Учител в ДГ

  • 864
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте момичета! Имам едно питане , ако някой е запознат .... Става въпрос за учител в детска градина , имали опция като започваш работа във ДГ да си само първа смяна или втора , другият ми въпрос е възможно ли е през лятото там 1 или 2 месеца да излизаш във отпуск докато са сборните групи ... ? Понеже няма кой да гледа детенцето ми , а не искам да е във сборните групи .  Става въпрос за гр.Варна , НО и за другите региони бих се радвала да разбера как стоят нещата , и учителите който имат 2 ч. самоподготовка , за какво е тя ? Благодаря Ви предварително! Спокоен ден или Спокойна вечер , който когато го чете Simple Smile

# 1
  • Мнения: X
Изключително неграмотно написан текст.

# 2
  • Мнения: 906
Здравейте момичета! Имам едно питане , ако някой е запознат .... Става въпрос за учител в детска градина , имали опция като започваш работа във ДГ да си само първа смяна или втора , другият ми въпрос е възможно ли е през лятото там 1 или 2 месеца да излизаш във отпуск докато са сборните групи ... ? Понеже няма кой да гледа детенцето ми , а не искам да е във сборните групи .  Става въпрос за гр.Варна , НО и за другите региони бих се радвала да разбера как стоят нещата , и учителите който имат 2 ч. самоподготовка , за какво е тя ? Благодаря Ви предварително! Спокоен ден или Спокойна вечер , който когато го чете Simple Smile
Предполагам, че зависи от директора дали би се съгласил на такова условие - да сте само първа/само втора смяна и съотвеният колега, с който работите в една група, също да е съгласен. Обикновено работата в ДГ е един ден първа, един ден втора смяна. 2та часа за подготовка на учителя са, за да си подготви педагогическите ситуации. Всеки ден и във всяка група от 1 до 4та има такива по определени педагогически направления и трябва да си има подготовка какво ще се прави в тези часове. За сборните групи - не е възможно през цялото лято, докато има сборни групи да бъдете в отпуск. Отпуската се разпределя в зависимост от това колко групи остават като сборни и всички учители се въртят за поне седмица-две и в сборните групи. Освен през лятото сборни групи има обикновено покрай всички ученически ваканции, ако родителите решат да не си пускат децата на градина (имат такова право) и броят на децата в групата падне под определен минимум, такива групи има и по време на грипни епидемии и пр. Нали не очаквате, че някой колега примира от щастие да работи по всички празници и цяло лято в сборните групи, за да може вие да си гледате детето. Решението обикновено е, когато вие сте в сборна група и детето ви е с вас на градина.

# 3
  • Мнения: 2 184
Ако не обичате искрено децата и заниманията с тях, моля, не започвайте в детска градина. Децата заслужават отдадени учители. Това не са краставици да бъдат прехвърляни от другия на сергия (да се разбира: деца от група в сборна група),  само, за да може Вие да почивате по време на ваканциите. Другите деца също заслужават да бъдат в стаите си, с учителките си и с техните си приятелчета от тяхната група и през периода на ученическите ваканции.  Звучите така, като да Ви е все тая какво ще се случи с децата, важното е да са Ви удобно смените.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 36 471
То всички искат да почиват през ваканциите и да се съобразяват с тях за смените, но за щастие не е концерт по желание.

# 5
  • Мнения: 666
Става въпрос за учител в детска градина , имали опция като започваш работа във ДГ да си само първа смяна или втора , другият ми въпрос е възможно ли е през лятото там 1 или 2 месеца да излизаш във отпуск докато са сборните групи ... ?

На теория може, на практика едва ли ще стане, защото точно новите кадри ги слагат на летните групи и програмата им е мазало, за да може "старите кучета" да почиват лятото (или да ходят да гледат деца и внуци) и да имат само сутрешни/следобедни смени.

Общи условия

Активация на акаунт