навършени месеца,даже 5++ ако може и горе долу тогава мисля да започна.Говорих и с няколко приятелки,които са били на АМ,никоя не е започнала чак от 4ти месец,а някъде към 5ти или даже 6ти.

Общи условия

Активация на акаунт